Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam valeo i jestem zadowolony. Koszt około 200zł za 3 szt. Są elastyczne, lepiej przylegają do szyby, lepiej zbierają i nie poszczą! Do póki temp. nie spadnie poniżej 0. Źle reagują na mrozy i przynajmniej ja musiałem na okres zimowy zmienić na zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja od ponad roku mam Denso i jestem bardzo zadowolony. Miałem już Championy, Valeo płaskie i klasyczne, Bosha Twin ... Nawet Alca - największa porażka moim zdaniem.

Moje Denso radzą sobie bardzo dobrze nawet w mrozy, a kosztują ok 35zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam swoje dobre zdanie na temat valeo. Założyłem je po zimie i okazało się, że jedna odkształciła się leżąc w bagażniku i teraz zbiera tylko 2/3 swojej powierzchni:/ nie pomogło prostowanie i leżakowanie na grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam orginały od nowości 40 tyś km, 2,5 roku i zbierają tak że aż miło
to niemożliwe, chyba że nie używasz

 

jak nie ma potrzeby to nie używam, smug jak na razie nie robią mi żadnych, zbierają równo, szyby nie rysują, aż sam się zastanawiam czy jak przyjdzie czas zmiany nie kupić w ASO orgyniałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mont, kupiłem te wymiary o których piszesz (55,40) bez sprawdzenia i byłem cholernie wściekły że są za krótkie. Ale po dwóch dniach przestało mi to przeszkadzać. Potem patrzyłem czy są 45 ale jakoś nie mogłem znaleźć. Mowa o bosh aero, wyceirają fantastycznie i są cichutkie. Jestem mega zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś długość wycieraczek w SI MY03 ??

 

Bosch podaje AR22U 55cm + AR16U 40cm, może od strony pasażera zmieszczę 45cm AR18U ??

W zestawie AR552S jest 55+40, a Motgum ma 56+43.

 

Ja już drugi raz kupiłem zestaw Bosch'a A531S [ 53 i 45 mm ] i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje doswiadczenia "wycieraczkowe"

- dipp wywalone po dwoch dniach, dluzsza zostawiała smuge na srodku

- w tej chwili valeo xtrm, ktore niby fajnie zbieraja, ale jak sie szybciej jedzie to lekka lipa- skacza troche

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu w ASO założono mi oryginalne OEM Subaru. Od tego czasu działają idealnie. Poprzednie (też OEM) - założone jeszcze w fabryce - wytrzymały 3,5 roku / 75k km.

 

Ceny: 39,06 zł brutto; 53,68 zł brutto; 41,48 zł brutto. Trudno mi dopasować, która cena do której wycieraczki bo wymieniono również tą tylną. Generalnie drogo nie było biorąc pod uwagę ich trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie czas oczekiwania na cokolwiek (łącznie z rozmową telefoniczną) w naszym ASO, to też rozważałbym OEM-owe wycieraczki.

 

Valeo XTRM były całkiem fajne, ale mam wrażenie, że szybko zaczęły się kończyć - w poprzednim aucie miałem. Wcześniej jakieś tradycyjne BOSCH-e - normalne, żadna rewelacja (czyli jak wszystko - działały aż przestały).

 

Przed zimą próbowałem zaopatrzyć się w mot-gumy, ale ich "sklep internetowy" jakoś umiarkowanie miał chęć je sprzedać (tzn. nie potwierdzili zamówienia, tym bardziej nie przysłali wycieraczek).

 

Trochę skłaniam się ku opcji "najtańsze" - za to często wymieniać (2x w roku?), ale opcja OEM lub podobna też mnie kusi - skoro podobno nie trzeba ich przed/po zimie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu w ASO założono mi oryginalne OEM Subaru. Od tego czasu działają idealnie. Poprzednie (też OEM) - założone jeszcze w fabryce - wytrzymały 3,5 roku / 75k km.

 

Ceny: 39,06 zł brutto; 53,68 zł brutto; 41,48 zł brutto. Trudno mi dopasować, która cena do której wycieraczki bo wymieniono również tą tylną. Generalnie drogo nie było biorąc pod uwagę ich trwałość.

 

zgadza sie, ja tez dopiero po 3 latach wymienilem oryginały a ciagle jeszcze w miare zbierały... przy takich cenach to sie nawet nie ma co zastanawiac, oem to najlepszy wybor

 

-- 28 lut 2011, o 20:27 --

 

w sumie to nawet się pozytywnie zdziwiłem czytając, że w ASO takie umiarkowane ceny na wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeczytalem tylko czwarta strone tego watku...Padaja nazwy Boscha,Valeo,OE itd

PIAA wycieraczki chyba tez sa uzwyane przez niektorych...??

Czy jest cos o czym nie wiem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycierałek, to jestem od kilku lat wierny jednej firmie- Champion.

Kto nie miał, niech kupi-nie pożałuje.

Tradycyjne, szkieletowe, ze spoilerami, nawet po 2 latach użytkowania zgarniają przyzwoicie, a nie jak np. Bosch, który po pół roku jest w zasadzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które wycieraczki dobrze Wam zbierają przy większych prędkościach?

Kupiłem Boscha Aero Twin w czerwcu 2010 r. i nie do końca jestem zadowolony. Przez ostatni miesiąc pracują już słabo, a powyżej 130 - 140 km/h od początku był problem ze zbieraniem syfu z szyby...Są chyba za miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...