Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek może błachy ale z mojego punktu widzenia dokuczliwy. Widoczność muszę mieć perfekcyjną. Jakiś czas temu oryginalne wycieraczki się zużyły więc zakupiłem nówki Valeo (tradycyjne). Po niedługim czasie od zakupu zaczęły mazać. Umyłem pióra, wypucowałem szybę, pomagło na chwilę, potem znów same smugi na szybie. To przecież chyba nie wina nieoryginalne szyby przedniej ?? Jak zaczyna padać to widoczność gorsza niż jak leje... Zawsze uważałem, że Valeo robi solidne wycieraki. Zawiodłem się. Planuję kolejną wymianę - myślę o płaskich wycieraczkach aerodynamicznych. Pytanie czy warto i jakiej firmy kupić. Był o tym wątek ale szukajka nie dała rady, a tedy tego wątku nie czytałem. W paru służbowych Fordach takie były i działały super dokładnie i cicho. W Forku powyżej 150 km/h wycieraczki strasznie piszczą więc tym bardziej skłaniam się do aero. Wszelkie sugestie i rady mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomasz_555, ja ostatnio zaeksperymentowałem i kupiłem płaskie valeo. Jak na razie jestem zadowolony. Czy to w małym czy w dużym deszczu dają radę.. :D

Niestety nie wiem jak na dłuższą metę bo wymiana była niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem smug może być nie tylko pióro wycieraczki ale same ramie a właściwie jego wygięcie. Doszedłem do tego po paru wymianach wycieraczek. Za każdym razem pomimo wymiany było to samo. Dopiero podgięcie ramienia poprawiło sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem smug może być jeszcze jakość wody mieszanej z płynem . Ja zawsze rozcieńczam wodą destylowaną . Jak kupiłem forka , to oryginalne pióra zbierały mi dobrze przez pięć lat . Potem kupiłem w ASO i wytrzymały pół roku - podobno też oryginały . Nigdy nie traktowałem szyby nawet plastikiem , ale piasek z jezdni swoje robi . Mam inny kłopot z wycieraczkami . W imprezie mam całość oryginał 16 lat a w OBK mechanizm wycieraczek trzeba było wymienić po 80kkm . W czasie jazdy strasznie walił po bokach , bo zrobiły się luzy na tulejkach . Czy ktoś może regenerował te plastikowe tulejki w mechaniżmie ? Pytam , bo pewnie niedługo znów się zluzują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, gdzieś dostal Xtreme do tego forka?..

Kupiłem w jakimś sklepie niesieciowym i zawsze patrzę tylko na dlugość czasem może być ociupinkę krotsza ale nie patrzę na zalączony opis bo forki rzadko na nich wystepują. Często tez kupuję na Allegro a zakupy robie dla kilku rożnych samochodów. Nie wiem w czym problem. Zdecydowanie natomiast polecam jako uzupelnienie płyn - najlepszy oryginalny z USA RainX czy cos takiego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiem w czym problem...

Głównie w tym, że zaglądam co jakiś czas na allegro za Xtreme i akurat pary o forkowych wymiarach nigdy nie znalazlem. Kilku sprzedawców pytałem, czy mogliby mi taką parę zestawić, żaden nie odpowiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednich autach (seicento, berlingo) miałem płaskie valeo i złego słowa nie powiem (no moze cena moglaby byc nizsza). Forka kupilem w listopadzie ubiegłego roku i już miał płaskie valeo i to nawet z zółtymi kropkami (valeo ma znacznik w postaci czarnej kropki ktora z czasem zmienia się na zółtą - jak jest zółta to wycieraczki są teoretycznie do wymiany) i jezdza na nich do teraz i nic im nie dolega. Zwykle z tego co pamietam na krocej mi starczaly a i te bardziej mi się podobają. Jak te mi się kiedys zuzyją to nastepne bedą takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555 jezeli tak szybko masz mazy to nie jest wina wycieraczek, ale natluszczenia sie szkla, ktore nalezy spolerowac. Jak chcesz to dam Ci namiar na faceta z sosnowca, ktory reperuje (klei) ubytki w szybach i rowniez poleruje. Ja u niego bylem z odpryskiem od kamienia to mi wtedy zaproponowal przelakierowanie przedniej szyby, i jak zrobil polowe to pokazal roznice po skropieniu woda calosci. Z tej spolerowanej woda sama splynela, a z tej drugiej wrecz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek_Jr, ale ta szyba ma może z pół roku... była niedawno wymienia po ataku kamienia. W Focusie szyba jest już żużyta jak diabli, a jakoś mazy się nie robią. W Forku czyściłem i szybę i wycieraczki dobrymi preparatami usuwającymi tłuste i mimo to nie pomaga.

 

kupiłem płaskie valeo.
wycieraczki Xtreme Valeo

Boję się drugi raz zaryzykować Valeo. Tradycyjne nie dają rady, chyba, że ktoś mi na parkingu podmienił...

 

Powodem smug może być jeszcze jakość wody mieszanej z płynem .

Hmm, a co ma płyn do deszczu ?? Używam markowego koncentratu i czystej wody. We wszystkich autach daje to radę więc i w Forku powinno.

 

Myślę nad płaskimi marki Bosch. Ale jakoś wciąż mam wątpliwości.

 

Płaskie nie zawsze dają radę w warunkach "bojowych". :twisted:

A jakie to warunki bojowe ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem oryginalne na Valeo ... ale tym razem chciałem przetestować tańszą odmianę XTRM i wybrałem Revolution ... ech i chyba dąłem ciała, bo jakoś po niedługim czasie zaczeły skrzypieć, co dziwne nie wtedy jak chodzi na suchym ale w czasie deszczu ... :neutral:

 

Skończy się pewnie na powrocie do XTRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak przedmowcy, kupilem ALCA i jestem zadowolony. Nie jestem zadowolony z nieseryjnej przedniej szyby, sa na niej liczne odpryski, mimo, ze nie byla esploatowana w warunkach bloptno-bagiennych. Szkoda, ze kupilem Forka z taka. Sam raczej zainwestowalbym w cos lepszego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem wymianę wycieraczek. trochę się naszukałem, aż kupiłem polskiej produkcji wycieraczki MOTGUM. W wersji płaskiej, oczywiście z odpowiednim typem zaczepu.

2 wycieraczki przednie w wymiarze 600mm i 450mm kosztowały mnie 57 złotych z dostawą.

Czytałem w kilku miejscach, że są dobre - póki co nie miałem okazji często ich sprawdzać, ale zbierają całkiem nieźle wodę. Przy wyższych prędkościach zdarza im się przeskoczyć po szybie, co nie zmienia faktu, że uważam zakup za udany.

Nie chcę zniechęcać nikogo do Boscha, ale ufam bardziej czemuś co jest zrobione w Polsce, niż w Chinach. (a takie właśnie Bosche widziałem w paru miejscach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo matko alca kosztuje 7pln za sztuke nawet jak sie ja wymienia co 3 miesiace to wychodzi o niebo taniej niz bosh a zywotnosciowo to do tych boshow z ktorymi mialem do czynienia to podobnie wychdozi... :) wiec wole miec tansza i czesciej zmieniac niz sie podniecac plaska valeo czy innym bajerem za kupe kasy ktory i tak tyle samo wytrzyma co te tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...