Skocz do zawartości

Akcje serwisowe, cewka i zaworu PCV


prugi

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mattom napisał:

A dzisiaj drugie info o kolejnej akcji

 

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności sprawdzenia i ewentualnej wymiany cewek zapłonowych w pewnej partii wyprodukowanych samochodów Subaru. Istnieje możliwość wystąpienia nieprawidłowego działania cewek zapłonowych. Zjawisko to może doprowadzić do braku możliwości uruchomienia silnika.

 

Do mnie też przyszło.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

 

Do mnie też przyszło.   

Tumituu :( .

 

Dzisiaj poskarżyłem się ASO na słabo działającą klimę, żeby przy okazji akcji serwisowych sprawdzili. Zaproponowali mi żebym pędzikiem przyjechał bo najpierw muszą zdiagnozować uszkodzenie, po tem wysłać diagnozę do SIP (bo pojazd na gwarancji), po tem poczekać aż SIP zaaprobuje, po tem zamówić części i gdy dotrą do ASO, naprawić. Gdzieś na TF czytałem, że ktoś na sprężarkę klimy czekał ponad 2 tygodnie... Ja się umówiłem na 29, bo mam wtedy "drugie wtargnięcie obcego" i chciałem załatwić dwa tematy a właściwie trzy bo inwestycja przy której pracuję ruszyła i zaczynam nie mieć czasu. I trza optymalizować ;) .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie no liczyłem na 30 000 km spokoju. Załapałem się na wymianę cewek i sprawdzenie stabilizatora tylnego. Chociaż to drugie po wymianie gum chyba nieaktualne. I zastanawiam się czy nie wymienić tego zaworu ( odmy ? ) bo pewnie koszt znikomy. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumituu  .
 
Dzisiaj poskarżyłem się ASO na słabo działającą klimę, żeby przy okazji akcji serwisowych sprawdzili. Zaproponowali mi żebym pędzikiem przyjechał bo najpierw muszą zdiagnozować uszkodzenie, po tem wysłać diagnozę do SIP (bo pojazd na gwarancji), po tem poczekać aż SIP zaaprobuje, po tem zamówić części i gdy dotrą do ASO, naprawić. Gdzieś na TF czytałem, że ktoś na sprężarkę klimy czekał ponad 2 tygodnie...

Z tego co pamietam, to @bmbm czeka na kompresor prawie miesiąc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do serwisu w związku z obiema akcjami przywoławczymi i niestety muszę czekać na wyznaczenie terminu wizyty, bo zrobiła się spora kolejka. 

Wg serwisanta umówią mnie najpierw na weryfikację po której zdecydują czy wymieniać cokolwiek (cewkę czy stabilizator), a jeśli taka będzie potrzeba ... to trzeba będzie poczekać na części i pofatygować się kolejny raz... 

:coffee:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blixten napisał:

Dzwoniłem właśnie do serwisu w związku z obiema akcjami przywoławczymi i niestety muszę czekać na wyznaczenie terminu wizyty, bo zrobiła się spora kolejka. 

Wg serwisanta umówią mnie najpierw na weryfikację po której zdecydują czy wymieniać cokolwiek (cewkę czy stabilizator), a jeśli taka będzie potrzeba ... to trzeba będzie poczekać na części i pofatygować się kolejny raz... 

:coffee:

Przywołują na akcje i nie mają części ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,  Subaru ? - pierwsze i ostatnie. Telefon do serwisu w sprawie akcji przywoławczej - " prosimy o  kontakt tak w gdzieś w sierpniu ". Dwa tygodnie  wcześniej telefon do innego serwisu z pytaniem o zakup i montaż haka - wstępna wycena 5200 zł ale nie mają :facepalm:.  Przypuszczam, że przy cenie 15200 może będzie dostępne za np. miesiąc ?. Litości jajcarstwo na niespotykana skalę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Dzwoniłem właśnie do serwisu w związku z obiema akcjami przywoławczymi i niestety muszę czekać na wyznaczenie terminu wizyty, bo zrobiła się spora kolejka. 

Wg serwisanta umówią mnie najpierw na weryfikację po której zdecydują czy wymieniać cokolwiek (cewkę czy stabilizator), a jeśli taka będzie potrzeba ... to trzeba będzie poczekać na części i pofatygować się kolejny raz... 

:coffee:

 

1 godzinę temu, mattom napisał:

Przywołują na akcje i nie mają części ??? 

 

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Może nie mają aż tylu części. W końcu ani wymiana elementów stabilizatora, ani cewek nie jest obligatoryjna.

Jeśli wymiana nie jest obligatoryjna to po co ją ogłaszać? Forumowicze na pewno prędzej czy później rozkminili by zagadnienia, zapewne po upływie gwarancji więc ASO zarobiło by i na montażu i na częściach.

Jeśli nie mają dostatecznej ilości części to może niech nie wszystkich informują? Szczepienia też nie były kierowane do wszystkich na raz.

 

Nie mają części do Subaru?! Przecież w Polsce to niszowa marka, ileż to tych samochodów jeździ w Polsce?

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szürkebarát napisał:

Jeśli wymiana nie jest obligatoryjna to po co ją ogłaszać?

Ogłoszone są akcje serwisowe. Prace polegają na sprawdzeniu czy wszystko jest OK, ewentualnej poprawce. Wymiana tylko wtedy jak jest coś uszkodzone - tak zrozumiałem to z treści obu maili jakie dostałem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu kampanii przywoławczej polegającej na wymianie cewek. ..." .
 

A co tam można sprawdzić w cewce ? Nie róbmy doktoratu. Widocznie  są jakieś  przesłanki do tej akcji. Jak się sprzedaje autka to wypada pomyśleć o obsłudze posprzedażnej. No ale co tam jako klient za własne pieniądze mam dodatkowe doznania no i perfekcyjnie opanowałem czynność odsysania nadmiaru oleju. Zwykłe dziadostwo. Bodaj rok wcześniej było oprogramowanie tych cewek. I okazuje się , że dalej kiepsko ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Axell napisał:

"... podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu kampanii przywoławczej polegającej na wymianie cewek. ..." .
 

A co tam można sprawdzić w cewce ? Nie róbmy doktoratu. Widocznie  są jakieś  przesłanki do tej akcji. Jak się sprzedaje autka to wypada pomyśleć o obsłudze posprzedażnej. No ale co tam jako klient za własne pieniądze mam dodatkowe doznania no i perfekcyjnie opanowałem czynność odsysania nadmiaru oleju. Zwykłe dziadostwo. Bodaj rok wcześniej było oprogramowanie tych cewek. I okazuje się , że dalej kiepsko ?

Mea culpa. Przeprogramowanie ECU i ewentualna wymiana była wcześniej (SRT284). Ale stabilizator z SRT307 jest do sprawdzenia. Domyślam się też, że akcję przywoławczą robi się nieco wcześniej i dużo prościej niż zapewnienie wystarczającej ilości elementów do wymiany - problemy w łańcuchach dostaw. Producent zapewne też stara się zminimalizować koszty i nie wysyła w ciemno tylu elementów ile sprzedał samochodów (w końcu nie wszystkie się zgłoszą).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk. 

To nie mogą mieć w ASO jakieś tam ilości tych cewek i jeśli się okazuje, że trzeba wymieniać, to po prostu wymieniają?

 

Niesamowite, jak bardzo ta marka zniechęca do siebie. 

 

PS.

Mija prawie trzeci tydzień czekania na kompresor klimatyzacji, jeszcze tydzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bmbm napisał:

To nie mogą mieć w ASO jakieś tam ilości tych cewek i jeśli się okazuje, że trzeba wymieniać, to po prostu wymieniają?

ASO to niezależne podmioty, nawet jak zamówili cewki, to akcja pojawiła się kilka dni temu i zwyczajnie muszą poczekać na dostawę. Ale może być też tak, że ASO nie chce trzymać nic według nich zbędnego na magazynie. Każdy prowadzi swoją politykę. 

2 minuty temu, bmbm napisał:

Mija prawie trzeci tydzień czekania na kompresor klimatyzacji, jeszcze tydzień.

Ciekawe, czy zrobiło się ciepło i zaczęły padać i wyczyściło magazyn, czy też po prostu tak mało ich jest w rezerwie. Nie zazdroszczę jazdy bez klimatyzacji w tak słoneczne dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Axell napisał:

"... podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu kampanii przywoławczej polegającej na wymianie cewek. ..." .
 

A co tam można sprawdzić w cewce ? Nie róbmy doktoratu. Widocznie  są jakieś  przesłanki do tej akcji. Jak się sprzedaje autka to wypada pomyśleć o obsłudze posprzedażnej. No ale co tam jako klient za własne pieniądze mam dodatkowe doznania no i perfekcyjnie opanowałem czynność odsysania nadmiaru oleju. Zwykłe dziadostwo. Bodaj rok wcześniej było oprogramowanie tych cewek. I okazuje się , że dalej kiepsko ?

Sprzedaj, nie męcz się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aflinta napisał:

ASO to niezależne podmioty, nawet jak zamówili cewki, to akcja pojawiła się kilka dni temu i zwyczajnie muszą poczekać na dostawę.

 

Nie żartuj. Przecież ta akcja nie wyskoczyła z kapelusza z dnia na dzień. Rozmawiamy o oficjalnej sieci dealerskiej dużej marki. Ktoś o tym wiedział z dużym wyprzedzeniem. Istnieje coś takiego jak planowanie, przewidywanie, zdrowy rozsądek i przede wszystkim szacunek dla klienta. 

Jechać do ASO na akcję serwisową i dowiedzieć się, że masz przyjechać drugi raz, bo nie ma gratów objętych tą akcją.

 

Właśnie przypomniałem sobie dlaczego już nie mam Subaru. Solidnie sobie na to zapracowali i jak widzę mocno starają się nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spawalniczy napisał:

Rozmawiamy o oficjalnej sieci dealerskiej dużej marki.

Rzekłbym najmniejszej :)

12 minut temu, spawalniczy napisał:

Ktoś o tym wiedział z dużym wyprzedzeniem.

W Japonii pewnie tak, w końcu na USA akcja serwisowa była ogłoszona nieco wcześniej.

13 minut temu, spawalniczy napisał:

Istnieje coś takiego jak planowanie, przewidywanie, zdrowy rozsądek

Może i istnieje, ale ja w swojej branży od jakiegoś roku zauważam, że można sobie wszystko w kieszeń schować - logistyka i dostawy zwyczajnie kuleją. 

14 minut temu, spawalniczy napisał:

Jechać do ASO na akcję serwisową i dowiedzieć się, że masz przyjechać drugi raz, bo nie ma gratów objętych tą akcją.

No jest to słabe. Też się umówiłem (choć nie znam jeszcze terminu) na obie akcje i zobaczymy, czy w moim ASO też będę uprawiał turystykę. Może jak dostanę termin, to właśnie wtedy kiedy wszystkie graty będą już czekały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem już po. Szczęśliwie obie akcje pokryły się z wymianą klocków więc został tylko rozszerzony zakres wizyty.

Akcje tak jak pisał @aflinta, polegają na sprawdzeniu czy wszystko jest ok - zarówno mocowanie stabilizatorów jak i ewentualne błędy cewek zapłonowych. U mnie problemów nie stwierdzono.

 

Edytowane przez keyman
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem już po. Szczęśliwie obie akcje pokryły się z wymianą klocków więc został tylko rozszerzony zakres wizyty.
Akcje tak jak pisał @aflinta, polegają na sprawdzeniu czy wszystko jest ok - zarówno mocowanie stabilizatorów jak i ewentualne błędy cewek zapłonowych. U mnie problemów nie stwierdzono.
 

Ale kurna jest jasno napisane: kontrola/ ew.wymiana stabilizatora i WYMiANA cewki !
Żarty jakieś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.

Nie dramatyzujmy, narzekać można, ale tobnic nie zmienia.
Mamy dość niezwyczajną sytuację, myślę że można przymknąć oko na niedociągnięcia.

Co mnie natomiast martwi to ilość tych akcji serwisowych. Wygląda na to że kontrola jakości kuleje, albo standardy obniżono.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Axell napisał:

"... podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu kampanii przywoławczej polegającej na wymianie cewek. ..." .
 

A co tam można sprawdzić w cewce ? Nie róbmy doktoratu. Widocznie  są jakieś  przesłanki do tej akcji. (...)

 

10 minut temu, Snuff napisał:

WYMiANA cewki !

No i jest rozbieżność i jednak dobrze kojarzyłem. W mailu jest wymiana cewki, ale na stronie srt.subaru.pl przy opisie akcji jest kontrola i ewentualna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...