Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Fakty o ile wiem nie są jeszcze znane, wszyscy powielają plotki, bo oficjalnej informacji nie ma.

 

 

miałem na myśli np. wielkość sprzedaży i co miało na nią wpływ.

No ale to offtop :)

 

 

Patrze na te zdjęcia i nie widzę przycisku X-Mode. Nie ma go w Outbacku?

 

 

 

z tego co pamiętam X-Mode jest tylko w kombinacji z 2.0DIT.

Z drugiej strony po co Amerykanom X-mode ? Przecież 99,99% OBK nigdy nie zjeżdża z asfaltu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe kiedy będzie sprecyzowana oferta w UE lub PL?

 

 

silniki są już znane. Niestety H6 się nie załapie a 2.0DIT w ogólne nie jest planowany do OBK.

 

Prosiłem kilka stron wcześniej, proszę po raz kolejny - podaj proszę źródło informacji. Takie stwierdzenie bez poparcia w źródle jest tylko plotką. A wiadomo ile warta jest plotka...

Edytowane przez Cervellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stronę albo dwie wcześniej Dyrekcja wypowiadała się na temat H6. Na pewno będzie SBD+CVT, 2,5i+CVT. Na pewno też manuale. O 2.0DIT na razie nic nie wiadomo ale z dużym prawdopodobieństwem - patrząc na to co jest w USA, Japonii czy Australii, nie będzie dostępny jeszcze w przyszłym roku. Przyjąłbym to za pewnik w 99% - myślę, że na te rynki wszedłby przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosiłem kilka stron wcześniej, proszę po raz kolejny - podaj proszę źródło informacji.

 

W kilku wątkach Sz.Dyrekcja informowała, że 2.0DIT nie jest nawet planowany do OBK. 

Rozmawiałem z kilkoma osobami powiedzmy "mającymi dostęp źródła" i takie informacje się potwierdziły.

Oczywiście możesz przyjąć to jako plotkę i poczekać do oficjalnych informacji czyli do wiosny przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam12, @Izotom

 

Dzięki za prawie informację (już na pewno nie plotkę) :) .

 

Szkoda tylko, że to zła informacja. Jeśli się oficjalnie potwierdzi, to niestety, ale sprzedaż OTB będzie pewnie marna. Benzyny 2.5 z racji ceny nikt nie kupi (ale to nie wina FHI czy SIP), tylko "bandy czworga" z Wiejskiej, poza tym pomijając akcyzę, osiągi marne. W SBD z CVT nie wchodzę, nawet nie z racji awaryjności (5 lat gwarancji i do ludzi), ale kiepskich osiągów (jeździłem obecnym modelem w tej konfiguracji i jest kiepsko). Podziwiam Kolegów, którzy w poprzednich postach chcieli sprowadzać 3.6 z USA.Brak gwarancji + inne duperele.

Zostaje Audi lub BMW. Roczna, dwuletnia używka lub przez nówka brokera z ciekawymi opcjami "wynajmu" w Czechach lub Niemczech. X5 z m-pakietem 25d wychodzi tyle co OTB 3.6. Sposób finansowania trzeba jeszcze "przepuścić" przez prawnika dla pewności. Oczywiście wyższy koszt utrzymania. Tylko, że autka trochę beeee. A może nie takie beee? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się wersji z USA bałem. Staram się tylko raz sparzyć. Patentów z CZ nie znam? Chętnie też wynajmę, a poprawność prawną zweryfikuję :) Poproszę kolegę o bliższe info na priv.

 

Nie chciałbym kombinować, chcę jako klient za swoje pieniądze kupić to na co mam ochotę i potrzebę. Skoro nie ma odpowiedniej oferty Subaru, to zgadzam się z przedmówcą, że trzeba gdzie indziej szukać. Zawsze się jest uzależnionym od czegoś, od polityki światowej, rządu, żony, polityki handlowej producenta i importera itp. i nie zmienimy tego, ale trzeba znaleźć jakieś wyjście.

 

Niestety dzisiaj już wszystko jest nie takie jak "dawniej" i jest beee: merc, beemka, audi, nissan a subaru wcale nie jest wyjątkiem. Bycie fanem wcale nie znaczy, że nie widzi i nie mówi się o wadach. Ponoć jedynie prawdziwa cnota krytyki się nie boi, ale gdzie ją (cnotę :) dzisiaj znaleźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety dzisiaj już wszystko jest nie takie jak "dawniej" i jest beee: merc, beemka, audi, nissan a subaru wcale nie jest wyjątkiem. Bycie fanem wcale nie znaczy, że nie widzi i nie mówi się o wadach. Ponoć jedynie prawdziwa cnota krytyki się nie boi, ale gdzie ją (cnotę :) dzisiaj znaleźć??

 

Ło jej, ło joj, ło jaj! Ooooo, popłaczmy sobie razem przy butelczynie :drunk:;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Xmode we wszystkich wersjach z USA zaraz obok dzwigni automatycznej skrzyni biegów

Tutaj więcej zdjęć wewnatrz

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2015photos3.html

nowe rzeczy na MY2015 dla Usa:

-poduszki powietrzne w siedzisku fotela,podczas uderzenia czołowego podnoszace przód siedziska do góry zapobiegajac zsunięciu się z fotela ,dla kierowcy i pasażera

-czujnik dachowania odpalajäcy poduszki kurtynowe

-eyseight 3 generacji wraz z aktywnym tempomatem,ostrzeżeniem o przejechaniu lini,automatyczne chamowanie przed przeszkoda

-wykrywanie samochodów nadjeżdzajacych z tyłu lub boków ,czujnik martwego pola,

kontrola zjazdu z góry,utrzymywanie przed cofnieciem gdy stoimy pod górkę

-halogeny podażajace za skrętem kierownicy

-dzwignia kierunkowskazu z funkcja zmiany pasa,3 mignięcia

-aluminiowa maska

-aktywne zasłony w przednim wlocie powietrza,co poprawia aerodynamikę i oszczędza paliwo

-elektrycznie podnoszona i opuszczana klapa bagażnika

-możliwość wpisania kodu do ręcznego otwarcia klapy bagażnika w przypadku zgubienia kluczy(trzeba wpisać cztery cyfry)

Edytowane przez piosar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

razem przy butelczynie

a gdzie to będzie konkretnie - geograficznie ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony po co Amerykanom X-mode ? Przecież 99,99% OBK nigdy nie zjeżdża z asfaltu :)

 

większość OBK w Stanach jest kupowanych w północno-wschodnich i północno-zachodnich rejonach,gdzie co 3 samochód to Subaru obok amerykańskich pick-upów od Forda,Chevy czy Dodge'a.Drogi nie sa tam najlepsze ,a zima bywa długa,mroźna i z duża ilościa śniegu.Mało dużych miast,większość ludzi mieszka w terenach górzystych i zalesionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-możliwość wpisania kodu do ręcznego otwarcia klapy bagażnika w przypadku zgubienia kluczy(trzeba wpisać cztery cyfry)

Hmm. Zastanawiające. Jest oddzielny kluczyk do klapy, czy jak się zgubi kluczyk to można wejść do auta po wpisaniu kodu tylko przez klapę bagażnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dziś wieczorem to nie zdażę

 

 

Z Chicago i BMW X5 ciężko będzie się zarejestrować na Zlocie Plejad.  ;)

No chyba, że jako gość :)

wymieniam x5 na Outback ,trochę szkoda v8 4.4 na 2.5 ,ale za te same "bajery" w Subaru będzie $30k ,w BMW to już wydatek $60-70k

a beemka już powoli leciwa....i koszty serwisu rosna lawinowo:(

 

Myślałem jeszcze o Nissanie Rougue ,Toyocie Rav4,Mazdzie CX5 ,wszystko w podobnej cenie

Ale dealer Subaru zaproponowł super deal .......i chyba będzie też 2015 WRX.....przy kupnie obu ok $6k zniżki

Wszystkie WRX sprzedały się na pniu i trzeba czekać na nowa dostawę z Japonii

Outback można wziać z placu ale nie produkuja jeszcze z eyeseight ,za parę tygodni będa dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest oddzielny kluczyk do klapy, czy jak się zgubi kluczyk to można wejść do auta po wpisaniu kodu tylko przez klapę bagażnika? 

 

Zupełnie bez klucza - to jest po to żeby można było przy ryzyku zamoczenia kluczyka (kajaki itp.) po prostu go zatrzasnąć w aucie. PIN tylko otwiera samochód - nie da się uruchomić silnika bez posiadania kluczyka w pojeździe.

Tutaj film który wszystko tłumaczy: https://www.youtube.com/watch?v=rb1uFPbi0vU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest po to żeby można było przy ryzyku zamoczenia kluczyka (kajaki itp.) po prostu go zatrzasnąć w aucie.
Jak mają Subaraka ukraść - to od razu z kluczykami :D . Jeszcze tylko zostawić dokumenty i telefon do kompletu - żeby nie zmokły. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamerykańskie ale dużo widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie padło, że nowy OTB ma (jak rozumiem w połączeniu z sinikiem 3.6) CVT HT, czyli taką samą skrzynię jak w XT. Może całkiem fajnie jeździć, nie zamulając dołu i ładnie ciągnąc w całym zakresie obrotów. Z teoretycznego pkt. widzenia połączenie idealne. Szkoda, że wszystko wskazuje na to, że nie będzie go w PL :angry: .

Edytowane przez Cervellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, jak mi się będzie jeździć 2.5 z CVT, co na niego czekam ale zakup grupowy OBKa H6 - hm...trzeba to przetrawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...