Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Orlen tłumaczy się, że koszty pracy, że energia, że to i tamto. Ale koszty pracy są u nas chyba dużo mniejsze niż na zachodzie? O niższym vacie przez te parę miesięcy milczy. Tłumaczy że ceny surowca mają z giełdy ARA, ale nigdzie się nie chwali wykresami co ile kosztuje.
Tłumaczy się że nie może u nas być tanio bo zagranica się zleci i wykupi paliwa, co nawet w pewnym stopniu rozumiem.

Tylko po co była ta obniżka vatu, ten kto wpadł na to powinien przeprosić, przyznać się do błędu i podać do dymisji. Spowodował grube straty dla budżetu państwa.

Wróci vat 23%, cena paliwa pozostanie bez zmian :D albo wzrośnie i Orlen będzie miał jeszcze większe wyniki, ale kierowcy nie będą musieli czuć się oszukani.. czy aby na pewno?

Żeby nie offtop, to dwa dni temu tankowałem po 8.08 diesla na Orlenie, może to głupie ale tankuje tego droższego z obawy o wtryski.. Wyczekiwałem niższej ceny.. ale się nie doczekałem.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, leto napisał(a):


Żeby nie offtop, to dwa dni temu tankowałem po 8.08 diesla na Orlenie, może to głupie ale tankuje tego droższego z obawy o wtryski.. Wyczekiwałem niższej ceny.. ale się nie doczekałem.

W czwartki na BP diesel ultimate jest w cenie zwykłego, u mnie aktualnie 7,84

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leto napisał(a):

Wróci vat 23%, cena paliwa pozostanie bez zmian :D albo wzrośnie i Orlen będzie miał jeszcze większe wyniki, ale kierowcy nie będą musieli czuć się oszukani.. czy aby na pewno?

Diesel poszedł w ciągu roku o ~60%, benzyna nieco mniej ale też pewnie z 50%. I co - zrobiło sie luźniej na ulicach?Przybyło rowerów? Ludzie jak jeździli tak jeżdżą więc wniosek jest prosty. Jeszcze jest miejsce na podwyżki ;)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał(a):

Przybyło rowerów? Ludzie jak jeździli tak jeżdżą więc wniosek jest prosty. Jeszcze jest miejsce na podwyżki ;)

ja w tym roku więcej km zrobiłem rowerem niż MX5, więc jak to będzie wystarczający argument za obniżeniem cen paliwa to nie mam nic przeciwko:D

 

A jak paliwo byłoby po 20zł/l to i tak bym jeździł bo co mam w takim razie siedzieć w domu i nic nie robić, towar muszę jakoś przywieźć, a rowerem nie przywiozę, tylko sprzedawać będę musiał drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Po to Orlen parł do przejęcia Lotosu, żeby go sprzedać po kawałku?! I oczywiście to ta zła UE tak każe.

Cytat: " Orlen jednak uspokajał, że kontroli nad dalszymi losami Rafinerii Gdańskiej Polska na pewno nie straci. "Zapewniamy, że wszystkie decyzje związane z realizowanymi procesami M&A (fuzje i przejęcia – red.), w tym przejęciem Grupy LOTOS, podejmowane są zgodnie z obowiązującym w spółce ładem korporacyjnym i w zgodzie z przepisami prawa krajowego oraz międzynarodowego"

:biglol::biglol:

Oczywiście że Saudyjczycy zrobią co będą chcieli i kiedy będą chcieli.

Ah,ta EU,nikt nie potrafi się jej postawić:facepalm:.Nawiasem mówiąc, nie od dziś wiadomo że węgierski MOL jest na smyczy Moskwy,także ten....pogratulować całej tej fuzji,brawa dla wójta z Pcimia.

Obawiam się że prędzej czy później PGNiG spotka podobny los.

Tak się robi interesy.

 

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Za przeproszeniem - tak się niszczy Polskę.

 

5 godzin temu, olo11 napisał(a):

Tak się robi interesy.

 

To był sarkazm:faja:

Takie działania nie służą poprawie ogólnie pojętego interesu narodowego,a działają na jego szkodę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kardynalny blad tankowania przed niemiecka granicą na autostradzie - 7.6 zl za litr... A na stacjach przygranicznych paliwo miało być tańsze ze względu na możliwość kupienia niemieckiego paliwa bez VATu po niższej cenie niż od Orlenu 

edit: mowa oczywiscie o 95

Edytowane przez tomislaw538158391
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie nas strzygli przez ostatnie miesiące, w sumie dalej będą, ale nie przez Obajtka, tylko przez Urząd Skarbowy... rozdawnictwo będzie trudniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dobrze, czy źle?

Ceny ropy wróciły już jakiś czas temu do cen przedwojennych, a my grzecznie płacimy te kilka miesięcy więcej, żeby nie było w styczniu podwyżki. 

Powtórzę, to dobrze, czy źle, że płacimy ok złotówki za dużo od mniej więcej września, by PR-owo ładnie to wyglądało w styczniu i można było ogłosić sukces Orlenu i PISU?

 

image.thumb.png.a2d71a07af63cb754413cb1089add3df.png

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba jakaś wyprzedaż na koniec roku...
Jutro cyk +23% VAT i cena na stacjach pozostanie bez zmian.
 

Olej Napędowy Ekodiesel

Data zmiany Cena [PLN/m3]
31-12-2022 6 057
30-12-2022 6 895

Benzyna bezołowiowa - Eurosuper 95

Data zmiany Cena [PLN/m3]
31-12-2022 5 245
30-12-2022 5 936
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Efti napisał(a):

 

Chyba jakaś wyprzedaż na koniec roku...
Jutro cyk +23% VAT i cena na stacjach pozostanie bez zmian.
 

Olej Napędowy Ekodiesel

Data zmiany Cena [PLN/m3]
31-12-2022 6 057
30-12-2022 6 895

Benzyna bezołowiowa - Eurosuper 95

Data zmiany Cena [PLN/m3]
31-12-2022 5 245
30-12-2022 5 936


 

Takie czary…. a przez ostatnie miesiące nas lekko…. ten tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co w tym głębokiego? Skoro ceny pozostają na podobnym poziomie, a Vat z 8% powrócił na 23% to tankując na fakturę mimo wszystko oszczędzam. Tak na szybko wychodzi że tankując w najbliższych dniach zamiast w zeszłym tygodniu wydaję netto o ok 85 gr mniej/l. Praktycznie wszystko mam do tankowania to wyjdzie koło 400 l.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...