Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Istotne jest to w którym miejscu systemu olejowego umieszczony jest sensor temperatury. Teoretycznie na łożyskach powinno być w okolicach 90 C. Jednak w Forku jest jeden pomiar i nie wiadomo w zasadzie gdzie jest czujnik.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teoretycznie na łożyskach powinno być w okolicach 90 C

 

ten co płynie przez turbo ? ;-)

Nie znam schematu systemu olejowego Forestera.

Turbina jest smarowana tym samym olejem, co silnik. Pisząc o łożyskach miałem na myśli łożyska korbowe i główne wału korbowego.

Jak pisałem wcześniej - warto by znać miejsce montażu sensora temp oleju.

Czy w silnikach wolnossacych jest umieszczony w tym samym miejscu?

Wg mnie temp jest faktycznie wysoka, kwestia, gdzie jest dokonywany pomiar.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też spóźnia Wam się zegarek w Forku i skrzypi klapa bagażnika podczas otwierania? Ta klapa skrzypi tylko jak jest zimno i w dolnej pozycji. ASO już 3 razy zgłaszałem jedno i drugie. Ale wiadomo - to Zdanowicz, mają to gdzieś!

Chodzi o pokrywę zamykaną elektrycznie?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy też spóźnia Wam się zegarek w Forku

 

I ja w tej samej sprawie....

Mnie się już spóźnia o jakieś 7 minut i za cholerę nie mogę ustawić samodzielnie zegarka tzn "aktywne" są tylko godziny i te mogę ustawiać, ale minuty są "nieaktywne".

 

Też tak macie?? Jeśli tak to jakiś debilizm wtórny. O co chodzi?? Mogę przestawiać tylko czas letni i zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne robiłeś to podczas jazdy. Forester jest na tyle mądry, że w trakcie jazdy ucina sporo ustawień. Spróbuj na postoju, zmiana jest banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapewne robiłeś to podczas jazdy.

I podczas jazdy i na postoju i tylko i wyłącznie na włączonym zapłonie w garażu...po prostu minut nie mogę w ogóle ruszyć...

 

Czy może ktoś to sprawdzić? Może jeden z ostatnich softów zrobił takiego psikusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje równoległe. Jedna z opcją zmiany tylko godziny i chyba roku i jedna gdzie można zmieniać wszystko. Potem zejdę do garażu i opiszę dokładnie jak to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne robiłeś to podczas jazdy.

I podczas jazdy i na postoju i tylko i wyłącznie na włączonym zapłonie w garażu...po prostu minut nie mogę w ogóle ruszyć...

 

Czy może ktoś to sprawdzić? Może jeden z ostatnich softów zrobił takiego psikusa...

U mnie w Forku można zmienić i minuty i godziny - to znaczy na pewno to robiłem. Dzisiaj sprawdzę.

Zegarek w zasadzie nie jest jakoś skoordynowany z innym, by można było zauważyć drobną różnice, jednak potrzeby korekty stanowczo nie ma.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przytrzymać ten środkowy przycisk pod kierownicą "informacje i ustawienia" potem kliknąć DATA, potem znowu DATA i już można edytować wszystko. Jeśli nie, to chyba trzeba przestawić z czasu zimowego na letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przytrzymać ten środkowy przycisk pod kierownicą "informacje i ustawienia" potem kliknąć DATA, potem znowu DATA i już można edytować wszystko. Jeśli nie, to chyba trzeba przestawić z czasu zimowego na letni.

Co za debilstwo. Sprawdziłem i rzeczywiście aby ustawić CZAS trzeba ustawić DATĘ ;):facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało, że taki problem jest dla producentów aut zrobić sensowny i czytelny interface obslugi multimediów w czasie gdy z drugiej strony z sukcesem projektują daleko złożone rozwiązania np. w napędzie pojazdu :)

 

Wpadek z tego tytulu jak i z tłumaczeń na rynku wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...