Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Ekhm.. Jak tam skodunie? Moja ostatnio znow mnie shamowala po fakcie kiedy sutuacja na drodze juz sie wyjaśniła a ja juz ściągnąłem noge z hamulca. Wiem wstyd się tym chwalić ze tez tak macie, bo nie wierzę ze wasze vagi tqk nieprzyhamowuja. Wlasicieele służbowwek to jeszcze prawdę powiedzą, ale jak ktos wydal swoje pieniądze to jakos juz nie:) 

 

 

Masz Skodę? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluzbowa... Pisalem sto razy... :facepalm: skoda scala, taka octavia w hatchbacku... 1.0tsi srednia wersja. 

 

Odkrylem ze jednak ma czujnik jakis w kierownicy ktory wykrywa rece.. Wiec dlaczego ten asystent pasa ruchu jest taki agresywny i wymaga walki doslownie. Myślałem ze problem wynika z braku wykrywania położenia rąk - ale moze wynika z przekonania czechow kto bedzie kupować  te auta i ze nie mozna im ufać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszWwa napisał:

Moja ostatnio znow mnie shamowala po fakcie kiedy sutuacja na drodze juz sie wyjaśniła a ja juz ściągnąłem noge z hamulca

Zwyczajnie twoja reakcja przewyższa ludzkie możliwości. Nie każdy rodzi się z nadludzkimi zdolnościami:D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Sluzbowa... Pisalem sto razy... :facepalm: skoda scala, taka octavia w hatchbacku... 1.0tsi srednia wersja. 

 

No to teraz rozumiem!! Wszystko jasne!! W porównaniu do najgorszego samochodu w historii Skody, jakim Scala jest, szczególnie z silnikiem 1,0TSI, Camry faktycznie może się wydawać S-klasą. 

 

Przepraszam, nie wiedziałem. 

 

  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chojny napisał:

 

No to teraz rozumiem!! Wszystko jasne!! W porównaniu do najgorszego samochodu w historii Skody, jakim Scala jest, szczególnie z silnikiem 1,0TSI, Camry faktycznie może się wydawać S-klasą. 

 

Przepraszam, nie wiedziałem. 

 

a tak swją drogą jakbym pracownikowi kazał jeździć scalą 1.0 to bym już musiał szukać nowego

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krist napisał:

a tak swją drogą jakbym pracownikowi kazał jeździć scalą 1.0 to bym już musiał szukać nowego

 

 

Jak ktoś Camry uważa za luksus-prestiż to wiesz, to i Scala przypasuje. :mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 11:12, niebieski708 napisał:

Tak wracając do tematu Camry ;) od jakiegoś czasu użytkuję jako dupowóz (Camry z 2021r). Zero problemów, auto robiło trasy nonstop ponad 20 godz. ciągłej jazdy. Tam gdzie śmietniki typu vw i inne vagi się przegrzewały, psuły się, toyota jechała bez zająknięcia... Nowe śmiećvagony znajomych stoją w serwisie średnio raz w miesiącu.

Największym minusem Camry jest kultura pracy automatycznej skrzyni biegów... 

IMG_20211015_041024.jpg

 

Camry w Le Mans 24h startowałeś ? Nigdy nie prowadziłbym non stop przez 20h jest to bardzo niebezpieczne przecież trzeba zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Camry ma wbudowany nocnik w fotelu ?

Słabo, piszesz o aucie z tego roku, ja mogę napisać co nie co o moim Subaru które znam około 13 lat.

 

Co do grupy Vag handlowcy bardzo sobie chwalą ;)

Edytowane przez llkuba
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 11:12, niebieski708 napisał:

Tak wracając do tematu Camry ;) od jakiegoś czasu użytkuję jako dupowóz (Camry z 2021r). Zero problemów, auto robiło trasy nonstop ponad 20 godz. ciągłej jazdy. Tam gdzie śmietniki typu vw i inne vagi się przegrzewały, psuły się, toyota jechała bez zająknięcia... Nowe śmiećvagony znajomych stoją w serwisie średnio raz w miesiącu.

 

 

U nas jest jakoś odwrotnie... VW muszą ratować Toyoty. 

 

 

 

 

246367269_4485648644826610_3434447646950331382_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaca68 napisał:

Dostępny tylko w kanapie VIP. :yahoo:

 

Pytanie czy można regulować tylną kanapę, bo w Yarisce pierwszej generacji był to standard. Wtedy nocnik ma sens, wystarczy wymontować przednie fotele a kanapę przesunąć do przodu B).

 

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, llkuba napisał:

 

Camry w Le Mans 24h startowałeś ? Nigdy nie prowadziłbym non stop przez 20h jest to bardzo niebezpieczne przecież trzeba zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Camry ma wbudowany nocnik w fotelu ?

Słabo, piszesz o aucie z tego roku, ja mogę napisać co nie co o moim Subaru które znam około 13 lat.

 

Co do grupy Vag handlowcy bardzo sobie chwalą ;)

Jechałem z kolegą na zmianę. Dokładnie 23 godziny jazdy nonstop (trasa Oklahoma - Nowy Jork). Po USA tak się normalnie jeździ... byla roczna toyota miała  najechane około 100 tyś km... od niedawna jest nissan altima tez 2021r i ma juz 60 tyś km. Tu vag-iem to ktokolwiek bałby się jechać w dłuższą trasę. Wystarczy wejść na jakąkolwiek giełdę w usa. Audi z wydmuchaną uszczelką pod glowicą to 50% aut. Vagi mają renomę awaryjnych i drogich w eksploatacji aut. Wolę tu paliwożernego dodge ram-a (też miałem, ale to nie moja bajka) niż jakiego kolwiek vaga.

20211019_163205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, niebieski708 napisał:

Jechałem z kolegą na zmianę. Dokładnie 23 godziny jazdy nonstop (trasa Oklahoma - Nowy Jork). Po USA tak się normalnie jeździ... byla roczna toyota miała  najechane około 100 tyś km... od niedawna jest nissan altima tez 2021r i ma juz 60 tyś km. Tu vag-iem to ktokolwiek bałby się jechać w dłuższą trasę. Wystarczy wejść na jakąkolwiek giełdę w usa. Audi z wydmuchaną uszczelką pod glowicą to 50% aut. Vagi mają renomę awaryjnych i drogich w eksploatacji aut. Wolę tu paliwożernego dodge ram-a (też miałem, ale to nie moja bajka) niż jakiego kolwiek vaga.

20211019_163205.jpg

 

całkiem fajnie wyglada, masz więcej zdjęć

 

 

 

tego Mustanga:D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Fajnie ze scala jest najgorsza a octavia juz nie jak to to samo...tylko z inna dupa. Ciesze sie ze tym samym uznales skody za najgorsze auta. Dziękuję. 

To tak jakby pisac ze w sedanie octavia wspaniała a w kombi juz najgorszy model. Naprawdę motoznawca.. 

 

Pisząc że scala to to samo co octavia to jak pisać że camry to yaris w sedanie.  Kompletna bzdura. Albo wnioskując z Twojego przypadku uznanie  geniuszu marketingu producenta.

 

Skoda robi triki z segmentami na które jak widać się łapiesz bo powtarzasz je potem wkoło. 

 

No więc uwaga odkrywamy sekretną recepturę.

Skoda nadmuchuje segmenty i próbuje sprzedawać je jako wyższy segment w cenie niższego. Cały ich "sekret". Robią to od 20lat.

 

Scala to dłuższa fabia i jest konkurentem co najwyżej dla yarisa. Producenta kosztuje to niewiele a klienci jak Mateusz potem myślą że jeżdża klasą kompaktową:facepalm: a nie miejskim autem na zakupy z dłuższą podłogą.

 

Zresztą cenniki scala i yaris mają też podobne.

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
  • Super! 2
  • Lajk 4
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Fajnie ze scala jest najgorsza a octavia juz nie jak to to samo...tylko z inna dupa. Ciesze sie ze tym samym uznales skody za najgorsze auta. Dziękuję. 

To tak jakby pisac ze w sedanie octavia wspaniała a w kombi juz najgorszy model. Naprawdę motoznawca.. 

 

No jak kolega wyżej napisał, Scala jest jak Yaris ale sporo osób się łapie że to segment wyżej, ponieważ Skoda "pompuje auta" między segmenty. Scala to średnio udany model, szczególnie na dłuższe trasy. W koło komina dla człowieka, który przemieszcza się z punktu A do B, któremu jest obojętne czym jedzie jest ok.  Octavia odpowiednio skonfigurowana faktycznie jest całkiem fajna a Scala nie jest fajna ani trochę. ;)

 

Scala powstała chyba tylko po to aby ludzie poczuli się lepiej, że nie muszą jeździć Fabiedą. :mrgreen:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, niebieski708 napisał:

Wystarczy wejść na jakąkolwiek giełdę w usa. Audi z wydmuchaną uszczelką pod glowicą to 50% aut.

 

Przejrzałem pierwsze dwie strony Audi i VW:

 

https://usa-auto-online.com/pl/auctions/AUDI/all/all/all

 

https://usa-auto-online.com/pl/aukcje/VOLKSWAGEN/all/all/all/1

 

 

Większość aut jest po powodzi lub stłuczkach. 

 

Miałem okazję śmigać po trasie Lexsusem GS 450h z V6 około 350 koni z CVT :) i mogę napisać bardzo fajne auto, bardzo szybko przyśpiesza a skrzynia biegów rewelacyjnie pracuje.

 

Altima fajna, jak porównasz z Camry, który wygodniejszy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...