Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

W domu mamy taki dzbanek https://m.euro.com.pl/dzbanki-filtrujace/brita-marella-perfectfit-bialy-3-wklady.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwsan5BRAOEiwALzomXwqJxX0nUOakIoZOF8xlMRv9_AE1Q83XUrtZHG1UyOw24da-SycRMxoCmW4QAvD_BwE

 

 

Plus jest taki, że w "czajniku bezprzewodowym" nie osadza się kamień.

Filtry zmieniłam co miesiąc.

 

Mamy małą zmywarkę szerokość 45 cm Beko i wyświetlacz nie pokazuje wszystkich słupków. Wyświetlacz zepsuł się po miesiące od daty zakupu. Właśnie dowiedziałem się, że jest po gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rombu napisał:

Tylko mam wersję z butelkami szklanymi.

Te "na Polskę" to jakieś bieda wersje.


Tańsze wersje niestety nie obsługują szklanych butelek, za ten luksus trzeba wydać ponad 5 stów.

Tak przeglądam te urządzenia od wczoraj jest tego więcej niż się spodziewałem, od jakichś tanich chińskich Bubblemakerów, Xiaomi, po Grohe, gdzie można mieć schłodzoną i gazowaną wodę prosto z kranu, ale trzeba za to wydać od 5 tys. w górę :rolleyes:.
Zasada działania jest ta sama i co najważniejsze wszędzie ten sam system nabojów. Szukam jeszcze nowego urządzenia sprzedawanego bez naboju w zestawie i spróbuję to połączyć z dużą butlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, w Trójmieście widzę, jest trochę jakby luksusowo, 20 zł
 
Ano. Jak się uprzesz to znajdziesz i po 15 ale warto marnować godzinę czy dwie żeby piątaka zaoszczędzić?

Jeśli ktoś zużywa butelkę albo dwie na tydzień to szkoda zabawy. U mnie schodziła zgrzewka na 3-4 dni. Olewając już ekonomię jest po prostu mniej noszenia i zdecydowanie mniej śmieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piotrek_p napisał:

Ano. Jak się uprzesz to znajdziesz i po 15 ale warto marnować godzinę czy dwie żeby piątaka zaoszczędzić?

Ale napiszesz mi gdzie za te dwie dychy można nabić? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podpada pod AGD a mianowicie przenośna lodówka, kompresorowa. Ma taką ktoś ? Wiadomo, że lepiej chłodzi niż ta na ogniwie Peltiera, ale jak z hałasem ? Jest mocno słyszalny jak jedziemy autem ? No i czy może w ogóle pracować jak jest w ruchu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 10:06, RoadRunner napisał:

W sumie to podpada pod AGD a mianowicie przenośna lodówka, kompresorowa. Ma taką ktoś ? Wiadomo, że lepiej chłodzi niż ta na ogniwie Peltiera, ale jak z hałasem ? Jest mocno słyszalny jak jedziemy autem ? No i czy może w ogóle pracować jak jest w ruchu ? 

Co do ostatniego pytania, oczywiście. Jaki byłby jej sens gdyby miała pracować tylko na postoju. ;)

Zresztą w autach terenowych nie ma lekkiego żywota i daje radę. 

 

Swego czasu była w promocji w norauto i ludzie sobie ją chwalili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2020 o 11:45, STIFF napisał:

A powiedzcie - jak pijecie wodę z kranu to daliście ją do analizy? Wiadomo - wodociągi się chwalą, że jest super ale to u nich na filtrach a na końcu sieci po zgarnięciu wszystkiego z rur?

I właśnie z powodu tej niepewności o stan rur mamy od kilku lat niewielką osmozę z jonizatorem i mineralizatorem. Mały problem polegał na tym, że Żona musiała się odzwyczaić picia lekko gazowanej wody. Ale trwało to krótko. Ponieważ w dom pije my bardzo dużo wody, to dla nas rozwiązanie genialne - już nie dźwigam zgrzewek, no i dbamy o środowisko, bo mocno ograniczyliśmy używaniem plastiku. Kilka stówek to kosztuje a przynosi mnóstwo korzyści! Bardzo polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Krajowe nie będą lepsze od włoskiego Immergasa , a cos lepszego od immergasa to buderus. U mnie z otwartą komorą pracował buderus logano G124X ponad  20 lat a teraz u kogoś innego dalej pracuje. Po wymontowaniu starego buderusa kupiłem nowego buderusa z komorą zamkniętą i wbudowanym zasobnikiem 40 L by nie grzać 200 L zasobnika jak miałem wcześniej. 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja cudowna zmywarka AEG po 19 latach intensywnej pracy chyba wybiera się na emeryturę... Regularnie włącza się kontrolka od ramienia z natryskiem i piszczy, czasem kilka razy w ciągu 1 cyklu. 

 

Polecicie coś dobrego, 60 cm? Z panelem na wierzchu lub nie do zabudowy. Ja wiem, że teraz AEG to nie to samo co 20 lat temu, ale kompletnie nie wiem co jest w miarę dobre i się nie zepsuje po 2 latach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Aga said:

Moja cudowna zmywarka AEG po 19 latach intensywnej pracy chyba wybiera się na emeryturę... Regularnie włącza się kontrolka od ramienia z natryskiem i piszczy, czasem kilka razy w ciągu 1 cyklu. 

 

Polecicie coś dobrego, 60 cm? Z panelem na wierzchu lub nie do zabudowy. Ja wiem, że teraz AEG to nie to samo co 20 lat temu, ale kompletnie nie wiem co jest w miarę dobre i się nie zepsuje po 2 latach ;)

 

Tak się składa, że ja też szukam zmywarki i znalazłem model dla siebie. Może tobie tez przypasuje, nie ma bzdetów takich jak połaczenie z telefonem, ale ma dno wykonane ze stali nierdzewnej podczas gdy wiekszość obecnie produkowanych sprzętów ma tam, specjalny co prawda, ale plastik.

SIEMENS SN236I00NE

mają (podobno) tutaj

https://www.mediaexpert.pl/agd/zmywarki/zmywarka-siemens-sn236i00ne

ale w Łodzi niedostępny, może w Trójmieście gdzieś będzie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem czajnika elektrycznego, znalazłem dwie perełki. Jedna to Łucznik, znana polska firma, całe 40 zł, ze wskaźnikiem poziomu wody, ale w środku:lol:. Druga to czajnik Xiaomi sterowany smartfonem:o. Wyświetli ilość wody, poda temperaturę i sam się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał:

Polecicie coś dobrego, 60 cm?

Bosch Serie 6, mam SMI68MS07E i działa, jestem zadowolony :) Na starym mieszkaniu działa do dzisiaj SRI46A05/15 (też ma jakieś 19 lat). AGD Siemensa produkuje Bosch.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Panbenonium napisał:

Ariston Hot Point mam dwie sztuki, jedna od 9 lat, druga od 6, raz w jednej tylko musiałem wymienić właśnie jakiś czujnik za 100 zł. Jedna i druga chodzi codziennie.

Na ilu kółkach jest dolny kosz? W jednym Aristonie (ale to naście lat temu) widziałem na sześciu zamiast ośmiu i jak był załadowany tylko w jednym rzędzie to lubił przy wsuwaniu stawać dęba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEG to własność Electroluxa.

Miałem zmywarkę AEG była spoko, ale po 10 latach zaczęła się psuć. Raz jakiś wężyk wymieniem za następnym razem wymieniłem zmywarkę na Electroluxa.

Tam na stronie jest fajna wyszukiwarka modeli, można sobie różne filtry ustawić w rodzaju poziom hałasu, szuflada na sztućce itd. Najpierw tam wybrałem model a potem w necie znalazłem sklep który nie tylko przywiózł nową z wniesieniem ale też odebrał starą następnego dnia.

Ja Bosche i Siemensy nie wchodzę bo u mnie na prowincji nie mają autoryzowanego serwisu.

A Electrolux ma.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

Na ilu kółkach jest dolny kosz? W jednym Aristonie (ale to naście lat temu) widziałem na sześciu zamiast ośmiu i jak był załadowany tylko w jednym rzędzie to lubił przy wsuwaniu stawać dęba :)

 Jest na 8, ale ja mam malutkie 45 cm.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

może w Trójmieście gdzieś będzie.

Nie ma ;)

 

57 minut temu, aflinta napisał:

AGD Siemensa produkuje Bosch.

Tak, to wiem :)

 

29 minut temu, Jaca68 napisał:

AEG to własność Electroluxa.

Tak, ale to AEG co jest dzisiaj się nie umywa do sprzętu sprzed 20 lat ;)

Ja się w mojej zakochałam, bo miała światło w środku, ale jak się żarówka przepaliła to już tak zostało i się przyzwyczaiłam :lol:

 

 

A ma ktoś jakąś wiedzę na temat zmywarek Beko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po 10 latach whirpool też zaczyna dokuczać jakimiś komunikatami

raz puści program a drugim razem pika z błędem

u mnie jest jakiś pojemnik którego odkamienieninie i wyczyszczenie powinno pomóc, ale żeby to zrobić to muszę wydrzeć ją z zabudowy, a to nie jest prosta sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...