Skocz do zawartości

Subaru Outback MY15


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tych porównań z 2.0t ktoś może przytoczyć jest taka przepaść miedzy 2.0 a 3.6?

 

nie pamiętam dokładnych danych w sekundach ale jakiś czas temu widziałem na YT wynik 2.0T 211KM w A4 quattro. Trzeba by poszukać lub zapytać TurdziGT. On ma taki silnik.

0-60mph to około 6.2s. Dla wersji US. 

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję jednak opinię, że 7.2 do 100 i - co ważniejsze - przyspieszenia w ruchu/do wyprzedzania są w pełni satysfakcjonujące :)

 

oczywiscie, ze tak... a z innej strony, taka Skoda SuperB 3.6 (auto wielkosciowo/wagowo podobne do nowego OBK/Legacy) 0-100 km/h "robi" w okolicy 6s (wg. niektorych testow nawet 5.8s :o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165KM i ok. 250Nm pozwala na poprawne i spokojne "przemieszczanie się". Powyżej 120km/h wyprzedzanie trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej lub ostro zredukować. :)

Na plus można zaliczyć ograniczony popyt na paliwo. U mnie średnio wychodziło 9.5 - 10.5l ale podobno CVT jest znacznie ekonomiczniejszy w trasie. Co nie jest dziwne skoro 5MT przy 155km/h potrzebował ok. 4k obr. a CTV około 3-3.2k obr. Generalnie mi brakowało "momentu" ale może innym odpowiadać taka "łagodna" charakterystyka. 


 

 

flagowy" silnik w nowym OBK w UE...

 

w innych krajach H6 może być dostępna. To chyba nie jest jeszcze przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z tego co piszesz.... nie jest tak źle. Wyprzedzanie powyżej 120? Gdzie tak się wyprzedza? :) 120 na zwyczajnej drodze jednopasmowej to już dużo... Nie ma doświadczenia z 2.5+CVT ale myślę, ze i w wyprzedzaniu może być lepsze niż MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

0-100 km/h "robi" w okolicy 6s (

 

1.2s różnicy to przepaść......

 

pewnie, ze tak... OBK 2.5i MT (taki, jakiego miales ;) ) katalogowo robil setke w ciagu 9,8s, OBK 3.0R - w ciagu 8,5s

niby tylko 1,3s roznicy, a tak naprawde miedzy tymi autami jest przepasc - chyba nie bedziesz sie z tym spieral, hm? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

OBK 3.0R - w ciagu 8,5s niby tylko 1,3s roznicy, a tak naprawde miedzy tymi autami jest przepasc - chyba nie bedziesz sie z tym spieral, hm? :)

 

w żadnym wypadku. Dla mnie osobiście wynik od 0 - 100 jest drugorzędny. Zdecydowanie ważniejszy jest 60 - 140/160km/h. 2.5 N/A MT jest po prostu cieniutki w tym zakresie. H6 podróżuje się o wiele przyjemniej i bezstresowo można wyprzedzać na naszych kochanych drogach.

Niemniej jeszcze raz podkreślam, że to moje subiektywne odczucie. Najlepiej przejechać się samemu. Każdy ma inne oczekiwania.

 

 

 

z 2.5+CVT ale myślę, ze i w wyprzedzaniu może być lepsze niż MT.

 

zdecydowanie nie. Wystarczy porównać osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OBK 3.0R - w ciagu 8,5s niby tylko 1,3s roznicy, a tak naprawde miedzy tymi autami jest przepasc - chyba nie bedziesz sie z tym spieral, hm? :)

 

w żadnym wypadku. Dla mnie osobiście wynik od 0 - 100 jest drugorzędny. Zdecydowanie ważniejszy jest 60 - 140/160km/h. 2.5 N/A MT jest po prostu cieniutki w tym zakresie. H6 podróżuje się o wiele przyjemniej i bezstresowo można wyprzedzać na naszych kochanych drogach.

Niemniej jeszcze raz podkreślam, że to moje subiektywne odczucie. 

 

W pełni zgadzam się z Twoim subiektywnym odczuciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2.5+CVT ale myślę, ze i w wyprzedzaniu może być lepsze niż MT.

 

zdecydowanie nie. Wystarczy porównać osiągi.

 

 

ale o jakich osiagach mowa? i jak je porownac?

bo FHI chyba nie podaje danych 60->140/160 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzile OBK 2,5 CVT i motor cichszy od MY 05 MT ale osiagi nie wiem :mellow: 2,5 jest 2,5 i generuje tyle KM ike sie da z 2,5 L wygenerowac. Moze troche lepiej i ciszej sie wkreca ale rakieta to to nie jest. CVT tez robi swoje i nastawiona jest glownie na komfort i oszczednosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...