Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się też tak wydawało ale jest OK. Myślałem nawet, że w momencie włączania się wycieraczek powinny włączać się też światła ale to już byłaby przesada. Zawsze przecież można włączyć je pokrętłem ręką. Więc nie ma sprawy. Ważne, że są światła dzienne i miło, że jest tryb automatyczny. Podobnie wycieraczki - działają w trybie auto dobrze aczkolwiek mogłyby szybciej reagować na zmianę natężenia deszczu zwłaszcza przy mijaniu innych aut (lub ich wyprzedzaniu). Kilka razy też musiałem przełączać je ręcznie na drugi stopień pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej indywidualnej opinii system SS stosowany powszechnie byłby dobrodziejstwem dla miast. Wyobrażam sobie zakorkowany Kraków, np Aleje, czy 29-tą na której "stoją" cztery pasy i słychać śpiew ptaków, a przejeżdżający mimochodem rowerzysta nie ma sinej gęby i wytrzeszconych oczu od wstrzymywania oddechu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też tak wydawało ale jest OK. Myślałem nawet, że w momencie włączania się wycieraczek powinny włączać się też światła ale to już byłaby przesada. Zawsze przecież można włączyć je pokrętłem ręką. Więc nie ma sprawy. Ważne, że są światła dzienne i miło, że jest tryb automatyczny. Podobnie wycieraczki - działają w trybie auto dobrze aczkolwiek mogłyby szybciej reagować na zmianę natężenia deszczu zwłaszcza przy mijaniu innych aut (lub ich wyprzedzaniu). Kilka razy też musiałem przełączać je ręcznie na drugi stopień pracy.

Mi sie wydaje, ze czujnik nie jest zbytnio czuly i potrzebuje duzo czasu aby zalapac, ze juz trzeba wlaczyc swiatla. Myslalem, ze moze jest sposob na zmiane czulosci ale z poziomu auta/kierowcy nie ma takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej indywidualnej opinii system SS stosowany powszechnie byłby dobrodziejstwem dla miast. Wyobrażam sobie zakorkowany Kraków, np Aleje, czy 29-tą na której "stoją" cztery pasy i słychać śpiew ptaków, a przejeżdżający mimochodem rowerzysta nie ma sinej gęby i wytrzeszconych oczu od wstrzymywania oddechu ;)

 

Tylko, że w naszych korkach nie stoi się tylko przesuwa 5 metrów na 30 sekund bo sygnalizacja jest tak durnowato ustawiona: 15 do 20 sekund na cykl. Najpierw poprawić organizację ruchu i drogi, a dopiero potem wprowadzać Start/Stop - SS nie jest poprawne politycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tam podnieta na innym watku,bo boxer diesel pierwszy na forum zrobił 200tys i ponoc nawet wal nie pekl :biglol:

2x tyle to ma Passat czy jakies Audi z dieslem jak przyjezdza do kraju,a zachwycony Polak lyka to z licznikowym 150 od Niemaca,co to plakal jak sprzedawal i jezdzi tym jeszcze 200.

Taki motorek bede mial w Superbie jakbym lyknal :yahoo:

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox myslisz, ze tylko ty posiadles tajniki kupowania i wyboru samochodu? Myslisz ze tu na forum sa malolaty co kupuja swoj pierwszy samochod w zyciu? Zapewniam Cie, ze tak nie jest i kazdy kupil Subaru w pelni swiadomie. Napewno wszyscy tu na forum sa bardzo tobie wdzieczni, ze tak sie martwisz i chcesz jak najlepiej ;)

Moge Tobie powiedziec, ze bylem przed kupnem Forestera ogladnac XC60 i auto fajne, ale za to co ja bym chcial trzeba bylo po rabacie zaplacic i tak 200tys , bo wiesz placic 150tys za XC60 i miec golasa to troche siara.

Edytowane przez pat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@madox,dwaj moi znajomi,jeden ma paska TDI a drugi Paska 1,8 TSI DSG a obydwaj leją tyle oleju ile paliwa.Powiem szczerze że to mnie bardzo odstręcza od VW na przyszłość.Już nawet haldexa bym przyjął z dobrodziejstwem inwentarza.Podobno z kolei 1,4 TSI to dramat i lew warsztatowy-prawda to czy fałsz? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym

 

:yahoo:....jakbyś ...nie spiesz się.. :)

 

Nie spieszę,co wdać przeca.

Jakaś przecena boxera w dieslu Panie Andrzeju?Bo jeszcze Peugeota 508GT w dieslu biturbo i automacie mam na względzie 205KM i 450nM w standardzie i Peugeot może zrobić 250KM i 500nM i objeżdżam xt (na suchym oczywiście)spalając połowę paliwa.Mam tam pewien układ i za 115koła mogę to kupić (150 ponad moja wersja cennikowo).

I to lubię a nie 170koła i alarm z dywanikami ,bo Subaru jest wyjątkowe

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze Peugeota 508GT w dieslu biturbo i automacie mam na względzie 205KM i 450nM w standardzie i Peugeot może zrobić 250KM i 500nM i objeżdżam xt (na suchym oczywiście)spalając połowę paliwa.Mam tam pewien układ i za 115koła mogę to kupić (150 ponad moja wersja cennikowo).

Brać bez zastanowienia... :rolleyes: nawet gdyby mial postac z poł roku to i tak sprzeda sie drożej niz sie kupiło... :)

a nie 170koła i alarm z dywanikami ,bo Subaru jest wyjątkowe

zapomnieć o tej marce jak najszybciej....Peugeot/Volvo/Skoda to jest przyszlosc.... :) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Pan Andrzej uszczypliwy,z braku argumentów czyżby?

 

tzn. argumentów żeby nie kupować czy kupowac tego peugeota i gdzie tu uszczypliwość..? mozliwosc zarobienia na Peugeot....po pól roku ze względu na super rabat ? sam tak zrobilem z Fiatem i nie narzekam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że biedny Madox szuka protezy, która zastąpi jego prawdziwe marzenia. Inaczej nie strzępiłby sobie języka na wyzłaszczanie się na bogu ducha winnych fanów marki Subaru. Czy on nie rozumie, że my jesteśmy trochę tak jak kibice drużyny piłkarskiej: drużyna przegrywa ale kibic kocha ją dalej.

 

P.S. Bilet, wyjazd na mecz też kosztują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...