Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Wy cały czas nie kumata.Subaru jest fajne ino chodzi o to,że 170tys to cena z kosmosu i tyle.

 

czytam wątek o nowym forku bo być może niedługo będę w sytuacji że będę zmieniał autko i nowy forek jest na pierwszym miejscu

 

dla mnie wiele sprzętu jest wycenionego tak że ja bym nigdy w życiu tego nie kupił za te pieniądze - np cała rodzina produktów Mac'a, nowe topowe smarftony, ale nie oznacza to że siedzę na forum Mac'a i cały czas pisze że za drogo sobie chcą za ten sprzęt bo PC jest tańszy itp itd

 

jak czytam Twoje wypowiedzi Madox to dochodzę do wniosku, że jesteś młodym zakompleksionym szczylem (który jeszcze nawet nie ma prawka), którego tatuś przymierza się do zakupu nowego auta od X miesięcy, Ty bardzo chciałbyś mieć subaru, ale tatuś gada że nie za takie pieniądze (a i tak na końcu stanie na tym że kupicie z tatusiem skode fabię 1,2 z klimą)

 

tych Twoich wynaturzeń nie da się czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim mam już ryse na drzwiach jakby od klucza po całej długości . Mniejsza szkoda, ale i tak boli.

 

Jakbym takie indywiduum na wlasne oczy zlukal i nawet przy nie moim aucie, to bym lapy polamal, albo lepiej urwal i w d..e tak gleboko wsadzil, ze juz by ich nie znalezli.

Jak zryty leb trzeba miec, zeby obcemu sobie czlowiekowi auto niszczyc, tylko dlatego ze go stac.

Byc moze to nie tylko u nas takie palanty po ulicach chodza, ale tam gdzie ludzie zarabiaja lepiej i samochod nie jest wyznacznikiem luksusu jakos nikt nie wpada na tak genialne pomysly, zeby przejechac komus po aucie kluczem itp. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała rodzina produktów Mac'a

A tu będę bronił Mac ;) W domu mam, a w firmie musiałem kupić zwykłego lapka. Jakbyś policzył wartosc programów co dostajesz z Mac'iem i chciał takowe dokupic legalne na "okienka" to nagle wychodzi że Mac tańszy :) Sorrki za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.Czasem tak jest ,że warto zapłacić ,a czasem nie.Tutaj nie ma nic w stosunku do innych,za co by warto aż tyle płacić

A szczylem to chciałbym być i nie mieć prawka,tak z 15lat mieć ,ach to było beztroskie życie i piękny Simson na podwórzu,cóż to był za szał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sasiadka tez porysowala maske samochodu. Prawdopodobnie postawila sobie kartony na masce jak wyciagala ze swojego auta. Najlepsze ze stalo sie to w tym samym dniu kiedy zona odebrala sanochod z salonu. Szczescie, ze byly to male ryski i polerka wszystko usunela, ale chamstwo i idiotyzm ludzi nie ma granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem i mnie w końcu udało się odebrać XT, po kilku miesiącach oczekiwania i kilkukrotnych zmianach terminu odbioru. Zrobiłem na razie ok. 300 km i cóż, ciut mankamentów jest, w kilku kwestiach aż się prosi o inne rozwiązanie lub dopracowanie istniejącego (wszystko w tym wątku już było o tym), ale frajda z jazdy jest taka, że wszystkie te drobiazgi są niczym. Jak to określił jeden z Forumowiczów - że nowy XT to "cichy przyjaciel" i tak jest i to w każdej sytuacji. Nawet przy dystrybutorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Tutaj nie ma nic w stosunku do innych,za co by warto aż tyle płacić

Każdy ma swoją własną skalę wartości.

Dla jednych ważna jest "szmatka" , dla innych na przykład bezpieczeństwo:

"Jedynym SUV-em spośród testowanych, który z przeprowadzonego przez IIHS testu wyszedł obronną ręką, było Subaru Forester. Samochód uzyskał najwyższy werdykt - „dobry”. Zderzenie nie odkształciło słupka ani dachu, a elementy kabiny nie zbliżyły się zanadto do kierowcy"

 

Dla jednych bedzie to wygląd, dla innych prowadzenie.

 

Co jest ważniejsze - nie ma obiektywnego systemu oceny subiektywnej skali wartości.

 

Natomiast stwierdzenie, że Forester "nie ma nic w stosunku do innych" jest po prostu nieprawdą.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Trollową wyceną madoxa Skoda Superb kosztuję ponad 150 tyś PLN.

 

Wziąłem katalogową najwyższą cenę z wszystkimi dodatkami + 8 tysięcy.

 

Więc nie bardzo wiem o co chodzi z tymi dwoma samochodami za cenę Forka

 

Najdroższe Yetti + 8 tysięcy nie kosztuję na bank 30 tysięcy.

 

Co ciekawe Mercedes E klasy wyceniony przez trolla kosztuję ponad 350 tysięcy złotych.

 

Co ciekawe tutaj jego brat ze świetnymi materiałami pod kierownicą w konfrontacji ze zwykłą zmianą testu zderzeniowego:

 

 

Jedni chcą mieć samochód robiony nie pod testy zderzeniowy i świetnie się prowadzący w każdych warunkach razem z "aniołem stróżem" od wezwania karetek inni będą psioczyć na wyniki od 0-100 w porównaniu do Fabii czy jakąś niewidoczną szmatkę,

 

Jeśli naprawdę masz więcej niż 15 lat szczerze Ci współczuję, życzę wszystkiego najlepszego i rychłej poprawy zdrowia:)

Edytowane przez ajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szkoda prądu. Ja przez tego fantastę(jeszcze przed jego banem) zrobiłem spacerek(jeszcze była zima i strasznie zmarzłem ;) ) do salonu Audi. To co ten fantasta wypisywał o cenach Q5 to nawet nie ma słów aby opisać :biglol: Za benzynę ~245KM nawet nie 1/2 wyposażenia Forka koleś z uśmiechem na twarzy powiedział 245tys.PLN. a za wyprzedażowy rocznik 2012 z dieselem coś ~212-220tys.PLN no ale to był S-line :D

Ja jak czytam jego fantazje to przypomina mi się znajomek co ma chorego szwagra.Facet jest na rencie ze względu na głowę i siedzi cały czas w domu. Najpierw koleś wymyślił sobie że ma firmę i nawet faks do domu kupił ;) i dzwonił po ludziach i im tyłek zawracał. Potem przeczytał "cały internet" na temat sprzętu audio i łaził po Wrocławiu i dyskutował ze sprzedawcami że się nie znają. Następnym krokiem człowieka było zakupienie 1 słownie JEDNEJ akcji KGHM i wydzwanianie po salonach BMW,MERCEDESA itd. i konfigurowanie najwyższych modeli, bo miał przekonanie że zrobi majątek. Koniec końców doczepił się do akwarystów :yahoo: i wtedy rodzina zmusiła go do poważniejszego leczenia.

Sam nie wiem dlaczego jak czytam posty madoxa to odrazu przypomina mi się ten szwagier kolegi ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zujki mnie zainspirował osiąganym spalaniem na poziomie 8,8 l/100. Zakasałem rękawy i dawaj. Długi weekend, wypad nad morze, spróbujemy. Przejechałem 900 km, maksymalnie do 120 km/h rozpędzałem auto i wyszło 9,6 l/100 km. Przy wyprzedzaniu nie oszczędzałem. Żeby zrobić 8,8 trzeba się trochę napocić i nie przekraczać 100. Ja przy mojej jeździe byłem mokry ze zdenerwowania + spojrzenie Izki ;)

Włączyłem ekranik z AVG i rzuciło mi się w oczy, że w trybie "S" łatwiej utrzymać wskazówkę na zielonym polu niż w trybie "I". Próbowałem to jak stałem w korku od Piły do Ujścia i od Obornik do wiaduktu w Wargowie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako punkt odniesienia i informacja dla potencjalnie zainteresowanych przyszłych nabywców, z własnej praktyki: dotarta wersja wolnossąca, manualna, 3 osoby dorosłe + 2 dzieciaki + bagaże, bez boxa dachowego.

Trasa: Opole - Kluczbork - Wieluń - Sieradz - Łęczyca - Płock - Glinojeck - Mława - Olsztynek, tj.około 430km. I z powrotem + trochę kręcenia się na miejscu. Razem około 1000km. Mocno mieszana, przyspieszania, hamowania, ograniczenia, radary, 3 x roboty drogowe - ruch wahadłowy. Ostatnie 25km w jedną stronę zdecydowanie szybsze ( nowa droga ) i adekwatnie pierwsze 25km w drugą stronę .Czwartek fajrant wyjazd ( duże natężenie ruchu ), powrót niedziela przed południem ( w miarę spokojnie ). Klimatyzacja przez całą trasę. Jazda do +20km/h w stosunku do bieżących ograniczeń, możliwie dynamiczna, ale przewidywalna. Średnie spalanie 6,8l/100km.

 

Jazda typowo miejska ( typowy cykl miejski ) - 4km w jedną stronę po mieście, fajrant i 4km z powrotem do domu - 8,0-8,2l/100km.

 

Jazda do Niemiec - około 1600km w dwie strony, praktycznie w 95% autostrada, prędkość 130-140km/h - około 8,0-8,5l/100km. Przy 180km/h robi się już dobre 10-12l/100km.

 

To tak na szybko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi - dobre,dobre.Nie na temat ,ale zmuszony jestem odpowiedzieć

1.Do tego co pisze ,że Mercedes E klasa kosztuje 350tys-przypominam ,że zostałem zbanowany,za wklejenie tutaj kilku ofert Eklasy za 170parę tysięcy 2.2cdi automat pakiet AMG plus bixenon,navi itp.Nie najwyższy wypas ,bo jest jesne ,że w MB są rzeczy o których w Subaru nawet nikomu się nie śni i rzeczywiście biorąc mocniejszy motor i dokładając różne gadżety można dojśc do wysokich kwot.Ale automat,bixenon,navi,skóra to takie coś co powoduje ,że mamy najpotrzebniejsze rzeczy plus dla wyglądu pełny pakiet AMG

2.Co do Skody czy Audi-mnie to forum wybaczcie ,czasem przypomina jakiś wiec PZPR.Ludzie w Skodzie można zrobić 18 a nawet 19% rabatu (oczywiście nie na Fabię 1.2 60KM) w Audi 12%.

Jak nie dostanę bana i znajdę chwilę to mogę wam wkleić ofertę np na Superba 2.0tdi 170 z dsg wersja Elegance (bixenon skrętny,grzane szyby,przednie i tylne fotele,Soundystem,navi,bezkluczyk,felga 18 i inne pierdoły ) plus Yeti 2.0tdi 140KM 4x4 wypas tylko to co potrzebne (mnie)radio,klima,navi,metalik,dla wyglądu alu felga,ciemna szybka,srebrny reling i metalik.Pierwsza oferta na maila jaką dostałem to 207tys.Przez tel dzwonię i mówię-możemy rozmawiać w okolicy 195.Odpowiedz-tyle to raczej nie będzie,ale zapraszamy do salonu,gdzieś między Pańską a naszą propozycją się spotkamy ,na pewno się porozumiemy.Jeszcze nie byłem,jak pojadę dostanę papier mogę zeskanować.

Więc nie piszcie ludzie pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś naprawdę chory :) Raz przez twoje wypociny wymarzłem spacerując do Audi. Teraz nie będę taki głupi i podjadę do Skody w weekend. Wkleję scany ofert na forum i obiecaj że jak będzie inaczej niż piszesz fantasto to sam sobie zrobisz wiecznego bana :D Pasi ci taki układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako punkt odniesienia i informacja dla potencjalnie zainteresowanych przyszłych nabywców, z własnej praktyki: dotarta wersja wolnossąca, manualna, 3 osoby dorosłe + 2 dzieciaki + bagaże, bez boxa dachowego.

Trasa: Opole - Kluczbork - Wieluń - Sieradz - Łęczyca - Płock - Glinojeck - Mława - Olsztynek, tj.około 430km. I z powrotem + trochę kręcenia się na miejscu. Razem około 1000km. Mocno mieszana, przyspieszania, hamowania, ograniczenia, radary, 3 x roboty drogowe - ruch wahadłowy. Ostatnie 25km w jedną stronę zdecydowanie szybsze ( nowa droga ) i adekwatnie pierwsze 25km w drugą stronę .Czwartek fajrant wyjazd ( duże natężenie ruchu ), powrót niedziela przed południem ( w miarę spokojnie ). Klimatyzacja przez całą trasę. Jazda do +20km/h w stosunku do bieżących ograniczeń, możliwie dynamiczna, ale przewidywalna. Średnie spalanie 6,8l/100km.

 

 

hmm brzmi pięknie ale nierealnie... ;) mniej niż 7/100 z załadowanym autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi - dobre,dobre.Nie na temat ,ale zmuszony jestem odpowiedzieć

1.Do tego co pisze ,że Mercedes E klasa kosztuje 350tys-przypominam ,że zostałem zbanowany,za wklejenie tutaj kilku ofert Eklasy za 170parę tysięcy 2.2cdi automat pakiet AMG plus bixenon,navi itp.Nie najwyższy wypas ,bo jest jesne ,że w MB są rzeczy o których w Subaru nawet nikomu się nie śni i rzeczywiście biorąc mocniejszy motor i dokładając różne gadżety można dojśc do wysokich kwot.Ale automat,bixenon,navi,skóra to takie coś co powoduje ,że mamy najpotrzebniejsze rzeczy plus dla wyglądu pełny pakiet AMG

2.Co do Skody czy Audi-mnie to forum wybaczcie ,czasem przypomina jakiś wiec PZPR.Ludzie w Skodzie można zrobić 18 a nawet 19% rabatu (oczywiście nie na Fabię 1.2 60KM) w Audi 12%.

Jak nie dostanę bana i znajdę chwilę to mogę wam wkleić ofertę np na Superba 2.0tdi 170 z dsg wersja Elegance (bixenon skrętny,grzane szyby,przednie i tylne fotele,Soundystem,navi,bezkluczyk,felga 18 i inne pierdoły ) plus Yeti 2.0tdi 140KM 4x4 wypas tylko to co potrzebne (mnie)radio,klima,navi,metalik,dla wyglądu alu felga,ciemna szybka,srebrny reling i metalik.Pierwsza oferta na maila jaką dostałem to 207tys.Przez tel dzwonię i mówię-możemy rozmawiać w okolicy 195.Odpowiedz-tyle to raczej nie będzie,ale zapraszamy do salonu,gdzieś między Pańską a naszą propozycją się spotkamy ,na pewno się porozumiemy.Jeszcze nie byłem,jak pojadę dostanę papier mogę zeskanować.

Więc nie piszcie ludzie pierdół

 

No ale właśnie o to chodzi porównujesz ceny w trolowy sposób i piszesz straszne pierdoły co do Subaru.

 

Dla Subaru cena = najdroższa cena wersji z bajerami stylistycznymi + 8 tysięcy z nudów bez żadnych rabatów i promocji

 

Cena konkurencji = starannie wyszukane bardzo dobre oferty wraz z licznymi upustami.

 

Wyznacznik dla Subaru = jakość szmatki której w ogóle nie widać

 

Trolu dlatego jesteś trolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mutual_Assured_Destruction

 

A więc, że tak znowu zacznę po staropolsku, dajcie się z typem spokój bo do ładu nie dojdziemy. Dla niego jesteśmy dzikusami bo lubimy Subaru. Bo normalni ludzie nie lubią Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako punkt odniesienia i informacja dla potencjalnie zainteresowanych przyszłych nabywców, z własnej praktyki: dotarta wersja wolnossąca, manualna, 3 osoby dorosłe + 2 dzieciaki + bagaże, bez boxa dachowego.

Trasa: Opole - Kluczbork - Wieluń - Sieradz - Łęczyca - Płock - Glinojeck - Mława - Olsztynek, tj.około 430km. I z powrotem + trochę kręcenia się na miejscu. Razem około 1000km. Mocno mieszana, przyspieszania, hamowania, ograniczenia, radary, 3 x roboty drogowe - ruch wahadłowy. Ostatnie 25km w jedną stronę zdecydowanie szybsze ( nowa droga ) i adekwatnie pierwsze 25km w drugą stronę .Czwartek fajrant wyjazd ( duże natężenie ruchu ), powrót niedziela przed południem ( w miarę spokojnie ). Klimatyzacja przez całą trasę. Jazda do +20km/h w stosunku do bieżących ograniczeń, możliwie dynamiczna, ale przewidywalna. Średnie spalanie 6,8l/100km.

 

 

hmm brzmi pięknie ale nierealnie... ;) mniej niż 7/100 z załadowanym autem??

GREGGU zrobię PrintScrena telefonem następnym razem, ewentualnie jako świadka masz moją Teściową B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam swoje oferty Skody więc mogę je wkleić.A Subaru lubię.

170 i rabat 3% mi dali w Subaru.Znaczy jeszcze nie dali ,bo nie ma automatu w dieslu ,ale jak będzie to taki powiedzieli ,przeca pisałem.Piszę też jakie wersję dostaję i w jakiej cenie,podaję nawet wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim mam już ryse na drzwiach jakby od klucza po całej długości . Mniejsza szkoda, ale i tak boli.

 

Jakbym takie indywiduum na wlasne oczy zlukal i nawet przy nie moim aucie, to bym lapy polamal, albo lepiej urwal i w d..e tak gleboko wsadzil, ze juz by ich nie znalezli.

Jak zryty leb trzeba miec, zeby obcemu sobie czlowiekowi auto niszczyc, tylko dlatego ze go stac.

Byc moze to nie tylko u nas takie palanty po ulicach chodza, ale tam gdzie ludzie zarabiaja lepiej i samochod nie jest wyznacznikiem luksusu jakos nikt nie wpada na tak genialne pomysly, zeby przejechac komus po aucie kluczem itp. :angry:

 

Kluczem przejechac to moze nie, ale przypier...... wozkiem przy supermarkecie to i owszem.

Albo otworzyc drzwi tak by dotknely/pier.... sasiada, ladowac dzieciaki, siebie, a otwarte drzwi w tym czasie dra lakier u sasiada...... to juz na porzadku dziennym...

 

cała rodzina produktów Mac'a

A tu będę bronił Mac ;) W domu mam, a w firmie musiałem kupić zwykłego lapka. Jakbyś policzył wartosc programów co dostajesz z Mac'iem i chciał takowe dokupic legalne na "okienka" to nagle wychodzi że Mac tańszy :) Sorrki za offtop

 

Oj racja, racja. winda przy Mac'u to jak trabant przy foresterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...