Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do Samochody elektryczne jak auta z LPG – tanie w eksploatacji, niebezpieczne w garażach podziemnych (msn.com)

To się może kiedyś problem zrobić z parkowaniem tych elektryków. 

To dopiero pat będzie, z jednej strony naciski ekologów na zabijanie spalinówek, z drugiej brak infrastruktury do ładowania i zarządcy nieruchomości, którzy będą zakazywać wjazdu na parkingi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Samochody elektryczne jak auta z LPG – tanie w eksploatacji, niebezpieczne w garażach podziemnych (msn.com)
To się może kiedyś problem zrobić z parkowaniem tych elektryków. 
To dopiero pat będzie, z jednej strony naciski ekologów na zabijanie spalinówek, z drugiej brak infrastruktury do ładowania i zarządcy nieruchomości, którzy będą zakazywać wjazdu na parkingi. 
Ja bym przede wszystkim usunął z podziemnego te niebezpieczne benzyniaki :)838ff308e4b7c2ccbe4dc8a407e78eb1.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, coocer napisał:

Ja bym przede wszystkim usunął z podziemnego te niebezpieczne benzyniaki :)838ff308e4b7c2ccbe4dc8a407e78eb1.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

 

Wynika z tego że najgorsze LPG a na benzynę nie płoną wcale. :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rombu napisał:

 

To nie koniec "niespodzianek" 

 

 Na razie w pięknym stanie Texas (choć podobno kilka innych stanów ma podobne plany) - wielki i piękny stan Texas postanowił że posiadanie elektryka będzie karane coroczną karą $200 a jak przejedzie się rocznie powyżej 10 tys. mil to dodatkową karą $190. Bo Texas ma dziurę w podatku zbieranym w sprzedaży benzyny który idzie na remonty dróg. Z ciekawości - osoba jeżdżąca normalnym spalinowcem i przejeżdżająca 10 tys. mil w Texasie płaci $80 tego podatku rocznie. Osoba jeżdżąca hybrydą $40. A elektrycznym będzie płaciła $200 albo $390 jak pojedzie o jedną milę za daleko.

 

 

Naprawdę ktoś myślał że dadzą nam tanio kupować i tanio jeździć? :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

To nie koniec "niespodzianek" 

 

 Na razie w pięknym stanie Texas (choć podobno kilka innych stanów ma podobne plany) - wielki i piękny stan Texas postanowił że posiadanie elektryka będzie karane coroczną karą $200 a jak przejedzie się rocznie powyżej 10 tys. mil to dodatkową karą $190. Bo Texas ma dziurę w podatku zbieranym w sprzedaży benzyny który idzie na remonty dróg. Z ciekawości - osoba jeżdżąca normalnym spalinowcem i przejeżdżająca 10 tys. mil w Texasie płaci $80 tego podatku rocznie. Osoba jeżdżąca hybrydą $40. A elektrycznym będzie płaciła $200 albo $390 jak pojedzie o jedną milę za daleko.

 

 

Naprawdę ktoś myślał że dadzą nam tanio kupować i tanio jeździć? :biglol:

Stan Texas to super miejsce (ja w San Antonio) nie lubią tu elektryków :D Każdy kto ma przeciętnego diesla (tu oznacza to silnik ponad 5.0) jak widzi elektryka to częstuje go dymem z wydechu :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, w Norwegii odwrotnie. Jak jadę traktorem po osiedlu, to młodzi rodzice patrzą na mnie, jakbym im właśnie mordował ich małe dzieci. Z drugiej strony tutaj akurat spełniony jest warunek: tanio kupować i tanio jeździć. Oczywiście tanio w skali lokalnej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 10:35, chojny napisał:

273905808_4400391000061699_8050677613301915305_n.jpg

 

@chojny ja wiem, że wykorzystanie przez Forda nazwy Mustang do pierwszego elektryka budzi bardzo wiele kontrowersji. Sam osobiście mówiłem o tym jeszcze na etapie, krótkich wzmianek o zaawansowanych pracach nad tym samochodem. Nie mniej Ford nie zrezygnował póki co z produkcji tego prawdziwego Mustanga i w najbliższym czasie tego nie planuje robić. Zatem jeżeli ktoś nienawidzi autek na baterie to serdecznie zapraszam do salonu Forda po benzynowe V8. :) 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

 

@chojny ja wiem, że wykorzystanie przez Forda nazwy Mustang do pierwszego elektryka budzi bardzo wiele kontrowersji. Sam osobiście mówiłem o tym jeszcze na etapie, krótkich wzmianek o zaawansowanych pracach nad tym samochodem. Nie mniej Ford nie zrezygnował póki co z produkcji tego prawdziwego Mustanga i w najbliższym czasie tego nie planuje robić. Zatem jeżeli ktoś nienawidzi autek na baterie to serdecznie zapraszam do salonu Forda po benzynowe V8. :) 

Taaa... FXT był wściekły, że zawiózł @Sabaru na jazdę próbną :foch:

obraz.thumb.png.df6e87b30aa1ae17db322e6d98fcdcaa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 12:16, Tomasz_555 napisał:

 

@chojny ja wiem, że wykorzystanie przez Forda nazwy Mustang do pierwszego elektryka budzi bardzo wiele kontrowersji. Sam osobiście mówiłem o tym jeszcze na etapie, krótkich wzmianek o zaawansowanych pracach nad tym samochodem. Nie mniej Ford nie zrezygnował póki co z produkcji tego prawdziwego Mustanga i w najbliższym czasie tego nie planuje robić. Zatem jeżeli ktoś nienawidzi autek na baterie to serdecznie zapraszam do salonu Forda po benzynowe V8. :) 

To prawda choc ja tam nie mam zadnego problemu z nazwa. Oglnie to bardzo fajne auto. macalem i ogldalem E-Mach GT i na prade na pierze w tej cenie to wyglada to mega. Dma tylko dwie waydy , nie da sie wylaczyc ESP i jest problem z mocowaniem koksa na dachu przez brak relingow. Poza tym w tej cenie to na prawde dobra propozycja. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turdziGT napisał:

nie da sie wylaczyc ESP

O, to nawet nie wiedziałem. Rozeznam temat. 

9 godzin temu, turdziGT napisał:

mocowaniem koksa na dachu

Koksu to chyba lepiej nie przewozić na widoku. ;) 

 

Co do samego Forda to z racji wykonywanego zawodu nie mogę się wypowiadać gdyż nie jestem obiektywny. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 11:09, BrunoJ napisał:

haha, w Norwegii odwrotnie. Jak jadę traktorem po osiedlu, to młodzi rodzice patrzą na mnie, jakbym im właśnie mordował ich małe dzieci. Z drugiej strony tutaj akurat spełniony jest warunek: tanio kupować i tanio jeździć. Oczywiście tanio w skali lokalnej ;-)

 

Życie jest proste, kiedy ma się 5.3 biliona złotych odłożonych ze sprzedaży tej strasznej, trującej ropy. Można wtedy kupić każdemu obywatelowi po dwie tesle i ładować do końca życia nawet nie zauważając tego na wyciągu z konta. ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 21:04, skwaro napisał:

Tak, i jest droższy, sprawdź ceny. Do tego dolicz koszt baterii, tak ok. 50-60k obecnie. Komplet wyjdzie dużo drożej niż silnik spalinowy + skrzynia biegów 

 

 

Cieżko jest znaleźć ceny za nowe silniki IC, ale $11.9k za kompletny zestaw Tesli z 530KM silnikiem, inwerterem, półosiami, pedałami, czujnikami i innymi bajerami to nie jest jest jakaś kosmiczna cena. Wątpię, żeby Audi sprzedało ci za tyle 530 konny silnik ze skrzynią i osprzętem.

 

https://www.evwest.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=47&products_id=476

 


Używki? W cenach używek benzynowych a nawet taniej. Silniki do Audi, BMW itp o podobnej mocy kosztują £3-4k, przy czym w elektryku są raptem trzy części do sprawdzenia i wymiana to praktycznie kilka śrub i dwie wtyczki, a nie dwa dni roboty a po miesiącu okazuje się że żłopie olej.

 

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=tesla+motor&_sacat=0

 

 

Edytowane przez radnor
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Co do samego Forda to z racji wykonywanego zawodu nie mogę się wypowiadać gdyż nie jestem obiektywny. ;) 

No i sprawa się rypła po podwyżce cen na Mustanga, w sensie Mój Elektryk. Niby czarny golas się mieści w 225 kzł, ale... wracamy do KIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Cieżko jest znaleźć ceny za nowe silniki IC, ale $11.9k za kompletny zestaw Tesli z 530KM silnikiem, inwerterem, półosiami, pedałami, czujnikami i innymi bajerami to nie jest jest jakaś kosmiczna cena. Wątpię, żeby Audi sprzedało ci za tyle 530 konny silnik ze skrzynią i osprzętem.
 
https://www.evwest.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=47&products_id=476
 

Używki? W cenach używek benzynowych a nawet taniej. Silniki do Audi, BMW itp o podobnej mocy kosztują £3-4k, przy czym w elektryku są raptem trzy części do sprawdzenia i wymiana to praktycznie kilka śrub i dwie wtyczki, a nie dwa dni roboty a po miesiącu okazuje się że żłopie olej.
 
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=tesla+motor&_sacat=0
 
 
To byłby świetny swap w imprezie :)



Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to sporo szukałem i nie znalazłem. Gdybym wszedł dzisiaj do salonu jakiejś popularnej marki i chciał kupić fabrycznie nowy silnik w okolicy 400KM ze skrzynią, komputerem itp, ile taka przyjemność kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, radnor napisał:

Tak swoją drogą to sporo szukałem i nie znalazłem. Gdybym wszedł dzisiaj do salonu jakiejś popularnej marki i chciał kupić fabrycznie nowy silnik w okolicy 400KM ze skrzynią, komputerem itp, ile taka przyjemność kosztuje?

 

To jest wyszukiwarka Samar nowych samochodów. Zastosowałem filtry: 400KM, elektryczny lub benzyna (nie lubię dieseli ;-)): 

 

https://autokatalog.pl/szukaj?id=1051,1058,16&s=&o=i&g1=oc1051-1-true;c1058-1-true&g2=ic16-10-400&r=1&l=1&ms=price 

 

Mustang, MB A 45 a potem już elektryki. Np. BMW M4 najmocniejszy i przy tym dużo tańszy od benzynowych to elektryk. ;)

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat po prostu stylustyczny dramat. Nie spodziewałem się ze to kiedyś powiem ale Tesla to po prostu piękności przy tym aucie zarówno z zewnątrz jak i w środku.

 

A najgorsze jest to ze auto jest ogromne bo wielkości X5 a ma tak mały bagażnik. Nie rozumiem tego trendu po prostu tego nie rozumiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...