Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod pytanie. Kogo polecacie do wykonania operacji liftu z doświadczeniem w Forkach? Jaki warsztat?

Jeśli chodzi o montaż to każdy ogarnięty mechanik ogarnie montaż lifta. Co do wykonania to zależy do którego modelu Forestera chcesz. Jeśli Sf lub sg to zapraszam na PW. Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej z tematem, podkładki stalowe czy poliuretan? Pytam bo podejme wyzwanie odlania sobie ewentualnie takich. Albo wyspawania. 

Jeszcze widziałem patenty z teflonu, np wycięte z płyty teflonowej, każda podkładka 1cm, więc 3 sztuki na tył (strona) i dwie na przód (strona).

Pytam o takie rzeczy bo chce to wykonać samemu.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wagi i materiału chyba jeszcze dwie kwestie [też się zastanawiam]:

  • jak to jest z tym "przesunięciem" które można uzyskać w stalówkach, to pozwala zachować naturalny kąt ustawienia kolumny? plastiki to pionowy przelot bez "przesunięcia", tylko jak bardzo jest to istotne, od jakiej grubości podkładki i bardziej przód tył?
  • instalacja; stalowe wymagają drugiego zestawu śrub ale są to śruby nominalnej długości proste w montażu, podkładki plastikowe wymagają odpowiednio dłuższych śrub z którymi może być kłopot przy montażu z uwagi na brak miejsca miedzy mocowaniem a talerzem

         image.png.c1882f908095b6f014697ea2648e0b11.png 

       więc żeby je zainstalować w kolumnie może być potrzeba by ją zdemontować, rozebrać a         do tego potrzebny ściągacz do sprężyn?

 

Kolumna MacPhersona w pytaniu z Milionerów za 75 tysięcy złotych - TVN24

Edytowane przez Totem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy nie trzeba, tylko wyciąć by trzeba było troche w poduszce (w tym na czym się opiera sprężyna). Nie wpłynie to jakoś na jej wytrzymałość, wiem że to druciarstwo ale od biedy można by tak zrobić. 
Nawet nie pisz takich rzeczy
Przy dokręcaniu śruby będą się obracały, przydałoby się przyłapać migomatem.
Koncepcja kilku podkładek jest do kitu, tnij tak grube ile potrzebujesz liftu.
Będzie kłopot z ustawieniem geometrii, jeśli dasz 3cm i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, koziolek napisał:

Przy dokręcaniu śruby będą się obracały, przydałoby się przyłapać migomatem.

Tak trzeba złapać. Bo będzie tak jak piszesz. A z tym podcięciem poduszek widziałem to na którymś forum US. 

Z przodu mam serie więc 3cm chyba nie zrobią różnicy. Z tyłu będzie łącznie 5cm (3cm (ironman) plus podkładka 2cm). Spróbuje je odlać z poliuretanu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

 

Jeszcze jedno pytanie. Powierzchnie dolna i górna w tym podkładkach są równoległe do Siebie? Czy jest tam jakiś kąt między nimi?

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim projekcie:

 custom-lift-lit-006-jpg.191034

 

Nie trzeba by rozbierać tylnych amorków żeby wybić szpilki i nie trzeba dziury na wystającą część poduszki od góry. Pospawać profile do górnego talerzyka liftu i by było w teorii. Jedynie czy talerzyk mocowania amora się nie powygina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ewemarkam napisał:

Powierzchnie dolna i górna w tym podkładkach są równoległe do Siebie?

Tak.

12 godzin temu, scoobie24 napisał:

A co myślicie o takim projekcie:

Obawiam się, że za małe grubości. Ilość błota po jednym  przejeździe na tych podkładkach podwoi wagę auta:OO:

Wyważasz otwarte drzwi, chłopaki na forum robią profi dystanse na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, koziolek napisał:

Wyważasz otwarte drzwi, chłopaki na forum robią profi dystanse na sprzedaż.

Dokładnie. Mamy zestawy gotowe do założenia i bez konieczności wymiany szpilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam i patrzę co wymyślacie to jestem pełen podziwu ze chcecie takie coś montować do samochodu i na tym jeździć.
Co do podkładek z poliuretanu to musi być bardzo twardy poliuretan bo przy skręcaniu się deformuje chyba ze w miejscu gdzie przychodzi śruba będzie wstawiona tulejka to po problemie. Jak podkładki przelotowe to najlepiej zrobić z aluminium i sprawa załatwiona.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli zamierzam zastosować w OBK podkładki 2cm na przód i 4cm na tyl [2cm by wyrównać z fabrycznym przodem z uwagi na to że sprężyny siadły + 2cm samego liftu] to czy dobrze mi się wydaje że nie potrzebuje podkładek pod całe sanki tylko podkładki by "cofnąć" koło tak jak w Forku?

Patrzę na zestaw z olx gościa z Gostynia i zastanawiam się czy wszystko mi jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam już ironmany na tyle więc z stąd te 3cm :). Na przód też w przyszłości włożę jak fabryczne amory polecą.

Potrzebuję teraz kompletu  materiału dla +3cm.  Przeleciałem cały wątek i głowa mi spuchła. Mam wątpliwości czy dobry rozmiar opony dobrałem.

Obecnie mam oponę 205/70/15 ale kupiłem felgi 16 i geolandary at-s g012 w rozmiarze 205/65/16. 

Mam nadzieję że mój Kazio mechanik ogarnie taką operację z liftem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał zamiast 5 w jednostkach metrycznych, tylko 5 w jednostkach imperialnych, to jest gotowe rozwiązanie. Wg mnie stosunkowo tanio.
https://www.olx.pl/d/oferta/full-zestaw-lift-kit-subaru-forester-sg-sf-4-5-cali-10-12cm-CID5-IDJwdPg.html?fbclid=IwAR1lBOVkJ9f_ExFLP0kk7K5383eBqHrcLqt3drJ1y8PzVZlIdPEZJPxOAgU

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...