Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, rombu napisał:

 

Informatycy nie mają nic do tego. Ewentualnie programiści.


Raczej informatycy jednak ;) Ci ostatni to raczej w kategoriach klient i server operują. A czasem i servant o zgrozo! :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej informatycy jednak  Ci ostatni to raczej w kategoriach klient i server operują. A czasem i servant o zgrozo! :biglol:
Informatyk to dzieci w szkole uczy Informatyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie informatyk to czlowiek pracujacy w helpless desk, ktory ma na imie John, Tom lub Mark, mowiacy lamanym angielskim z akcentem ewidentnie indyjskim lub hiszpanskim, ktory wchodzi mi do komputera, robi balagan i nic nie naprawia... Tak mam w robocie.  Kiedys bylo inaczej, ale teraz to jest tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w IT jako programista, ale mam styczność ze wszystkimi typami, o których piszecie. Przez Hindusów, którzy wybierają sobie angielskie imiona, serwisantów, co jedynie wymienią kabel, kiedy im mówisz, że to gniazdo wariuje aż do dinozaurów, dla których postawienie klastra HA to pikuś, a tabelka czy wykres w Excelu to czarna magia.

Także rozumiem, czemu ktoś może być trochę zrażony do "informatyków" ;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Robię w IT jako programista, ale mam styczność ze wszystkimi typami, o których piszecie. Przez Hindusów, którzy wybierają sobie angielskie imiona, serwisantów, co jedynie wymienią kabel, kiedy im mówisz, że to gniazdo wariuje aż do dinozaurów, dla których postawienie klastra HA to pikuś, a tabelka czy wykres w Excelu to czarna magia.

Także rozumiem, czemu ktoś może być trochę zrażony do "informatyków"

 

Robiłem jako serwisant komputerów, helpdesk, wdrożeniowiec, inżynier systemowy, instruktor, sys admin, instalator sieci, security admin, analityk security, audytor security, teraz robię security risk management. Ponad 20 lat w branży. Informatyk od zawsze mówiło się tylko na nauczycieli informatyki. Wszystko inne jest od dawna zbyt specjalizowane, żeby zmieścić się w tym pojęciu default_smile.png

 

P. S. Programistą nigdy nie byłem, ale właśnie dla zabawy uczę się pythona bo chcę zacząć budować programowalne roboty dla syna default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, skwaro napisał:

Informatyk od zawsze mówiło się tylko na nauczycieli informatyki.

40 lat na swiecie. I nayczyciel informatyki to nauczyciel informatyki. 

To tak jak nauczyciela fizyki nazywac fizykiem. Mozna. Nawet moze byc fizykiem, ale to nie to samo.

Może slownik rozstrzygnie?

 

informatyk

dopuszczalne w grach (i) 

informatyk

osoba zajmująca się zawodowo informatyką.

 

informatyka

gałąź nauki i techniki zajmująca się teorią i technologią przetwarzania informacji.

To był SJP.

 

 

W SJP PWN nie ma chyba definicji "informatyk". 

Jest:

Informatyka

1. «nauka o tworzeniu i wykorzystywaniu systemów komputerowych»

2. «szeroko rozumiana działalność informacyjna»

Lub

(Encyklopedia PWN)

informatyka 

[łac. informatio ‘wyobrażenie’, ‘wizerunek’, ‘pomysł’], 

dyscyplina naukowa zajmująca się przetwarzaniem informacji z użyciem komputerów;

informatyka

wiecej tutaj:

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/informatyka;3914698.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, euyot napisał:

40 lat na swiecie. I nayczyciel informatyki to nauczyciel informatyki. 

To tak jak nauczyciela fizyki nazywac fizykiem. Mozna. Nawet moze byc fizykiem, ale to nie to samo.

Może slownik rozstrzygnie?

 

informatyk

dopuszczalne w grach (i) 

informatyk

osoba zajmująca się zawodowo informatyką.

 

informatyka

gałąź nauki i techniki zajmująca się teorią i technologią przetwarzania informacji.

To był SJP.

 

 

W SJP PWN nie ma chyba definicji "informatyk". 

Jest:

Informatyka

1. «nauka o tworzeniu i wykorzystywaniu systemów komputerowych»

2. «szeroko rozumiana działalność informacyjna»

Lub

(Encyklopedia PWN)

informatyka 

[łac. informatio ‘wyobrażenie’, ‘wizerunek’, ‘pomysł’], 

dyscyplina naukowa zajmująca się przetwarzaniem informacji z użyciem komputerów;

informatyka

wiecej tutaj:

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/informatyka;3914698.html

No i udzieliłeś wyczerpujących informacji. :thumbup:

 

 

 

Czyli jesteś informatyk? :huh:

 

 

 

 

No nie....., znów się zacznie od nowa :facepalm:

 

 

 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel pola golfowego miał same problemy z pracownikami koszącymi trawę i po namowie członków klubu golfowego postanowił zainwestować w nową technologię kupując 5 robotów automatycznych do koszenia trawy.

Po tygodniu dostarczono nowe roboty i każdy sie nimi zachwycał , jak to równiutko przycięta trawa.

Po dwóch tygodniach członkowie klubu golfowego zaczęli narzekać że podczas rozgrywania partyjek te roboty ich oślepiają bo słońce odbija się od obudowy wykonanej z blachy srebrnej i poszli na skargę do właściciela klubu golfowego.

Własciciel po wysłuchaniu narzekań pojechał do marketu i kupił czarną matową farbę i w nocy pomalował roboty. Rano 3 roboty nie wyjechały do pracy jeden opierniczył biuro z kasy a piąty uciekł.

  • Super! 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udzieliłeś wyczerpujących informacji.

 

 

 

Czyli jesteś informatyk? default_huh.png

 

 

 

 

No nie....., znów się zacznie od nowa default_facepalm.gif

 

 

 

 

 

Jak już wykopałeś trolla to skomentuję jednym zdaniem: nie znam się więc się wypowiem

 

 

P.S. Najkrótszy żart branży IT:

Programista PHP :)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ipsx82 napisał:

Właściciel pola golfowego miał same problemy z pracownikami koszącymi trawę i po namowie członków klubu golfowego postanowił zainwestować w nową technologię kupując 5 robotów automatycznych do koszenia trawy.

Po tygodniu dostarczono nowe roboty i każdy sie nimi zachwycał , jak to równiutko przycięta trawa.

Po dwóch tygodniach członkowie klubu golfowego zaczęli narzekać że podczas rozgrywania partyjek te roboty ich oślepiają bo słońce odbija się od obudowy wykonanej z blachy srebrnej i poszli na skargę do właściciela klubu golfowego.

Własciciel po wysłuchaniu narzekań pojechał do marketu i kupił czarną matową farbę i w nocy pomalował roboty. Rano 3 roboty nie wyjechały do pracy jeden opierniczył biuro z kasy a piąty uciekł.

Dałem like. Teraz rozglądam się czy nie dostanę bana. 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi sobie na ławce pod wydziałem studentka, coś czyta.
Koło budynku idzie kolo, powyciągany sweter, brązowe sztruksy. Widzi studentkę. Myśli: "O - studentka".
Studentka podnosi oczy i widzi kolesia. Myśli: "o - informatyk."
:D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Jak już wykopałeś trolla to skomentuję jednym zdaniem: nie znam się więc się wypowiem

wydaje mi się, że to było jednak chamskie, pomijając fakt, że brak merytorycznych podstaw do takiej wypowiedzi.

nie jestem pewien czy ten użytkownik ma kompetencje mandat czy pozwolenie na takie zachowanie.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...