Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można by założyć zimówki w rozmiarze 205/55R16 ?

 

żeby średnica koła miała podobny wymiar do oryginalnych kół, to rozmiar powinien być np. 205/65R16. 205/55 będą po prostu za niskie, co nie znaczy, że nie da się tak przejeździć tych parunastu tygodni zimy. No ale wyglądać będzie bardzo dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: wkleiłem nie w ten post więc sie poprawiam

 

 

Hej, czy na forkach 2.0xt w oponach 16" jest też tak samo niskie cieniścienie jak na mojej rozpisce?

 

16" akurat mam zimówki i nie powinienem się może czepiać ale co ciekawe manual od fiata mówi, że do zimówek należy dobić 0,2+ bara

 

jakie jest wasze zdanie apropos ciśnień dla 16" zimówek

 

pozdrawiam

 

post-3100-0-89186800-1421191791_thumb.jpg

dla porównania ten sam  forek ale sti

post-3100-0-86249800-1412770532_thumb.png
Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy można by założyć zimówki w rozmiarze 205/55R16 ?

 

żeby średnica koła miała podobny wymiar do oryginalnych kół, to rozmiar powinien być np. 205/65R16. 205/55 będą po prostu za niskie, co nie znaczy, że nie da się tak przejeździć tych parunastu tygodni zimy. No ale wyglądać będzie bardzo dziwnie.

 

Nie wiem jak w Foresterze, ale w Legacy mam Nokiany WR D3 dokładnie w rozmiarze 205/55/16 (ciśnienie 2.5). Kapcie są made in Finland (kod YL) w odróżnieniu od made in Russia (kod 60) -> DOT codes. Zakupione w Świdnicy.

Wg mnie i na suchym i na mokrym asfalcie jest bardzo fajnie :) Śniegu brak więc czekam... :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli totalne "flaki" :)

 

jak pisałem w dziale "Forester" mam ten sam problem - ale zakładaełm, że to może specyfika moich opon (Goodyear UltraGrip 8 Performance) bo poprzednie Pirelli (na których kupiłem używane auto i których pozbyłem się po 1 moim sezonie) tego efektu - "flak" - ni ewidziałem - ale one były bardzo twarde - przynajmniej bieznik - wiec może i "boczki" miały również sztywniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

do Conti czy nieszczęsnych Alpine nie umywają się.

na sniegu najlepiej sprawdzaja sie opony kierunkowe z bieznikiem w ksztalcie V lub podobnym. Oczywiscie ma to swoje wady jak np podwyzszona glosnosc opony. WR A3 to opona asymetryczna dobra na autostrady czy lekkie zimy w miescie ale na prawdziwym sniegu w gorach zachowuje sie nieprzewidywalnie -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3

 

Ktoś używa? Póki było czarno, sprawowały się super. Na białym mam wrażenie jakby nie skręcały :( do Conti czy nieszczęsnych Alpine nie umywają się.

Przed wyjazdem w góry założyłem WR D3 dla porównania. Na początku na suchym na Zakopiance myślałem, że wylecę z drogi ale to tylko pierwsze wrażenie - trzymały bardzo dobrze. Po dojechaniu na miejsce spadło koło 30-40 śniegu i była szansa wypróbować na śniegu i zlodowaciałej drodze. przy ruszaniu i hamowaniu wzorcowo, przy zakrętach podobnie jak na asfalcie początkowo miałem wrażenie, że zaraz stracę przyczepność, ale mimo usilnych prób nie było to takie łatwe. Krótko mówiąc nowe gumy wypadły dość pozytywnie i zaskoczyły mnie swoją "cichością". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3

 

Ktoś używa? Póki było czarno, sprawowały się super. Na białym mam wrażenie jakby nie skręcały :( do Conti czy nieszczęsnych Alpine nie umywają się.

Potwierdzam, że opona w zakręcie na śniegu bardzo łatwo wchodzi w poślizg. Świetna na asfalcie i mokrym, ale na śniegu taka se. Trzeba nieco ostrożniej skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw ile km robią u was zimówki?

 mi wydaje się, ze moje GY UGW3 są nieśmiertelne bo kupione w 2009r a dzisiaj mierzone miały ponad 7mm (start 9,1)

Ja mam Dunlopy 3d kupione 2009 roku, przejeżdżam  zimą zwykle 7-8 tyś. km, ok 5-6 mm bieżnika zostało ... ale...

Niestety jak ostatnio spadło trochę śniegu, to widzę, że już czas na nowe opony.

Brak stabilności podczas przyspieszania na wprost (nosiło po drodze, tył chciał mnie wyprzedzić), czułem się mało pewnie, kiepskie/fatalne hamowanie, choć warunki drogowe były bardzo trudne sporo mokrego śniegu i warstwa zlodowaciała pod nim. Być może każda "normalna" zimówka podobnie by się zachowywała w takich warunkach.

 

Podpowiedzcie, co kupić w rozmiarze 215/65R16, bo następną zimę obowiązkowo na nowych. Zastanawiałem się mocno nad:

Nokianami WR D3, tylko nie wiem czy indeks nośności 102, to nie za twardo będzie?

Uniroyal ms plus 77, sprawdza się w XT?

Obecnie sporo propozycji w cenie poniżej 400zł, z produkcji 2014r.

Możecie coś polecić w cenie do 400 zł/szt. Głównie miasto i trochę trasy (70/30). Na ogół nie zjeżdżam z asfaltu, ale muszą sobie dzielnie radzić również i na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możecie coś polecić w cenie do 400 zł/szt. Głównie miasto i trochę trasy (70/30). Na ogół nie zjeżdżam z asfaltu, ale muszą sobie dzielnie radzić również i na białym

kup cos markowego - nie chinczyka- z bieznikiem w ksztalcie jodelki a bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nokianami WR D3, tylko nie wiem czy indeks nośności 102, to nie za twardo będzie? Uniroyal ms plus 77, sprawdza się w XT?

 

Wydaj emi się , że oba modele są dobre na czarną ewen.mokrą trasę. O Nokianach pisałem wcześniej i ja bym drugi raz ich nie kupił, bardziej D3.

Uniroyale miałem w mocnym RWD i tragedii nie było, jeśli cena gra istotna rolę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...