Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dziś na Autoblog.pl pojawił się przegląd rynku aut mojego ulubionego segmentu, czyli uterenowionych kombi w cenach do około 200 tyś. Część pojazdów zaprezentowanych w tym zestawieniu moim zdaniem tylko udaje podniesione kombi ale są też pojazdy warte uwagi (czyli z napędem AWD i podwyższonym zawieszeniem). Jest też Outback, którego nie może zabraknąć w takim zestawieniu.

https://spidersweb.pl/autoblog/podniesione-kombi-przeglad/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 18:44, Michał W. napisał:

Najładniejsze (moim zdaniem ;)) podniesione kombi (...)

 

w moim odczuciu jest zbyt spłaszczone, z pewnych ujęć, szczególne w ciemnym kolorze, wygląda jak jakiś katafalk :ph34r:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

w moim odczuciu jest zbyt spłaszczone, z pewnych ujęć, szczególne w ciemnym kolorze, wygląda jak jakiś katafalk :ph34r:

Chyba V 60 CC jest ładniejsze. Też niskie ale jakoś tak z tyłu zgrabniejsze. Jeśli chodzi o mój subiektywny ranking to:

1. Volvo V 60 CC,

2. Audi A4 Allroad,

3. OBK 

4. Volvo V 90 CC,

.....długo długo nic,

23. Passat Alltrack,

.....jeszcze dłuuuuugo nic

76. Skoda Superb Scout czy jak jej tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dosięgnie mnie w niedługim czasie dylemat jak w tytule wątku i z żalem, ale jednak będzie trzeba wymienić swojego Outbacka na coś bardziej przestronniejszego, bardziej rodzinnego...

Ostatnich kilka aut jakie przerobiłem przed kupnem Subaru były Suvy, a że znudziła mnie ta formuła stąd też wybór padł na podniesione kombi, z którego przez prawie 2 lata i przeszło 50KKm użytkownika, po dziś dzień jestem bardzo zadowolony. 
Od kilku tygodni przeglądam różne opcje, ale mimo modeli jakie zostały wymienione w wątku, alternatyw dla siebie za bardzo nie widzę i trzeba będzie chyba zmienić poglądy i przeprosić się z autami typu Suv. Ostatnia nadzieja w nowym Outbacku, który wg. specyfikacji US ma większy bagażnik i jest nieco obszerniejszy z tyłu jak i ma więcej miejsca na tylnej kanapie, na czym w sumie najbardziej mi zależy. 
Nie pozostaje mi nic innego jak czekać do stycznia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia w internecie, bo też mi chodził po głowie :), ale pierwsza rzecz, którą jest ewentualny problem z naprawami i dostępem do części w PL gdyby zaszła taka konieczność. A druga sprawa to jak wygląd zewnętrzny jeszcze ujdzie tak wnętrze jest bardziej „vanowate” i raczej użytkując go nie mógł bym z tym żyć na dłuższą metę :).

Aczkolwiek na żywo nie widziałem więc ciężko być obiektywnym.

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

Nie znam przyczyny szukania czegoś większego niż OBK, więc zakładam trzecie lub kolejne dziecko albo dużego psa - van jest idealny do tego rodzaju zadań :)

Też mnie zdziwiło, że @McSudi szuka większego auta od Outbacka ale przy trójce dzieci może faktycznie być ciasno. 

Z Vanów polecam moje auto marzenie VW Multivan Panamericana. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna dedukcja panowie :), dużymi krokami zbliża się do mnie syndrom trzeciego fotelika :) i muszę po mału szukać jakiegoś rozwiązania.

W zasadzie to foteliki będą dwa, bo za chwilę najstarsze już nie będzie potrzebować co nie zmienia faktu, że jazda na tylnej kanapie pomiędzy dwoma fotelikami do najprzyjemniejszych nie należy. Poza tym wkładając wózek dziecięcy do bagażnika przy rodzinie 2+3 mocno ograniczam miejsce na kolejne bagaże. Myślałem, że box dachowy rozwiąże sprawę, ale jakoś nie jestem przekonany.

 

Co do Ascenta to stosunkowo blisko mnie jest nówka sztuka do kupienia https://www.tipcars.pl/subaru-ascent/suv/benzyna/subaru-ascent-awd-premier-3834457.html


Po nowym roku jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli to będąc przy okazji w Czechach podjadę obejrzeć na własne oczy.

 

edit.

Nowego Outbacka 2.4 również mają w ofercie to sobie porównam :)

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, McSudi napisał:

Myślałem, że box dachowy rozwiąże sprawę, ale jakoś nie jestem przekonany.

to wypożycz na wyjazd rodzinny i przekonasz się że rozwiąże sprawę. Ewentualnie hak + przyczepka :mrgreen:

Nowa crv ma w opcji 3 rząd siedzeń jest przepastna -takie połączenie kombi z suv'em ( coś jak ascent) Może warto podjechać do salonu Hondy i sprawdzić.  3 maluchów to już "gang" i faktycznie ciężko będzie pomieścic całą rodzinę i oczywiście gratulacje!!!

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Karas za radę z boxem, z pewnością przy najbliższej możliwej okazji spróbuję.
Co do Hondy CRV to miałem okazję jak wyszła przetestować 1.5 turbo, ale w wersji 5 osobowej. Ogólne wrażenia z jazdy jak pamiętam to na plus, silnik, jakość wykonania, miejsce w kabinie. To co bardzo nie przypadło mi do gustu to przyciski na kierownicy jakby zalane plastikiem, rodem z pilota do telewizora oraz system info rozrywki jak i sam ekran, który niby sporych rozmiarów, ale ta ciemna ramka wokół niego bez sensu, bo go zmniejsza. Ostatnia kwestia to brak możliwości wyboru lepszego nagłośnienia niż fabryczne, a jest ona na mojej liście rzeczy, które muszą być na pokładzie.

 

Zaczynam mocno brać pod uwagę nową Kia Sorento, bo naprawdę koreańcy odwalili kawał dobrej roboty w nowej wersji. Żeby tak była u nas dostępna nowa Mazda CX-9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, McSudi napisał:

Nowego Outbacka 2.4 również mają w ofercie to sobie porównam :)

Rejestracja w PL skutkowałaby naliczeniem okropnej akcyzy. Trzeba popytań w kancelariach adwokackich w Ostrawie które obsługują najmy długoterminowego ile kosztuje prawna obsługa takiego wozidełka. Blachy z Schengen więc nikt nie sprawdza ile czasu w jakim kraju auto stoi i czy pojawia się akcyza. A za kilka lat jak auto będzie naprawdę fajne, można jest odkupić, cenę wykupu pokazać celnikom, opłacić akcyzę... trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć jeszcze nie jeździłem, ale miałem okazje spędzić w aucie 10 min. sam na sam. Pierwsze wrażenie „Wow”, fotele mega wygodne, dobrze wyprofilowane, kokpit, ergonomia na duży plus i to co najbardziej przykuło moją uwagę to ilość miejsca zarówno na tylnej kanapie jak w bagażniku. Jakościowo również nie miałem zastrzeżeń, oprócz tej plastikowej skorupy na wewnętrznej stronie drzwi poniżej podłokietników. Po weekendzie podjadę do pobliskiego salonu na jazdę to coś więcej będę mógł napisać, a narazie jestem na etapie przyswajania się do myśli o ewentualnej sprzedaży Outbacka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...