Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Źle trafiliście z tymi gadkami , miałem 2 samochody z lpg a zamówiłem już następny niestety mam wykształcenie techniczne wyższe , pracowałem w zawodzie więc rozumiem że niektórych rzeczy nie powinno się przerabiać. W PL jest niewielu ludzi znających od podszewki wtrysk bezpośredni a jakiś rzeźnik chce go na gaz przerabiać , znam człowieka który sprzedaje maszyny do testowania parametrów wtrysków (maszyna chodzi po kilka set tyś ) jak rozmawiałem z nim tylko o takich pomysłach to skwitował je krótko że ciecz gazowa ma inne właściwości fizyczne od benzynowej a dodatkowo mieszanka propanu-butanu za każdym razem jest w innych proporcjach . Jak pojawią się  fabryczne instalacje lpg do takich silników to wtedy o tym pomyśle ale ja na razie ich właściciela są beta testerami tej technologi. Przerabiając układ wysokiego ciśnienia  na gaz trzeba by wziąć po uwagę jego lepkość i dynamikę.

Wracając do sedna tematu różnica miedzy spokojna jazda a szybka to 600 zł . W Polsce trzeba jechać za tirem albo 160 bo inaczej czeka cie poganianie i spychanie z drogi . Kiedyś byłem fanem lewego pasa ale zrozumiem w końcu że tak w cale nie jest szybciej a nerwy są niepotrzebne. Tydzień temu kiedy naprawdę mi się spieszyło głupia baba chciała mnie z czystej zawiści ukarać więc we mnie wjechały przy 130km/h nissanem torreno gdybym nie hamował awaryjnie to jest pewne że ja i głupia pinda nie żyli byśmy dziś . Tak więc wole już tułać się za tirem w spokoju niż szarpać się głupimi pindami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej odnosiłem się do uwagi o cenie samochodu i paliwa . Dokładnie 127 tyś a różnica 600 zł tylko że lepiej mieć te 600 na przyjemności niż wlać bez sensu w bak żeby być 30 min wcześniej w hotelu. Wiadomo że  służbowo to trzeba zasuwać ale na wakacje to gdzie się spieszyć ?

Zrobiłem dziś 12 km dwupasmówka w pagórkowatym terenie na tempomacie 100 km/h  wynik 7.6 ,  potem 10 km na płaskim 6.6

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 21:48, Karenz napisał:

Za miesiąc jadę do Mediolanu przez zurych jakiego spalania mogę się spodziewać , chciał bym na autostradzie jechać dosłownie 100km/h . Z polski powinno się udać bo jade w nocy z powrotem gorzej . Jakie spalanie mogę oczekiwać od ciągłej jazdy 90-100 na tempomacie bez hamowania a jakie przy 130-140 . Musze wszystko policzyć bo mogę również pojechać autem z lpg w tą wyprawę

 

Dnia 21.07.2017 o 22:30, Karenz napisał:

tak się właśnie spodziewałem może uda się zbić do 6,8

 

Dnia 21.07.2017 o 23:02, Karas napisał:

Karenz pisze na przykladzie xv z tym samym motorem. Auto zapakowane 4 osobami + bagaznik wypchany na maxa bez box'a.  Jazda 100km/h 7,4l/100 na tempomacie bez tempomatu pali troche mniej. 130-140km to 9-10l/100km. Wlaczenie klimy powoduje zamulenie auta i troszeczke wyzsze spalanie

ok mogę napisać coś więcej. Trasa  4k km . Wrocław-> Czarnogóra i z powrotem.W aucie 4 dorosłe osoby , bagażnik załadowany na max. Do Bośni cały czas autostrada (przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację )prędkości 130-150km licznikowe (czyli 120-140 według GPS), za Bośnią, Dubrownikiem i w Czarnogórze wyłącznie przepisowo w zależności od ograniczeń ( 40-90km/h) Średnie spalanie z komputerka 8,2 litra. Zejscie ze spalaniem  do 6,8 l byc może realne jadąc autostradą do 100km/h ale taka jazda to horror i męka.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karenz napisał:

Te opony to faktycznie jakaś pomyłka , wczoraj trochę padało i przy zakręcie z toruńskiej na prymasa czułem ze auto idzie bokiem, gdzie lepszą trakcje ma już stary złom na 10 letnich oponach. 

takie wlasnie są geolandary. Wymiana na komplet normalnych opon drogowych sprawia że wydaje Ci się że masz nowy samochód. Po zakupie nowego Subaraka powinno sie na wstepnie wymienic 2 rzeczy: akumulator i opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karas napisał:

Po zakupie nowego Subaraka powinno sie na wstepnie wymienic 2 rzeczy: akumulator i opony...

 

tylko niektóre modele. Po za tym warto pamiętać, że Geo to opona całoroczna przygotowana w kierunku lepszej sprawności poza utwardzonymi drogami stad daleko jest do trzymania typowo szosowej opony.

Z drugiej strony poradzi sobie w lekkim terenie znacznie lepiej. Coś za coś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY'2018 będę miał za 2-3 miechy, ale V generacja to wciąż wielki "?". Obstawiam premierę jesienią 2018, a do kupienia w 2019. Hybryda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Guliwer napisał:

MY'2018 będę miał za 2-3 miechy, ale V generacja to wciąż wielki "?". Obstawiam premierę jesienią 2018, a do kupienia w 2019. Hybryda?

 

ciekawy jestem, biorę pod uwagę jako następny ale musieliby parę rzeczy pozmieniać - lepsze hamulce i mocniejszy silnik, ale chyba nie ma co liczyć na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocniejszy silnik bym nie liczył, a w zasadzie nie ma szans. Moc mogą zostawić, ale przy mniejszej pojemności :angry:

Straszysz hamulcami? A założenie zestawu STI nie pomaga?

Ja już w 2020 będę mógł czipować swojego :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Guliwer napisał:

Straszysz hamulcami? A założenie zestawu STI nie pomaga?

nie strasze, ale wolałbym lepsze, subiektywnie oceniam je jako przeciętne -ani dobre ani złe. Czy założenie zestawu pomaga tego nie wiem, może ktoś się wypowie co założył, ja nie lubie kombinować- wole kupić od razu dobre. A i zapomniałem dodać że muszą zostawić  szmatkę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smaczków mogliby jeszcze zostawić ten sam buraczkowy kolor, którym jest oznaczony najwyższy zakres obrotów. U mnie nie jest on czerwony, a właśnie takie buraki. Może to jest jakiś historyczny odcień czerwonego dla Subaru - nie wiem, wtedy jeszcze nie miałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując historię modelu, to całkiem nowego Forka powinniśmy się spodziewać jako MY2019, tj. pod koniec 2018 / na początku 2019... ale jak będzie, to kto wie. Też czekam z wyborem auta do kupienia i jestem ciekawy, co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tzd napisał:

Analizując historię modelu, to całkiem nowego Forka powinniśmy się spodziewać jako MY2019, tj. pod koniec 2018 / na początku 2019... ale jak będzie, to kto wie. Też czekam z wyborem auta do kupienia i jestem ciekawy, co to będzie.

no to czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

 

brembo vs. seryjny czterotłoczek to dwa różne światy....

 

seryjny to jest dwutloczek...

 

ja jesienia zakladam Brembulce do swego FXT - bedzie dobrze... w o wiele ciezszej Tribece efekt byl wyczywalny, a w lzejszym FXT tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eddie_gt4 napisał:

ja jesienia zakladam Brembulce do swego FXT - bedzie dobrze... w o wiele ciezszej Tribece efekt byl wyczywalny, a w lzejszym FXT tym bardziej

to zdaj relacje, jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszyn napisał:

to zdaj relacje, jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu?

 

 

niestety nie powiem... zaciski kupilem dawno temu, odjezdzily chyba 4 czy 5 lat w Tribece... tarcze DBA i klocki RC5+ tez leza na polce od lat (mialy byc do STI'aja, ale jakos z Impreza nie wyszlo mi, kupilem Tojote)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

niestety nie powiem... zaciski kupilem dawno temu, odjezdzily chyba 4 czy 5 lat w Tribece... tarcze DBA i klocki RC5+ tez leza na polce od lat (mialy byc do STI'aja, ale jakos z Impreza nie wyszlo mi, kupilem Tojote)

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

Widzę że nie tylko ja mam w planach poprawić skuteczność hamulców w XT.

 

seryjne wcale nei sa takie slabe, raczej to jest mod troszke na wyrost i zapobiegawczo dziala na spokoj psychiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...