Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana klocków to nie tylko ich demontaż i montaż. ;)

 

 

 

ale cała wypowiedź  był taka, jak poniżej -czyli że prz przegądzie gratis bo i tak się demontuje i montuje -może ja coś źle rozumiem

 

 

  • photo-1010.jpg?_r=0
  • Użytkownik
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 7252 postów
  • Płeć: icon_gender_m.gif
  • Skąd: Warszawa

Napisany 19 październik 2010 - 14:07

aigle powiedział

Klocki przód 500 zł z wymianą.

Przy przeglądzie wymiana gratis icon_idea.gif ( klocki do 2.5 T - 382 zł brutto ) 
  • rep_up.png
  •  
  • rep_down.png
  •  
  • 0

fs_zps544fc580.jpg

#17 icon_share.pngqba30

..:: Bywalec :..

  • photo-5399.jpg?_r=0
  • Użytkownik
  • bullet_black.pngbullet_black.png
  • 262 postów
  • Skąd: Zgorzelec
  • Auto: Pomuki 98

Napisany 19 październik 2010 - 15:56

Andrzej Koper powiedział

 

aigle powiedział

Klocki przód 500 zł z wymianą.

Przy przeglądzie wymiana gratis icon_idea.gif ( klocki do 2.5 T - 382 zł brutto )

 

czy to jest dobra wola ASO czy raczej wytyczna.Pytam bo moje ASO podało mi cene 130zł za wymiane klocków wiedząc że będzie to wymieniane przy przeglądzie. 

  • rep_up.png
  •  
  • rep_down.png
  •  
  • 0

 

 

 

"Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"

#18 icon_share.pngAndrzej Koper

..:: Dealer Subaru ::..

  • photo-1010.jpg?_r=0
  • Użytkownik
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 7252 postów
  • Płeć: icon_gender_m.gif
  • Skąd: Warszawa

Napisany 19 październik 2010 - 16:40

qba30 powiedział

czy to jest dobra wola ASO czy raczej wytyczna.Pytam bo moje ASO podało mi cene 130zł za wymiane klocków wiedząc że będzie to wymieniane przy przeglądzie.

Przegląd wymaga demontażu klocków ham. bez wzgledu na zużycie icon_idea.gif .....Jak to ma sie do "własnych" klocków trudno mi powiedzieć....adnotacja w ks. gwarancyjnej/fakturze powinna być w razie jakiś pózniejszych problemów np. z krzywymi tarczami , piszczeniem itd..... 
  • rep_up.png
  •  
  • rep_down.png
  •  
  • 0
 
Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płaciliście na przeglądzie za czynność wymiany klocków dodatkowo? Pytam bo coś takiego znalazłem na forum i trochę mnie zdziwiło? 

 

"Przegląd wymaga demontażu klocków ham. bez wzgledu na zużycie icon_idea.gif .....Jak to ma sie do "własnych" klocków trudno mi powiedzieć....adnotacja w ks. gwarancyjnej/fakturze powinna być w razie jakiś pózniejszych problemów np. z krzywymi tarczami , piszczeniem itd....."  Autorem Pan Andrzrej Koper. 

 

Jak to było w waszych przypadkach bo ja jeśli dobrze pamiętam płaciłem dodatkowo ? 

 

Ja nie płaciłem dodatkowo za wymianę klocków podczas przeglądu, czy wymienia się czy nie i tak są demontowane. Jedynie ponosi się koszty materiałów pomocniczych (pewnie preparat do czyszczenia) no i samych części.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana klocków przednich polega na:

-zdjeciu koła

-odkreceniu 2 srub zacisku

-wyciagnieciu zacisku

-wyciagnieciu starych klocków

-sprawdzeniu prowadnic zacisku ( czy chodzą czy są nasmarowane)

-oczyszczeniu blaszek w których te klocki pracują

- otworzeniu maski, odkreceniu zbiorniczka od płynu hamulcowego

-wciśnieciu tłoczka

-wsadzeniu nowych klocków

-założeniu zacisku

-przykreceniu 2 śrub

-przykreceniu koła.

z 10 minut roboty.

 

 

Ja nie płaciłem dodatkowo za wymianę klocków podczas przeglądu

uczciwe ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana klocków przednich polega na:

-zdjeciu koła

-odkreceniu 2 srub zacisku

-wyciagnieciu zacisku

-wyciagnieciu starych klocków

-sprawdzeniu prowadnic zacisku ( czy chodzą czy są nasmarowane)

-oczyszczeniu blaszek w których te klocki pracują

-otworzeniu maski, odkreceniu zbiorniczka od płynu hamulcowego

-wciśnieciu tłoczka

-wsadzeniu nowych klocków

-założeniu zacisku

-przykreceniu 2 śrub

-przykreceniu koła.

z 10 minut roboty.

Pięknie rozpisana procedura/lista kontrolna - tyle że po niej nie można klientowi oddać samochodu - wybraki będą w pojeździe :D.

Edytowane przez pmastal
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu oświetlenia w FXT.

 

Wczoraj zostawiłem włączoną lampkę od strony kierowcy. Po prostu zapomniałem... zdarza się...

Uświadomiłem to sobie dziś rano, gdy przekręciłem kluczyk i nagle światełko nade mną rozbłysło.

 

Czyli jednak forek ma jakiś tam moduł, który odcina zasilanie oświetlenia po dłuższym czasie.

No przynajmniej tego przedniego światełka od strony kierowcy w FXT MY15 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowolenia z auta

 

kolejna przesiada z SBD do DIT, patrząc po opisie "OBK 2.0D"

Przesiadka chociaż ja pomimo swoich problemów (na szczęście mniejszych niż Twoje) bardzo lubię mojego obk. Jeszcze chwilę będę nim jeździł na zmianę z fxt. Wziąłbym znów diesla gdyby miał moc powyżej 200km bo jednak te 150 w połączeniu z masą obk to troche mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę całkiem. I nawet nieźle wygląda, jak na audi. Poprzeczka co prawda nie wisi zbyt wysoko przy najbrzydszym samochodzie na świecie, czyli stodole obwieszonej diodami led, czyli modelu Q7, ale i tak w dalszym ciągu fajnie. Mnie się podoba. Ciekawe, jakie będą ceny?

Edytowane przez B-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że zawiodło mnie trochę SIP.

 

Gwarancja skończyła się w sierpniu 2016, od ponad 2 lat zgłaszałem problem. Dopiero w tym tygodniu został chyba finalnie zdiagnozowany (chyba, bo czekamy na części). Rozleciał się tłumik, w aucie które ma 50 tys Km. Puściły wewnętrzne spawy.

 

Mimo, że auto przez 2 lata bycia na gwarancji miało ten kłopot, było to szukane itp... Jedynie co mi zaproponowano obecnie to obniżenie ceny części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...