Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, prośba o radę. Mogę kupić nowy model Michelinów (Michelin Alpin 5) albo Vredestein Wintrac Xtreme. W tej samej cenie. Jeżdżę i po mieście, i po drogach gruntowych, więc błoto i śnieg też muszę bez bólu przejechać. Chciałem brać Micheliny, bo na starych jeździło mi się świetnie, ale mój wulkanizator mi mówi, że poza asfaltem lepiej poradzą sobie Vredesteiny. Co myślicie? Macie jakieś doświadczenie? Ktoś już próbował nowych Michelinów? Chodzi o Forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem alpin 4 byla niezla guma ( sam sie nad nia zastanawialem ) i w warunkach zimowych radzila sobie bdb. Nie wydaje mi sie zeby 5 byla od niej gorsza ( taki producent jak Michelin raczej by sobie w kolano nie strzelil wypuszczajac gorsza opone  od poprzednika) Jezeli chodzi o trakcje to w forku nawet chinskie zimowki poradza sobie bdb na sniegu, gorzej z hamowaniem

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o radę. Mogę kupić nowy model Michelinów (Michelin Alpin 5) albo Vredestein Wintrac Xtreme. W tej samej cenie. (...) Macie jakieś doświadczenie?

 

Ja mam doświadczenia z dwóch zim z Vredesteinami - bardzo dobre w prawdziwym śniegu i błotku poza asfaltem. Na asfalcie też dobre - ciche i miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam doświadczenia z dwóch zim z Vredesteinami

Ja odwrotnie.

1. na sile je wciskali w dużych serwisach oponowych - czyli niezła marża a i tak cena była ok - przypomina mi to pewną sytuację: seriale trzymające w napięciu całe rodziny skupione nad telewizorem i krypro a nawet nie krypto reklama bo to lokowanie produktu niezwykłego preparatu "C" dla mas :) dotyczy m jak coś tam o morderczych kartonach  oraz Barwy szczęścia.

2 miliśmy w firmówce. kładły się niemiłosiernie na suchym nawet przy 2,5 bar

 

oczywiście świat idzie nia przód i mogli coś tam poprawić i mam tu na myśli Opony V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Vredki mam od dwóch zim, a w zasadzie od jednej zimy i jednej jesienio-wiosno-nie-wiadomo-czego (:P ). U mnie nie sprawiają żadnych problemów.

 

Pisałem tutaj już kiedyś, że u wulkanizatora zrobili na te opony oczy, bo kilka lat wstecz mieli z nimi duży problem – nie dało się ich wyważyć, miały bicie i klienci dużo ich reklamowali. Ja takich objawów nie stwierdziłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko poniekąd związane z zimówkami. Kupiłem samochód na oponach 185/60R15. Są bardzo ładne i nie chcę zmieniać. Oryginalny rozmiar to 195/60/R15. Czy w związku z tym powinno się zwiększyć/zmniejszyć ciśnienie względem zalecanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie raczej nikt. To opona przeznaczona na rynek amerykański. Tam jest uwielbienie (i chyba obowiazek na OE) opon całorocznych. Z tymże wiele z nich to lekko zmodyfikowane letniaki (za twarde i zbyt płytko nacię pseudo lamelami) które na śniegu mają spore problemy. Poza tym najwazniejsza sprawa - te opony nie mają dopuszczenia homologacyjnego do jazdy w EU :(

Jeżeli jednak chciałbys na nich jeździć to raczej zostaw je jako letnie opony uniwersalne (szosa+lekki teren) a na zimę kup prawdziwe zimówki.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie raczej nikt. To opona przeznaczona na rynek amerykański. Tam jest uwielbienie (i chyba obowiazek na OE) opon całorocznych. Z tymże wiele z nich to lekko zmodyfikowane letniaki (za twarde i zbyt płytko nacię pseudo lamelami) które na śniegu mają spore problemy. Poza tym najwazniejsza sprawa - te opony nie mają dopuszczenia homologacyjnego do jazdy w EU :(

Jeżeli jednak chciałbys na nich jeździć to raczej zostaw je jako letnie opony uniwersalne (szosa+lekki teren) a na zimę kup prawdziwe zimówki.

...też tego się spodziewam.

I pewnie faktem jest, że nikt na nich w naszym gronie nie jeździ.

Za mało ich, za świeże.

Też się skłaniam ku potraktowaniu ich jak Geolandarów ;)

Thx!

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszly mi nowe oponki Dayton DW510evo 195/65"15 jak spadnie snieg zdam pierwsze relacje,choc na razie sie nie zapowiada zeby sypalo :)

Z ciekawosci zmierzylem wysokosc bieznika i wyszlo 9,8mm miesa ,:-)  wczesniej mialem Frigo 2 i nowa miala 8mm

Edytowane przez grzesius88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, ja jeździłem przez 2 zimy na Continental Contact Pro tylko dwie ostatnie zimy tak naprawdę były bez śniegu.

Jak już spadł to miałem problem i to ogromny z pokonywaniem zakrętów. O ile jako tako opona radziła sobie z błotem pośniegowym, o tyle ze śniegiem praktycznie w ogóle. Ryszyć tak, hamować trzeba przy pomocy oczu, zakręty na czuja (śnieg). Ogólnie kiepska kontrola nad autem. Twardość gumy ok, zachowywała się jak miękka zimówka.

Na miasto na odśnieżone drogi w zupełności wystarczy, ale w trasę zdecydowanie odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od stycznia do kwietnia tylko w Warszawie się będę poruszać bo mini-Fala już będzie na świecie :) więc chyba jednak nie kupię zimowek w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie obecnosc mini-Fali na pokladzie powinna zdopingowac cie do zakupu zimowek. Niestety opony robione specjalnie na USA przez ich chore przepisy to wielkie g...o :( Myslisz ze te setki filmikow z bezwladnie sunacymi autami prxy byle przypruszeniu sniegu to przypadek? To raczej wynik ich wiary w znaczek m+s na wszystkich oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od stycznia do kwietnia tylko w Warszawie się będę poruszać bo mini-Fala już będzie na świecie :) więc chyba jednak nie kupię zimowek w tym roku...

Zobaczysz jak zmieni Ci się optyka myślenia jak już bedzie mini-Fala. Pierwsza niebezpieczna sytuacja i polecisz kupować zimówki :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass - czytałem, wiem. Mam tą świadomość.

Kiedyś pojechałem z zaskoczenia (po 2 miesięcznym przed-zimowym pobycie na Krecie) tym oliwkowym OBkiem na Geolandarach - w okolicach 1ego grudnia, po pierwszym śniegu. Było tak jak na jabłuszku na stoku ;)

Jeśli zima będzie taka, jak rok temu to nie bede kupował zimówek. A jeśli się okaże inna to oczywiście kupuję! :) Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec zapytam tutaj: czy jest jakieś zagrożenie z tym że założę do Forestera 2.0XT 2005r. używane opony zimowe o różnej głebokosci bieżnika. Tzn. 2 opony maja po 6mm i 2 opony po 7mm. I drugie pytanie: gdzie jakie założyć (lepsze na przód czy tył) - ma to jakies znaczenie?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A jeszcze nurtuje mnie pytanie o rozmiar to tego modelu (2.0XT 2005). Czy można by założyć zimówki w rozmiarze 205/55R16 ? Wiem że to nie jest katalogowy rozmiar do forka i pewnie głupio to może wyglądać, ale zostały mi takie oponki po poprzednim aucie. Jeździł ktoś na takim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...