Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2021 o 08:33, Orear napisał:

Ten Matrix może i wygląda dobrze, zaznaczę, że na filmie, bo nie wiem jak reszta sądzi... ale sorry, w pierwszej akcji tego filmu pokazali, że cudowne autocelowanie sprawi, że jedną ręką można grać, a drugą pić kawę. Nawet akcja zwalnia kiedy agent skacze na samochód żeby było prościej. I nie, na PC nie będzie trudniej bo zrobią zwykły port jak to ma miejsce obecnie wszędzie i wtedy też każdy będzie grał na padzie. 

Pamiętam misję drive-by w GTA San Andreas.... trzeba było prowadzić, ustawić się tak żeby koledzy w aucie mieli możliwość oddania dobrego strzału, można było taranować przeciwników i przy tym wszystkim pojazd miał swój pasek życia, a na dodatek Carl też mógł strzelać w lewo o prawo. Nie była to może zbyt trudna misja, ale sprowadzała się do połączenia wielu elementów technicznych i mechanik gry. W 2015 roku. Teraz mamy 2021 i podczas pościgu jest w użyciu dwa klawisze. Twórcy prześcigają się w tym, jak to ma ładnie wyglądać zapominając, że wg statystyk Steam większość świata ma jeszcze karty graficzne z serii GTX 700, 900, 1000. A ceny konsoli też wcale nie są już niższe od cen PC odkąd wszedł na rynek Ray Tracing. 

Gracze kanapowi w tej chwili nakręcają słupki sprzedaży, nie nastolatkowie z mnóstwem czasu na mozolne powtarzanie za trudnych misji. To jest obecnie nisza, wypełniana przez specyficzne gry. I wiem coś o tym, bo sam jestem obecnie kanapowcem i przez niewielki czas który mogę poświęcić na granie, nie mam ochoty nie posunąć się w grze ani o krok, przez to że nie mam czasu żeby odpowiednio wyrobić skilla w celowaniu i robieniu siedmiu innych rzeczy na raz, każda innym palcem. Takie czasy.

I bardzo dobrze że technologia idzie do przodu, gdyby developerzy celowali w sprzęt biednego gracza, to nadal zachwycalibyśmy się grafiką na poziomie San Andreas.

 

@carfit przecież jak potrzebujesz większy ekran, żeby lepiej widzieć, to nie musisz od razu wymaksować wszystkich ustawień w swoich grach, tylko dlatego że ekran to umożliwia - grasz tak samo, tylko obraz masz większy. I tyle. Wiem co mówię - sam gram na PC podpiętym do 65" TV i nie wyobrażam sobie powrotu do jakichś 24-27" z mizernym HDRem. Tylko taki setup generuje przyciąganie w stronę pada i kanapy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, bo mam 15-letniego simracera który obecnie upala regularnie iRacing. Zaczynał na moim Logitechu DFP, ale pedały się poddały. Rok temu po rozeznaniu poszliśmy w Thrustmaster T300. Jak ktoś jest casualem i nie liczy aż tak pieniędzy to jest optymalny wybór. Budżetowo - T150 (obecnie wyszedł następca, ale jest ponoć nieopłacalny). Jak ktoś chce rozwojowi to ... też T300. Piszę w nomenklaturze PS, ale Xbox ma odpowiedniki.

 

I tutaj mały myk. Jak ktoś nie chce dalej szaleć to T300 w wersji GT z fajniejszy mi pedałami fabrycznymi. Ja kupiłem najtańsze pedały oraz pedały Thrustmaster T-LCM. Po prostu bajka. Ale tutaj kolejny tip - przy tych pedałach trzeba mieć jakiś patent, żeby fotel nie odjeżdżał, bo to jest jak w sportowym aucie. Twardy hamulec.

 

@carfit Co do monitora to jest teraz trochę 34 calowych szerokokątnych zakrzywionych w okolicach 2 tysi. Do samochodówek idealne, ale dla 1 m odległości od ekranu.

Edytowane przez przymar
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przymar napisał:

Ale tutaj kolejny tip - przy tych pedałach trzeba mieć jakiś patent, żeby fotel nie odjeżdżał, bo to jest jak w sportowym aucie. Twardy hamulec.

 

To już w G29 trytytki idą u mnie w ruch. Nie wiem czy krzesło/fotel z blokadą kółek by wystarczyło. Przywiązuję krzesło do stojaka kierownicy i nie odjeżdżam. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jpol napisał:

 

To już w G29 trytytki idą u mnie w ruch. Nie wiem czy krzesło/fotel z blokadą kółek by wystarczyło. Przywiązuję krzesło do stojaka kierownicy i nie odjeżdżam. :biglol:

Ja mam drewniany stelaż własnej roboty z jednej strony blokujący Wheel Stand Pro, a z drugiej kółka od fotela gamingowego. Zwykłe krzesło też by zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przymar napisał:

Ja mam drewniany stelaż własnej roboty z jednej strony blokujący Wheel Stand Pro, a z drugiej kółka od fotela gamingowego.


Myślałem o czymś podobnym - np. jakaś sklejka z blokującymi belkami na końcach, ale trytytki mniej miejsca zajmują ;) a okazały się wystarczająco skuteczne (pierwsze się rwały, ale po wymianie na inne jest ok, już od około roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla kumatych, w symulatorach powinna być zakazana.

 

Do dziś nie ogarniam, jak ktoś potrafi tak grać. Mi szaleje błędnik, robi się nie dobrze, nie czuć prędkości, nie czuć nic. Mówią więcej widać, ale co widać? Pojazd? Bo na pewno mniej drogi.

Screenshot_20211214-195740_Facebook.jpg

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

Pozdro dla kumatych, w symulatorach powinna być zakazana.

 

Do dziś nie ogarniam, jak ktoś potrafi tak grać. Mi szaleje błędnik, robi się nie dobrze, nie czuć prędkości, nie czuć nic. Mówią więcej widać, ale co widać? Pojazd? Bo na pewno mniej drogi.

Screenshot_20211214-195740_Facebook.jpg

Perspektywa jest inna, a po drugie widać co się dzieje z tylna osią. Mnie to średnio pomaga, ale niektórzy tak wolą. Gram na takim widoku jak musze grać na klawiaturze, padzie czasami jak bez force feedbacku.

Ja natomiast nie potrafię grać z widokiem zza kierownicy, z wnętrza samochodu. Za mało informacji w stosunku do ograniczonego widoku. Zazwyczaj gram z kamery "z maski" - widzę całkiem sporo drogi przed i wokół samochodu, widzę ruch maski a na kierze czuję resztę.

Niemniej brak czucia samochodu "dupskiem" mocno mi przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

Pozdro dla kumatych, w symulatorach powinna być zakazana.

 

Do dziś nie ogarniam, jak ktoś potrafi tak grać. Mi szaleje błędnik, robi się nie dobrze, nie czuć prędkości, nie czuć nic. Mówią więcej widać, ale co widać? Pojazd? Bo na pewno mniej drogi.

Screenshot_20211214-195740_Facebook.jpg

Ja tak grywam, bo nie lubię widoku zza kierownicy. Ale jesli grałem w samochodówki to przeważnie były to arcade. Są gusta i guściki, za mało tolerancyjny jesteś :biglol:. Raz w życiu grałem z kierownicą, ale był to fotel ze stelażem, kierownica z ForceFeedback itd, taki dobry zestaw (szwagier jest fanem), ale nie wciągło mnie, zazwyczaj to pad albo klawiatura.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gram głównie z maski ale to dlatego że zwykle z kamer że środka bardzo mało widać. Pierwsza gra w którą da się grac z widoku że środka jest Dirt 2.0 i niektóre rajdy online wymuszały taki widok, więc grałem i da się.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dałoby się grać z widokiem zza kierownicy gdyby była szansa sensownie rozwiązać problem braku rozglądania się. Najczęściej jest to zero jedynkowe, czyli patrzę w prawo to widzę to co dzieje się z boku auta, ale już nie co z przodu (Forza Horizon 5) a przecież nawet podczas zwykłej jazdy, nie sportowej, nasza głowa i oczy ciagle pracują na boki obserwując lusterka, sięgając daleko wgłąb zakrętu... być może jest to rozwiązane podczas gry w wirtualnej rzeczywistości, ale nie miałem okazji tak próbować. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pisałem nic o kamerze z maski, sam tak gram w NFS, wrzuciłem zdjęcie kamery zza samochodu... jeżeli chodzi o kamerę zza kierownicy, jak tylko taka jest to tylko taka wybieram. Wszystko czuć, widać, oddaje to realizm jakiś prowadzenia auta grając na kierownicy. Polecam każdemu popróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

Ale nie pisałem nic o kamerze z maski, sam tak gram w NFS, wrzuciłem zdjęcie kamery zza samochodu... jeżeli chodzi o kamerę zza kierownicy, jak tylko taka jest to tylko taka wybieram. Wszystko czuć, widać, oddaje to realizm jakiś prowadzenia auta grając na kierownicy. Polecam każdemu popróbować. 

w ostatnim GRID fajnie się tak latało, z kolei w Horizon 5 jest fajna kamera ze środka, gdzie widać tylko zegary, bez kiery. A klimat jest.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Infra napisał:

w ostatnim GRID fajnie się tak latało, z kolei w Horizon 5 jest fajna kamera ze środka, gdzie widać tylko zegary, bez kiery. A klimat jest.

Idealne połączenie z playseat i kierownicą, gram na tej kamerce obecnie, genialna.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 09:38, przymar napisał:

Co do monitora to jest teraz trochę 34 calowych szerokokątnych zakrzywionych w okolicach 2 tysi. Do samochodówek idealne, ale dla 1 m odległości od ekranu.

I właśnie takowy zamówiłem, dokładnie ten . https://www.lg.com/pl/monitory/lg-34WL85C-B , jest dużo lepiej, choć odległość 1m jest za bliska moim zdaniem. 

@pablonas wiem że grywasz ostro w IRacing, kupiłeś Mercedesa F1 W12 ? Dziś kupiłem i nie mam pytań......... to jest coś nie wiarygodnego jak tym się jeździ i jakie są odczucia np. z Porsche czy Mercedesa GT . Jak nie masz kup !!! A tak przy okazji można w IRACING zmienić kamerę na inną jak kokpit ? W F1 mocno przeszkadza system HALO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że halo przełącza się w setupie chassis samochodu.
 

Tak dokładnie jest do lepiej ? Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfitz  tym ostro pogrywasz to bym nie przesadzał :) Aktualnie miałem 1,5 roku przerwy bo drugi junior mi się urodził więc czasu brak. Dopiero 2 tygodnie temu kupiłem znowu abonament i zaczynam powoli przypominać sobie jak się jeździ :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 21:12, carfit napisał:

no właśnie ...... tak myślałem że skróty będą złą opcją. TV 4K nawet z OLED , można kupić za rozsądne pieniadzę, ale grafiki to teraz ceny kosmos

 

Oled'a do komputera raczej bym odradzał, ze względu na potencjalny problem z powstaniem wypaleń w miejscach gdzie jest statyczny obraz wyświetlany przez długi czas (no chyba ze do gier tylko, ale w grach tez są często te same elementy wyświetlane w jednej pozycji, np w strategiach główne dane/surowce itp).

Tu lepszy będzie lcd led/qled itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na moim OLEDowym TV i szczerze mówiąc nie urywa to tak dupy, jak w przypadku oglądania filmów i do komputera/gier nie warto przepłacać

 

Mam też nowego Macbooka z ekranem miniLED i zamieniłbym bez wahania mój tv na taki z tą technologią (proporcjonalnie przeskalowaną), bo ten ekran to jest idealne połączenie najlepszych cech lcd i oledów, bez większości ich wad

Edytowane przez Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się podłącze, trochę zainspiruje. Mój rig:
 

242518429_280413170574778_6365217776226001683_n.jpg

Stelaż z profili aluminiowych, monitor Samsung 49 cali 144hz ultrawide, baza akurat nic super ale dla mnie wystarcza, Fanatec CSL Elite, kierownice mam dwie, jedną BMW(jak na fotce), drugą a'la F1, która była w zestawie z bazą. Ręczny Fanatec, a Shifter to znalezisko na FB z firmy Simmaster ze Słowenii.
Upalam głownie iRacing i czasami Dirt Rally 2.0.

Edytowane przez MegasWRC
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu chyba (mimo wszystko bardziej niż w helpdesku komputerowym) pasuje pytanie: "Jakie budżetowe monitory w miejsce 1x HP LP2475w?" - na razie 1 szt, ale docelowo triple w krótkim czasie.

 

Z gier w zasadzie wyłącznie iRacing, ale sporo czasu tam spędzam i głównie z tego względu rozważam zmianę. ;)


75Hz wystarczy, tak jak obecne 60Hz wystarcza (grafika - RX 6600 XT i tak nie uciągnie więcej w tej rozdzielczości, a 60 FPS z wystarczającym poziomem detali powinna, skoro 1080 Ti do tego wystarcza). Komputer wykorzystuję zdecydowanie nie tylko do grania, dlatego nie chcę tracić rozdzielczości w pionie względem obecnego 1200, więc FHD odpada.

Wytypowałem wstępnie:

  • HP X27i
  • iiyama G2740QSU-B1
  • Acer VG270UB

Jakieś za/przeciw? A może jakieś inne propozycje w zbliżonym budżecie, których nie znalazłem?
Do HP mam trochę zaufania (w kwestii odwzorowania kolorów, ogólnej jakości), po (bardzo) długim użytkowaniu obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...