Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Sprowadzenie nadal wychodzi za dobre pieniądze. WRX w cenie BRZ to chyba dobra cena za sedana, 4x4, turbo i automat.

Gdyby tylko był WRX kombi  :mellow:

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru sie nie psuje  :D  Bynajmniej mi sie jesczcze nie popsul a ma juz 4 lata i 70 tkm

Nam też nie, sami psujemy :P:):biglol:

Ale jeśli pojawi się jakiś głupi problem np. niezamykająca się elektryczna szyba...?

No i nie pojedziesz na Plejady a tego bym nie przeżył. A to jest zajefajna impreza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli pisząc, że to fajne ceny jak się mieszka w USA. :)

Poza tym nie jest to cena końcowa, dochodzi jeszcze sporo opłat. No i jest dużo wkurzających pierdółek jak mile, fahrenheity, skala w radiu co 0,2 Mhz, navi z mapami USA  :biglol:, brak światła przeciwmgielnego, nie wiem jak jest z przednimi lampami, czy też nie są do wymiany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest bardzo napalony na 3.6R to są jeszcze dwie sztuki w salonach w Germanii,MY12 ale nowe fabrycznie,oba czarne Comfort Navi,a jeden z McIntosh-em

ok.129k pln,pewnie można jeszcze negocjować.Chyba jednak lepiej poczekac na nowy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest bardzo napalony na 3.6R to są jeszcze dwie sztuki w salonach w Germanii,MY12 ale nowe fabrycznie,oba czarne Comfort Navi,a jeden z McIntosh-em

ok.129k pln,pewnie można jeszcze negocjować.Chyba jednak lepiej poczekac na nowy model

Szczegóły proszę - jestem zainteresowany.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te 129 tys. to wartość netto, jak doliczycie akcyzę i VAT itd. to wyjdzie pewnie 180-190 tys., więc chyba nie ma się co tak podniecać  ;) Ale to nadal dobry deal, bo za tyle można u nas teraz kupić dobrą wersję OBK diesla...

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napalać auta są od "handlarza". Po drugie, nie jest jasna sprawa rejestracji. Już ze mnie powietrze zeszło, a szkoda... :( Ale jeszcze spróbuję uzyskać jakieś info.

 

W takiej sytuacji chyba trzeba też doliczyć akcyzę więc nie jest tak fajnie cenowo jak te 156 tys zł z VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napalać auta są od "handlarza". Po drugie, nie jest jasna sprawa rejestracji. Już ze mnie powietrze zeszło, a szkoda... :( Ale jeszcze spróbuję uzyskać jakieś info.

 

W takiej sytuacji chyba trzeba też doliczyć akcyzę więc nie jest tak fajnie cenowo jak te 156 tys zł z VAT.

Czyli salony Subaru są tylko pośrednikami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie jest to cena końcowa, dochodzi jeszcze sporo opłat. No i jest dużo wkurzających pierdółek jak mile, fahrenheity, skala w radiu co 0,2 Mhz, navi z mapami USA  , brak światła przeciwmgielnego, nie wiem jak jest z przednimi lampami, czy też nie są do wymiany.  

Specyfikacja Kanadyjska może trochę droższa ale rozwiązuje kilka problemów.

 

Cena WRX 6MT (podstawa)

27 090 USD = 85 253 PLN + 8903 PLN + 2643 PLN + 19 608 PLN (16 198 PLN) + 2000 PLN = 118 407 PLN (114 997 PLN)

31 760 CAD = 91 279 PLN + 9506 PLN + 2830 PLN + 20 995 PLN (17 343 PLN) + 2000 PLN = 126 610 PLN (122 958 PLN)

 

Cena WRX Limited CVT + Navi

34 490 USD = 108 540 PLN + 11 232 PLN + 3365 PLN + 24 965 PLN (20 623 PLN) + 2000 PLN = 149 832 PLN (145 490 PLN)

38 560 CAD = 110 822 PLN + 11 460 PLN + 3436 PLN + 25 489 PLN (21 057 PLN) + 2000 PLN = 153 207 PLN ( 148 775 PLN) 

 

Kursy NBP na dzień 20.08.2014:

1USD=3,1470

1CAD=2,8740

 

Opłaty:

CŁO (10% - wartości auta + transport i ubezpieczenie) 

Akcyza (3,1%)

VAT (23%) (19% w DE)

 

Koszty:

Transport+ubezpieczenie 1200 USD

Inne (rejestracja, przegląd, tłumaczenie, ...) 2000 PLN

 

 

Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze. Tak jak mówiłem, najuboższy WRX jest w cenie BRZ-ta Active 6MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co się napalać auta są od "handlarza". Po drugie, nie jest jasna sprawa rejestracji. Już ze mnie powietrze zeszło, a szkoda... :( Ale jeszcze spróbuję uzyskać jakieś info. W takiej sytuacji chyba trzeba też doliczyć akcyzę więc nie jest tak fajnie cenowo jak te 156 tys zł z VAT.

Czyli salony Subaru są tylko pośrednikami?

Tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie kumam czaczy Czyli to nie są oferty dealera Subaru?Poza tym cena jest brutto,to jak to jest z tą akcyzą,kupując samochod nowy w Niemczech akcyza nie jest doliczona?Czy nie mają akcyzy?Czy nasze kochane państwo musi nas wydoić z kasy na wszystkie możliwe sposoby.Nie orientację się w aktualnych przepisach,ale jeśli auto jest sprzedawane przez dealera już na rynku EU,to nie ważne czy nowe czy używane przy rejestracji akcyzę i tak trzeba zabulić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli salony Subaru są tylko pośrednikami?

Tzn?

Outback 3.6R, nowy, Munster, Niemcy -> AUTO JÄKEL GbR -> http://www.xn--auto-jkel-02a.de/

Outback 3.6R, nowy, Andervenne, Niemcy -> Auto Center Schmidt -> http://www.subaru.de/partner/schmidt/page/start/

Normalne salony Subaru z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zobowiazania podatkowe przy zakupie samochodu na terenie EU oplaca sie w kraju docelowym czyli w naszym przypadku PL :) Tak przynajmniej jest przy zakupie na Litwie, wiec bedzie tak samo przy zakupie w Niemczech. W kraju zakupu placi sie kwote netto, a potem w kraju docelowym placi sie najpierw akcyze, (18.5% od kwoty netto, poniewaz samochod ma pojemnosc powyzej 2l w tym przypadku), potem dolicza sie kwote akcyzy do kwoty netto i placi sie od calosci podatek VAT (23%). W ten sposob otrzymujemy kwote brutto ktorej faktycznie bedziemy sie musieli pozbyc z konta/kieszeni/skarpety... Jedyne czego nie placimy kupujac w EU to clo, ktore jest juz uwzglednione w cenie netto i zostalo oplacone przy wjezdzie pojazdu do EU. 

 

Przynajmniej tak to rozumiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli wszystko jasne, Welcome to Poland. :angry:

@ izotom

Udało Ci się dowiedzieć coś więcej na temat tych ofert? Czy odbój?

Czekam na odpowiedź.

 

Na razie ruszam ziemię. Jeszcze mogę ruszyć niebo.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...