Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Eddi_GT4 rozumiem niedziela wieczorem ale zeby az tak ? ta skoda jakas taka bidna przy OBK oj wyglada naprawde nieciekawie jak 2 razy mniejsza z podkulonym ogonem :roll: teraz to dopiero widac ... dzieki za porownanie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddi_GT4 rozumiem niedziela wieczorem ale zeby az tak ? ta skoda jakas taka bidna przy OBK oj wyglada naprawde nieciekawie jak 2 razy mniejsza z podkulonym ogonem :roll: teraz to dopiero widac ... dzieki za porownanie :!:

a prosze :)

 

SuperB kombi w sumie jest niemalym autem, ale na tle OBK, faktycznie, wyglada jak maly piesek z podkulonym ogonem obok groznego buldoga :D

 

choc akurat sylwetke ma o wiele zgrabniejsza od OBK (ale ok, jak mawiaja Rosjanie - "na wkus i cvet, towariszczej niet" :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ten nowy OBK sluzy jako wzor wszelkiej brzydoty (wczesniej na jego tle slicznie prezentowala sie Tribeca :P ), trzeba by go odholowac do Sevres :twisted::mrgreen:

 

BTW, Superb i ten OBK maja niemal identyczne felgi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ten nowy OBK sluzy jako wzor wszelkiej brzydoty (wczesniej na jego tle slicznie prezentowala sie Tribeca :P ) (...)

tylko niech tego nikt nie mowi wlascicielowi OBK, bo przestanie sie ze mna witac :oops::mrgreen:

 

BTW, Superb i ten OBK maja niemal identyczne felgi :roll:

dokladnie, tylko skodowskie fele maja o jedno ramie wiecej :)

zwroc tez uwage na przednie lampy - gdyby subarowskie mialy prosta gorna krawedz, to tez bylyby niemal nie do odroznienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumiem czemu Legacy wzbudza taki respekt na Autobahnie. Nikt sie specjalnie nie napina jestes szybszy to zjezdzaja

w OBK MY04 bylo roznie :!:

 

o gustach sie nie rozmawia ja uwazam ze Subaru (Legacy + OBK) do MY07 byly troche dla generacji 60 + :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie rozmawia ja uwazam ze Subaru (Legacy + OBK) do MY07 byly troche dla generacji 60 + :twisted:

a ja akurat uwazam, ze poprzedni OBK mial jedna ze zgrabniejszych sylwetek... nie rozumiem, dlaczego po prostu nie "powiekszyli" go?

 

nowy OBK, z kolei, imho jest jednym z brzydrzysz aut, obecnie dostepnych na rynku: zupelnie nieproporcjonalny, linie nadwozia sa strasznie pogmatwane, bezladne rzeklbym, lampy (szczegolnie tylne) - co to ogole jest? :shock:

a o super-duzych przetloczeniach na blotnikach i maluczkich (na ich tle) seryjnych kolach to nawet nie wiem co napisac... jednym slowem, szkoda gadac :roll:

 

a srodka tego auta to w ogole nie komentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy OBK, z kolei, imho jest jednym z brzydrzysz aut, obecnie dostepnych na rynku: zupelnie nieproporcjonalny, linie nadwozia sa strasznie pogmatwane, bezladne rzeklbym, lampy (szczegolnie tylne) - co to ogole jest? :shock:

a o super-duzych przetloczeniach na blotnikach i maluczkich (na ich tle) seryjnych kolach to nawet nie wiem co napisac... jednym slowem, szkoda gadac :roll:

 

a srodka tego auta to w ogole nie komentuje...

 

 

o gustach sie nie rozmawia

 

ps. Skoda świetna...... :mrgreen:...chyba nawet ładniejsza od Subaru Tribeca... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego nie rozumiem bo owszem OBK moze sie nie podobac no ale superb to wyglada jak "kupa" na kolach podobnie jak E-Klassa Kombi.

 

OBK jest zrobiny po gusta Amis i jego sukces na tamtym rynku pokazuje jakiego nosa mieli japonce nasze dywagacje sa smieszne. robiliby auta pod gusta europejskie widzielibysmy dzis subaru moze w muzeum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego nie rozumiem bo owszem OBK moze sie nie podobac no ale superb to wyglada jak "kupa" na kolach podobnie jak E-Klassa Kombi.

 

OBK jest zrobiny po gusta Amis i jego sukces na tamtym rynku pokazuje jakiego nosa mieli japonce nasze dywagacje sa smieszne. robiliby auta pod gusta europejskie widzielibysmy dzis subaru moze w muzeum :wink:

mysle, ze "uroda" w tym przypadku ma znaczenie nawet nie wtorne, a trojne :mrgreen:

niska cena + przestronne wnetrze + dobre AWD = sukces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ten OTB sąsiada eddie'ego_gt4 :mrgreen:

Ja natomiast uważam, że z linii modelowej Legacy Sedan/Legacy Kombi/OTB, Outback jest zdecydowanie najładniejszy. Za to miejsce osób odpowiedzialnych za zaprojektowanie tyłu Legacy Sedan jest tu:

Zle_miejsce_politycznych_3678675.jpg

:mrgreen:

 

mysle, ze "uroda" w tym przypadku ma znaczenie nawet nie wtorne, a trojne

 

Naprawdę myślisz, że ludzie palą się do wydania ponad 100 tys. zł (jak bardzo ta cena nie byłaby "niska", stówa pęknie) na brzydkie auto tylko dlatego, że ma "dobre AWD"? 95% nabywców patrzy na wygląd. Osoby, które wiedzą, że S-AWD>inny system, pewnie zmieściłyby się w aktualnym Outbacku, duże auto w końcu :mrgreen:

 

Superb nie jest brzydki. Jest nijaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ten OTB sąsiada eddie'ego_gt4 :mrgreen:

Ja natomiast uważam, że z linii modelowej Legacy Sedan/Legacy Kombi/OTB, Outback jest zdecydowanie najładniejszy. Za to miejsce osób odpowiedzialnych za zaprojektowanie tyłu Legacy Sedan jest tu:

[ http://img.interia.pl/facet/nimg/p/d/Zle_miejsce_politycznych_3678675.jpg ]

:mrgreen:

 

mysle, ze "uroda" w tym przypadku ma znaczenie nawet nie wtorne, a trojne

 

Naprawdę myślisz, że ludzie palą się do wydania ponad 100 tys. zł (jak bardzo ta cena nie byłaby "niska", stówa pęknie) na brzydkie auto tylko dlatego, że ma "dobre AWD"? (...)

chyba przegapiles, ze szla mowa o rynku US... a tam przede wszystkim liczy sie cena i rozmiar auta :mrgreen:

akurat w tych kategoriach "nowy" OBK wypada tam dobrze, wiec i sprzedaz jest na odpowiednim poziomie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skoda jakas taka bidna przy OBK oj wyglada naprawde nieciekawie jak 2 razy mniejsza z podkulonym ogonem :roll: teraz to dopiero widac ... dzieki za porownanie :!:

 

Rzeczywiście. A bez tego porównania z OBK Skoda wygląda przecież całkiem sensownie. Na tych zdjęciach kolegi eddie_gt4 jest naprawdę biedniutka. I pomyśleć, że się nad nią zastanawiałem...

 

 

Dlaczego OBK na tych zdjęciach nie ma wlotu na masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszOBK bo to nie dizel?

 

Moim zdaniem Skoda Superb jest ładna i w ogole super, ale jakbym miał kupować to chyba kupiłbym OBK :twisted: Sam nie wiem czemu, bo Szkoda mi się dużo bardziej podoba i chyba jest "sensowniejsza"... ehh te zboczenie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nowy OBK jako-tako wygląda, sylwetka ma co prawda "lekkość" czołgu, ale podniesione zawieszenie poprawia nieco efekt. widać to właśnie przy tej biednej skodzinie. zdecydowanie kiepski jest za to nowy legacy kombi, który ma tył jak OBK, tylko że wszystko wisi nisko przy ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyobraz sobie ze widzialem ostatnio mojego syna na Autobahnie w moim Legacy :P i bardzo mile sie zaskoczylem auto wyglada swietnie :mrgreen: i z przodu i z tylu eh te gusta i gusciki :P :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem...

Dlaczego OBK na tych zdjęciach nie ma wlotu na masce?

bo BoxerDiesel w Rosji oficjalnie nie jest dostepny... :mrgreen:

 

zeby nie bylo, ze ciagle marudze: wlasciciel tego OBK twierdzi, ze nowy OBK (w jego przypadku 2.5i CVT) nawet bardzo daje rade... poprzednio mial on mk. II OBK i mk. III OBK (tym ostatnim dachowal na autostradzie w DE :o ) i tego nowego OBK chwali sobie najbardziej, przede wszystkim z powodu przestronnego wnetrza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nowy OBK jako-tako wygląda, sylwetka ma co prawda "lekkość" czołgu, ale podniesione zawieszenie poprawia nieco efekt. widać to właśnie przy tej biednej skodzinie. zdecydowanie kiepski jest za to nowy legacy kombi, który ma tył jak OBK, tylko że wszystko wisi nisko przy ziemi

 

Lekkość czołgu - to je ono - jak mawiają nasi zacni sąsiedzi z południa!

Wysokość zawieszenia (czyli wybór między Legacy a OBK) to chyba kwestia planowanego użytkowania. Gdybym miał jeździć głównie po autobahnach też pewnie wziąłbym niższe zawieszenie.

 

a wyobraz sobie ze widzialem ostatnio mojego syna na Autobahnie w moim Legacy :P i bardzo mile sie zaskoczylem auto wyglada swietnie :mrgreen: i z przodu i z tylu eh te gusta i gusciki :P :roll:

 

Ładnie wygląda na autobahnie, prawda. W salonie też.

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że OBK "wymyka się kanonom piękna" dyktowanego przez Europę (Niemcy?) i nie oferuje tych wszystkich fajerwerków wyposażenia dodatkowego.

Kupując OBK (i wiedząc, że ma niełatwą urodę) brałem pod uwagę, że nie będę go musiał tak strasznie pilnować na Bałkanach jak w przypadku Audi (zwłaszcza), czy VW - które są tam bardzo chodliwym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu - nowe skody (np Vision) są piękne.

Użytkując 2 Subaru często wzdycham wspominając jakość serwisu który miałem w Skodzie.

Skoda ma lepsze materiały wykończeniowe i wyposażenie.

Skoda jest tańsza w utrzymaniu.

[...]

 

Wniosek: Subaru rulez! :mrgreen: Bo najważniejsze jest to, jak czuję się kierowca zasiadający za kierownicą auta. W Subaru czuję, że jestem sobą i tak długo jak będzie mnie stać, będę nim jeździł... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyobraz sobie ze widzialem ostatnio mojego syna na Autobahnie w moim Legacy :P i bardzo mile sie zaskoczylem auto wyglada swietnie :mrgreen: i z przodu i z tylu eh te gusta i gusciki :P :roll:

 

ja pisałem krytycznie o kombi, bo akurat sedan w obecnej wersji też mi się podoba :) ale tak jak piszesz, gusta i guściki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę swoje 3 grosze...

Mam skodę :lol: roomster z megawypasionym silnikiem 1,2 TSI. Kupiona w lipcu zeszłego roku, szybka decyzja pod wpływem księgowej (leasing) oraz Mojej Lejdi (wyjazd na wakacje). Auto totalnie bezpłciowe, silnik owszem, jedzie ale wbrew pozorom pali jak smok ale to pewnie wina aerodynamiki cegły. Powyżej 120 km/h zamiata tylkiem jak Jennifer Lopez na gali oscarów (makakryczne rozwiązanie o innych rozstawach kół przód-tył - przednia oś z fabii, tylna z octavii), nie wspominam o jeździe w koleinach.

Ale bagażnik ogromny i trójka dzieci z tyłu w fotelikach się mieści...

Nienawidzę auta jak szpinaku, więc kupiłem sobie GLa A.D. 1997 8) i jest fajnie...

I pewnie następne będzie GT.

 

Oczywiście już snujemy plany co za dwa lata po leasingu. Z racji planów zamieszkania na wiosce musi być cuś wyższego i dobrze by było AWD. Yeti w rozsądnym silnikiem i napędem 4x4 zbliża się cenowo do Forka. Ergo wybór chyba będzie jasny :mrgreen:

 

Jak to na głównej stronie jest napisane SUBARU PRZEKONUJE JAZDĄ i mnie przekonało.

 

A póki co leję podtlenek propanu-butanu i cieszę się jazdą moją świnką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach sie nie rozmawia ja uwazam ze Subaru (Legacy + OBK) do MY07 byly troche dla generacji 60 +

 

kolega szuka wlasnie rodzinnego auta 4x4 , nie jest jakims specjalnym automaniakiem wiec myslalem ze kwestie wygladu sa drugorzedne tak wiec podpowiedzialem mu OBK bo unas ma na prawde dobra cene , jakiez bylo moje zdziwienie jak wysmial mnie i powedzial ze to auto wyglada jak dla emeryta , i ma duzo racji bo u mnie srednia wieku wlasciciela Legacy czy OBK jest dobrze powyzej 50+ :roll: , no ale z takim wygladem sie nie dziwie.poprzednia generacja mial zdecyowanie mlodzienczy charakter od niskiej pozycji za kierownica do po ladna niska sportowa linie.No ale bylo minelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiez bylo moje zdziwienie jak wysmial mnie i powedzial ze to auto wyglada jak dla emeryta , i ma duzo racji bo u mnie srednia wieku wlasciciela Legacy czy OBK jest dobrze powyzej 50+ :roll: , no ale z takim wygladem sie nie dziwie.

Gdyż w wielu przypadkach tacy ludzie mają jeszcze fantazję, pokolenie lat 60-dziesiątych, dzieci kwiaty. Oni byli w stanie zaakceptować śmiałą stylistykę LEG/OTB.

 

Stylistyka Skody (włącznie z w/w Superbem) jest bardzo zachowawcza. Podobnie Audi (drobna modyfikacja obecnej A4-ki, która jest widoczna w Allroadzie, mianowicie poszerzenie nadkoli zmienia znacząco auto, ale niestety projektanci z Inglostad na taką odrobinę szaleństwa jak widać pozwolić sobie nie mogą). Nadwozie Outbacka jest całkiem przyjemne (może to przyzwyczajenie), razi natomiast kokpit, który jest znaczącym krokiem wstecz w stosunku do poprzednika. Widać, że jest przygotowany pod gusta amerykańskie tudzież australijskie. Wycofanie się z asymetrycznego ustawienia konsoli, dziwnie kolorowe zegary, kanapowe siedzenia, szyberdach zamiast okna dachowego to główne wady nowego Outbacka. Tutaj powinni brać przykład z nowej BMW 5 albo A4-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, autor tego pożałowania godnego tematu, sugerującego jakoby cokolwiek mogło być lepsze od Subaru powinien dostać dożywotniego bana, a wypowiadający się w tymże co najmniej pisemne ostrzeżenie.

 

O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...