Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kytutr napisał:

Dzięki za wszystkie wypowiedzi w temacie, zwłaszcza o Lexusie RX. Chyba jednak sobie daruję wielkiego SUVa ze skromnymi możliwościami terenowymi. Zacząłem jeszcze myśleć nad Volkswagenem Touaregiem pierwszej generacji, ale czy z Subaru można się godnie przesiąść z powrotem (bo miałem już kiedyś Octavię) do auta z grupy VAG? ;)

Daruj sobie. Testowaliśmy z Żona zarówno NX jak i RX. Poprawne auta ze słabym napędem na 4, takim sobie prowadzeniem (ale czego spodziewać się po SUV) i dramatycznymi multimediami. Ten gładzik to mistrzostwo świata ergonomii. Materiały spoko, wykonanie tez OK, na poziomie niemieckiej trójki. Generalnie jazda tymi samochodami to emocje jak na rybach. Dla kogoś, kto ich nie szuka za kierownicą moze być. 

Z Lexa  to raczej LS500 za komfort, LC500 i RX F za silnik i prowadzenie. Ale to i ceny inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blejzu napisał:

W Krakowie ostatnio bylem w salonie i maja bardzo przyjemna 911ke za ~1.1m PLN. W sumie to jak dadza te slynne rabaty to niewiele wiecej niz Forek :p

Podeslesz linka? Jak podzielą los Nokii, to za dwa lata odsprzeda się za 2,2M PLN. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

Podeslesz linka? Jak podzielą los Nokii, to za dwa lata odsprzeda się za 2,2M PLN. 

 

Do salonu tego linka chcesz? :P Drugie auto po lewej patrzac od glownego wejscia z tego co pamietam :) Najpierw z obrzydzeniem mijasz pospolita 711 (chyba, nie znam sie) za marne ~300k (ale z walizka w gratisie) a potem podchodzisz do pieknego 911. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blejzu napisał:

Do salonu tego linka chcesz? :P Drugie auto po lewej patrzac od glownego wejscia z tego co pamietam :) Najpierw z obrzydzeniem mijasz pospolita 711 (chyba, nie znam sie) za marne ~300k (ale z walizka w gratisie) a potem podchodzisz do pieknego 911. 

Do salonu :) Nie wiem ile tam macie salonów Porsche, nie będę przecież jeździł po wszystkich i szukał tej okazji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Z Lexa  to raczej LS500 za komfort, LC500 i RX F za silnik i prowadzenie

RX F ma dokładnie taki sam silnik i napęd co RX więc nie rozumiem jak można mówić, że RX nie jedzie a RX F jest ok. Jedyna różnica to twardszy zawias w wersji F ale to i tak jak mówimy o wersji podstawowej bo dalej jest adaptacyjne zawieszenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 10:08, Jaca68 napisał:

 

a jeśli chodzi o tragiczną aerodynamikę to:

Subaru Outback (2015-) - Cx: 0,34

Lexus RX (2015-) - Cx: 0,33 :biglol:

Mazda mx-5 NB ma Cx 0,36 a czy to znaczy ze bedzie stawiać większy opór aerodynamiczny niż RX?

Nie, bo oprócz cx we wzorze na opór są jeszcze następujące czynniki powierzchnia czołowa no i prędkość do kwadratu. 

Także przy rozpatrywaniu aerodynamiki pasowałoby porócz cx uwzględnić powierzchnię czołową. Wydaje się, że SUVy będą mieć raczej większe wartości

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał:

A gdzie napisałem że jest? Ja tylko pytam forumowicza który twierdzi:

gdzie jest ta kolosalna różnica na korzyść OBK.

Jeśli uważasz że SUV-y są bardziej przystosowane do jazdy po autostradach niż kombi, choćby podniesione, to pozostaje mi tylko uszanować Twoje zdanie. Podobnie sprawa ma się z rozwojem segmentu SUV. Tak jak pisałem, są kraje w których ten segment nie jest przedmiotem ślepego podziwu mas, podałem konkretny przykład Włoch.  Oczywiście u nas jest inaczej, i każdy pogromca trójmiejskiej obwodnicy marzy o wielkim aucie, najlepiej szybkim i tak dużym żeby ze dwa miejsca postojowe zajmowało. Silnik min. 4 litry benzyna w gazie, i wszystkie kompleksy dnia codziennego są zaleczone. Warto jednak zauważyć, że są miejsca na świecie, wbrew pozorom bardziej cywilizowane, gdzie duży samochód świadczyć może wręcz o braku gustu. Ale to już kwestia tego ostatniego o którym się nie dyskutuje, niech każdy kocha jak lubi.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RoadRunner napisał:

RX F ma dokładnie taki sam silnik i napęd co RX więc nie rozumiem jak można mówić, że RX nie jedzie a RX F jest ok. Jedyna różnica to twardszy zawias w wersji F ale to i tak jak mówimy o wersji podstawowej bo dalej jest adaptacyjne zawieszenie.

 

 

Oczywiście RC F. Z tym 5.0 co w LC500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, diuk napisał:

Nie, bo oprócz cx we wzorze na opór są jeszcze następujące czynniki powierzchnia czołowa no i prędkość do kwadratu. 

Także przy rozpatrywaniu aerodynamiki pasowałoby porócz cx uwzględnić powierzchnię czołową. Wydaje się, że SUVy będą mieć raczej większe wartości

No od małej mazdy tak, od Outbacka niekoniecznie:

Outback: szer = 1840, wys = 1605 prześwit 200, Lex NX: szer = 1845, wys = 1645, prześwit = 185 

I to Outbacka który wisi wyżej nad asfaltem nazywamy "poniesionym kombi".

23 minuty temu, Kristofor napisał:

Jeśli uważasz że SUV-y są bardziej przystosowane do jazdy po autostradach niż kombi, choćby podniesione, to pozostaje mi tylko uszanować Twoje zdanie. Podobnie sprawa ma się z rozwojem segmentu SUV.

Jak wspomniałem, OKB to ani podniesione kombi ani SUV, coś pomiędzy, podniesione kombi nie ma prześwitu 20 cm.

 

24 minuty temu, Kristofor napisał:

Warto jednak zauważyć, że są miejsca na świecie, wbrew pozorom bardziej cywilizowane, gdzie duży samochód świadczyć może wręcz o braku gustu.

 

I to mówi właściciel Outbacka, takiej kruszynki wśród aut, drobne 482 cm długości. :biglol:

 

5 minut temu, blejzu napisał:

ale jednoczesnie przypominam ze to narod ktory wydal na swiat Multiple

Ale jak zmienili prochy to zrobili Multistradę i Giulię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jaca68 napisał:

I to mówi właściciel Outbacka, takiej kruszynki wśród aut, drobne 482 cm długości. :biglol:

 

Ale to jest zgrabne, japonskie 482cm :D Majestatycznie przemieszczajace sie po miescie jak wloch z rozwianymi wlosami, w sandalach, jadacy leniwie przez sloneczna Toskanie na skuterku :P (Jezeli SIP chce mnie zatrudnic do wyrezyserowania tej reklamy to jestem otwarty na propozycje :P)

 

15 minut temu, Jaca68 napisał:

Ale jak zmienili prochy to zrobili Multistradę i Giulię. ;)

Slowo ktorego chciales uzyc to Alfa Romeo 33 Stradale :) Giulia (nowa) jest .. meh?

Edytowane przez blejzu
dodane przecinki zeby nie bylo niedomowien :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaca68 napisał:

No od małej mazdy tak, od Outbacka niekoniecznie:

Outback: szer = 1840, wys = 1605 prześwit 200, Lex NX: szer = 1845, wys = 1645, prześwit = 185 

I to Outbacka który wisi wyżej nad asfaltem nazywamy "poniesionym kombi".

Jak wspomniałem, OKB to ani podniesione kombi ani SUV, coś pomiędzy, podniesione kombi nie ma prześwitu 20 cm.

Dzwi od legacy pasuja do OBK - i to jest powodem dla ktorego OBK to podwyzszone kombi a nie przeswit - tu calkowicie chodzi o gabaryty kabiny i jej ustawienie.  W SUVach siedzi sie bardziej pionowo i wyzej... przynajmniej tak jest przyjete w krainie SUVow...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaca68 napisał:

No od małej mazdy tak, od Outbacka niekoniecznie:

Outback: szer = 1840, wys = 1605 prześwit 200, Lex NX: szer = 1845, wys = 1645, prześwit = 185 

I to Outbacka który wisi wyżej nad asfaltem nazywamy "poniesionym kombi".

 

Jedna kwestia to wymiary a druga to design. OBK poprzedniej i obecnej generacji to bardzo zgrabnie zaprojektowane auto i nie widać po nim tych 4,8 metra, a mimo sporego prześwitu z wyglądu to właśnie podniesione kombi. Taki Lexus RX ze swoimi mikro-szybkami ma grację czołgu, z którego ktoś odczepił wieżyczkę... NX trochę lepiej, ale to też bardzo "ciężka" sylwetka i nikt go do kombi nie porówna

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OBK CVT napisał:

 

 

pomijamy alto adige (sudtirol) bo tam suv jest raczej autem pierwszego wyboru

i nie chodzi mi o pande 4x4  ;)

 

tapatalked

Ale po pierwsze tam się mówi drutem kolczastym nie zaś mową Umberto Eco, po drugie Pandy 4x4 są  jednak często spotykane - poczta, budżetówka, energetyka, auto dla córki itp. Ale fakt, SUV-y typu Opel Mocca czy Tiguan są tam znacznie częściej spotykane niż w Lazio. Generalnie Włosi są bardzo uporządkowani w pewnych sferach. Oddziały karabinierów do jazdy po górach mają skutery śnieżne, radiowozami na bezdroża są czarne Forestery, prowadzą czasem konwoje ciężkiego sprzętu, zaś ścigaczami autostradowymi są czarne Giulie z czerwonym paskiem.  Takie same czarne Giulie bez czerwonego paska są radiowozami Cosa Nostry, a Polizia coraz częściej jeździ Skodami Octaviami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał:

I to mówi właściciel Outbacka, takiej kruszynki wśród aut, drobne 482 cm długości. :biglol:

 

Ale jak zmienili prochy to zrobili Multistradę i Giulię. ;)

Tak, ale auto ma przynajmniej jakąś linię nadwozia, o tym już pisałem przy okazji Superba czy Passata, które wyglądają jak gospodarna wiejska żona vs. Sofia Loren. Po drugie mam w rodzinie Fiata 500 i naprawdę wiem że auto może mieć 14 do setki, kosztować mniej niż 10 k Euro, być w bazowym biel gelato, i całą mocą 69 KM dawać mi wielką przyjemność z jazdy. Nieprzerwanie od ośmiu lat cieszę się siadając do auta wyglądającego jak połączenie tostera z ekspresem do kawy. 

 

A że zrobili Multiplę, to znaczy że mają naprawdę niesamowitą wyobraźnię. Czesi zrobili Roomstera, i patrząc na te dwa wynalazki czyli jeden pojechany po całości, drugi zaprojektowany do połowy miałbym sporo ubawu wybierając jeden z nich. 

Edytowane przez Kristofor
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kristofor napisał:

tam się mówi drutem kolczastym nie zaś mową Umberto Eco

 

 

moja ex pochodzi z alta badia i mowi co prawda dialektem weneckim ale musze jej powiedziec ze to drut kolczasty  :biglol:

mieszka obecnie w lienz w austrii i jest dwujezyczna ale w domu mowili tylko po wlosku tak jak 99proc mieszkancow

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kontekście następcy OBK jesteśmy w miejscu takim, że wszystko inne odpada bo "nie jedzie", "ma beznadziejny napęd", "bo to VAG!", "wygląda jak czołg", "bo to SUV a te tylko do lanserki". Także zamiast OBK najlepiej sprowadzić nowego 3.6 OBK od ruskich.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Czyli w kontekście następcy OBK jesteśmy w miejscu takim, że wszystko inne odpada bo "nie jedzie", "ma beznadziejny napęd", "bo to VAG!", "wygląda jak czołg", "bo to SUV a te tylko do lanserki". Także zamiast OBK najlepiej sprowadzić nowego 3.6 OBK od ruskich.

Moze to byc dla Ciebie szokiem... ale czy mozna sie spodziewac czegos innego na forum fanow Subaru?

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Eryk napisał:

ale czy mozna sie spodziewac czegos innego na forum fanow Subaru?

To forum zmieniło nazwę czy może regulamin się zmienił?

§1. Zasady ogólne
5.    Forum jest miejscem spotkań użytkowników i sympatyków Subaru.

 

O fanach nic tam nie znalazłem :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaca68 napisał:

To forum zmieniło nazwę czy może regulamin się zmienił?

§1. Zasady ogólne
5.    Forum jest miejscem spotkań użytkowników i sympatyków Subaru.

 

O fanach nic tam nie znalazłem :upside-down-face_1f643-small:

A słyszałeś kiedyś takie słowo jak synonim? ;) polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaca68 napisał:

To forum zmieniło nazwę czy może regulamin się zmienił?

§1. Zasady ogólne
5.    Forum jest miejscem spotkań użytkowników i sympatyków Subaru.

 

O fanach nic tam nie znalazłem :upside-down-face_1f643-small:

Ciesze sie ze znalazles paragraf o uzytkownikach i sympatykach Subaru... i nie chce Cie jeszcze bardziej szokowac ale to sa Ci sami ludzie co fani marki Subaru... A ty tez jestes uzytkownikiem i sympatykiem Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RoadRunner napisał:

Czyli w kontekście następcy OBK jesteśmy w miejscu takim, że wszystko inne odpada bo "nie jedzie", "ma beznadziejny napęd", "bo to VAG!", "wygląda jak czołg", "bo to SUV a te tylko do lanserki". Także zamiast OBK najlepiej sprowadzić nowego 3.6 OBK od ruskich.

Ja to pisałem serio :)  OBK w setupie/kolorze "black line" wygląda dla mnie rewelacyjnie:

https://kaliningrad.subaru.ru/finance/outback-blackline

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Ja to pisałem serio :)  OBK w setupie/kolorze "black line" wygląda dla mnie rewelacyjnie:

https://kaliningrad.subaru.ru/finance/outback-blackline

Poza cłem, vatem i akcyzą trzeba jeszcze w cesarstwie ptaka mutanta zapłacić podatek od wywozu. Robiłem rozpoznanie w obwodzie i ceny uwzględniają ulgi, których równowartość należy zwrócić przy wywozie. Robiłem to pod kątem założenia oddziału firmy w Kaliningradzie (u kolegi w kancelarii), i wzięcia auta w leasing. Jako mieszkaniec Gdańska mający jako - takie kontakty po drugiej stronie liczyłem się przykładowo z robieniem przeglądów w Kenigu i wyjazdem co 6 miesięcy, oraz rejestracją z 39 z przodu, ale Commonwealth to nie Eurosojuz, mały ruch graniczny pogrzebany w związku z czym każdy wjazd/wyjazd jest w reżimie wizowym z odnotowaniem auta. Przepisy administracyjne nie do przeskoczenia. Do czasów liberalizacji przepisów wizowych, ewentualnie zapowiadanej w TVP 3 aneksji Pomorza nic się raczej nie zmieni. A szkoda, bo jestem często na rosyjskiej stronie i nie mogę uwierzyć że tak blisko a taka przepaść (w różnych kierunkach). 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...