Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa- Sochaczew- Warszawa + Warszawa- Pułtusk- Warszawa + trochę jeżdżenia po mieście, prawie cały czas z klimą włączoną i nie stosując się do zasad ecodrivingu :mrgreen: .

Ok. 300 km na 27 litrach- czyli jakieś 9L/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AllRad to naprawdę super wynik jak na to auto. Ja zrobiłem trasę Kraków - Montepulciano (Toskania) też przez Cieszyn i Wiedeń Imprezą MY07 Kombi 2,5 (ale bez turbo :( ), co prawda z boxem na dachu i 2+2 osoby, ale Vmax <140km/h i nie dało się zejść poniżej 10l. Nie wspomnę już o różnicy we wrażeniach z jazdy ;)

 

Przemekka 10 litrów z boxem to i tak uważam bdb wynik, gdybyś jechał z gołym dachem to oscylował byś myślę w okolicach 8,5 - 9 litrów.

Upalne były Włochy tego lata prawda:) wilgotność w niektóre dni nie do zniesienia. Gdyby nie klima to nie byłoby czym oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustanowiłem swój nowy "personal best". Trasa do Chorwacji, spaliłem łącznie 4 zbiorniki paliwa, na jednym z nich udało mi się uzyskać 7,12. Na kolejnym 7,4. 5 osób, bagaż, klima jakieś 60% czasu. Nie ukrywam, że jechałem bardzo spokojnie. Dwa pozostałe zbiorniki to wyniki 8,0 i 8,4 ale tutaj było sporo kręcenia po mieście, klima 100% i niestety bardzo duże straty w korkach w drodze powrotnej. Swoją drogą w połowie drogi do domu rozwaliło mi złącze elastyczne za katalizatorem. W tym hałasie ponad 600km... Swoją drogą zrobił się tak głośny, że w Słowenii traktorzysta prawie wjechał do rowu jak go wyprzedzałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie. Ja mam też 2,0 NA i jadąc sam ostatnio na trasie bez klimy ledwo zszedłem do 9,6 / 100 km. Jazda po niemieckiej autostradzie 110/120 czasem jak z góry to 130 bo docieram silnik po remoncie. Dodam że jazda bez tempomatu i z obserwacją wskaźnika zużycia paliwa ( subarowa nawigacja). Przejechałem 730 km i byłem tą jazdą tak zmęczony jak nigdy. Nie wiem co robię nie tak :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro uda się jeszcze to zmniejszyć ;)

Udało się. Przy przebiegu 582km na zbiorniku, rezerwa się jeszcze nie zapaliła. Podczas tankowania weszło zaledwie 51,1l, ale samochód nie stał zbyt równo (ciężko znaleźć dobrze wypoziomowaną stację benzynową w nadmorskiej część MNE ;) ), na moje wyczucie powinno wejść z 1-2 litry więcej. Przy powyższym spalanie wyszło w granicach 8.7-9.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobi - to jednak rekordowo! Ja mam średnią z trasy ok.5100km Wawa-Kreta-Wawa i półtora baku tam na miejscu 9.2ltr/100, trumna na dachu i dwa rowery na haku. W trasie 120-130kmh z tempomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Zabrze Kraków - DTŚ, A4, obwodnica i wjazd do Podgórza. Ponieważ nie spieszyło mi się, więc na DTŚ ustawiłem temponat na okolicę 100km/h, na A4 115-120/km/h, z górki trochę szybciej ;). W Krakowie kilka czerwonych świateł i średni ruch. Wynik 7,5l/100km :yahoo: Jechałem godzinę i 20 minut z centrum Zabrza pod dom, jadąc szybciej może urwałbym 5-10minut, a tak delektowałem się muzyką z Harman-Kardon'a.

 

Dla niedowiarków zdjęcie

 

post-3997-0-40422300-1379685566_thumb.jpg

 

Wiem, że były już na forum głosy, że posiadacze nowych XT-ków to ludzie niespełna rozumu, bo udowadniają sobie nawzajem jakim oszczędnym silnikiem jest nowy 2,0DIT, zamiast korzystać z jego potencjału :evil2: , więc informuję, że średnia z 8 tysięcy km to 10,4l (głównie trasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...