Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Stary - do roku 2007r - miał 2,7 obrotu. Jak już była ... starsza to koło 2,8 obrotu i pukała. Wydaje mi się, że to wrażenie. W Forku III było 2,7 też. W nowym Forku interesuje mnie bardziej czułość i precyzja układu kierowniczego. Może nie jest tak jak w BRZ - na szczęście bo dopiero byłby lament na tym wątku - ale jest bardzo dobrze, zwłaszcza przy szybko pokonywanych zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 3.6 mial 3.2 obrotu zdaje sie i czuc bylo, ze to sporo.

 

Btw ilosc obrotow kierownica - nawet jezeli bedzie taka sama nie musi powodowac takiej samej srednicy zawracania.

Rozne przekladnie, rozne przelozenia, rozny hmmm nie wiem jak to nazwac -max wychył koła.

 

Stare gtki tez mialy powyzej 3.

 

Izotom, jak zmierzyc czy przekładnia ma 2.7 czy 2.8 obrotu? :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste: poziomica + kątomierz + kalkulator albo ołówek i karta. Do tego trochę cierpliwości i pomyślenia. Poza tym rozebrałem starą maglownicę i zmierzyłem średnicę ślimaka i długość listwy zębatej w osiach zębów :biglol: . Taki cudak ze mnie. Zapewne ze względu na zużycie maglownic zakres obrotu kierownicą może się zwiększyć: przez notoryczne dobijanie kierownicą do oporu wypychane są tulejki prowadzące listwę. Objawia się to po jakimś czasie pukaniem maglownicy, przynajmniej tak było w starszych modelach. Większość uważała wtedy, że to łączniki stabilizatora.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 18ki, a na zimę najlepiej wyżej i wężej ... kupiłem taki zestaw:

Felga RIAL Milano 6,50x16 5x100,00 ET38,00 Subaru Forester IV 2.0

Opona Bridgestone Blizzak DM-V1 215/65R16 98 R

 

Rozmiar i ET dobierałem http://www.rimsntires.com/specs.jsp

 

Na bocznym słupku od strony kierowcy jest tabelka z zalecanymi rozmiarami.

 

 

Mam już zimowe gumy 18-stki, muszę jakieś felgi dokupić B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zimowe gumy 18-stki, muszę jakieś felgi dokupić
Witam, a nie chcesz zmieniać opon na tych felach, które masz? Pytam, bo się już zastanawiam. pozdr.

Jeśli nie kupię drugiego kompletu felg - tak zrobię. Może ktoś się skusi na 19'' i będzie chciał swoje 18'' sprzedać ? :P Tak na serio - w tym tygodniu powinienem mieć troche więcej wolnego czasu, poszukam i wrzucę kilka propozycji :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki

 

Z racji nabycia Forestera XT otrzymałem zaproszenie do SJS. Ponieważ na stronie Szkoły nie ma informacji odnośnie tego szkolenia zadzwoniłem dzisiaj i uzyskałem informacje, że program szkolenia jest jak najbardziej przygotowany, natomiast na ponad 300 nabywców tego modelu jestem czwartą :huh: osobą, która o nie pyta. Żeby szkolenie się odbyło potrzebne jest 8 osób.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie wziąłbym w nim udział :superhero:

 

Chyba, że większość z tych 300 jeszcze nie dopłynęła z Japonii ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam o co biega z tym czekaniem. Jak mialem STi albo wrxa to dzwonilem, mowilem - poprosze pierwszy stopien sjs w ramach zakupu auta. I problemu nie bylo. Jakbym czekal az sie cos uzbiera to bym 4 lata czekal.

 

Zapytajcie czy mozecie za to zabrac pierwszy stopien. Program cwiczen z tego co wiem jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam,zalatwita madoxowi jaka demowke Forestera ta ze skora i harmanem w dieslu z automatem?Powninien byc chyba lada moment.Bo musze chyba kurna Peugota 508gt kupic, innej opcji nie widze.250KM i 500nM kusi oraz rabat ze 155 na 115,ale oska troche zniecheca

Sorry,za pisownie,ale wywalilo mi polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madox szczerze Ci polecam Peugeota 508.

Mój kolega kupił takiego (co prawda w turbo benzynie ale też full wypas) i był już 18 razy w serwisie.

Jak uda Ci się trafić taki udany egzemplarz to primo będziesz na bieżąco z promocjami w Peugeocie :coffee: i secundo nie będziesz miał czasu aby nas nawracać :clapping: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...