Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

SVX z manualną 6. Jazda na emeryta z rzadkimi przebłyskami fantazji.

13.6 lpg plus trochę benzyny na rozruch/100 km po mieście - średnia z 4 tankowań.

lepiej niż Forester 2.5 w automacie.

 

Przy 80 km/h na szóstym biegu ma 2000 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

100% miasto 18 litrów. Ale z ekonomiczną jazdą u mnie cienko...

Ja jeżdżę ekonomicznie dopóki mi się olej nie rozgrzeje - potem używam silnika w pełnej gamie obrotów, czasem słabiej czasem mocniej.

Spalanie po miescie mieści się pomiędzy 15,6 a 18 a w zimie do 20-u (ślizganko) litrów na 100km

Po trasie autko pali przy normalnej jeździe przy predkościach 90 do 150 km/h 10,5 litra na setkę.

Mam większe koła i zamiast 100 km licznikowych w rzeczywistosci pokonuję coś pomiedzy 108 a 110 km więc wynik realnie jest lepszy :)

Edytowane przez xt6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to zrobiłem ale dzis pobiłem rekord spalania na LPG. 2.0 N/A 125 KM: 10,282L/100 km (w miescie z klimą)

dotychczasowa rednia z ostatnich 3 miesiecy to: 12,133L/100 km

 

Nie mm pojęcia o co chodzi a co najważniejsze nie wiem jak to powtórzyć... Z czym to moze być zwiazane...???

 

PS.: Do średniej z kilku miesiecy nigdy nie wliczałem spalania wyliczonego na tankowaniach z poślizgawek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tu średnia Dyrekcji z całego wyjazdu 9,8L/100, około 2500 km, z czego sporo po górach na jedynce/dwójce. w trasie palił ok. 7.

 

no i drugie zdjęcie, fajny bajer, wbudowany zegar turbo :)

post-3057-0-46122500-1369076678_thumb.jpg

post-3057-0-33990800-1369076687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iz różnymi autami biłem rekordy niskiego spalania tak moim bugeye'em 2,0GX nie mogę zejść poniżej 8l na trasie, na ogół jest to 8,3 raz się udało 8l, a user manual mówi,że i powinien spalić 7,4.

W mieście natomiast pali od 13-16l.

 

nie wiem jak to zrobiłem ale dzis pobiłem rekord spalania na LPG. 2.0 N/A 125 KM: 10,282L/100 km .

Może po prostu udało Ci się zatankować porządny gaz.

Dawno, dawno temu,gdy jeździłem starym mercem 190e 2l, zatankowałem na Lukoilu (wchodził na rynek) i jadąc na trasie wyszedł mi niesamowity wynik: 7,4l/100km, do tego auto nigdy nie było takie żwawe.Normalne spalanie na trasie na ogół wynosiło 9,5l. Nigdy więcej nie powtórzyłem tego wyniku,czasem palił niecałe 9l, ale wyłącznie po LPG z Lukoil'a (i to też nie z każdej stacji firmy).

Gdy tankowałem poza Lukoil'em to merc potrafił spalić i 11,5l na trasie i do tego ledwo jechał. Po prostu jakość gazu, ponieważ instalację LPG, mimo wielkich przebiegów, miałem bardzo dobrze zadbaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w subaru nie ma się co spalaniem zajmować, ale ostatnie wyniki są bardzo obiecujące, zrobiłem regulacje zaworów i spalanie - na pełnym baku 580km potem weszło 54 litry do baku, więc wynik rewelacja - cały dystans w trasie do lublina z Katowic i z Lublina do Katowic, w czwartek kolega Paulus zrobił mi regulacje gazu i wynik mnie zaszokował - trasa Katowice - Krosno 312km a butla 35 litrów a nie jechałem spokojnie, do tego nowa mapa w 4t na 264 km i nie ten sam samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo iz różnymi autami biłem rekordy niskiego spalania tak moim bugeye'em 2,0GX nie mogę zejść poniżej 8l na trasie, na ogół jest to 8,3 raz się udało 8l, a user manual mówi,że i powinien spalić 7,4.

czas isc na diete :D

 

Japonce sa drobnej postury i jednym SZCZalem go zlamiesz w 4 miejscach, wiec sie nie dziw, ze podaja tak male wartosci spalania skoro prawie nic nie waza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oswajam od kilkunastu dni obk h6 my05 USA

 

ostatni wynik w trasie warszawa-gdynia - 22,8 mpg czyli 10.3 l/100 (tempo przyzwoite, ale bez wielkich szaleństw)

 

średnia po mieście z ostatnich 200km to 17,7 mpg czyli 13.27 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...