Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

tylko ten korek wstydu ;)

14f449b199fc0ff650ce482a8f2b140b.jpg

:biglol:

Gaz jest 2.49 raza tańszy od benzyny i nie gorszy, ba nawet lepszy pod wieloma względami. A poza tym jestem skanera, nieudacznik, ciamajda, nie prawdziwy mężczyzna i mam głęboko w dupie co ktoś sobie o mnie pomyśli:rolleyes:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adasko75 napisał:

a mój xt z górki pokazuje najmniej 2 :(

te 2 wynikają z chwilowego

chyba ktoś tak wymyślił

te 4,4, to na plejadach w tym roku:biglol:

gdzieś na trasie 

z górki, po wyzerowaniu licznika

 

a tak generalnie na dystansie blisko 15kkm komputer pokazuje tak 10,6l

na a1 tempomat i 150km/h 10,4-10,8

na nr 7 tempomat i 100 - 110 to poniżej 8 także potrafię bez problemu. Pod warunkiem że jest mały ruch

 

bez problemu także 15-16 na autostradzie jak jadę 160 - 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markos007 napisał:

na trasie każdym autem można zejść do bardzo przyzwoitego spalania, nawet GT-Rem można zejść poniżej 10l ;)

problem jest jak auta się używa również w mieście, tam małego spalania nie ma jak osiągnąć

u mnie troszkę odwortnie było w mieście ok 12l - mało w korkach, za to na trasie obwodnica 15-18 l -zawsze pośpiech do pracy - i to już odczuwałem bo 150 km do pracy dojeżdzam w obie strony.  Teraz jeżdzę skuterem 125 i jestem w szoku,  spalanie - 2.5l, zalewam za 45 zl i 450 km robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wtym dziwnego? kupilem w kwietniu i nabite mam 6 kkm, ani razu samochodem nie byłem. Teraz rzadko ale w tamtym roku to rowerem dojeżdzałem. Skuter ma 15koni i rozwija 125 km/h, spkojna przelotowa predkość 100-110,  wtedy spala właśnie około 2.5 l, szybciej jestem bo w korkach nie stoje i jeszcze mam  radochę. Może jeszcze  uściśle 75 w jedną stronę miałem samochodem, skuterem wychodzi 60 bo przez miasto jeżdzę a nie obwodnicą,

 

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam12 napisał:

tak się zastanawiam jak można  w miarę wydajnie pracować po przejechaniu 75km rowerem. :)

świetnie się pracuje, zawsze jestem po rozruchu -jak nie rower to basen albo bieg. Koniec offtopa. tak to jest jak się o spalaniu zacznie gadkę ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc jadę do Mediolanu przez zurych jakiego spalania mogę się spodziewać , chciał bym na autostradzie jechać dosłownie 100km/h . Z polski powinno się udać bo jade w nocy z powrotem gorzej . Jakie spalanie mogę oczekiwać od ciągłej jazdy 90-100 na tempomacie bez hamowania a jakie przy 130-140 . Musze wszystko policzyć bo mogę również pojechać autem z lpg w tą wyprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karenz napisał:

Za miesiąc jadę do Mediolanu przez zurych jakiego spalania mogę się spodziewać , chciał bym na autostradzie jechać dosłownie 100km/h . Z polski powinno się udać bo jade w nocy z powrotem gorzej . Jakie spalanie mogę oczekiwać od ciągłej jazdy 90-100 na tempomacie bez hamowania a jakie przy 130-140 . Musze wszystko policzyć bo mogę również pojechać autem z lpg w tą wyprawę

 

nie wiem czy dobrze pamietam ale 130-140 to chyba coś koło 10 l, wychodziło (śrdnia częciowo też z krajówkami), przy 100 to  pewnie ze 1.5 -2 litry mniej. Problemy ze spalaniem pojawiają sie powyżej 150 km/h tam każe 10 km/h więcej to około 1-1.5 l na spalaniu, im szybciej tym bardziej rośnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karenz pisze na przykladzie xv z tym samym motorem. Auto zapakowane 4 osobami + bagaznik wypchany na maxa bez box'a.  Jazda 100km/h 7,4l/100 na tempomacie bez tempomatu pali troche mniej. 130-140km to 9-10l/100km. Wlaczenie klimy powoduje zamulenie auta i troszeczke wyzsze spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karenz napisał:

Na szczęścia ja tylko w 2 os z podręcznym bagażem ale w drugą stronę przewiduje kilka skrzynek wina i co najmniej 3-4 kartony oliwy z oliwek

tak z ciekawości

jakieś konkretne te wina

z jakiejś konkretnej winnicy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad ludzką psychiką.

Ktoś wydaje 120k pln na nowe auto, które traci na wartości 12k pln rocznie żeby potem doktoryzować się z kwestii spali 7 czy 8l paliwa przez 2k km. Przecież to raptem 20l paliwa różnicy czyli trochę ponad  100pln.

Korenz nie obraź się bo to nie jest wycieczka do Ciebie. Wielokrotnie słyszałem podobne dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to chyba bardziej taki rodzaj rywalizacji czy zabawy , na forum evo czytałem jak się przechwalali który spalił więcej. Czasem jeżdząc skuterem  też próbowałem zejść np poniżej 1.5  albo sbd poniże 4 , raczej nie dla oszczędności bo i tak palą niewiele. Moze to też być jakaś forma sadomasochizmu :D

 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...