Skocz do zawartości

Subaru CROSSTREK / Impreza [GU] (MY23? =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, spawalniczy napisał(a):

Ile kosztuje? Dobrze widzę, że na subaru.pl nie ma słowa o tym modelu?

 

W przyszłym roku wchodzi do sprzedaży. Na razie, na zachętę dealerzy dostali demówki. 

 

  

8 godzin temu, Jumpman napisał(a):

Ale przykladowo nie ma kamery przedniej w zderzaku, nawet w opcji. XV miał.


Trzecia kamera w Crosstrek jest dla Eyesight. Wszystkie umieszczone są na górze szyby czołowej. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ir3n3usz napisał(a):

 

W przyszłym roku wchodzi do sprzedaży. Na razie, na zachętę dealerzy dostali demówki. 

 

  


Trzecia kamera w Crosstrek jest dla Eyesight. Wszystkie umieszczone są na górze szyby czołowej. 

Oczywiscie zrozumiałem ale dla mnie moze miec i 5 kamer eyesight technikalia dla mnie maja mniejsze znaczenie a samo dzialanie systemu ktore oczywiscie jest usprawnione o nowe funkcje. Ja zwracam uwage ze nie ma kamery manewrowej, pomocniczej przedniej a poprzednik miał. Chodzi mi o to ze cos oczywiscie rozwinieto, dodano, ale sa i rzeczy ktore poprzednik mial a tu zniknely.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GREGG napisał(a):

 

W wersji US jest M obok D, więc mają możliwość zmiany manualnej... Dziwne, żeby to "odjęli" na rynek europejski, ale kto wie

 

 

JDP_2024 Subaru Crosstrek Premium Interior Dashboard.jpg

Tylko tutaj zapewne pracuje konwencjonalny, wolnossący boxer 2,5, a nie nasza europejska hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 18:02, GREGG napisał(a):

W wersji US jest M obok D, więc mają możliwość zmiany manualnej... Dziwne, żeby to "odjęli" na rynek europejski, ale kto wie

 

No dziwne by to było - stawiam raczej na to, że demówki to na razie biedawersje.

Przecież 2 gen. chyba też jest dostępne bez M i łopatek?

 

Zwłaszcza, że tu widać, że M jest:

https://crosstrek.pl/#multimedialne-wnetrze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, czekker napisał(a):

No dziwne by to było - stawiam raczej na to, że demówki to na razie biedawersje.

Przecież 2 gen. chyba też jest dostępne bez M i łopatek?

 

W wersji 1.6 chyba nie ma M

Dla mnie to raczej wszystko jedno, łopatek może ze 2 razy używałem zaraz po nabyciu XV, żeby zobaczyć, jak to działa ;) 

Ale jak będzie można wajhą przestawiać, to czemu nie, lepiej mieć niż nie mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.6 był tryb L, w 2.0 tryb M. Zauważcie, że w nowym Crosstreku jest ogromna przerwa między zderzakiem a chlodnicą. Spokojnie H6 się tam zmieści albo 2.5i albo 2.4T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FilipBB napisał(a):

W wersji 1.6 był tryb L, w 2.0 tryb M. Zauważcie, że w nowym Crosstreku jest ogromna przerwa między zderzakiem a chlodnicą. Spokojnie H6 się tam zmieści albo 2.5i albo 2.4T?

Poza EU 2,5 już wychodzi w tych samochodach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał(a):

Ale potem też dali tam łopatki. Jak pisałem wcześniej dla mnie pozycja obowiązkowa ze względu częstej jazdy w górach i hamowania silnikiem.

Dodali ale chyba tylko w MY22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aflinta napisał(a):

Ale potem też dali tam łopatki. Jak pisałem wcześniej dla mnie pozycja obowiązkowa ze względu częstej jazdy w górach i hamowania silnikiem.

 

Przy 1.6 łopatki się przydają do zblokowania biegu przy wyprzedzaniu. Jeżeli mam ten manewr wykonać ciszej i z pełną kontrolą to wbijam np. 3 i jadę do czerwonego pola.  Nie wiem jak 2.0 (jechałem raz) boxerek, ale 1.6 lekko i szybko wkręca się na obroty.

To plus start z AH ze świateł to czynniki, które w dużej mierze przesądziły o zakupie XV 1.6

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu nawaliło i trzeba było gdzieś pojechać więc jako cel przejażdżki został wybrany najbliższy dealer, żeby pomacać nowego Crosstreka :upside-down-face_1f643-small:

 

Auto całkiem fajne, kolor SunBlaze też ;)

OasisBlue chyba jeszcze lepszy, ale trzeba by go zobaczyć na żywo.

W moim przypadku Crosstrek do jeżdżenia po mieście na pewno byłoby lepszym pomysłem niż pełnoletni OBeK.

 

Niestety dowiedziałem się, że te demówki są już w najwyższym wyposażeniu i raczej nie ma co liczyć na tryb M i łopatki :unsure:

Zatem do przemyślenia czy i jak bardzo by mi tego brakowało - w OBKu też nie mam łopatek przy kierownicy, ale parę razy zdarzało się ręcznie zmieniać biegi wajchą..

Dobrze, że przynajmniej dziura w dachu została, bo za tym chyba bym bardziej tęsknił B)

 

Na pocieszenie dostałem subarowy kalendarzyk :D

 

20231202_130855.thumb.JPG.0a05c5e906f940509af8ecc3de5f015f.JPG

 

20231202_130908-01.thumb.jpeg.17e5405be39c66b1d75370baf78e5206.jpeg

 

20231202_130924-01.thumb.jpeg.3debb9058c1cb7103c5c86b1d8530281.jpeg

 

20231202_130845.thumb.JPG.08e3ab3d59664de376009360edd961f1.JPG

 

20231202_131027-01.thumb.jpeg.0c81697e0cf0c8ea19a4ca47a11ec5ba.jpeg

 

20231202_131011-01.thumb.jpeg.d763283ba1e939558bad94a90901f563.jpeg

 

20231202_131239-01.thumb.jpeg.5e2b55449b6569320d2ba78fb453d6d2.jpeg

 

20231202_202745.thumb.JPG.51c3d4093a5a320fe976ea7871aa7a62.JPG

 

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wersja full ma kosztować ok 180k, prawda to ? Jeśli tak to chyba odpuszczę, miałem żonie zamawiać ale jak zobaczyłem specyfikacje vs Toyota C-HR ( ta nowa ) to chyba poczekam jeszcze na Subaru..... aż coś się zmieni. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, carfit napisał(a):

Podobno wersja full ma kosztować ok 180k, prawda to ? Jeśli tak to chyba odpuszczę, miałem żonie zamawiać ale jak zobaczyłem specyfikacje vs Toyota C-HR ( ta nowa ) to chyba poczekam jeszcze na Subaru..... aż coś się zmieni. 

 

180 przy obecnym kursie EUR? To byłoby dosyć grubo. Pytanie, czy koniecznie trzeba kupować full... Zwykle środkowa wersja ma już wszystko, co naprawdę potrzebne, chyba że ktoś chce konieczne pseudo-skórę czy okienko w dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, czekker napisał(a):

Niestety dowiedziałem się, że te demówki są już w najwyższym wyposażeniu i raczej nie ma co liczyć na tryb M i łopatki :unsure:

 

Czyli świat dostał normalne silniki i M, a Europa dostała jak zwykle kastrata z obciętą mocą i jeszcze bez M ;) "Podziękowania" należy kierować w stronę eurokracji... 

 

Jak i tak poczekam rok, dwa bo ciśnienia nie mam, a może coś tam w międzyczasie poprawią i dołożą, tak jak było w II gen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GREGG napisał(a):

180 przy obecnym kursie EUR? To byłoby dosyć grubo.

Tak coś mi się obiło o uszy, dziś jest 4.35 za 4-5 miesięcy może być i 4,7- 5.0  ,  przy takich firmach z milionowymi obrotami w EUR czy USD , to kurs dzisiejszy ma średnie znaczenie, są opcje walutowe i przewidziane kursy, więc krótkoterminowe wahania nie mają specjalnego znaczenia dla SIP :) jak i dla klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...