Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

A co zrobić z kompletem zimówek mających 5mm bieżnika i 4 sezony za sobą , bo niby opona jeszcze fajna ale już nie zimowa , latem jeżdzić na zimówce to podobno obciach i na dodatek niebezpiecznie , sprzedając wpędzamy potencjalnego nabywcę w kłopoty na śniegu , wyrzucając narażamy się na komentarze bliskich i sąsiadów że od dobrobytu to się ludziom w głowach przewraca , co tu robić...co tu robić :facepalm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się porady w tym stylu ...

Jak to mówią nasi sojusznicy z NATO: "You are welcome!".

 

Miałem zimówki do poprzedniego samochodu, które przeżyły więcej sezonów; jeśli nie jeździ się autostradowo, to może nie warto pozbywać się niezłych opon? Chyba że już rzeczywiście nie dają rady w warunkach zimowych.

 

Czy to oznacza, że producenci zamiast poprawiać właściwości trakcyjne, poprawiają nietrwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dostałem do mojego LGT MY10 komplet zimowych opon w dość dużym rozmiarze 225/45/R18 (Continetale TS790). Zastanawiam się czy się ich nie pozbyć i nie kupić kompletu zimowego na 17tkach ? Dzięki temu nie będę się bawił w przerzucanie opon (a zdejmowanie i zakładanie letnich Michelin Pilot Sportów z tych 18tek to jest jakieś tam wyzwanie dla wulkanizatora) no i profil na zimę można mieć korzystniejszy.

Pytanie brzmi jakie opony zastosować i jaką felgę jeśli bym chciał zostać przy oryginalnych felgach Subaru. Myślałem o felgach z:

Forestera III gen (17x7)

Legacy 2.5 V gen (17x7.5, ale raczej trudne do dostania)

WRX MY08/09/10 (17x7)

inną (felgę ze Legacy IV gen lub Forestera II gen)?

Pytanie jakie opony do tego dopasować:

225/55 (średnica większa o 2.9%)

205/50 (-3.6%)

205/55 (-0.37%)

215/50 (-2%)

?

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co to: HANKOOK i*cept EVO W310? Fajne? Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to: HANKOOK i*cept EVO W310? Fajne? Thx

Podbijam, bo wątek chyba odżywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 jest asymetryczny i to typ bardziej autostradowy, a D3 to kierunkowy bieżnik i lepszy na śniegu.

Czy Firestone Winterhawk 3 dają radę ?

O dziwo jest to chyba pierwszy zimowy Firestone który realnie daje radę

ale ich cena nie powala, coś do 400zł za 225/45R17 polecasz ?

 

Uniroyala MS Plus77 bardzo się różnią od poprzedniej wersji 66 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zimówki i felgi założyć do Legacy GT MY10?

Fabrycznie są tam felgi 18x7.5J z ET55. Do tego mam zimówki w rozmiarze takim samym jak opony letnie 225/45/R18 (Continental TS790). Nie wiem czy nie przejść na 17stki bo trochę się obawiam zimy na 18tkach.

Pozostaje kwestia rozmiaru opon (w nawiasie o ile % będzie większa lub mniejsza średnica):

205/55 (-3.6%, za mały) 205/55 (-0.4%)

215/50 (-2%), 215/55 (+1.3%)

Poza 205/50 reszta rozmiarów nie należy chyba do najpopularniejszych.

Druga kwestia to rozmiar felgi. Policzyłem, że dla felg 7 calowych ET w okolicy 48 będzie ok (jeśli chodzi o krawędź zewnętrzną felgi, pozostanie ona w tym samym miejscu). Chyba, żeby pójść w felgi 7.5 calowe, ale wtedy opony 205 odpadają ? Na szybko pasują felgi 17 calowe z Forestera MY06-MY07 (17x7J, ET48) lub z Outbacka IV gen (17x7J, ET48).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lm32? tw mnie nie ma rantu ochronnego felgi więc ban na BS

 

nigdy więcej takich opon nie kupię - uszkodziłem tak 2 felgi a  z oponami z rantem nigdy

 

w forku mam totalne balony czyli 215/60/r16 ja feldze 6,5j i problemu nie ma bo felga jest mocno schowana

 

ja muszę kupić do darmowozu 205/55r16 91 H

i nie wiem co wybrać

Pirelli w210

Goodyear Ultra Grip 8

DUNLOP SP WINTER SPORT 3D

ew inne markowe z rantem czyli oglądane continentale odpadają bo nie maja

 

 

w sumie GY podobno są bardzo trwałe, Pirelli: takie miałem i byłem zadowolony ale się zjechały o dunlop słyszałem dużo dobrego 

 

mogą być inne ale markowe trwałe i świetne na śniegu (częste lokalne wypady na narty a na parking często trudno dostępny trzeba dojechać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP SP WINTER SPORT 3D

W poszukiwanym przez Ciebie rozmiarze używam w WRX-ie (tyle, że z indeksem V i jak pamiętam XL). Nigdy nie narzekałem (a wręcz byłem pozytywnie zaskoczony, np. w koleinach z wodą), ale też w WRX-ie nie miałem nigdy innych zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...