Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Na używki to kolega madox non stop chyba pieniądz wydaje, więc dlatego na nówki kasy brak... ;)

Kolega madox wiedział co się święci ,dlatego żeby spróbować ,kupił 3 letnie ,krajowe ,serwisowane i bezwypadkowe (pełny oryginał)od 1 właściciela z przebiegiem 33tys za 50% ceny ,dzięki czemu strata na SBD zaboli o połowę mniej

Mamy nową mazdę Cx5 po lifcie 2.5benz.To dopiero będzie trwałe i bezawaryjne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe próbnej nowym Outbackiem z silnikiem 2,5l - mając na uwadze całokształt moich krótkich doświadczeń mogę powiedzieć, że samochód z tym silnikiem wbrew moim obawom nie jest zawalidrogą.

 

Dzieki za recenzje; brzmi optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,cieszmy się bardzo ,że Subaru może nie będzie zawalidrogą.Wypas

Jeśli coś jest średnie na zewnątrz,średnie wewnątrz,ma średnią technikę ,to powinno być choć najszybsze.Zawalidrogą ,że nie jest ,to się z Fabii można cieszyć

Nie mam nic przeciwko nowemu Outbackowi ,ale brak mocniejszego diesla i porządnej turbo benzyny ,to absolutny obciach.Komuś starczają osiągi Fabii 1.2tsi.Ok.Ja nie mam nic przeciwko.Ale niech będzie też coś dla tych ,którym nie starczają i niech nie będzie to jakieś Sti ,bo nie o tym mówimy

Adam12 ,nie mistrz,miało być nowe,palec był już na enterze,ale nie mogłem pogodzić się z cenami ,które uznaje za absolutnie zbyt wysokie,szukałem pół roku i trafiło się w ostatniej chwili.Nie szukałem tylko Subaru ,ani w nowych ani używanych ,po prostu akurat się trafiło,choć straciłem już nadzieję.Dosłownie następnego dnia miałem robić przelew na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe próbnej nowym Outbackiem z silnikiem 2,5l - mając na uwadze całokształt moich krótkich doświadczeń mogę powiedzieć, że samochód z tym silnikiem wbrew moim obawom nie jest zawalidrogą.

 

Auto super, naprawde ładnie wygląda, ale ten benzynowy silnik. Przeglądam w necie recenzje i trafiłem na takie coś:

- o silniku jest od ok 12 min.

Jeżeli nawet w USA narzekają na brak 2.0 turbo, to pewnie niedługo się pojawi, może w 2016 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam12 ,nie mistrz,miało być nowe,palec był już na enterze,ale nie mogłem pogodzić się z cenami ,które uznaje za absolutnie zbyt wysokie,szukałem pół roku i trafiło się w ostatniej chwili.Nie szukałem tylko Subaru ,ani w nowych ani używanych ,po prostu akurat się trafiło,choć straciłem już nadzieję.Dosłownie następnego dnia miałem robić przelew na nowe

 

niektórzy mają szczęście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na używki to kolega madox non stop chyba pieniądz wydaje, więc dlatego na nówki kasy brak... ;)

Kolega madox wiedział co się święci ,dlatego żeby spróbować ,kupił 3 letnie ,krajowe ,serwisowane i bezwypadkowe (pełny oryginał)od 1 właściciela z przebiegiem 33tys za 50% ceny ,dzięki czemu strata na SBD zaboli o połowę mniej

Mamy nową mazdę Cx5 po lifcie 2.5benz.To dopiero będzie trwałe i bezawaryjne auto

 

 

tez sie zainteresowalem taka Mazda 6 2,2 AWD ale cene u nas ma konkretna 43 t€. Taki OBK w wersji maxymalnej 2 D CVT Sport kosztuje 40 ... 2,5 CVT Comfort 38t€. Wydaje mi sie, ze dostajesz wiecej od Mazdy 6. Ten 2,5 CVT jest szybszy od OBK 2 D w Vmax 192 vs. 210 km/h. Moze elastycznosc ma troche gorsza ale ta jaest wazna do scigania sie po szasach. Po nich malo sie przemieszczam.

U Brockerow mozna u nas juz zamowic 2,5 CVT w wersji Comfort juz za 32 t€. W ASO po rabatach z premia 3000 € tez sie pewnie da a to juz jest bardzo dobra cena za to Auto.

Musze sie tym 2,5 CVT przejechac. Legacy idzie na przeglad 75 tkm to wezme takigo OBK jako demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Sorento kupisz za 130 (po rabacie ze 145) będzie miało automat ,navigację,7 miejsc 185km diesla itp ,bo taka jest podstawa i dobrą gwarancję.


A mazda owszem,CX5 po lifcie z 2.5 benz w nowej technologii jest nie złe.Mało pali i ma 8 do setki.Z dieselem 175km biturbo w długodystansowym teście auto świata  zyskało ocenę celującą (takim samym teście w którym zupełnie poległo Subaru)

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem z pośród:

Mazdy cx5 grand touring-odpadła ze względu na przestarzały system multimedialny,po lifcie wyglada to dużo lepiej

Toyoty Rav4 limited ,sprawia wrażenie tandetnego samochodu ale z ładnym środkiem ,szczególnie dwukolorowym

Nissana Rogue(xtrail) SL-tragicznie działajaca skrzynia cvt

Hondy crv exl -dziwnie wygladajace nadwozie

Huyndaia SantaFe-okazał się 3 tys droższy od Outbacka

Subaru Forester odpadł ze wzgl na przestarzały wyglad środka i multimediów

 

wszystkie w najwyższych wersjach wyposażenia 4 cylindry benzyna z cvt lub automatem modele 2015

 

wygrał 2015 Outback z rabatem 4k

Edytowane przez piosar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Sorento kupisz za 130 (po rabacie ze 145) będzie miało automat ,navigację,7 miejsc 185km diesla itp ,bo taka jest podstawa i dobrą gwarancję.

A mazda owszem,CX5 po lifcie z 2.5 benz w nowej technologii jest nie złe.Mało pali i ma 8 do setki.Z dieselem 175km biturbo w długodystansowym teście auto świata  zyskało ocenę celującą (takim samym teście w którym zupełnie poległo Subaru)

 

bailey-chasing-her-tail-o.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Sorento kupisz za 130 (po rabacie ze 145) będzie miało automat ,navigację,7 miejsc 185km diesla itp ,bo taka jest podstawa i dobrą gwarancję.

A mazda owszem,CX5 po lifcie z 2.5 benz w nowej technologii jest nie złe.Mało pali i ma 8 do setki.Z dieselem 175km biturbo w długodystansowym teście auto świata  zyskało ocenę celującą (takim samym teście w którym zupełnie poległo Subaru)

Strasznie poległo: http://www.auto-swiat.pl/testy/porownanie-nissan-x-trail-walczy-z-mazda-cx-5-mitsubishi-outlanderem-i-subaru/8c9yz. 6 punktów różnicy na 459.

 

Aktualnie np. Forester'15 z SBD wychodzi już z CVT i X-Mode więc problem z np. ciężkim wchodzeniem biegów znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przestarzały system multimedialny,

 

 

dziwnie wygladajace nadwozie

 

 

przestarzały wyglad środka i multimediów

 

 

no i mamy zebrane podstawowe kryteria klienta zza oceanu.

Ciekawe jak to jest w Eu.

dokładnie,mało kogo interesuje co tam jest pod maska byle był automat

samochód ma jeździć i mało się psuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mieć ładne wnętrze i multimedia ;)

No pewnie!!

Głównie jesteś w środku prawda?

Multimedia połacza sie z telefonem przez BT i można spokojnie skupić się na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mieć ładne wnętrze i multimedia ;)

tu nie ma nic do smiania. Dobry system Mulimedialny z dobrym hifi to podstawa. inaczej bym wzial Forestera po rozwage ale jest m troche za bardzo niewygodny(dla mnie to podstawa) i "tanio" wykonczony nowy OBK nie ustepuje autom z wyzszej polki i jezeli ktos nie potrzebuje 0-100 w 8 s to rozsadna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tez sie zainteresowalem taka Mazda 6 2,2 AWD

 

 

a jak wygląda obecnie kwestia "gnicia" Mazdy ? W przeszłości to różnie z tym bywało.....

Miałem dwie szóstki - GG (model 2002-2007) i GH (model 2008-12). Żadna mi nie gniła. Słyszałem, że te pierwsze miały problem, ale mnie akurat nie dotknął. W kolejnym wypuście kompletnie nic. GJ (model 2013- ) jeszce chyba za młoda na ocenę.

Jako sympatyk tej marki mam licznych znajomych będących jej użytkownikami i nikomu, kto użytkuje egzemplarze produkowane od 2008 r. jakiekolwiek gnicie nie doskwiera.

A kolejnej mazdy nie kupiłem, między innymi, ze względu na żenująco wąską paletę silników do wyboru. No i co by o outbacku nie mowić (że o levorgu nie wspomnę), lepiej pod tym względem od mazdy nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie troche z madoxem - brak mocniejszego motoru w tej klasie to strzal w kolano.

 

Powinny byc dostepne w UE:

 

- 2.0 DIT 240 - 280 KM

- siakies nowe 2.5 - 3.0 D okolo 210 - 250 KM (moze warto pozyczyc cos od udzialowca?)

 

I jestem przekonany, ze rowniez takim w DE Subaru OBK zabrało by sporo klientow A6 czy serii 5.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- siakies nowe 2.5 - 3.0 D okolo 210 - 250 KM (moze warto pozyczyc cos od udzialowca?)

 

Chcesz wsadzić do Subaru nie-boxera?   :huh: 

 

Nie prościej kupić Toyotę lub inną Skodę? 


 

 

Dobry system Mulimedialny z dobrym hifi to podstawa.

 

No właśnie, zależy jakie kto ma priorytety?  

 

Dobre HiFi mam w domu, do zestawu audio w Forku Platinum nie mam większych zastrzeżeń. Do wykończenia w środku też. Fotele może są trochę śliskie (skóra) i nie mają kubełkowych kształtów, ale w długiej trasie mnie nie męczą.

 

Dla mnie podstawą są dobre właściwości jezdne, fajny silnik wraz ze skrzynią CVT, przestronność wnętrza, sprawność w "lekkim terenie". Jeśli potrzebujesz luksusu w aucie to są inne marki, które to oferują (oczywiście nie w tej cenie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...