Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, dirkdiggler napisał:

 

Takie czasy. Więc trzeba sobie ułożyć względem takich okoliczności plan B. Np taki.

 

Zamiast auta za 250k kupujesz takie za 120-150k. 

Po trzech/czterech latach sprzedajesz, bierzesz następne znów za 150k zamiast 250 (pewnie bedzie gorsze niż poprzednie)

 

I tak to w 6 lat "oszczędzasz 200k" które to przeznaczasz na zakup Porsche 911, Sti, czy inne tam fajne jeździdło. I zapewne jest to znacznie przyjemniejsze rozwiazanie niż pchanie nieskończonych pieniędzy w wóz-narzędzie.

 

 

 

 

 

A może więcej zaoszczędzimy w planie C, w którym kupujemy używane wóz-narzędzie w wieku 3 lat o 30-40% taniej ... :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, dirkdiggler napisał:

tak to w 6 lat "oszczędzasz 200k" które to przeznaczasz na zakup Porsche 911, Sti, czy inne tam fajne jeździdło. I zapewne jest to znacznie przyjemniejsze rozwiazanie niż pchanie nieskończonych pieniędzy w wóz-narzędzie.

 

 

 

 

 

Zapewne masz rację, ale pewne stare chińskie powiedzenie mówi

5vwulo.jpg.04e17994603b4d3d5116cb1720cf563b.jpg

 

Czy jakoś tak :P

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał W. napisał:

Obecnie to te 3-letnie auta potrafią kosztować 90% ceny. 

Rzeczywiście :blush:, zapomniałem, że to chore czasy, a przecież sam nie dawno sprawdzałem, że 2-letnie auto w gorszej konfiguracji było droższe od tego, które zamówiłem o jakieś .... ~10%. 

Tym bardziej zastanawiam się czy odbiorę swoje auto w terminie i zgodnie z ustaloną ceną.... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 12:48, Blixten napisał:

Rzeczywiście :blush:, zapomniałem, że to chore czasy

Cóż,niech miarą obecnych czasów będzie to ,że żonowóz Toyota-ę Yaris mogę teraz sprzedać za tyle za ile kupiłem 3 lata temu!!

I myślę że chętny znajdzie się dość szybko zważywszy ,że auto ma 52kkm

Ceny odleciały w kosmos.

 

Edytowane przez olo11
Literówka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sartek napisał:

Hej @Czarne_Koronkowe podzielisz się najnowszymi raportami spalania? Masz jakieś nowe doświadczenia/wnioski? :)

Dalej z auta zadowolony ;)

W zimie mi nieco spalanie wzrosło. Teraz  regularnie oscyluje w granicach 10-11 na krótkich dojazdach do pracy. W niedziele spadł we Wrocławiu śnieg i kurka idzie na ośnieżonej kostce brukowej jak po sznurku ;) 

wkurza mnie tylko ze Apple Car sie ciagle rozłącza. Jest taka tendencja ze jak minie około godziny to juz systematycznie co kilka kilkanaście minut muszę wypinać i wpinać kabel na nowo. Dramat

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, olo11 napisał:

Cóż,niech miarą obecnych czasów będzie to ,że żonowóz Toyota-ę Yaris mogę teraz sprzedać za tyle za ile kupiłem 3 lata temu!!

I myślę że chętny znajdzie się dość szybko zważywszy ,że auto ma 52kkm

Ceny odleciały w kosmos.

 

Kolega w pracy opowiadał dzisiaj dokładnie to samo o swojej 3letniej Hondzie Civic.

Niestety, ja za moją CX-5 z 2012 w super stanie i niskim przebiegu 117000 km raczej nie otrzymam z powrotem  ceny zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dalej z auta zadowolony ;)

W zimie mi nieco spalanie wzrosło. Teraz  regularnie oscyluje w granicach 10-11 na krótkich dojazdach do pracy. W niedziele spadł we Wrocławiu śnieg i kurka idzie na ośnieżonej kostce brukowej jak po sznurku ;) 

wkurza mnie tylko ze Apple Car sie ciagle rozłącza. Jest taka tendencja ze jak minie około godziny to juz systematycznie co kilka kilkanaście minut muszę wypinać i wpinać kabel na nowo. Dramat

Może spróbuj z innym kablem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Próbowałem już z 3 :toobad:

U mnie wprawdzie  inny system, inne auto ale też się notorycznie, losowo rozłączało, cuda kable, złocone końcówki i nic nie pomagało. Wymiana kabla na oryginał od telefonu załatwiła sprawę. I w gruncie rzeczy tylko na tym jednym kabelku jest stabilnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Próbowałem już z 3 :toobad:

Może miały za mały emejzing i po godzinie kończył się tryb demonstracyjny ;)

Czy u Ciebie działa restart stacji multimedialnej jak na ~10 sekund wciśnie się i przytrzyma włącznik/gałkę głośności? Wtedy może nie będzie koniecznie wypinanie kabelka. Problem może też być po stronie firmware stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Próbowałem już z 3 

Z tymi kablami to jest cyrk na kołach. Miałem to samo w Hondzie, również na oryginalnym kablu od telefonu. Odkąd kupiłem kabel Baseus, problem całkowicie zniknął. Obawiam się, że w tej kwestii nie ma reguły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

wiec może przy okazji pojawię się jakiś upgrade do softu stacji

Te raczej są co pół roku z mapami publikowane. U mnie jednak (w XV) nie rozwiązały problemu zrywania czasem połączenia z telefonem (android auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie czy trochę nie za duże.
Legacy/OBK od 2010 było ogromne w srodku, ale znośne na zewnątrz (np. Legacy kombi 478x178) i zawracało niemal w miejscu. Da się tym bardzo wygodnie parkować w centrum jak na tak przestronne auto. A tu rozstaw osi (a co za tym idzie przestronność) chyba dość podobne(?), ale nadmuchane zderzaki i blotniki dodają po niemal 10cm w każdą strone i podejrzewam, że już tak różowo nie jest z parkowaniem.
No ale na pewno jest ladniejszy niż ten mój brzydal z 2010


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

czy ktoś z Was interesował się tematem podwyższenia mocy nowego Outbacka, tj. silnika 2,4 w EU kupić nie da rady ale te 2,5 mają od 182KM (US) do ok 186KM (RU, AU, ...), raczej jest to fizycznie niemożliwe żeby na EU był to mechanicznie inny silnik więc tak na 99% jest to ograniczenie elektroniczne aby utrzymać normy emisji.

 

ktoś coś? nie mam na myśli tuningu bo to nie jest auto do tego celu ale... tak po prostu, najzwyczajniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...