Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to Forek ściąga Legaca z góry, bo się zaklinował ;)

 

Ano tak to wyglada ze ten pierwszy siedzi na brzuszku i trzeba go sciagnac by umozliwic Foresterowi podjazd.... ;)

 

Przecież to Forek ściąga Legaca z góry, bo się zaklinował
:lol: No mnie też wydaje się że Legacy to zaje fana fura, ale nie w teren - po to jest Outback

TEREN nie jedno ma imie.

UNIMOG to jest pojazd terenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak wyglada darmowe szkolenie SJS dodawane do XT? Czy jest to jeden dzien czy dwa dni? Wszedlem na strone SJS, ale maja tylko szkolenia dla Subaru diesel i Impreza WRX i STI.

 

Cześć.

A ja się podepnę pod ytanie pat'a. Czy możecie krótko opisac jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak wyglada darmowe szkolenie SJS dodawane do XT? Czy jest to jeden dzien czy dwa dni? Wszedlem na strone SJS, ale maja tylko szkolenia dla Subaru diesel i Impreza WRX i STI.

 

Cześć.

A ja się podepnę pod ytanie pat'a. Czy możecie krótko opisac jak to wygląda?

 

Z tego co słyszałem będzie to szkolenie jednodniowe. Zbierają grupy po 8 aut, ale do tej pory jeszcze żadnej grupy nie uzbierali.

Zatem właściciele XT zgłaszać się na szkolenie i będziemy działać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos hamulców w nowym forku,w oficjalnym opisie znalazłem coś takiego:

" W samochodach z turbodoładowanym silnikiem benzynowym DIT zastosowano większe koła i 17-calowe tarcze wentylowane z przodu oraz 16-calowe, również wentylowane, z tyłu. Wzmocnione hamulce poprawiają osiągi tego modelu Forestera."

 

Czyli chyba hamulce w XTeku są trochę lepsze niż w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,rozumiem pomyłka w wymiarze,ale jednak sens jest taki że xt ma nieco wzmocnione hamulce/tarcze
Ciekawe jak porównanie drogi hamowania XT i 2.0i. XT ma w standardzie Bridgestone a 2.0i w standardzie Yokohamy, a dopiero wersji platinum Bridgestone z tego co wiem.

 

 

 

Koledzy, czy ktoś wie na jaki upust można liczyć kupując 'od reki' nowego Forka w MMcars?

Czy warto poczekać na upusty związane z nowym rocznikiem?

Na miejscu nie pytałem na razie bo jeszcze czasu zostało, ale może ktoś mi podpowie? Pamiętam, że MMcars był tu wspominany.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@stach1111, Dzięki. Na stronie jest napisane, że cena podlega negocjacji, wiec moim zdaniem bez jakiegokolwiek celu tego nie pisali. Chciałbym sie tylko zorientować czy to 2% czy może 5% B) . Pewnie przecena rocznika ma znaczenie.

Tak zdaje sobie sprawę, że Forek jest w sprzedaży dopiero od kwietnia.. Mam też watpliwości czy nie warto poczekać do grudnia/stycznia.

W kazdym razie @@stach1111, dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców- w mojej ocenie działają całkiem nieżle, ale jak już wspominałem przygladjąc się z boku wielkość tylnych tarcz budzi zażenowanie. Nie wiem czy wytrzymam do końca gwarancji, bo coraz bardziej denerwuje mnie niedobór momentu obrotowego przy niższych obrotach. Myślę że wersja na usa jest optymalna.

Średnie spalanie po 8323 km. 8.8l. tylko na E95. Wymiana oleju po 6000km.

Czy ktoś tak jak ja przesiadł się z XT 2,5 do obecnego modelu? Czy tez ma wrażenie że w nowym trzeba więcej kierownicą kręcić?

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foresterow nie ma, trzeba sie zapisac
Sprawdźcie w MMcars na ich stronie - dostepne od reki.

Chyba, że chodzi Wam o konkretny model, wersję wyposażenia czy kolor. Fakt, że XT jest mało i tylko w wersji Comfort.

 

Zona sie caly czas zastanawia.

Ostatnio w polu widzenia pojawil sie X1...

Jak ja znam to sie do wiosny bedzie zastanawiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...