Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Oponiarz zrzedzil ale wycancelowałem te gy ug7+ i zamówiłem to samo w xl. Powód to brak dojazdowki więc lepiej aby coś te opony więcej wytrzymały

Nie mam dojazdówki, więc zestaw naprawczy na dziurkę pomoże, ale na ew bok już nie. Podobno te zestawy naprawcze uszkadzają oponę, tak, że potem jest tylko do wymiany cala opona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić do IMPREZY GH opony zimowe i muszę się trzymać następujących faktów:

 

1. Felgi pod zimówkę posiadam w rozmiarze 16" i nie chciałbym ich zmienić więc na pewno szukać opony "szesnastki"  

2. Auto posiada sprężyny Eibach PRO KIT ( -30mm) i pomimo, że posiadam serie nie bardzo chce mi się to zmieniać na tak krótki okres jak nasza "zima"

 

Waham się między 205/50/16 lub 205/55/16. tych drugich jest zdecydowanie więcej - większy wybór, lepsze ceny.. Natomiast czy ma ktoś doświadczenia czy to "wejdzie" ?

 

P.S. W lecie jeżdżę  na seryjnym rozmiarze 225/45/17 i wszystko gra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić do IMPREZY GH opony zimowe i muszę się trzymać następujących faktów:

 

1. Felgi pod zimówkę posiadam w rozmiarze 16" i nie chciałbym ich zmienić więc na pewno szukać opony "szesnastki"

2. Auto posiada sprężyny Eibach PRO KIT ( -30mm) i pomimo, że posiadam serie nie bardzo chce mi się to zmieniać na tak krótki okres jak nasza "zima"

 

Waham się między 205/50/16 lub 205/55/16. tych drugich jest zdecydowanie więcej - większy wybór, lepsze ceny.. Natomiast czy ma ktoś doświadczenia czy to "wejdzie" ?

 

P.S. W lecie jeżdżę na seryjnym rozmiarze 225/45/17 i wszystko gra..

Polecam 205/55 R16 napewno lepsze komfortowo od tych o profilu 50. Zawsze czym większy profil opony przy czym węzsza lepiej sprawują się w śniegu czy błocie posniegowym. Polecam Bridgestone bilssak lm25 jeździłem na tych oponach 3 sezony i powiem ze rewelacja ale poprzednie auto to Zafira:-) teraz kupuje do swojego subaru Bridgestone Blizzak LM 32 205/45 R17. Letnie mam 205/40 R17 fajnie wyglądają ale komfort..

 

Pozdro dla wszystkich posiadaczy tych piekielnych maszyn. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oponiarz zrzedzil ale wycancelowałem te gy ug7+ i zamówiłem to samo w xl. Powód to brak dojazdowki więc lepiej aby coś te opony więcej wytrzymały

Nie mam dojazdówki, więc zestaw naprawczy na dziurkę pomoże, ale na ew bok już nie. Podobno te zestawy naprawcze uszkadzają oponę, tak, że potem jest tylko do wymiany cala opona.

Kolejny raz spotykam sie z tą tezą, kto takie wiadomości sprzedaje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi, to wchodze w 55 profil :)

 

Przypalilem sie na mhk4 bo wulkanizator u mnie w miescie ma komplet, chyba wzial na probe i ni .uja nie moze tego sprzedac i jest sklonny oddac za 350zl/kpl tylko jak patrze na te nasze zimy to nie wiem czy aura w ktorej te opony robia najwieksza robote nawet na swieta bedzie.. a kupowac ja do seryjnej fury i jezdzic tylko po mokrym asfalcie trasy to nie wiem czy nie szkoda ich i uszu pasazerow :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oponiarz zrzedzil ale wycancelowałem te gy ug7+ i zamówiłem to samo w xl. Powód to brak dojazdowki więc lepiej aby coś te opony więcej wytrzymały

Nie mam dojazdówki, więc zestaw naprawczy na dziurkę pomoże, ale na ew bok już nie. Podobno te zestawy naprawcze uszkadzają oponę, tak, że potem jest tylko do wymiany cala opona.
Kolejny raz spotykam sie z tą tezą, kto takie wiadomości sprzedaje ??
Oponiarz, podobno to reaguje z tą guma wewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, potrzebne 4 opony zimowe 215/50/17 do imprezy GT.

Budżet to ok 1000zł. Rozglądam się za nowymi, ale nie wiem jakie ewentualne firmy będą OK.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Pierwszy raz kupuje nowe opony i nie wiem czym się kierować, wcześniej brałem opony z wysokim bieżnikiem i niską ceną także :D

Edytowane przez Gixer010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę zimę do Legasia włożyłem używki Nokian W+ z 2013 roku w rozmiarze 175/65R14 (takie małe, żeby skrócić przełożenie :D) i nie mam żadnych zastrzeżeń do zachowania na śniegu, na suchym słychać, że to zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam między Rikenem a Goodride.

Są jeszcze nówki pirelli, ale produkcja 2011r, opłaca się brać takie zleżałe opony?

Też myślałem o mniejszym kole na zime no ale... 16'' tam nawet nie upchne :)

post-27956-0-96483400-1480515263_thumb.jpg

Edytowane przez Gixer010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam między Rikenem a Goodride.

Są jeszcze nówki pirelli, ale produkcja 2011r, opłaca się brać takie zleżałe opony?

Też myślałem o mniejszym kole na zime no ale... 16'' tam nawet nie upchne :)

attachicon.gifimpra.jpg

Jeśli nowe, "nowe" to w tym budżecie są 215/45/17 Kormorany. Chyba coś koło 900,- wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam założone GY UG7+ 205/55R16 94 XL i jestem bardzo zadowolony. radzą sobie wyśmienicie nawet na zmrożonym śniegu no i mają rant. Do tego 16" OEM i wygląda to wszystko bdb

 

nie sprawdziłem niestety suwmiarką jaką głębokość ma bieżnik przy nowej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jakie opony w rozmiarze 225/55/16 byście mi polecili? Moje poszukiwania zawęziły sie do:

 

1.DunlopWinter Sport 5225/55 R16H 99 XL, MFS

 

 1.924zł.

 

2.Goodyear

UG Performance G1225/55 R16H 95 MFS

 

 1.796zł.

 

3.PirelliSottoZero Serie 3225/55 R16H 95 FR

 

1.676zł.

 

4.FuldaKristall Control HP2225/55 R16H 95 MFS

 

1.544zł.

 

Może ktoś miał któryś model i może polecić lub odradzić? 
 

Edytowane przez baki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem do Forka Nokiany D4 215/55/17 XL - kilka subiektywnych spostrzeżeń dla tych, co się jeszcze zastanawiają nad wyborem - co prawda przejechałem dopiero około 50 km na zimówkach, ale jakieś wrażenia są

- brak rantu zabezpieczającego felgę - o tym wiedziałem przed zakupem, miałem kupić model A4 z asymetrycznym bieżnikiem - niby dla samochodów z "lepszymi osiągami" - tam rant jest, ale zniechęciła mnie różnica w głośności pracy opony D4 69 dB, A4 72 dB; brak rantu D4 wygląda słabo wizualnie po założeniu na felgę - nie wiem, czy wpływa również na usztywnienie boku opony, do tej pory wszystkie opony, które zakładałem do Forka miały rant, więc nie mam porównania

- wiadomo, że zimówka "pracuje" inaczej niż letnia opona w moim przypadku były to BS Adrenalin 215/55/17 , ale mam wrażenie bardzo opóźnionej reakcji kół na ruchy kierownicy, napisałbym, iż jest przepaść w stosunku do letnich

- wizualnie patrząc na opony po założeniu nie wyglądają na "215" B)

Pojeżdżę więcej to opiszę wrażenia subiektywne.

pozdrawiam

Edytowane przez kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jakie opony w rozmiarze 225/55/16 byście mi polecili? Moje poszukiwania zawęziły sie do:

 

1.DunlopWinter Sport 5225/55 R16H 99 XL, MFS

 

1.924zł.

 

2.Goodyear

UG Performance G1225/55 R16H 95 MFS

 

1.796zł.

 

3.PirelliSottoZero Serie 3225/55 R16H 95 FR

 

1.676zł.

 

4.FuldaKristall Control HP2225/55 R16H 95 MFS

 

1.544zł.

 

Może ktoś miał któryś model i może polecić lub odradzić?

 

Ze względu na rant GY UG7 lub inną z rantem. Rant zabezpiecza zimą felgi i wg mnie usztywnia oponę. Nie wiem jak trwałość innych ale dotychczasowe zimowe GY radzą sobie bdb.

Czy ktoś moze napisać, jakie ma wskazane ciśnienia w WRX 2009-2012

chodzi mi o opony 225/45R17

ja tego nie mam na słupku

post-3100-0-95520900-1481278660_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy do OBK można zastosować Opony zimowe przeznaczone do dostawczaków, a konkretnie takie:

http://allegro.pl/2szt-zima-semperit-van-grip-2-205-65-16c-nowe-i6569524336.html#thumb/2

 

Czy nie będą np.. za  głośne?

Teraz akurat sprawdzałem i ta opona ma 73db głośności a dla przykładu letnia Conti 205/55R16 z najwyższej półki ma 71db więc chyba różnica niewielka?

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą za twarde.

Za twarde to znaczy pod względem amortyzacji o to Ci chodzi?

Tam jest wysoki profil 65 i tak myślałem że to będzie bardziej komfortowa  jazda niż np. na letnich 215/55R17 jakie mam obecnie założne.

może by lekko powietrza upuścić 0,2

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ćwiczenie to miałoby na celu? Bo chyba 1000kg nie wozisz?

Za te pieniądze można kupić jakieś tańsze AT-S. W tym roku kupiłem Yokohamę w tej cenie z bieżącej produkcji, w zeszłym roku w tych samych pieniądzach IT-S.

 

3 dB to mniej więcej 2x głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...