Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam to u siebie w Comforcie i do tego nawet kamerkę gdzie obraz mogę wyświetlić na ekranie no i AM sobie aktualizować można nie wywalając tysiaka na stare mapy.


No właśnie - czyli za dwie aktualizacje masz taki sprzęt i to z dobrze działającą navi! Naprawdę to jest bardzo dobre rozwiązanie! Ja jedynie żałuję, że tego nie zrobiłem wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No właśnie - czyli za dwie aktualizacje masz taki sprzęt i to z dobrze działającą navi! Naprawdę to jest bardzo dobre rozwiązanie! Ja jedynie żałuję, że tego nie zrobiłem wcześniej

A ja w moim 2014 platinium zamienilem w ubieglym roku na cos takiego. Wstawia sie to z cała ramką. Na androodzie 5.1. w zapalniczce mam router huawei carfii co zalatwia mi aktualizacje spotify i pobieranie danych o ruchu drogowym. Zainstalowalem automape i dziala ok. Urzadzenie z montazem kosztowalo 2,5kpln. Niestety sprzetowo spotify i mapa dziala ale jak zaczely sie synchronizowac maile i pobierac aktualizacje to wszystko dostaje zadyszki wiec wylaczylem maila i aktalizacje. Uzywam tylko radio, spotify i navi i jest ok.6caa73e5c06832028af1da969f7512e4.jpg

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma wielu opcji i jak komuś zależy na Automapie to na razie tylko ten chinol. Nie widziałem jakichś strasznych opinii. Właśnie się przymierzam do zamiany ale to trochę kosztuje. Jedno muszę uczciwie dodać że jazda równoległa na AM i tym subarniku wprawiła mnie w zdumienie że subarnik wytyczał logiczniej. Szczegóły trasy się różnią na + subarnika. Ostatnio AM pokazywała mi skręty całkiem od czapy. Np na trasie GDN-WAW zawsze koło Miłomłyna każe mi zjechać. Pod GDN mam dwa takie miejsca że każe skręcić bez sensu. Sprawdziłem, każe zrobic pętlę i dalej wyprowadza prawidłowo. Wypróbowałem na dwóch maszynkach, przed i po aktualizacji i te błędy tam siedzą. Automapiarze juz tak urośli że plebsu nie słuchają bo im wiele razy to pisałem bez odpowiedzi. Prosiłem że wprowadzili ostrzeganie że wjeżdżam w te kretyńskie strefy równorzędne. Jeżdżąc po kraju było więcej błędów. Mimo tego sprawa przyzwyczajenia i dobrej grafiki sprawia że używam AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, limeryk napisał:

Na razie nie ma wielu opcji i jak komuś zależy na Automapie to na razie tylko ten chinol. Nie widziałem jakichś strasznych opinii. Właśnie się przymierzam do zamiany ale to trochę kosztuje. Jedno muszę uczciwie dodać że jazda równoległa na AM i tym subarniku wprawiła mnie w zdumienie że subarnik wytyczał logiczniej. Szczegóły trasy się różnią na + subarnika. Ostatnio AM pokazywała mi skręty całkiem od czapy. Np na trasie GDN-WAW zawsze koło Miłomłyna każe mi zjechać. Pod GDN mam dwa takie miejsca że każe skręcić bez sensu. Sprawdziłem, każe zrobic pętlę i dalej wyprowadza prawidłowo. Wypróbowałem na dwóch maszynkach, przed i po aktualizacji i te błędy tam siedzą. Automapiarze juz tak urośli że plebsu nie słuchają bo im wiele razy to pisałem bez odpowiedzi. Prosiłem że wprowadzili ostrzeganie że wjeżdżam w te kretyńskie strefy równorzędne. Jeżdżąc po kraju było więcej błędów. Mimo tego sprawa przyzwyczajenia i dobrej grafiki sprawia że używam AM

 

Ja też jestem przyzwyczajony do AM, ale coraz częściej  jestem niezadowolony. Czasem tak bzdurnie wytycza trasę, albo jak piszesz, prowadzi zupełnie bez sensu... trochę pojeździłem na iGo! Jak na razie jest "bardziej przyjazna" niz AM. A co to jest ten subarnik? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piotruś napisał:

Ja też jestem przyzwyczajony do AM, ale coraz częściej  jestem niezadowolony. Czasem tak bzdurnie wytycza trasę, albo jak piszesz, prowadzi zupełnie bez sensu...

niestety AM od dawna ma  problem z wytyczaniem trasy alternatywnej. Potrafi kilometrami marudzić "zawróć, zawróć, zawróć", pomimo że trasa jest lepsza.

Ale jeśli chodzi po ranking, to wypada i tak lepiej niż TomTom. Nie wiem jak jest z Garminem - bo nigdy nie korzystałem. A z tego co widzę Kenwood ma fajne stacje właśnie z tą nawigacją i 3 letnią darmową aktualizacją.

http://allegro.pl/kenwood-dnx4150bt-nawigacja-3lata-aktualizacjimap-i6784819175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garmina śmiało polecam. Mam takie cudo zamontowane w swoim aucie - co prawda starszy model ( w 2014 roku oferowany w ASO ) trasy wytycza bardzo dobrze, poza granicami naszego państwa łączy się z TMC (informacje drogowych) całkiem nieźle omijając korki i wytyczając trasy alternatywne , aktualizacje są co rok i kosztują 80eur - aktualizacja na zasadzie : wkładasz kartę micro sd do kenwooda,który zapisuje na niej swoje dane wyciągasz ją, wchodzisz na stronę kenwood garmin wcześniej rejestrując się na niej, wkładasz kartę micro sd do lapka, dalej kierujesz się informacjami ze strony, robisz przelew online i ściągasz najnowsza mapkę na kartę micro sd. Później wkładasz ją do kenwooda i możesz cieszyć się najnowszą wersją map. Dlaczego tak to nie wygląda w oem stacji Subaru - tego nie wiem...

Kenwood ma wyjście hdmi . Jeżeli posiadasz smartphona z androidem  kupujesz kabel hdmi-micro usb bez problemu łączysz smartphona ze stacja multimedialną - masz dotykowy ekran swojego telefonu na stacji dzieki czemu możesz się bawić telefonem z poziomu dotykowego ekranu stacji multimedialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotruś napisał:

 

Ja też jestem przyzwyczajony do AM, ale coraz częściej  jestem niezadowolony. Czasem tak bzdurnie wytycza trasę, albo jak piszesz, prowadzi zupełnie bez sensu... trochę pojeździłem na iGo! Jak na razie jest "bardziej przyjazna" niz AM. A co to jest ten subarnik? 

tak sobie nazwałem tą nawigację fabryczną. Dobrze że piszesz bo zacznę testować inne navi co jest najlepszym wyjściem. AM ma znakomite zobrazowanie i po prostu jest mi dobrze znane. Fajnie gdyby NavRoad się sprawdził bo na stałe bierze dane z  GSM i ma zdublowane satelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chinola to na dniach w sprzedaży ma się pojawić nowa wersja 

Co najważniejsze zmienia się hardwear 

System: Android 6.0
Cpu: Octa-Core 64bit PX5 Cortex A53 1.5Ghz
Ram: DDR3 2GB
Flash: 32GB

Ja w maju jestem już umówiony na wymienne 

 

aktualnie jest 

- OS: Android 5.1
- Wewnętrzny dysk(flash): 16 Gb
- Pamięć Ram: DDR3 1GB
- Procesor – RK3188 Quad Core Cortex A9 1.6 GHz

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karenz napisał:

Jeżeli chodzi o chinola to na dniach w sprzedaży ma się pojawić nowa wersja 

Co najważniejsze zmienia się hardwear 

System: Android 6.0
Cpu: Octa-Core 64bit PX5 Cortex A53 1.5Ghz
Ram: DDR3 2GB
Flash:

to z WinCE też powinien się pokazać. OK dzięki za info, chwilę zaczekam bo maszyna będzie na dłużej z takimi parametrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji - czy zamontowanie "obcego" sprzętu wiąże się z montowaniem jakichś złożonych przejściówek? i czy kierownica obsługuje takiego Kenwooda 1:1 - jak sprzęt fabryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Kenwood pewnie też z Chin jest, ale jakoś do marki mam większe zaufanie niż do 'no-name" ;) Wiem, że teraz to jeden pies, ale doświadczenie mimo wszystko ma znaczenie.

 

Swoją drogą Harman Kardon to już własność Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pumex1 napisał:

i czy kierownica obsługuje takiego Kenwooda 1:1 - jak sprzęt fabryczny?

wszystko działa tylko przycisk od wybierania głosowego ma funkcje wyciszajaca. Przejsciówka jakas jest potrzebna

Cały sprzęt CA jest z Chin. Głównie chodzi o kontrole jakości wyrobu. W no name jest powiedzmy słabsza 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo zapewne jakieś azjatyckie a u nas w ASO na 99% sprzedają europejskie .

Dość obszerne doświadczenie nakazuje mi poradzić wymianę tarcz i klocków na coś europejskiego ale koniczynie tej samej firmy (i z pewnego źródła ).

Teoretycznie stal na tarcze hamulcową powinna być taka  sama a praktycznie każda jest inna. Producencie mają też różne twardości klocków i temperatury puszczania soków.

Zwykle fabryki dostosowują swoje produkty do własnych wyrobów dlatego w seryjnych autach najlepiej współgrają zestawy jednego producenta.

Miałem sytuacje gdzie klocki brembo były zbyt twarde dla tarcze ate  a trw nie chciało współgrać z oryginałami 

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 16:04, pumex1 napisał:

czy kierownica obsługuje takiego Kenwooda 1:1 - jak sprzęt fabryczny?

 

tak, ale po zastosowaniu przejsciowek

 

Dnia 16.04.2017 o 16:17, Karas napisał:

wszystko działa

 

dostawca kenwooda do aso (firma olejnik) dolacza dodatkowe okablowanie

czyli interfejs kierownicy, oem-iso, redukcje antenowa i adapter aux-in

identyczne okablowanie znalazlem przy demontazu blaupunkta new york dolozonego przez dealera subaru w berlinie do xv

w tym konkretnym przypadku byla nawigacja igo ale po dwoch latach sprzet padl

niestety po gwarancji ;)

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po 5 miesiącach od sprzedaży FXT i przesiadki do dużego niemieckiego suva muszę raz jeszcze koledze Sławkowi podziękować za pomoc w zapoznaniu się ze światem Subaru i z uwagą będę śledził newsy o V generacji Leśnika mając nadzieję, że japończycy zrobią jeszcze lepszy samochód.

Forka IV można łatwo polubić ale mam wrażenie, że niewielkim nakładem wraz z z genami Subaru w V generacji można zawstydzić klasę wyższą, której często brakuje charakteru. Fajnie było by usiąść do stołu z twórcami V generacji by podsunąć parę rozwiązań ;)

dzięki raz jeszcze, oby do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już nowa aktualizacja map do naszego Forestera ? Ostatnia o której wiem ukazała się na wiosnę 2016. Jeżeli wychodzą co roku, to powinna się już ukazać.

********************************************************************************

Szukając odpowiedzi na moje powyższe pytanie znalazłem na stronie http://www.subarumapupdates.com program o nazwie SubaruGen2-Toolbox. Po zainstalowaniu (wersja Mac), aplikacja poprosiła mnie o włożenie karty SD z mapami z mojej nawigacji fabrycznej z Subaru Forester. Po zarejestrowaniu konta dostałem możliwość zakupu licencji/updatów na 3 lata za 1021zł (243 EURO) oraz za 411zł (114 EURO) jednorazową aktualizację. Z racji tego że Subaru Polska sprzedaje za 1000zł jednorazową licencję (w wersji na karcie SD), zdecydowałem się na zakup wersji 3 letnich aktualizacji online za tysiaka.... (ważność do maja 2020). Apka pisała, że najnowsze mapy są oznaczone 2016/2017. Natomiast te które kupiłem w zeszłym roku (karta SD) w serwisie Subaru, oznaczone były GEN2 Europe 2016 (zawierające dane z Q3-2015). Pełen nadziei przystąpiłem do aktualizacji.... po godzinie okazało się, że..... !@#$%^&*() wywaliłem 1.000zł w kubeł. Mapy 2016/2017 zawierają dane map dla 2015Q3 (czyli takie same jak upgradowane przeze mnie w lutym zeszłego roku). Liczę, teraz że mając licencję do 2020 chociaż raz producent map wypuści coś nowszego... bo jak nie to się lekko zdenerwuję :(

IMG_1602.JPG

Edytowane przez Kapitalista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kapitalista napisał:

Mapy 2016/2017 zawierają dane map dla 2015Q3...

 

kolega z bloga 'lowca androida' odkryl ze mapy igo mimo posiadania starego oznaczenia sa jednak aktualizowane

jako przyklad podal odcinek dts na slasku otwarty w 2016 na mapach z datowaniem 2015q3

moglbys to sprawdzic?

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

kolega z bloga 'lowca androida' odkryl ze mapy igo mimo posiadania starego oznaczenia sa jednak aktualizowane

jako przyklad podal odcinek dts na slasku otwarty w 2016 na mapach z datowaniem 2015q3

moglbys to sprawdzic?

 

tapatalked

 

Chyba kolega może mieć rację. właśnie sprawdziłem następujące odcinki:

 

Oddana 5 lipca 2016 autostrada A1 na odcinku Stryków - Tuszyn  jest już na mapie przejezdna i nawigacja prowadzi tą drogą.

Oddana 21 lipca 2016 autostrada A4 na odcinku Rzeszów - Jarosław jest już na mapie przejezdna i nawigacja prowadzi tą drogą.

Co do Gliwic to jest to dla mnie niejasne (po prostu nie wiem czy to jest nowa droga, czy stara) dlatego przesyłam zdjęcie abyś sam mógł ocenić.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją.... która wydaje się bardzo możliwa. Mapy iGo w Subaru posiadają sieć dróg w budowie, a w mapach jest zaszyta data oddania ich do użytku.

Może po prostu mapy z Q3 2015 wiedzą że termin oddania A1 i A4 będzie w Q3 2016  i aplikacja po określonym terminie udrażnia przejazd tymi odcinkami ?

Daty oddania do użytku są przecież powszechnie znane i jeżeli coś jest w budowie to bez problemu takie informacje są powszechnie dostępne na stornach GDDKiA...

 

gliwice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest dts w gliwicach

dts otwarto 20 marca 2016 ale pojawil sie w igo/here w aktualizacji pozniej, mniej wiecej w polowie roku

sprawdzilem ze mapa polski wazyla 625,7 mb a obecnie ma 636,4 mb nadal 2015q3

i badz tu madry ;)

 

tapatalked

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladal ktos do FXT opony typu A/T w rozmiarze 225/65-R17, sprawdza sie taki rozmiar w SJ :question:

 

chce troszke pojezdzic po kazachskich "bezdrozach" (asfalt w stanie oplakanym + jakies szutry), seryjnych 18'tek szkoda mi, juz kupilem mocne felgi w romiarze 7,5x17 ET35, ale teraz mam zagwozdke z doborem opon: 225/65 czy 225/60 (zimowki mam wlasnie takie)

 

szukalem w necie i niektore konfiguratory podaja, ze do SJ pasuja nieoryginalne felgi w rozmiarze 7,5x17 ET35, ale w parze z oponami 225/60... a ja chcialbym dac ciut wiecej "miesa", tylko obawiam sie, aby przy takim ET nic nie ocieralo

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...