Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się po co wam LPG do Forestera XT 2.0 DIT skoro można jeździć tak, aby spalić 5.8 litra. Wystarczy tylko bardzo delikatnie obchodzić się z gazem. Nie autostradach nie przekraczać 70km/h, w mieście unikać hamowania na czerwonym, a jak już będziemy zmuszeni stanąć na światłach to powtórnie rozpędzać się jak 30 tonowa ciężarówka. Gwarantuje - da się zejść poniżej 6. Przykład w załączniku ;) Pozdrawiam Mistrz Ecodrivingu ;)

Tylko po co wówczas XT?

Wynik ekstremalny więc mocno dyskusyjny. Jak dla mnie miarodajny jest wynik z przynajmniej 2000 km.

To ile auto pali gdy jedzie z prawie pustym zbiornikiem, bez pasażerów, bagażu, zjeżdżając ze wzniesienia , z wiatrem ma marginalne znaczenie w ostatecznym rozrachunku.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co wam LPG do Forestera XT 2.0 DIT skoro można jeździć tak, aby spalić 5.8 litra. Wystarczy tylko bardzo delikatnie obchodzić się z gazem. Nie autostradach nie przekraczać 70km/h, w mieście unikać hamowania na czerwonym, a jak już będziemy zmuszeni stanąć na światłach to powtórnie rozpędzać się jak 30 tonowa ciężarówka. Gwarantuje - da się zejść poniżej 6. Przykład w załączniku ;) Pozdrawiam Mistrz Ecodrivingu ;)

Popsułeś żonowóz że tak anemicznie nim podróżowałeś ? :)

Ja nie umiem zejść poniżej 9 l/100 - a to jest akurat dość łatwo wykonalne - na autostradzie równomierna jazda 140-150km/h czyli nie wychodzić pow 3000 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie, dodatkowo taki sposób jazdy zamula auto.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

W jaki sposób?
ECU ' Engine Control Unit' (elektroniczny moduł sterujący pracą silnika), zbiera i analizuje parametry pracy silnika i najprościej rzecz ujmując uczy się stylu jazdy kierującego.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Engine_control_unit

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są wartości?

Pytanie zbyt ogólne.

ECU ingeruje w wiele procesów, decyduje o otwarciu przepustnicy, analizuje pozycję pedału przyspieszenia, pracy rozrządu.

Różnice w zachowaniu/dynamice między jednakowymi autami bardzo widać w autach flotowych. Tu właśnie rolę odgrywa styl jazdy kierującego.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zabawy doprowadzilem na wyswietlaczu do 3,2l/100km.

18-to kilometrowy zjazd z góry. 

Nie zrobilem zdjecia bo nie mialem ze soba telefonu ale wiem ze moge powtorzyc  :biglol:

 

A serio to spalanie jest dla mnie zadowalajace. W codziennym przebiegu, czyli 80% gadając przez telefon 9l/100km.  Dyszlem wychodzilo mi w takiej samej sytuacji 8l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niż kilkanaście? ;).

A poważnie mówiąc, to dobry masz wynik moim zdaniem. Mnie się jeszcze nie udało 450 km na baku zrobić. Tzn. w zasadzie żona nim jeździ, może jakoś za ostro? ;).

Edytowane przez B-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niż kilkanaście? ;).

A poważnie mówiąc, to dobry masz wynik moim zdaniem. Mnie się jeszcze nie udało 450 km na baku zrobić. Tzn. w zasadzie żona nim jeździ, może jakoś za ostro? ;).

No widzisz co kraj to obyczaj :):) W życiu bym żonie nie dał, nawet się przejechać, taki jestem dyskryminat!!! Poza tym w moich warunkach czyli jazd 100m światła i tak przez 3 km pali 14l. I nie schodzi. Raz na 3 miesiące podczas jakiegoś dalszego wyjazdu schodzi do 9l. A później " w koło macieju" :)

 

Pozdrawiam, promil_one(maby one&half):)

@@b-52, ależ jak?

jazda na autostradzie 70km/h (wg przepisow minimum 80km/h) kosztuje we francji 163€ + 2 punkty

Co w morde??? Tyle zapłaciłeś??? Dziwna sprawa bo jakoś we Francji inaczej niż w "Niemcach:)" są ograniczenia i widziałem już tam auta typu Robur (nie wiem może stary Renault) mknące z 60 km/h na autostradzie. Chyba raczej jest jak u nas. N autostradę jest zakaz wjazdu pojazdów wolnobieżnych nie mogących osiągnąc 80km/h typu traktor, kombajn , motorower, skuter < 125 ale sama jazda już czegokolwiek posiadającego warunki (nawet amg bi turbo 60km/h nie wzbudza żadnych podejrzeń :)

 

Pozdrawiam, promil_one (maby one&half today)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niż kilkanaście? ;).

A poważnie mówiąc, to dobry masz wynik moim zdaniem. Mnie się jeszcze nie udało 450 km na baku zrobić. Tzn. w zasadzie żona nim jeździ, może jakoś za ostro? ;).

Podobnie u mnie. Tzn żona tankuje co 420-430 km, ja w trasie o ok 200 więcej ;)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sjak nie spodziewałbym się tego po Tobie. Kobiecie swoj super wóz dajesz? No chyba nie kumam czaczy. No chyba za dużo promili hmmm mimo to nigdy panowie...

 

No chyba że po samo tankowanie ta istotę wysyłasz choć mimo wszystko prędzej wysłał bym kolegę. :)

 

Pozdrawiam, Promil_one

Edytowane przez promil_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sjak nie spodziewałbym się tego po Tobie. Kobiecie swoj super wóz dajesz? No chyba nie kumam czaczy. No chyba za dużo promili hmmm mimo to nigdy panowie...

 

Pozdrawiam, Promil_one

Akurat u mnie ten "super wóz" robi na co dzień za żonowóz, oraz jako podstawowy pojazd rodzinny. Ja wożę tyłek Outbackiem SBD :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to looozzzz czyli Twoim super wozem którego chocby Cię kroili nie dalbys kobiecie jest outback. No to wszystko jasne. Grunt to mieć zasady zwłaszcza przed tymi hmmmm... Kobietami.

 

Pozdrawiam, Promil_one

Ale looooz ja dziś znów Promil_two więc bez urazy. Nie zdążyłem się zapisać na plejady i mi smuutnoo.

 

Pozdrawiam, Promil_one

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to trochę inaczej ;) To ona - choćby ją kroili, nie chce przesiadać się z FXT do OBK :)

A tak poza tym, to tych promili trochę zazdroszczę. Siedzę jak dupek o suchym pysku i czekam na tel od syna, po którego muszę pojechać :(

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No sjak nie spodziewałbym się tego po Tobie. Kobiecie swoj super wóz dajesz? No chyba nie kumam czaczy. No chyba za dużo promili hmmm mimo to nigdy panowie...

Pozdrawiam, Promil_one

Akurat u mnie ten "super wóz" robi na co dzień za żonowóz, oraz jako podstawowy pojazd rodzinny. Ja wożę tyłek Outbackiem SBD :)
U mnie jest identycznie, poza tym, czym wożę tyłek ;) Edytowane przez B-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to trochę inaczej ;) To ona - choćby ją kroili, nie chce przesiadać się z FXT do OBK :)

A tak poza tym, to tych promili trochę zazdroszczę. Siedzę jak dupek o suchym pysku i czekam na tel od syna, po którego muszę pojechać :(

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Nie zazdrość. Odbieraj "pociechę" i ogień :). Milego wieczoru i reszty weekendu.

 

Pozdrawiam, Promil_one

Nie no nie będę tu offtopicowal więc muszę napisać że mój fxt jest naprawdę super. Czuję że zostawię go na dłużej. A co do kobiet tu na przykładzie mojej żony zazdroszczę tym co mają (są z takimi)kobietami które rozumieją co dla faceta znaczy pojazd( a nie tylko dupowoz). By nie być offf oceniam fxt. Jest super :))))

 

Hej świniaczki.

 

Pytanko mam. Jako, że mam forczysława z 2014 roku ma on tą mniej urokliwą navi. Oprócz wyglądu ma nienajnowsze mapki. Zanoszę się w planach nad wymianą tego hardware'u lub zakupem map. I tu pytanie.

 

Czy ktoś kupił już najnowsze mapy (lub ma po zakupie autka)? Czy można gdzieś sprawdzić ich pokrycie? Czy to są te same mapki, które na stronie online oferuje heremaps?

Chodzi mi o nowopowstałe drogi w Warszawie i nie tylko typu nowolazurowa, trasa z salomei do katowickiej i do janek. No bo jeśli tego jeszcze nie ma to chyba trzeba poczekać do kolejnego roku.

 

Druga sprawa - ewentualna zmiana hardware. Myślałem o ustrojstwie Blaupunkt Cape town 945 na androidzie. Można do tego wgrać dowolne mapki jak na telefon z androidem (automapa, sygic itp.) Można także poprzez router samochodowy (np huawei carfi) udostępnić połączenie z netem i mieć onlinowo mapy google (oprócz automapy w polsce są najświeższe). Czy ktoś montował już coś takiego i może podzielić się doświadczeniem. Chodzi mi o to jaką ramkę trzeba zastosować, co tam trzeba dorzucić by urządzonko w pełni grało z autkiem (by działała kamera cofania, zestaw głośnomówiący no i sterowanie z kierownicy). Wstępnia wycena montażu trochę mnie zszokowała i nie wiem czy tak musi być czy mnie podpuszczają. Oprócz urządzonka doliczono mi dodatków za prawie 1000 zł (oprócz nowej ramki jakieś przejściówki i wszysctko co potrzeba by wszystko działało jak do tej pory).  Jakieś uwagi, sugestie?

 

Pozdrawiam, Promil_one (teraz zero :))

Edytowane przez promil_one
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...