Skocz do zawartości

Subaru CROSSTREK / Impreza [GU] (MY23? =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się pierwsze zdjęcia zakamuflowanego XV trzeciej generacji.

 

Wstępne rendery na podstawie filmu

u8o8iog6slzarp2xs7ef

 

jcj2y6ooj9q87lreguvm

 

 

 

Edytowane przez FilipBB
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to metamorfoza potworna, taki sam brzydki jak i poprzednik. Mam wrażenie że ten kto wymyśla fury w subaru ma za zadanie robić samochody bez polotu dla dziadów w kapeluszach. Ten sam tym chyba pracował w Toyocie, ale patrząc ostatnio ma jednak coraz mniej tam do powiedzenia.. Tutaj też mu powinni podziękować i to szybko  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na renderach wyglada prawie tak samo jak II gen. Lekki lifting, ale to i tak to same auto. Moze i dobrze, ze jest jakas kontynuacja poprzedniego modelu XV, ktore jest jest ciekawym crossoverem. 
 

Z roku na rok mam takie wrazenie, ze projektowanie nowych modeli Subaru opiera sie na wsadzaniu coraz bardziej zakreconych felg, wycinaniu plastikow na nadkolach i stosowania lamp-stringow na tyle samochodu. 
 

 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FilipBB napisał:

Pojawiły się pierwsze zdjęcia zakamuflowanego XV trzeciej generacji.

 

To raczej lifting. Jedynkę produkowali 6 lat. Nie sądzę, żeby kolejna generacja pojawiła się w czwartym roku od wprowadzenia drugiej generacji.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subbiefan napisał:

Wygląda na większe niż obecnie. Na renderach mi się podoba. Co prawda auta na szczudłach to nie moja bajka, ale czasem od żony mógłbym pożyczyć :D


Czyli żona nie kupiła jeszcze obecnej generacji? :D

34 minuty temu, spawalniczy napisał:

 

To raczej lifting. Jedynkę produkowali 6 lat. Nie sądzę, żeby kolejna generacja pojawiła się w czwartym roku od wprowadzenia drugiej generacji.

Lifting już był w zeszłym roku. Teraz standard to 5 (3+2) lat i tyle będzie mieć druga generacja XV. Debiutowała jako MY18, potem MY19, MY20, MY21 (lifting), MY22 i MY23 nowa generacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FilipBB napisał:

Czyli żona nie kupiła jeszcze obecnej generacji? :D

 

Jeszcze nic nie kupiła. Było blisko Outbacka, ale od jakiegoś czasu tak mało jeździ, że nie ma sensu kupować samochodu. Korki są takie (rozkopane całe miasto), że do pracy szybciej jest rowerem/hulajnogą. Jak czasem coś trzeba przewieźć albo pada, to stara poczciwa Corolla dalej jeździ bez kaprysów. Jest automat, grzanie tyłka i całe 90 leniwych koni, czego chcieć więcej? ;-) Na wartości już dawno nie traci.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GREGG napisał:

 

Z początkiem 2022 pyknie 5 lat od wprowadzenia II gen. 

Na niektórych rynkach był już wprowadzony pod koniec 2017 (pokazany w marcu 2017), co nie zmienia faktu, że się zgadza, że to nowy model (w UE pewnie w 2023).

 

Wnętrze ma mieć jak w nowym Levorgu, ale to chyba było wiadome.  

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sartek napisał:

Niestety wygląda na to, że bagażnik nadal będzie skromny, a to dla mnie największa wada tego samochodu. Gdyby nie to, pasowałby mi lepiej niż OBK.

W e-Boxer faktycznie nieco mniejszy niż w 2,0i, ale do tego mojego całkiem sporo udaje mi się zapakować. Owszem, nie był dla mnie priorytetem - niemniej z dwójką dzieci na dwa tygodnie wakacji udało się z zaciągniętą roletą zapakować. Jakby rolety nie zaciągać tylko na wysokość podniesionych zagłówków dobić, to weszłoby jeszcze więcej :)

Na co dzień bagażnik mam pusty i doceniam ilość miejsca w drugim rzędzie (nie kopią mnie po plecach) oraz mniejszą długość niż OBK, dzięki czemu łatwiej zaparkować.

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Subaru zapowiedziało dzisiaj premierę nowego SUVa. Pytanie czy to będzie nowe auto w gamie, czy jednak nowy XV z nową nazwą.

Prezentacja: 15 września 14:00 czasu japońskiego (21:00 w EU)

 

Trochę mi to wygląda na wielkość Yaris Crossa. W linku filmik:

https://www.subaru.jp/newsuv/newsuv/

 

visual.jpg

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NightRunner napisał:

Teraz większość, jak nie wszystkie modele Subaru, to będzie rebranding modeli Toyoty.

Niemniej poczekajmy na to co się pojawi :) W USA już kilka razy widziano zamaskowane XV/Crosstrek i część opinii kieruje się ku tezie, że to będzie kolejna generacja. Pytanie się pojawia, czy ktoś rozsądny nawał by to „Subaru New SUV” - skoro to odświeżenie tego co znamy. 

O nowe modele Subaru raczej bym się nie martwił i nie przepuszczam, żeby byli w najbliższej dekadzie skazani na jakiś większy rebranding (tak jak robi to np. Suzuki).

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 10:26, NightRunner napisał:

Teraz większość, jak nie wszystkie modele Subaru, to będzie rebranding modeli Toyoty. Zaczęło się od Solterry, tera Yaris Cross, STI zamknięte... czas szukać nowych miłości albo wzdychać do starych fur.

STI zamknięte? A to?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofor napisał:

A WRX S4 STI - przynajmniej w Japonii jest taki oferowany. To już raczej nie naklejki, a może inaczej - nie tylko naklejki. 

Ta, tyle że nie.

https://v10.pl/Subaru,WRX,S4,w,ostrzejszej,wersji,STI,Sport,1-153883-1.html

 

To są naklejki i ciut inny zawias. Silnik nie jest ruszony. Skrzynia to nadal CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kristofor napisał:

A WRX S4 STI - przynajmniej w Japonii jest taki oferowany. To już raczej nie naklejki, a może inaczej - nie tylko naklejki. 

Ja się też nie do końca precyzyjnie wyraziłem. Dział STI ciągle istnieje, on tylko obecnie skupi się bardziej na naklejkach, bo jak pisali jakiś czas temu w obecnej generacji aut przy obecnych regulacjach prawnych nie opłaca im się inwestować kasy w nową spalinową konstrukcję, bo efekty odnośnie osiągów są niezadowalające a czas życia produktu zbyt krótki (planowany zakaz sprzedaży aut spalinowych). Więc mają powrócić w kolejnej generacji (może jako elektryk). Pierwotnie wyglądało, że może ta deklaracja dotyczy tylko EU, ale chyba jednak to była globalna decyzja. Nie ma co ukrywać, że jak się jest małym graczem to albo robi się bardzo drogie auta, albo trzeba się pogodzić z faktem, że nie każdy ruch przy tej skali ma szansę na ekonomiczny sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Ja się też nie do końca precyzyjnie wyraziłem. Dział STI ciągle istnieje, on tylko obecnie skupi się bardziej na naklejkach, bo jak pisali jakiś czas temu w obecnej generacji aut przy obecnych regulacjach prawnych nie opłaca im się inwestować kasy w nową spalinową konstrukcję, bo efekty odnośnie osiągów są niezadowalające a czas życia produktu zbyt krótki (planowany zakaz sprzedaży aut spalinowych). Więc mają powrócić w kolejnej generacji (może jako elektryk). Pierwotnie wyglądało, że może ta deklaracja dotyczy tylko EU, ale chyba jednak to była globalna decyzja. Nie ma co ukrywać, że jak się jest małym graczem to albo robi się bardzo drogie auta, albo trzeba się pogodzić z faktem, że nie każdy ruch przy tej skali ma szansę na ekonomiczny sukces.

Teraz rozumiem. Sam jestem ciekaw co wymyślą. Z perspektywy czasu - przechodząc na poziom EU - wydaje się że słabym ruchem była rezygnacja z diesli. Silnik wreszcie udało się dopracować, a biorąc pod uwagę 

 

12 godzin temu, BelegUS napisał:

Ta, tyle że nie.

https://v10.pl/Subaru,WRX,S4,w,ostrzejszej,wersji,STI,Sport,1-153883-1.html

 

To są naklejki i ciut inny zawias. Silnik nie jest ruszony. Skrzynia to nadal CVT.

A jednak. Chociaż ja by się na takie STI w warunkach EU nie obraził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskim forum pojawiły się zdjęcia nowego XV, wygladają na potwierdzone. Mi się podoba. Widać, że 2.0 e-boxer wciąż żywy. No i nazwa ma się zmienić na Crosstrek na wszystkich rynkach.

https://www.subaruxvforum.com/threads/2024-subaru-crosstrek.184152/

Wheel Tire Vehicle Car Vehicle registration plate

Car Vehicle Motor vehicle Steering part WhiteGear shift Car Automotive design Vehicle Motor vehicleCar Vehicle Motor vehicle Automotive design Personal luxury carVehicle Car Motor vehicle Automotive design Steering wheelCar Vehicle Hood Light Automotive tireWheel Tire Land vehicle Vehicle CarCar Vehicle Motor vehicle Automotive design Car seat coverCar Vehicle Motor vehicle Car seat cover Automotive designWheel Tire Vehicle Car Vehicle registration plate

Edytowane przez peteres
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nowy SUV to po prostu kolejna odsłona XV :) Widzę nowe multimedia, jedno gniazdo USB C, pamięć fotela kierowcy, ale nie widzę automatycznych szyb tylnych. Ciekawe czy e-boxer to dalej to samo co wcześniej, na filmie w sumie nic więcej nie wspominali - pewnie bez zmian. 

Widać nową wersję EyeSight z dodatkową centralną kamerą i nawet radarem z przodu. Jak się pojawi w EU, to trzeba zobaczyć jak dużo się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...