Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, carfit napisał:

20k nie moje , żeby kilka razy w weekend zagrać amatorsko :) 

Bez sensu taka kwota na amatorskie granie. Może po prostu kup większy niż masz teraz monitor i po sprawie.

 

Ja gram na Xbox Series X i tv 120hz, ale to ma też swoje ograniczenia  np brak RBR :( z tym że budżet sensowny ;) Tylko zaraz pojawią się temat kompatybilności twojej kierownicy z xboxem.... zostań lepiej z tym PC :)

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jumpman napisał:

Może po prostu kup większy niż masz teraz monitor i po sprawie.

chyba pójdę po bandzie i przybliżę sobie jednak kierownicę z fotelem oraz monitor na odległość 1m  :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jumpman napisał:

Dirt to Dirt ;) Twórcy Dirta przejęli prawa do WRC zdaję sie od 2022. Jest więc szansa na dobrą gre na licencji  nie dlugo.

słyszałem, mam chyba wszystkie wersje, ale DIRT2 jest the best. oprócz RBR, ale on mnie mega wkurza bo czuję się jakbym miał Atari czy commodore w domu ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, carfit napisał:

chyba pójdę po bandzie i przybliżę sobie jednak kierownicę z fotelem oraz monitor na odległość 1m  :)

 

To kąt widzenia w iRacing zaczniesz mieć z grubsza poprawny.

 

Minimalny obsługiwany (co nie znaczy, że wygodny do grania) - 45 stopni - na 24" wypada przy około 60cm. :D

Edytowane przez jpol
Bardziej zrozumiały szyk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jumpman napisał:

Mam podobne wrażenia, niby RBR nadal króluje ale czuć archaizm. Dirt 2.0 robi świetna robotę.

fizyka w RBR jest świetna !!!! ale te ciągłe mody, instalacje, nieważne czy serwer włoski czy czeski, licencje, non stop coś nie działa, albo trzeba być informatykiem ;) . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam na grach, przypadkowo tu zajrzałem ;)

 Zatrzymałem się na Colinie ;)

Ale może wtrącę swoje 0,03 PLN

Mój kolega, zafiksowany na grach rajdowych (sprzęt do grania na 50k+) zaczął używać gogli.

Mówi, że inny świat, tylko trzeba się przyzwyczaić. Np. inny kumpel był u niego i po grze musiał się położyć.

 

...może to rozwiązanie wielkości monitora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adi napisał:

Kompletnie się nie znam na grach, przypadkowo tu zajrzałem ;)

 Zatrzymałem się na Colinie ;)

Ale może wtrącę swoje 0,03 PLN

Mój kolega, zafiksowany na grach rajdowych (sprzęt do grania na 50k+) zaczął używać gogli.

Mówi, że inny świat, tylko trzeba się przyzwyczaić. Np. inny kumpel był u niego i po grze musiał się położyć.

 

...może to rozwiązanie wielkości monitora..

hmm, też się nie znam ale dziękuję , rozważę  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adi napisał:

Kompletnie się nie znam na grach, przypadkowo tu zajrzałem ;)

 Zatrzymałem się na Colinie ;)

Ale może wtrącę swoje 0,03 PLN

Mój kolega, zafiksowany na grach rajdowych (sprzęt do grania na 50k+) zaczął używać gogli.

Mówi, że inny świat, tylko trzeba się przyzwyczaić. Np. inny kumpel był u niego i po grze musiał się położyć.

 

...może to rozwiązanie wielkości monitora..

Bawiłem się w profi miejscu goglami, po kilkunastu minutach gry i rolce autem błędnik mi zwariował i niewiele brakowało do rzyganka :) Polecam najpierw przetestować czy gogle odpowiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfit pisałeś o odkurzeniu kompa i o RBR, a mi to przypomniało jeszcze lata '90 jak z DOSa odpalało się takie coś :D

 

 

Teraz coś z nowinek.

Właśnie oglądnąłem efekt UE5. Jak dla mnie to efekt jest WOW

https://m.youtube.com/watch?v=WU0gvPcc3jQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adi napisał:

Kompletnie się nie znam na grach, przypadkowo tu zajrzałem ;)

 Zatrzymałem się na Colinie ;)

Ale może wtrącę swoje 0,03 PLN

Mój kolega, zafiksowany na grach rajdowych (sprzęt do grania na 50k+) zaczął używać gogli.

Mówi, że inny świat, tylko trzeba się przyzwyczaić. Np. inny kumpel był u niego i po grze musiał się położyć.

 

...może to rozwiązanie wielkości monitora..

Grałem w Dirta 2.0 na Oculusie. Dobrze znoszę  VR żadnych efektów ubocznych. Pierwsze wrażenie WOW, ale nie uważam żeby to dawało przewagę. Dobrze mi szło dopiero jak przestałem ruszać głową, a wtedy pl prostu efekt wielkiego ekranu o niestety niskiej rozdzielczości. Może kiedyś do tego wrócę. 

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Właśnie oglądnąłem efekt UE5. Jak dla mnie to efekt jest WOW

https://m.youtube.com/watch?v=WU0gvPcc3jQ

 

Odpaliłem to wczoraj na Series X. Opad szczeny i to zdecydowanie jest next genowe doświadczenie. Tylko czekać na gry w tej technologii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

@carfit pisałeś o odkurzeniu kompa i o RBR, a mi to przypomniało jeszcze lata '90 jak z DOSa odpalało się takie coś :D

 

Teraz coś z nowinek.

Właśnie oglądnąłem efekt UE5. Jak dla mnie to efekt jest WOW

https://m.youtube.com/watch?v=WU0gvPcc3jQ

 

Ten Matrix może i wygląda dobrze, zaznaczę, że na filmie, bo nie wiem jak reszta sądzi... ale sorry, w pierwszej akcji tego filmu pokazali, że cudowne autocelowanie sprawi, że jedną ręką można grać, a drugą pić kawę. Nawet akcja zwalnia kiedy agent skacze na samochód żeby było prościej. I nie, na PC nie będzie trudniej bo zrobią zwykły port jak to ma miejsce obecnie wszędzie i wtedy też każdy będzie grał na padzie. 

Pamiętam misję drive-by w GTA San Andreas.... trzeba było prowadzić, ustawić się tak żeby koledzy w aucie mieli możliwość oddania dobrego strzału, można było taranować przeciwników i przy tym wszystkim pojazd miał swój pasek życia, a na dodatek Carl też mógł strzelać w lewo o prawo. Nie była to może zbyt trudna misja, ale sprowadzała się do połączenia wielu elementów technicznych i mechanik gry. W 2015 roku. Teraz mamy 2021 i podczas pościgu jest w użyciu dwa klawisze. Twórcy prześcigają się w tym, jak to ma ładnie wyglądać zapominając, że wg statystyk Steam większość świata ma jeszcze karty graficzne z serii GTX 700, 900, 1000. A ceny konsoli też wcale nie są już niższe od cen PC odkąd wszedł na rynek Ray Tracing. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś dodam od siebie. Całe życie grałem we wszystkie samochodówki jakie wychodziły na PC i PS od czasów Colina 1 - ale tylko klawiatura lub pad. 3 tygodnie temu przesiadłem się na kierownice i wiem jedno - uczę się grać od nowa. Dirt Rally 2 to jest miazga. Po 15 km odcinku zsiadam z fotela lekko spocony, ręce czasami drżą i muszę 5 minut sobie dychnąć. Na VR nigdy nie grałem, ale to mój kolejny cel by go nabyć.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

@carfit pisałeś o odkurzeniu kompa i o RBR, a mi to przypomniało jeszcze lata '90 jak z DOSa odpalało się takie coś :D

 

 

Teraz coś z nowinek.

Właśnie oglądnąłem efekt UE5. Jak dla mnie to efekt jest WOW

https://m.youtube.com/watch?v=WU0gvPcc3jQ

 

Big Red Racing - ależ w to młóciłem.

I w Screamera... i w V-Rally... i tak dalej i tak dalej ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carfitz tą kartą graficzną jedyne co możesz zrobić to kupić 1 większy monitor, ewentualnie telewizor. Nie musi być drogi, wystarczy nawet 60hz bo Twoje GPU i tak nie pociągnie więcej niż 60 fps w 1080p. Niestety przynajmniej do połowy przyszłego roku kupowanie kart graficznych to średnio sensowy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablonas napisał:

@carfitz tą kartą graficzną jedyne co możesz zrobić to kupić 1 większy monitor, ewentualnie telewizor. Nie musi być drogi, wystarczy nawet 60hz bo Twoje GPU i tak nie pociągnie więcej niż 60 fps w 1080p. Niestety przynajmniej do połowy przyszłego roku kupowanie kart graficznych to średnio sensowy pomysł.

Po dzisiejszym popołudniu to muszę nowa kierownicę kupić:angry:, bo mi lewa łopatka od biegów zaczyna słabo działać :( . Mam G27 i naprawdę kilka ładnych lat dawała radę, kupić teraz G923 czy Thrustmaster ? o Fanetec nie wspominam bo nie chce widzieć walizek przed domem ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ESP napisał:

Nie wiem jak z kierownicami ale w sprzęcie lotniczym Logitech to plastikowy badziew w porównaniu z Thrustmasterem.

całkiem możliwe, ale swojego Logitecha kupowałem chyba z 8-10 lat temu, wtedy była prawie topowa, wytrzymała prawie do dziś, ale w obecnych czasach możesz mieć rację, bo jakość generalnie elektroniki padła na pysk ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, carfit napisał:

lewa łopatka od biegów zaczyna słabo działać

 

Czyszczenie lub wymiana styków powinno załatwić sprawę. U mnie (używane G29) na razie wystarczyło sprężone powietrze, ale zobaczymy ile jeszcze wytrzyma bez otwierania.

 

A w świecie kierownic, to o Thrustmasterach myśli się raczej nie w kategoriach "czy" ale "kiedy" padnie. Choć w kwestii odczuć z jazdy, precyzji i wrażeń z samego force feedback to jednoznacznie wszystkie opinie są za Thrustmasterem.

 

A swoje historyczne Driving Force Pro pewnie wystawię teraz na WOŚP. W pełni sprawne po nie wiem ilu latach - strach liczyć. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jpol napisał:

to o Thrustmasterach myśli się raczej nie w kategoriach "czy" ale "kiedy" padnie.

mówiac szczerze to już sie przyzwyczaiłem że sprzęty padaja . Patrzę właśnie i typuje dwie kierownicę.

https://www.x-kom.pl/p/662980-kierownica-thrustmaster-t-gt-ii.html

oraz 

https://www.mediaexpert.pl/gaming/kierownice/kierownica-thrustmaster-tx-leather-edition-pc-xbox-one

 

Pierwsza pewnie bardziej wypasiona i sporo droższa, ale druga do mnie bardziej przemawia ze względu na wielkość łopatek do zmiany biegów, sa dużo większe co akurat w Dirt2 ma znaczenie, jak jesteś w zakrecie i jest potrzeba zmiany biegu, w G27 czasami zdarza się "szukać " łopatek na skreconej kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...