Skocz do zawartości

Forester XT vs konkurencja w 2016 roku


mirciob

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim sensie?

 

Nie chciałem ich tak w czambuł dezawuować bo może się nie znam i może to są świetne silniki, które kapitalnie się w Mercedesach sprawdzają i współpracują. Żeby więc uściślić: chodziło mi o subiektywny odbiór użytkownika i sympatyka marki, czyli mój ;). Na dodatek przy konkretnym punkcie odniesienia, czyli silnikach Nissana, gdzie i jedne i drugie silniki są montowane w Infiniti.

 

I tak - modelem Q50 jeździłem z silnikiem 2.0t i 3.5 z elektrykiem. silnik 3.7 mam u siebie w poprzedniku Q50, więc znam. Dieslem jeździłem 2.2 w Q50 i 3.0 w QX50.

 

Po pierwsze niestety, w zestawieniu z tymi nissanowskimi potęgami, to te mercedesowkie nie jadą ;). W ogóle ;).

Po drugie niestety nie brzmią, a 2.0 w Q50 ma dźwięk z głośników. To taki tam argument bardziej typu żarcik raczej i nie dotyczy diesla bo w ogóle nie lubię dźwięku diesla. Za to jak powiadam, choć nie jest to odkrycie Ameryki - jest brzmieniowa przepaść między potężnym V6, a tym niemieckim kurdupelkiem.

Pozostając na chwilę przy dieslach - ten silnik 2.2 w Q50 strasznie się trząsł. Po prostu wszystko drżało w samochodzie. Nic podobnego w QX50 napędzanym tym trzylitrowym nie odnotowałem. Kultura pracy naprawdę wysoka, choć nie jestem entuzjastą silników wysokoprężnych.

Poza tym nie najlepsze wrażenie wywarła na mnie współpraca silnika 2.0 z automatyczną skrzynią biegów. Nie mam 100% pewności, czy to ta sama skrzynia, co w hybrydzie, ale chyba tak i zupełnie inaczej to działało. W 2.0 było jakoś nerwowo i szarpało. Po prostu miałem taki odbiór, jakby jedno z drugim nie współpracowało harmonijnie.

 

O, i w takim sensie napisałem to, co wyżej napisałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź ale skaczesz od silnika do silnika, na pewno lepiej jeżdżą 3.5, 3.7, AWD w Q50 itd.  Dźwięk z głośników to też pewnie nie wina Mercedesa.

Natomiast jechałem ostatnio Mercem z silnikiem 2.0t 211 KM i fajnie to jechało - zbierało się z dołu jak diesel i ciągnęło do końca obrotów, skrzynia była 7G, ponoć z 9G jeszcze lepiej chodzi, wrzucając np. boxa Speed Buster robi się 250 KM i prawie 400 NM w tym silniku to w takiej A-klasie, CLA czy GLA wystarcza na 90% zabaw myślę ;)

Nie żebym bronił Mercedesa ale jeśli w tej same cenie co doposażone Q30 mogę mieć bardzo podobnie doposażone GLA na dodatek z tym samym silnikiem, skrzynią i napędami to z całą sympatią do Infiniti wybieram Merca :)  jakoś mam sentyment do Mercedesów z kilku powodów i mimo sympatii do Subaru, Infiniti i Lexusa wolałbym wybrać Mesia ;) a że nie wspomnę o całej gamie Mercedesa - mają po prostu wszystko od hatchbacków (także AMG) przez wszystkie SUV'y, sedany, cabriolety, kombi, coupe i terenówki aż po mega limuzyny i samochody o bardzo sportowym zacięciu. Naprawdę aktualne oferta Mercedesa miażdży mój system i chyba ciężko będzie wskazać markę o równie gigantycznej ofercie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadną miarą nie miałem zamiaru dyskredytować Mercedesa i na pewno wolałbym Mercedesa z silnikiem Mercedesa od Infiniti z silnikiem Mercedesa. Może mi też wypowiedź niekoniecznie klarowna wyszła, ale główna myśl jest taka, że w Infiniti te silniki wypadają (w moim odczuciu) słabiej niż ich produkty własne. Może inifinti źle przygotowało "grunt" pod ich przeszczepienie? Nie wiem naprawdę, ale lepiej niech rzeźbią swoje własne bo nieźle im idzie.

Co do cen, to niestety nie mam w ogóle orientacji. Kiedyś, w 2013 roku, jak Q50 wchodziło na nasz rynek (wtedy była tyko hybryda) koledzy zestawiali go z klasą C biorąc pod uwagę poziom wyposażenia, osiągi i jakieś inne duperele. No i mercedes wyszedł naprawdę odczuwalnie droższy. Niestety nie pamiętam szczegółów i nie wiem, czy to dzisiaj byłoby aktualne w ogóle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, teraz już chyba wszystko jasne :)

 

 

Co do cen to myślę że różnice się teraz zatarły między tymi markami, ostatnio wyceniałem sobie Q30 Sport 2.0t AWD (koła 19", chyba skóra też) i wyszlo jakoś pod 180k. Z kolei GLA250 4Matic z pakietem AMG (stylistyka AMG, koła 19", na siedzeniach skóra i alcantara) + pakiet Night + audio Harman + panorama (czyli tak na mój gust ciut lepsze wyposażenie) też coś 180-185k kosztuje. Naprawdę krzywdy nie ma :)

Z kolei Lexus IS200t teraz chodzi od 130k, ze skórą bodaj 140k co jest fajną opcją w porównaniu do podobnej C300, która lekko dobija 200k choć pewnie na wyprzedaży rocznika tak jak IS200t teraz byłoby dużo tańsze.

Generalnie każdy coś fajnego dla siebie znajdzie, jakby Subaru dawało więcej silników to by więcej z tego tortu wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ze wszystkich 41 tysięcy, które przejechał 12,3 -12 i pół. Proporcja trasa miasto jakieś 6 do 4. Uważam, że przy takiej pojemności i mocy jest całkiem spoko. W XT na ten przykład, co prawda żona nim jeździ głównie po mieście i nie przejechał jeszcze 3 tysi, ale jest chyba 13 ;).

Bo FXT pod pantoflami pań coś strasznie piją. Różnica między mną a moją lepszą połową to ok 2l/100 km przy porównywalnych średnich prędkościach ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

 

Z moich doświadczeń wynika że nie tylko z FXT tak jest.... :)

Po 12tys km, średnie spalanie u mnie poniżej 9l/100km, co jest bardzo miłym zaskoczeniem. Nie liczyłem na nic mniej niż 10l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor wątku pozwolę sobie napisać (po prostu chcę się pochwalić), że od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem FXT Platinum MY16 :D

Przez weekend w końcu oficjalnie się przywitam w przewidzianym do tego miejscu i może nawet jakieś fotki też się pojawią :)

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy typ to także był niebieski, ale czarna skóra jak dla mnie trochę zbyt ponura i rozważałem niebieski + brązowa skóra ... niestety to średnio się komponowało. W międzyczasie zobaczyłem białego Forka z brązowym wnętrzem i to było to :) ... chociaż jeszcze miesiąc temu nie uwierzyłbym, że kupię biały samochód (swoją drogą biała "perła" w wydaniu Subaru jest naprawdę fajna) :D


Zainteresowanych zdjęciami odsyłam do http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/88891-forester-xt-my2016-od-subaru-nowicjusza/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...