Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Kukson napisał:

Japończycy plują Europie prosto w twarz. Subaru daje auta dla emerytów, a Toyota zabiera prezesom limuzynę :D

 

Raczej Europejczycy zrujnowali sobie rynek. Nie opłaca się dla nas produkować, skoro Camry w US sprzedaje się w ilości 300 000 sztuk a w Niemczech poniżej 1000 sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dirkdiggler napisał:

 

Za życia stać się legendą. 

 

 

2 lata na rynku i stop... ceny polecą na pysk, ludzie będą się bać tego kupować z obawy o brak części czy samo serwisowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porwana nastolatka została uratowana. Wszystko dzięki gestowi znanemu z TikToka

We wtorek 2 listopada rodzice 16-latki z Asheville w Północnej Karolinie zgłosili policji zaginięcie córki. Dwa dni później na autostradzie międzystanowej nr 75 kierowca z Kentucky zauważył w jednym z aut nastolatkę wykonującą charakterystyczny gest. (...) Kierowca bez wahania zadzwonił na policję, przez ponad 10 km jechał za Toyotą Camry, którą była wieziona nastolatka.

 

źródło: https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27779670,porwana-nastolatka-zostala-uratowana-wszystko-dzieki-gestowi.html#s=BoxOpImg5

 

Prawdziwy porywacz jeździ Toyotą Camry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, nikt juz tego nie kupi i nie bedzie wiedzial co to prawdziwa motoryzacja. 

 

Na powaznie to z tym passatem smutno. To czym teraz ludzie beda jeździć? To jest martwiace z powodu teori spiskowych. Czyli chca zebysmy siedzieli w domu. Czyli niedlugo uśmierca wszystkie auta, zostana tylko male elektryki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MateuszWwa napisał:

i nie bedzie wiedzial co to prawdziwa motoryzacja. 

Ale może dla kogoś prawdziwa motoryzacja była na korbę? A te auta z synchronizowaną skrzynią biegów, bezdętkowymi kołami czy o zgrozo automatem to jakieś dziwne wymysły co z automobilizmem nie mają wiele wspólnego. Gdzie ten duch rajdu przez trzy gminy i brak pewności czy się dojedzie bez kapcia czy awarii, czy kupi w aptece benzynę, czy ktoś będzie miał konie by błota wyciągnąć jak przejdzie ulewa? Co o prawdziwej motoryzacji może wiedzieć ktoś, kto siedzi w suchym, czystym i klimatyzowanym aucie z usługą assistance?

Elektryk to dobry kierunek rozwoju, choć ma przed sobą jeszcze wiele problemów do rozwiązania, i o tym chyba ustawodawcy zapominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aflinta napisał:

Ale może dla kogoś prawdziwa motoryzacja była na korbę? A te auta z synchronizowaną skrzynią biegów, bezdętkowymi kołami czy o zgrozo automatem to jakieś dziwne wymysły co z automobilizmem nie mają wiele wspólnego. Gdzie ten duch rajdu przez trzy gminy i brak pewności czy się dojedzie bez kapcia czy awarii, czy kupi w aptece benzynę, czy ktoś będzie miał konie by błota wyciągnąć jak przejdzie ulewa? Co o prawdziwej motoryzacji może wiedzieć ktoś, kto siedzi w suchym, czystym i klimatyzowanym aucie z usługą assistance?

Elektryk to dobry kierunek rozwoju, choć ma przed sobą jeszcze wiele problemów do rozwiązania, i o tym chyba ustawodawcy zapominają.

ok, ale o zakazie rejestrowania nowych spaliniaków mówi się o 2035 roku, to za 14 lat. 3 generacje elektryków do tego czasu przejdą. Na koniec dekady kilka firm zapowiada nowe, dużo lepsze baterie. Wg mnie nie ma sensu się martwić na zapas.

Natomiast brak Camry dotyka nas tu i teraz, jak żyć?

 

Edytowane przez krist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał popodziwiać moj wspaniały, legandarny egzemplarz to odsyłam do galerii w moim profilu. 

Reklama toyoty z telewizji stała się prawdą gdyż camry przyszło do legendy haha. 

Chociaż coraz więcej firm z tego co widzę w mazowieckim zakupiło camry i nie tylko bo na SK tez trochę jezdzi. 

 

Sąsiad ma nowa sluzbowa insignie w najwyszej wersji i naprawdę wspaniały samochod :) z zewnątrz no nie podoba mi sie zbytnio  
( dlatego nie brałem pod uwagę w zakupie) ale w srodku jest bardzo ok. Calkowicie nie jest to ASTRA .. która po przełomie astry 4 niewiele sie zmienila . Tak Insignia jest bardzo ergonomincza w srodku, ręką wszedzie blisko, duzo dedykowanych przycisków, ekran dotykowy tez blisko i masa miejsca. Kanapa z tylu bardzo fajnie pochylona wygodnie jak na mojej kanapie VIP :) i masa miejsca przed nogami. Wentylacje, schowki chlodzone takie niemieckie standardy i cena przegladu 555zl !!!  Fajne auto. 

Fanom skody polecam recenzje lukaszaz caroseri o kodzaku rs - obiektywnie ocenil to dziadostwo. Wlasciwie standardowe wady wymienil ktore ja tutaj wymieniam . np zbyt delikatny uklad kierowniczy - nie jest taki miesisty - fajne ze kierownica lekko sie kreci - dobre dla handlowców - ale kiedy jest slisko i niestabilnie - ciezko wyczuc te jjej kierowanie i auto staje sie nie wyczuwalne - to moje wrazenie

Dramat samochod jak kazda skoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krist napisał:

3 generacje elektryków do tego czasu przejdą.

Pytanie czy w tym czasie przybędzie ładowarek lub wytworzy się jakiś standard wymienianego na szybko akumulatora? Przedzierając się czasem przez osiedla typu Ruczaj w Krakowie, nie za bardzo widzę gdzie w tym zalanym betonem gąszczu jeszcze jakieś słupki z prądem i kablami miały by być. Ciekawe jak sytuacja wygląda w innych krajach UE (i nie koniecznie myślę tu o tych najbogatszych).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Jakby ktoś chciał popodziwiać moj wspaniały, legandarny egzemplarz to odsyłam do galerii w moim profilu. 

Reklama toyoty z telewizji stała się prawdą gdyż camry przyszło do legendy haha. 

Chociaż coraz więcej firm z tego co widzę w mazowieckim zakupiło camry i nie tylko bo na SK tez trochę jezdzi. 

 

Sąsiad ma nowa sluzbowa insignie w najwyszej wersji i naprawdę wspaniały samochod :) z zewnątrz no nie podoba mi sie zbytnio  
( dlatego nie brałem pod uwagę w zakupie) ale w srodku jest bardzo ok. Calkowicie nie jest to ASTRA .. która po przełomie astry 4 niewiele sie zmienila . Tak Insignia jest bardzo ergonomincza w srodku, ręką wszedzie blisko, duzo dedykowanych przycisków, ekran dotykowy tez blisko i masa miejsca. Kanapa z tylu bardzo fajnie pochylona wygodnie jak na mojej kanapie VIP :) i masa miejsca przed nogami. Wentylacje, schowki chlodzone takie niemieckie standardy i cena przegladu 555zl !!!  Fajne auto. 

Fanom skody polecam recenzje lukaszaz caroseri o kodzaku rs - obiektywnie ocenil to dziadostwo. Wlasciwie standardowe wady wymienil ktore ja tutaj wymieniam . np zbyt delikatny uklad kierowniczy - nie jest taki miesisty - fajne ze kierownica lekko sie kreci - dobre dla handlowców - ale kiedy jest slisko i niestabilnie - ciezko wyczuc te jjej kierowanie i auto staje sie nie wyczuwalne - to moje wrazenie

Dramat samochod jak kazda skoda. 


 

Opel….

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modele Skody wyposażone są w progresywne wspomaganie: manewrowanie przy małych prędkościach jest silnie wspomagane, by nie męczyło kierowcy, natomiast przy szybkiej jeździe siła wspomagania jest zredukowana, by prowadzenie było stabilniejsze i precyzyjniejsze."

 

Źródło:

 

https://www.google.com/amp/s/moto.wp.pl/tajemnice-ukladow-kierowniczych-skody-6068472119342209a%3famp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 06:56, llkuba napisał:

"Modele Skody wyposażone są w progresywne wspomaganie: manewrowanie przy małych prędkościach jest silnie wspomagane, by nie męczyło kierowcy, natomiast przy szybkiej jeździe siła wspomagania jest zredukowana, by prowadzenie było stabilniejsze i precyzyjniejsze."

 

Źródło:

 

https://www.google.com/amp/s/moto.wp.pl/tajemnice-ukladow-kierowniczych-skody-6068472119342209a%3famp=1

mhm, kolejne gadanie skody majace malo wspolnego z rzeczywistoscią dzialania . To tak jak ze octavia jest duzym wygodnym rodzinnym kombi... - to klamstwo. Jeszcze z superbem sie zgodze - duzy fakt, wygodny pewnie tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

To tak jak ze octavia jest duzym wygodnym rodzinnym kombi... - to klamstwo.

 

Porównując do Subaru Imprezy Wagon z 2005 roku Octavia to duże auto. W Skodzie jest więcej miejsca dla pasażera, nawet łatwiej dopasować fotelik samochodowy dla dziecka w Subaru musi być 360'C bo przeszkadza tylny słupek. Mało tego w miejskich autach jest więcej przestrzeni dla podróżujących. Bagażnik w Imprezie jest mały, przestrzeni między zabudową kieliechów to tylko 60cm, tylna szyba jest pod kątem więc jeszcze zmniejsza przestrzeń ładunkową.

 

Za co cenię Imprezę 2.5RS wagon:

 

Silnik wysoka kultura pracy, dobra elastyczność, dźwięk.

 

Napęd SAWD, daje bezpieczneństwo i frajdę z jazdy (deszcz, śnieg).

 

Wnętrze, miękka tapicerka i boczki w drzwiach, prostota, po 16 latach nic nie trzeszczy, skrzypi.

 

Czy wychodząc ze Skody Octavii obejrzę się za nią ? Nie, a za Imprezą tak.

 

"Skoda lepsza od Subaru" ? Dla rodziny tak, ale nie ma tego czegoś ... .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:

 

Moja Kobieta czasami jeździ mały miejskim autkiem które pali około 10l na 100km w mieście pytanie ile pali nowe Subaru ?  

I po raz kolejny potwierdza się powiedzenie: "każda kobieta woli mieć wąską stopę, a żyć na szerokiej...". 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krist napisał:

w porównaniu do nowych Subaru, to to "coś" to zwykle spore spalanie....

 

Nie do końca chodziło mi o spalanie, do Imprezy mam ogromny sentyment. Druga sprawa w mojej okolicy i na trasach których jeżdżę bardzo rzadko widuję Imprezę Wagon tym bardziej 2.5RS ;)

 

51 minut temu, FanSub napisał:

I po raz kolejny potwierdza się powiedzenie: "każda kobieta woli mieć wąską stopę, a żyć na szerokiej...". 

 

Kiedyś zauwżyłem samochód swojej  Kobiety, próbowałem dogonić firmowym "Peżotem" i nie dogoniłem :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, llkuba napisał:

Nie do końca chodziło mi o spalanie, do Imprezy mam ogromny sentyment. Druga sprawa w mojej okolicy i na trasach których jeżdżę bardzo rzadko widuję Imprezę Wagon tym bardziej 2.5RS 

WIem. ALe porównujesz octavię do auta z dalekiej przeszłości Subaru. W tej chwili nie mają w ofercie nic co przypominało by dynamikę modeli sprzed 10-15 lat. Przynajmniej w EU nie. To jest niesamowite jak temat który miał być chyba prowokacyjny, i żartobliwy, zmienił sie w stwierdzenie faktu. Jak sobie przypomnę skody i subaru wtedy...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...