Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

zakladal ktos do FXT opony typu A/T w rozmiarze 225/65-R17, sprawdza sie taki rozmiar w SJ :question:

 

chce troszke pojezdzic po kazachskich "bezdrozach" (asfalt w stanie oplakanym + jakies szutry), seryjnych 18'tek szkoda mi, juz kupilem mocne felgi w romiarze 7,5x17 ET35, ale teraz mam zagwozdke z doborem opon: 225/65 czy 225/60 (zimowki mam wlasnie takie)

 

Zakładałem Kumho 225/65/17 na fele z ET48 - od XV. Niestety brakowało 1 cm przy pełnym skręcie. W końcu zdecydowałem się na Cooper Discoverer AT3 235/60/17 na fele z ET48 i jestem bardzo zadowolony. Opony są ok: hamują, skręcają w sposób niewiele gorszy niż serie, a przy tym baaaardzo sprawdziły się w terenie: piach, błoto, kamienie. Na śniegu nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Izotom napisał:

Zakładałem Kumho 225/65/17 na fele z ET48 - od XV. Niestety brakowało 1 cm przy pełnym skręcie (...)

 

a brakowalo w ktora strone?

jak myslisz, z mniejszym ET tarloby jeszcze mocniej czy moze akurat byloby calkiem ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
a brakowalo w ktora strone?
jak myslisz, z mniejszym ET tarloby jeszcze mocniej czy moze akurat byloby calkiem ok?

Jak już masz felgi, weź jedną, umów się i podjedź do wulkanizacji, niech ci założą jakąś używkę ze swoich zbiorów i wszystko będzie jasne. Koszt i czas minimalny, jak podejrzewam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

a brakowalo w ktora strone?

jak myslisz, z mniejszym ET tarloby jeszcze mocniej czy moze akurat byloby calkiem ok?

Jak jest ET mniejsze niż seryjne, to opona odsuwa się od podłużnic, na zewnątrz auta. Patrząc, że FXT ma ET48, a Ty masz felgi z ET35 to jest około 13 mm więcej. Wynika z tego, że 225/65/17 wejdą. Kwestia jeszcze jaki bieżnika ma opona na swoich bokach. Kumho były dość mocno rozbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finalnie zalozylem 225/60-17 (bieznik na 225/65 byl znacznie wezszy, sama opona tez ciut wezsza)

oponki w stylu A/T "made in Russia", wg. opinii uzytkownikow dosc trwale / mocne

 

dbbc8ebf9be74158med.jpg

 

szykuje sie wyprawa na Altaj :)

 

edit: zona stwierdzila, ze brzydszych felg jeszcze nie mielismy na zadnym z aut... :facepalm::biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

szykuje sie wyprawa na Altaj :)

 

Czekamy na fotorelację w odpowiednim wątku. :)

 

BTW Fajnie wygląda z tymi osłonami na rantach błotników - optycznie powiększa nadkola. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 00:01, Kapitalista napisał:

Po zarejestrowaniu konta dostałem możliwość zakupu licencji/updatów na 3 lata za 1021zł (243 EURO) oraz za 411zł (114 EURO) jednorazową aktualizację.

 

czesc

Gdzie udało ci się znaleźć opcje wykupienia updateów na 3 lata ? ja mam dostępną tylko roczną aktualizacje. ja widzę tylko opcje jednorazowej aktualizacji za 158 EUR

Edytowane przez piotrekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 11:42, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

Dzień dobry,

 

Dla samochodów z 14MY, mapy są dostępne jedynie na kartach SD.

Nie ma możliwości wykupienia programu MapCare. MapCare dotyczy jedynie systemów Fujitsu 2.GEN. Samochody do 14MY włącznie, posiadały systemy Fujitsu 1.GEN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rosso-nero napisał:

P.S. Rozumiem, że pytanie dotyczy aktualnego forka, w starych był R134A.

W ostatniej generacji ale przedliftowej też zdaje się był R134A. W polifcie (MY16) już jest ten niesławny 1234.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _adi napisał:

Czy któryś z Szanownych użytkowników nowego Forestera chciałby się pozbyć fotela pasażera?

:wacko::wacko: na pewno większość bo fotel pasażera to całkowicie zbędny gadżet w nowym aucie... Nie łatwiej podjechać do ASO i kupić taki czujnik niż szukac w taki sposób? :) 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

:wacko::wacko: na pewno większość bo fotel pasażera to całkowicie zbędny gadżet w nowym aucie... Nie łatwiej podjechać do ASO i kupić taki czujnik niż szukac w taki sposób? :) 

 

..nie wpadłem na to.. dziękuję za radę, nie skorzystam ;) 

Czujnik zajętości nie występuje osobno, dlatego potrzebuję fotela. 

 

A przy okazji.. Czy któryś z Szanownych użytkowników nowego Forestera chciałby się pozbyć fotela pasażera? Potrzebuję z niego tylko czujnika zajętości.

 

Edytowane przez _adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, polak900 napisał:

Co robi Lotos w tej liście

SIP obligował dealerów do podpisania umów z Lotosem.

Teraz partnerem jest Eneos, jednak np w Gdańsku umowa z Lotosem jeszcze nie wygasła.

Ja na Lotosa Quazar złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...