Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to nie jest kwestia bezpiecznikow jak sam widzisz.Wg mnie czasem zdarza mu sie zachowac w ten sposob i za kazdym razem przechodzilo od wciskania przyscikow pod klapa..Dwoch na raz,trzech na raz itd,jakas kombinacja pomaga ale nie wiem jaka.Ostatni raz mialem to na majowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może ze 3 razy klapa zastrajkowała przy próbie otwarcia z przycisku wewnątrz ( oczywiście automat na P). Po przesterowaniu ( otwarcie/zamknięcie) klapy z zewnątrz problem zniknął. Nie stosowałem odpinania akumulatora czy innych dziwnych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał kiedyś podobną sytuację, wystarczyło na dłużej (kilka sekund) przytrzymać przycisk na klapie (po chwili delikatnie  "odskakiwała") i wszystko wracało do normy.

W sumie zdażyło się tak 2-3 razy i zawsze rozwiązanie było takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej świniaczki testował ktoś z Was może coś takiego (http://www.sklep.caraudioteam.pl/radio-dedykowane-subaru-forester-xv-crosstrek-impreza-wrx-impreza-legacy-levorg-android-444-cpu-4x16ghz-ram-1ghz-dysk-16gb-ekran-hd-multitouch-p-4798.html) ?? Widać, że made in deep china ale może będzie lepsze od fabrycznego paździocha? Mam MY2014 więc stary kwadratowy paździoch. Chciałbym mieć coś na androidzie by odpalić spotifaja, autoampę i yanosika - nie z telefonu :)

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej świniaczki testował ktoś z Was może coś takiego (http://www.sklep.caraudioteam.pl/radio-dedykowane-subaru-forester-xv-crosstrek-impreza-wrx-impreza-legacy-levorg-android-444-cpu-4x16ghz-ram-1ghz-dysk-16gb-ekran-hd-multitouch-p-4798.html) ?? Widać, że made in deep china ale może będzie lepsze od fabrycznego paździocha? Mam MY2014 więc stary kwadratowy paździoch. Chciałbym mieć coś na androidzie by odpalić spotifaja, autoampę i yanosika - nie z telefonu :)

 

Pozdrawiam, promil_one

 

ekran tej stacji wystaje na brzegach po około 1 cm ponad płaszczyznę deski rozdzielczej, która to ma lekki łuk

 

to główny powód dla którego z niej zrezygnowałem, na jakich chińskich aukcjach są te same lub bliźniaczo podobne 

 

ja u siebie używam androidowego Blaupunkta Cape Town 945 EU i stanowczo go odradzam  ;)

 

znajomy w ukochanej na tymże forum Skodzie Octavii zainstalował taniego dedykowanego do Skody "chinola" i jest bardzo zadowolony, jeszcze go nie testowałem ale mam to niebawem w planach

 

moje doświadczenia z androidem w aucie wskazują, że wszystkie te stacje są "muzycznie słabe" natomiast androidowo lepsze są "zwykłe chinole" można bez problemu wszystko na nich odpalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no też już byłem bliski zamiany na Blaupunkta ale jak mi gość wyliczył co tam potrzeba zamontować by wszystko działało i jak wyszło ponad 4 tys to zrezygnowałem. Masz jakąś fotke jak to u Ciebie wygląda ten Blaupunkt?? A by the way co w tym blaupunkcie jest nie tak?

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm no też już byłem bliski zamiany na Blaupunkta ale jak mi gość wyliczył co tam potrzeba zamontować by wszystko działało i jak wyszło ponad 4 tys to zrezygnowałem
 

 

o ile nie będzie się resetował przy odpalaniu auta to ramka, przejściówki do kabli

 

 

 

Masz jakąś fotke jak to u Ciebie wygląda ten Blaupunkt??
 

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/80347-modyfikacja-audio-w-xv-jak-to-widzi-ketivv/?p=2458525

 

 

 

A by the way co w tym blaupunkcie jest nie tak?
 

 

jeśli chcesz go używać jako urządzenie typowo androidowe to jest skrajnie upierdliwy

 

1. wifi bez powodu się wyłącza 

2. system raz widzi raz nie widzi dodatkowej karty pamięci (są dwie jedna z apk iGO drugi slot do wykorzystania wg uznania i z tym drugim slotem jest losowy problem)

3. obsługa dźwięku

jeśli chcesz używać Spotify które jest preinstalowane w stacji to (dotyczy to wszystki aplikacji działających pod androidem) trzeba w ustawieniach wyłączyć obsługę dźwięku nazwaną przez Blaupunkta "Mix Mode" wtedy SPotify zagra jako tako ale reszta wbudowanych aplikacji Blaupunkta już nie do końca, dodatkowo może się okazać, że nie equalizer przestał działać podobnie jak balance, fader czy obsluga subwofera

jeśli odpalisz Spotify z włączoną opcją "Mix Mode" w ustawieniach stacji jego sygnał przypomina mono ;-) do tego miesza się z sygnałem audio aplikacji Blaupunkta np. jednocześnie muzyka z CD lub Radia i Spotify w tle 

 

4. brak obsługi przód/tył, pauza dla aplikacji androidowych jak Spotify

 

5. kupiłem Blaupunkta tylko z racji "renomy firmy" licząc, ze sygnał audio będzie "poprawny, lub odrobinę lepszy jak poprawny" niestety jest dosłownie odwrotnie poziom szumów tła jest dramatycznie wysoki co szczególnie stało się uciążliwe po podłączeniu sprzętu do zewnętrznego wzmacniacza chinchami, podłączenie innej stacji renomowanego producenta pod tą samą instalacje w aucie momentalnie rozwiązuje problem szumów tła

 

 

Blaupunkt Cape Town 945 to nie jest urządzenie do używania Androida w aucie to jest "starego typu" słaba muzycznie stacja nawigacyjno-miltimedialna działająca na systemie Androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podnoszenie ksenonow w ASO robili wam odpłatnie? Ktoś tez w końcu uporał sie z trzeszczących szyberdachem - w czyn tkwił problem? Chciałem w końcu sie zebrać i zostawić auto we wrocławskim JM, ale mysle, ze dobrze byłoby ich naprowadzić na rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony podnosza bezplatnie.

Szyberdach mi nie skrzypi ale daszek na desce bardzo.Najbardziej jednak skrzypi slupek B od strony kierowcy. Po zeszlorocznych upalach jak auto postalo na sloncu i zlapalo temperature to zaczal sie ogolny koncert w aucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..O co chodzi z podnoszeniem xenonów?

Chodzi o właściwe ustawienie świateł. Fabrycznie są ustawione bardzo nisko. Samoregulacja tego nie koryguje. Poprawa oświetlenia jest znaczące nadal bez oślepiania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..O co chodzi z podnoszeniem xenonów?

Chodzi o właściwe ustawienie świateł. Fabrycznie są ustawione bardzo nisko. Samoregulacja tego nie koryguje. Poprawa oświetlenia jest znaczące nadal bez oślepiania.
Ten problem w MY 2016 został rozwiązany. Światła świecą daleko, jasno, dodatkowo snop światła podąża za kierownicą.

W poprzednim modelu 2013 właśnie ze świateł nie byliśmy zadowoleni. Świeciły zdecydowanie za nisko do tego nie doświetlały pobocza. Świateł nikt nie chciał podnosić bo według testu na stacji kontroli wychodziło że wszystko jest OK, a wyżej by oślepiały.

Dodatkowo przed liftem lampy chociaż posiadają HID są wykonane w technologii odbłyśnikowej więc rewelacji spodziewać się trudno.

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podnoszenie ksenonow w ASO robili wam odpłatnie? Ktoś tez w końcu uporał sie z trzeszczących szyberdachem - w czyn tkwił problem? Chciałem w końcu sie zebrać i zostawić auto we wrocławskim JM, ale mysle, ze dobrze byłoby ich naprowadzić na rozwiazanie.

Mnie naprawiono szyberdach w Gdańsku. Ale nie trzeszczał, a coś w jego konstrukcji stukało gdy był otwarty. Nie pytałem co dokładnie zrobiono, ale na pewno skutecznie.

Co do skrzypienia i hałasu w aucie muszę powiedzieć że w poliftowym Forku jest duży postęp.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się stało coś takeogo.

Droga S7 przed Radomiem.

Przy 120 BUM, nikomu ani autu nic się nie stało.

Przyczyny oficjalnie brak. Opona nie uszkodzona, możliwe rozszczelnienie pomiędzy felgą a oponą, zawór póścił. Nie wiadomo.

Auto dzień wcześniej odebrane z przeglądu, przed trasą po kontroli ciśnienienia.

Opony w wieku auto tzn. 2013 pierwsza rejestracja, przejechały pewnie z 22-25tys km.

post-14914-0-11383300-1469007165_thumb.jpg

post-14914-0-90715200-1469007192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...