Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Harvester napisał:

Beam.NG Drive

Coś mnie wzięło i kupiłem tę grę na Steamie. Dość zamula, więc musiałem odpuścić 4K i został mi tylko tryb FullHD (gram na karcie Nvidia Quadro T1000, będącej odpowiednikiem GeForce GTX 1650). Jak się człowiek rozpędzi, to auta są trudne do opanowania. System uszkodzeń pojazdów - bajka!

Edytowane przez Kytutr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kytutr napisał:

Coś mnie wzięło i kupiłem tę grę na Steamie. Dość zamula, więc musiałem odpuścić 4K i został mi tylko tryb FullHD (gram na karcie Nvidia Quadro T1000, będącej odpowiednikiem GeForce GTX 1650). Jak się człowiek rozpędzi, to auta są trudne do opanowania. System uszkodzeń pojazdów - bajka!

Tak samochody są trudne do opanowania, ponieważ jest to w moim odczuciu naprawdę dobry symulator jazdy. Celowo jednak wspomniałem o dwóch grach, ponieważ Automation daje możliwość tworzenia samochodów, którymi potem można jeździć w Beam. Możliwości Automation są ogromne, można stworzyć praktycznie wszystko a przy okazji jest to naprawdę fajny Tycoon. Obie gry są w early accessie i od dłuższego czasu obserwuję ich rozwój. Developerzy naprawdę wkładają serce w to co robią. Jestem związany nieco z społecznością gry, która rzuca sobie wyzwania itd. Jest fun :)

Odnośnie działania gry, nie grałem nigdy w 4K chociaż nie wiem czy jest sens próbować na lapku z RTX 2070. FullHD mi wystarcza i działa jak złoto (120 FPS +) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Harvester napisał:

Dla mnie kosmos. Ja jeszcze gry nie ogarnąłem, a Ty takie rzeczy robisz :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Beam.NG jakoś latem chyba i mam mieszane uczucia, tzn niespecjalnie jest co w tej grze robić. Włączam na kwadrans jak wejdzie jakiś update, porozbijam się trochę i wracam do Dirt Rally, czy ostatnio WRC 7 (stare, ale kupiłem bo jest tam "mój" samochód :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 17:45, Turbo napisał:

Kupiłem Beam.NG jakoś latem chyba i mam mieszane uczucia, tzn niespecjalnie jest co w tej grze robić. Włączam na kwadrans jak wejdzie jakiś update, porozbijam się trochę i wracam do Dirt Rally, czy ostatnio WRC 7 (stare, ale kupiłem bo jest tam "mój" samochód :D).

Zgoda, dlatego wspomniałem o dwóch grach. Budowanie własnych samochodów daje dużą frajdę i tor testowy Automation mógłbym jeździć na okrągło, zrobiłem po nim chyba z kilka tysięcy okrążeń, różnymi autami. Gram z kolegami albo robimy wyzwania na forum Automation :).

Obecna wersja gry to 0.21.4..... Ciekawe jak będzie wyglądało 1.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 14:33, llkuba napisał:

Może być ciekawa gierka:

 

 

Jak dla mnie bomba. Klimat Tokyo Xtreme Racer i Wangan MidNight jest nawet w tych kilkudziesięciu sekundach. To ma być mobilna gra, czy normalnie na PC?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DETT napisał:

Jak dla mnie bomba. Klimat Tokyo Xtreme Racer i Wangan MidNight jest nawet w tych kilkudziesięciu sekundach. To ma być mobilna gra, czy normalnie na PC?

 

Chyba tylko na PC demo ma wyjść 28 maja. 

 

Fotki na Instagramie:

 

https://www.instagram.com/nightrunners.jp/

 

Tweet:

 

 

 

 

YouTube:

 

https://m.youtube.com/channel/UCBKCz2XLWQgDmHHfJuyoi4Q/videos

 

Nie wiem czy to nie są twórcy Art of Rally i Absolutne Drift zen Edition.

 

12 godzin temu, Turbo napisał:

Nie wiem, nie wygląda jakoś ciekawie, nie byłoby na filmiku Skyline'a to nikt by nawet nie zwrócił uwagi. Wdziałem lepiej wyglądające pod względem gameplayu i grafiki gry na iOS

 

Widać nie zwróciłeś uwagę na dźwięk i wzrost temperatury... . Dla mnie wystarczy grafika w takim stylu tylko żeby był otwarty świat i realistyczne prowadzenie, tuning wyścigi uliczne i kilka samczyków których nie ma w innych grach.

 

Przypomina mi jedną gierkę z PS2.

 

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, llkuba napisał:

Przypomina mi jedną gierkę z PS2.

Z pewnością właśnie gry studia Genki: Tokyo Xtreme Racer, Kaido Racer, Kaido Battle, Wanga MidNight, C1 Grand Prix. ;) 

Już w tych grach na PS2 był właśnie funkcjonalny wskaźnik temp. płynu chłodniczego, a w TXR3 nawet temp. oleju. Rosło to z czasem jak się jechało długo na max rpm, albo bardzo szybko jak uaktywniło się ręczenie over boost (tak, był manualny boost control B) ). Znaczenie robiła też temp. opon, był drafting, a modyfikacje w kategorii wizualnych miały też wpływ na osiągi, bo zderzaki, maski, spojlery (oprócz oczywistej poprawy aerodynamiki) mogły być wykonane z różnych materiałów (ABS, FRP, carbon) o różnej wadze. Nawet farba coś ważyła i nie malując body kitu z carbonu można było zaoszczędzić 2-3 kg.

 

Jak dla mnie ta gra Night Runner to już jest must have. Ciekawe czy będą działające kierunkowskazy i awaryjne jak w TXR?

@llkuba, wielkie dzięki za naprowadzenie mnie na tą perełkę. :hi:

Edytowane przez DETT
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DETT napisał:

@llkuba, wielkie dzięki za naprowadzenie mnie na tą perełkę. :hi:

 

Tokyo Xtreme Racer nie mam ale za to posiadam kilka gierek z PS one(nie wszystkie tylko ulubione) i PS2 takie bardziej motoryzacyjnye. Polecić mogę gry z otwartym światem The Fast and The Furious gdzie jest dużo JDM, a nawet Subaru Impreza czy L.A RUSH. Co prawda nie w stylu JDM ale bardzo przypadła mi Ferrari ... Pirelli czy Lotus Chellenge. 

 

Oczywiście nie są to typowe symulator.

 

Kilka gierek z kolekcji:

 

IMG_20210330_120845.thumb.jpg.34b25da1182750f0498fa3d96c376955.jpg

(Kliknij na zdjęcie to nie będzie kompresji.)

 

Z takich gier typu GTA to na pewno Ojciec Chrzestny czy nawet Mafia :):

 

IMG_20210330_122137.thumb.jpg.0985e344b91d5b8e68585ebdb8dae53d.jpg

 

Oczywiście to tylko kilka gierek z kolekcji ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

 

Tokyo Xtreme Racer nie mam ale za to posiadam kilka gierek z PS one(nie wszystkie tylko ulubione) i PS2 takie bardziej motoryzacyjnye. Polecić mogę gry z otwartym światem The Fast and The Furious gdzie jest dużo JDM, a nawet Subaru Impreza czy L.A RUSH. Co prawda nie w stylu JDM ale bardzo przypadła mi Ferrari ... Pirelli czy Lotus Chellenge. 

 

Oczywiście nie są to typowe symulator.

 

Kilka gierek z kolekcji:

 

IMG_20210330_120845.thumb.jpg.34b25da1182750f0498fa3d96c376955.jpg

 

Oo tak, F&F na PS2 było ekstra. Chyba najlepsze gra na tej franszyzie.

Szkoda że Auto Modellista nie oferowała żadnego free roam'u. No i TDU to też było coś - klasa wizualna Gran Turismo i Oahu do zwiedzania... :rolleyes: Czekam na jakiś trailer z TDU: Solar Crown, na razie tylko taki kinowy teaser jest.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DETT napisał:

Oo tak, F&F na PS2 było ekstra. Chyba najlepsze gra na tej franszyzie.

Szkoda że Auto Modellista nie oferowała żadnego free roam'u. No i TDU to też było coś - klasa wizualna Gran Turismo i Oahu do zwiedzania... :rolleyes: Czekam na jakiś trailer z TDU: Solar Crown, na razie tylko taki kinowy teaser jest.

 

Auto Modellista nie grałem ale grafika anime powala. TDU też jest spoko chociaż mam też wersję 2 na PS3 i tylko chwilę grałem bo w sieci ścigaliśmy się  w Gran Turismo 6 i jakoś nie wróciłem do tej zacnej gierki. Mam też HDD do PS2 i niestety kilka fajnych gierek nie chce działać z dysku.

 

Wracając do LA RUSH gierka z potencjałem ale niestety posiada dużo błędów. Jak jeździłem po otwartym świecie to potrafiła zawiesić się teraz czytam recenzje i gracze mieli z nią problemy:

 

https://www.gry-online.pl/gry/la-rush/zb83

 

Na dole zakładka PC.

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 14:33, llkuba napisał:

Może być ciekawa gierka:

 

 

 

 

 

coś pięknego, GTR brzmi pięknie, BOV chodzi, zegary fajne... klimat złotej ery JDMu... obserwuję ten projekt jakiś czas. oby wydali na Series X kiedyś a nie nie tylko na PC :)

 

A jak pokazujemy ciekawe gierki:

 

nfsu2jp.jpg

nfsu1jp.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sin napisał:

na Series X kiedyś a nie nie tylko na PC :)

 

I na PS5 ^_^

 

20 minut temu, Sin napisał:

 

A jak pokazujemy ciekawe gierki:

 

Fajne :). A a masz konsolkę na rynek japoński ? Bo z tego co wiem to były różne regiony. Mam kilka konsolek PS2 w tym adaptery LAN plus HDD ale jak pisałem wyżej nie wszystko działa a fajnie jest mieć takie takie klasyki na dysku.

 

20 minut temu, Sin napisał:

obserwuję ten projekt jakiś czas.

 

Mam nadzieję, że gierka rozwinie się ale podejrzewam, że pełna wersja wyjdzie za kilka lat. 

 

Pamiętam jak kilkanaście lat temu startowało projekt Live for Speed (niestety bez licencji marek) to na początku były trzy auta u jeden tor (demo). Gierka fajna bo pierwsze miejskie autko miało napęd na przednie koła i silnik 1.3 więc biłem rekord prędkości V max około 180 km/h. Później było coś między Nissanem a Toyotą 1.8 140 koni z napędem na tył. W tej samej kaście był też 2.0T ponad 200 koni z spojlerami więc tym to na padzie fajnie driftowało się :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, llkuba napisał:

PS5

Nie uznaję PS od dramatu zwanego PS3 (i PS4 zresztą też). A szkoda, bo PS2 było wybitne.

17 minut temu, llkuba napisał:

A a masz konsolkę na rynek japoński ?

Nie, czysto kolekcjonerskie sprowadzenie z Japonii :) Do grania w te kultowe NFSy mam równie ciekawy zestaw na PC plus kolekcjonerkę Carbon PC :D

 

 

nfscollection.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sin napisał:

Nie uznaję PS od dramatu zwanego PS3 (i PS4 zresztą też). A szkoda, bo PS2 było wybitne.

 

A ja tylko PlayStation mam kilkanaście konsol :P. PS3 na początku było dramatem później okazało się, że jest wydajniejsza od Xbox 360 i nawet Sony  więcej sztuk sprzedało :lol:. Gry na MOVE są wybitne i lepsze. Jako fan Gran Turismo i wielu innych ekskluzywów nie zgodzę się z Twoją tezą. Jedyny błąd jakie Sony popełnia to brak pełnej kompatybilność wstecznej ale mając taką kolekcję konsol to dla mnie mały pikuś. Mało tego strumieniowanie gier (obrazu) np: PS3 -> PSP,  PS4 -> PSTV i  PSVita albo ostatni rodzynek PS5 -> PS4 to dla mnie rewelacja bo wszystko pięknie śmiga po sieci a przy jednej konsoli np: PS4 w jednym pokoju a PSTV w drugim, więc mogę grać w co mi się podoba nie latają całym sprzętem po mieszkaniu :D

 

 

31 minut temu, Sin napisał:

Nie, czysto kolekcjonerskie sprowadzenie z Japonii :) Do grania w te kultowe NFSy mam równie ciekawy zestaw na PC plus kolekcjonerkę Carbon PC :D

 

Nie do końca jestem fanem NFS ale najbardziej lubię 2, 3 i Porsche jeżeli chodzi o wersje na PC.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sin napisał:

A jak pokazujemy ciekawe gierki:

 

nfsu2jp.jpg

nfsu1jp.jpg

No powiem Ci, że NFSU2 w wersji japońskiej to faktycznie cacko.

 

Ale przebijcie to:

VKE6IiW.jpg

tzvvUOS.jpg

Wangan MidNight bazuje na silniku Tokyo Xtreme Racer 2 i jest czymś zupełnie innym niż automatowe wersje Maximum Tune.

Initial D za to mam, bo mieć musiałem. Ale jeśli idzie o model jazdy i frajdę to jest cienki. Trochę podobne do Battle Gear 2/3.

 

A jeszcze z czasów PSX mam takie dziwactwo:

dT525Vm.jpg

Knd8hC9.jpg

Graficznie to wyraźnie słabsze od Gran Turismo 1, ale za to oferowało prawdziwe tuning house'y z Nipponu, mimo że auta de facto nie były licencjonowane. Były ponazywane tylko kodami nadwozi: EG6, AP1, BCNR33, CT9A, GC, FD3S, itd. Przefajny, zorientowany na drift model jazdy. I to w czasach gdy w większości gier robienie poślizgów nazywało się Power Slide!!:P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...