Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd pomysł porównania Forza Horizon do Gran Turismo. To mniej więcej jak porównać STI do Mitsubishi ASX, oba mają cztery koła i tyle. STI się porównuje do Lancera EVO, a Gran Turismo do Forzy Motorsport.

 

Forza Horizon jest grą kompletną, z ogromnym światem setkami aut, niezliczoną liczba aktywności, świetnym soundtrackiem i narracją. Cóż, zarzuty że to to samo co czwórka...hmm, no już czwórka była grą kompletną więc nie bardzo rozumiem. Dostajemy nowy świat, a całej reszty jeszcze więcej, lepiej i ładniej. W czwórce brakowało tylko 60fpsów, co łatka na Series X skutecznie rozwiązała.


Nie zgodze się, że model jazdy w FH jest do dupy. Tak jest arcadowy, i ponownie, nie wiem skąd pomysł, żeby porównywać tą grę z AC czy innym simem.... Rzecz w tym, że model jazdy w FH mimo że Arcadowy ma zachowane pewne zasady fizyki i czuć że jedziemy autem, a każde z nich zachowuje się inaczej, w zaleznosci od pogody, nawierzchni, napędu etc. A ,że ten model jest bardzo uproszczony ? Co z tego, takie jest założenie tej gry. Nie zodze się, że tu tylko gaz i nie hamujemy, przeciwnie, tak mogl napisac tylko ktos kto pograł 10 min, prawdopodobnie nie zmieniając nawet ustawień poziomu trudności.

 

Arcadowy model jazdy w który nie da się grać i nie ma najmniejszego sensu dla mnie wygląda jak poniżej:

 

Od wielu lat na Forze Horizon Sony nie ma żadnej odpowiedzi, również na PC nie ma konkurencji, dla mnie to jest duchowy spadkobierca Test Drive Unlimited.

Jestem graczem który uwielbia DIrt 2.0, RBR i inne symulatory, ale FH to zdecydowanie gra w którę lubię zagrać. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jumpman napisał:

Nie wiem skąd pomysł porównania Forza Horizon do Gran Turismo. To mniej więcej jak porównać STI do Mitsubishi ASX, oba mają cztery koła i tyle. STI się porównuje do Lancera EVO, a Gran Turismo do Forzy Motorsport.

 

Forza Horizon jest grą kompletną, z ogromnym światem setkami aut, niezliczoną liczba aktywności, świetnym soundtrackiem i narracją. Cóż, zarzuty że to to samo co czwórka...hmm, no już czwórka była grą kompletną więc nie bardzo rozumiem. Dostajemy nowy świat, a całej reszty jeszcze więcej, lepiej i ładniej. W czwórce brakowało tylko 60fpsów, co łatka na Series X skutecznie rozwiązała.


Nie zgodze się, że model jazdy w FH jest do dupy. Tak jest arcadowy, i ponownie, nie wiem skąd pomysł, żeby porównywać tą grę z AC czy innym simem.... Rzecz w tym, że model jazdy w FH mimo że Arcadowy ma zachowane pewne zasady fizyki i czuć że jedziemy autem, a każde z nich zachowuje się inaczej, w zaleznosci od pogody, nawierzchni, napędu etc. A ,że ten model jest bardzo uproszczony ? Co z tego, takie jest założenie tej gry. Nie zodze się, że tu tylko gaz i nie hamujemy, przeciwnie, tak mogl napisac tylko ktos kto pograł 10 min, prawdopodobnie nie zmieniając nawet ustawień poziomu trudności.

 

Arcadowy model jazdy w który nie da się grać i nie ma najmniejszego sensu dla mnie wygląda jak poniżej:

 

Od wielu lat na Forze Horizon Sony nie ma żadnej odpowiedzi, również na PC nie ma konkurencji, dla mnie to jest duchowy spadkobierca Test Drive Unlimited.

Jestem graczem który uwielbia DIrt 2.0, RBR i inne symulatory, ale FH to zdecydowanie gra w którę lubię zagrać. 

Podpisuję się obiema rękami. See You in Mexico ;)

 

255039320_302134048402357_5807887414875248603_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj, ze jak komuś się ten kwadratowy model jazdy nie podoba, to grał 10 minut, na klawiaturze od ZX Spectrum, w rękawicy narciarskiej :rolleyes:

Nie oczekiwałem buk wie jakiej symulacji, ba - nie lubię np Assetto Corsa, ale to co jest sprawia że nie ma dla mnie znaczenia pierdylion samochodów, zawodów, atrakcji, aktywności, portek, czapek i innych bzdetów, kiedy jazda jest na ostatnim miejscu. 
Ale to ja, mi jest szkoda czasu na kręcenie się bez sensu po mapie i niesatysfakcjonujące wyścigi. Może jak/jeśli zrobią kolejny Motorsport, to będzie to coś bardziej dla mnie. 
Myślę ze szkoda czasu na dalsze drążenie tego

Edytowane przez Turbo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun FH5 za optymalizację- poluję na nową grafikę od 12.2020 i dopóty nie zobaczę 1,33 ceny MSRP to nie kupię dla zasady (czyli pewnie nigdy:biglol: ) i mimo starego kapcia w obudowie gra mi się zacnie na 2k w 75fps.

 

Ogólnie xbox pass kosztuje 4zł na kwartał- także śmiało brać i testować FH5 jeśli ktoś jeszcze nie miał sposobności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dymian napisał:

Szacun FH5 za optymalizację- poluję na nową grafikę od 12.2020 i dopóty nie zobaczę 1,33 ceny MSRP to nie kupię dla zasady (czyli pewnie nigdy:biglol: ) i mimo starego kapcia w obudowie gra mi się zacnie na 2k w 75fps.

 

Ogólnie xbox pass kosztuje 4zł na kwartał- także śmiało brać i testować FH5 jeśli ktoś jeszcze nie miał sposobności.

ostatnio testowali FH5 na starym kompie z wbudowaną grafiką, chodziła w 30 klatkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dymian napisał:

 

Sory za ten cytat ale dotknąłem i nie mogę usunąć tej ramki za pomocą telefonu. 

Pytanie z innej beczki, bo może ktoś wie.

GTA Remastered... słyszałem, że zablokowane bo prawa autorskie itd. Prawda to? Na stronie Msc nic o tym nie ma i można kupić sobie trylogię normalnie. 

Czy zestaw GTA Remastered jest dostępny w Xbox Pass tak jak Forza i jak zapłacę te 4 złote to sobie normalnie zagram? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Andreas jest dostępne w Gamę Passie. 3ka i VC nie. Pograłem 15 min, i dobrze ze jest w GP, przynajmniej nie wyrzuciłem kasy. Oprawę poprawili znacznie, ale mechanika się bardzo postarzała. Albo po prostu jakoś nie mam ochoty grać w to samo co 20 lat temu ;) ale raczej nie o to chodzi bo przy Remake'u Mafii bawiłem się pierwszorzędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jumpman napisał:

San Andreas jest dostępne w Gamę Passie. 3ka i VC nie. Pograłem 15 min, i dobrze ze jest w GP, przynajmniej nie wyrzuciłem kasy. Oprawę poprawili znacznie, ale mechanika się bardzo postarzała. Albo po prostu jakoś nie mam ochoty grać w to samo co 20 lat temu ;) ale raczej nie o to chodzi bo przy Remake'u Mafii bawiłem się pierwszorzędnie.

Ok, San Andreas mnie najbardziej interesuje bo mam ogromny sentyment do tej gry i bardzo czekałem na jakąś świeżą odsłonę. Znam tę grę na pamięć więc te 4 złote wystarczy mi na przejście, zwiedzenie świata, sprawdzenie jak to wygląda i pogonienie tej gry pewnie raz na zawsze już. ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Infra napisał:

jest, na kierze zawsze lepiej :) tylko nie jakimś byle crapie

 

1 godzinę temu, evi napisał:

Jest różnica w prowadzeniu auta w FH5, kierownica vs pad? 

Nie gralem na kierownicy, a list do Mikołaja zaraz trzeba wysłać;)

To nie znaczy, że na padzie jest źle. ;) Ja gram na padzie i bardzo przyjemnie mi się jeździ, jednak miałem okazję grać u znajomego w FH4 na kierownicy i było mega fajne i na trudniejszych trasach można się spocić. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

 

To nie znaczy, że na padzie jest źle. ;) Ja gram na padzie i bardzo przyjemnie mi się jeździ, jednak miałem okazję grać u znajomego w FH4 na kierownicy i było mega fajne i na trudniejszych trasach można się spocić. :D 

ja też gram na padzie, co zresztą widać powyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jumpman napisał:

Od 2 dni za darmo Multiplayer nowego Halo Infinite.  Xbox One, Series X/S i PC. Polecam, dawno sobie tak fajnie nie postrzelałem!

 

Również polecam! Młócę to od dwóch dni i ostatni raz tak dobrze bawiłem się grając w Quake. :D Pomijając samą rozgrywkę na ogromny plus zasługuje optymalizacja - ustawiamy sobie limity klatek, a gra sama dostosowuje ustawienia graficzne w oparciu o posiadany sprzęt w PC, piękniej się nie da. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...