Skocz do zawartości

Czy kupiłbyś XV raz jeszcze?


Toimi

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ogólnie wrażenia z jazdy XV?

Jeśli chodzi o moje zdanie - nie ma się do czego przyczepić. Mamy 2.0 benzyna, automat. Komfort lepszy niż w moim Hawku, ciszej, przestronniej, inaczej. Nie "zmusza" do deptania tylko do naormalnej jazdy - udało mi się uzyskać emeryckie 8 litrów na 100 km. Wszystkich wspomnianych wyżej mankamentów można się pozbyć - jeśli występują. U nas nic nie trzeszczy, nie puka, nie stuka, nie znosi podczas wiatru. W terenie (dojazd do działki +okoliczne wertepy), radzi sobie bardzo fajnie. I co ciekawe, rocznik 2013ty (powinien się wg opinii części forumowiczów dawno rolecieć :) ) .

Wychodzę z założenia że auto to narzedzie, więc jak Ci nie pasuje to sprzedaj i kup drugie. Zakup był świadomy a konkurencja może i oferuje więcej ale TEN model nam bardzo przypasował. Jeden lubi cygańską muzykę a drugi jak ktoś w gary napierdziela. Reasumując  = tyle będzie zdan co właścicieli :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...no wlasnie,tle zdan,co wlascicieli...

Przejechane mam 2150 km od zakupu.

Najwazniejsze dla mnie zalety auta-niesamowita zwrotnosc przy parkowaniu,manewrowaniu w miescie,moje osobowki o wiele trudniej sie wstawia w ciasne miejsca parkingowe.

Wygoda wsiadania,wychodzenia,pakowania dzieci do fotelikow,ale to chyba zasluga podwyzszonego zwieszenia.

Skrzynia cvt-swietna sprawa na miasto,korki,daje oszczednosci w por. z manualem,jest sprawna,lagodnie pracuje,jest szybka,na polecenia manetek.Nie ukrywam,ze ostre przyspeiszanie to praca na amanetkach.Auto ma kopa,ale trzeba umiec manetkami popracowac,gdyz w trybie  auto ,cvt nie jest zrywna.Dla mnie bardzo przyjemnie sie nia pracuje,obsluguje.Ktos pisal,ze jest powolna.

Moze gdy z R wrzucimy na D,po puszczeniu gazu na postoju jest 1 sekundowe zawahanie,ale...tylko na postoju, przy ruszaniu i na zimnie...Moje wlasne obserwacie,auto stoi na zewnatrz.

Praca klimy-w porownaniu z Legacym z 06 jest malo precyzyjna,komfortowa,potwierdzam powyzsze zle opinie,ze praca pozostawia do zyczenia,do dzis mam trudnosci z jej dopasowaniem.Oceniam to na b. krotkich odcinkach,auto jezdzi niedogrzane,wiec moze to duzo lepiej wyglada w trasie,po nagrzaniu,tez mam wrazenie,ze dziala lepiej,ale ciagle jej brakuje tej automatyki,pojezdze,zobacze.....

Z wad-niesamowicie szybko brudzi sie tylna szyba i KAMERA COFANIA,mam chlapacze,nawet jadac wolniej autem,brud wrecz chlapie mi sie na szybe i soczewke,ktorej wielkosc nie poraza.Nie mialem auta z tylna wycieraczka,suva,wiec moze tak inne tez maja,ale troszke mnie to irytuje.

Radio-muzyka z kazdego zrodla odtwarzania,uwazam,ze jest dobrze odtwarzana przez glosniki,basy daja,nie jest tak zle,jak opisuja.

Podobnie.Halas w srodku jest niski,do 120-130 km naprawde jest ok.Silnika naprawde nie slychac mocno,pracuje milo,ale daleko mu do warczenia boksera typowego.Bo kabina jest wygluszona dobrze.Nie mam tego,co spotkalo mnie w demowce,ze z tylnych kol daje sie we znaki halas ,nawet przy otwartej zaluzji bagaznika,na zimowych kolach,uwazam,ze auto nie jest glosne.Powyzej 130-wiecej,robi sie gorzej,poki co,nie jezdzilem wiecej niz 145 km/h.

Hopy-tu nadal mam wrazenie,ze cos mi podskakuje-odbija-dobija z tylu,ale ,wywale fotelik,rolete bagaznika,kompresor,gratywowczas potestuje wiarygodnie,gdyz woze jakies graty w srodku,moze cos luznego mi lata.Ale jest jedna rzecz,otoz,w momencie podskoku na hopie tylnej osi,zapala mi sie na 1 sek. lampka kontroli trakcji,hmmmmm.Kola nie stykaja sie z podlozem?Komp tak to odbiera??

Ogolnie-jestem poki co bardzo zadowolony z auta po miescie,porecznie,manerwuje sie wysmienicie,zrywne,komfortowe,pali umiarkowanie,jak dla mnie mniej niz moje stare Legacy,skrzynia idealna na miasto,poelcam szczerze,nigdy manual z tego modelu, no i moze to jest srednio mile,ze w cvt naped na tylne kola jest czuc po kilku milisekundach zawahania,auto jest przednionapedowka,potem 4-lapem,tak tez mam w AT w Legacym.Tu manual jest gora.....

Baczkow nie krecilem,jezdzilem z automatyka na sliskim,snieznym podlozu,nie dalo sie wybic go z kierunku,komp ingerowal,nie mialem tez wearunkow i czasu,by sie pobawic....Ech,starzeje sie i codziennosc niestety dobijaja....10 lat temu chcialo mi sie o wiele wiecej ;-)

Ostatnia rzecz: bagaznik-na miasto,jezdzenie wokol komina ok,ale na wyjazdy rodzinne,tylko bagaznik dachowy,albo....inne auto z co najmniej 450 l bagaznikiem.Mnie te 380 l,jak zobaczylem,zmusilo do glebokich przemyslen......Ale serce wygralo,a nie rozum.Ale skoro 2x w roku wyjezdzam zapakowany,to tylko te 380 l wiatru na co dzien bede wozic...

Edytowane przez lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja opinia  potwierdza  ze wersja po 2 liftingu jest poprawiona w wielu kwestiach. 

 

 

Hopy-tu nadal mam wrazenie,ze cos mi podskakuje-odbija-dobija z tylu,ale ,wywale fotelik,rolete bagaznika,kompresor,gratywowczas potestuje wiarygodnie,gdyz woze jakies graty w srodku,moze cos luznego mi lata.Ale jest jedna rzecz,otoz,w momencie podskoku na hopie tylnej osi,zapala mi sie na 1 sek. lampka kontroli trakcji,hmmmmm.Kola nie stykaja sie z podlozem?Komp tak to odbiera??

mam dokładnie to samo pisałem o tym  już w paru watkach 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawalniczy-to ironia,czy szczerosc?;-)

Pisze w pracy,dyzur,przeziebiony jestem,leb mnie boli,wqrwiaja mnie polskie znaki,ale chyba idzie mi z ortografia.

Opis XV Cie interesuje?Serio?Mialem to opisac kilka tygodni temu.Troche przestalem zyc tym autem,bo jest idealne do miasta...

Problemem jest moje Legacy z 06.Stoi,stoi...Zona sie rozwodzi juz 3 raz zemna,bo chce bym grata sprzedal....Napisze zartobliwie,a co mi tam....smiejscie sie...

W garazu mam Legacy 2.0 AT  06 Z 124 kkm przebiegu,porzadnie utrzymany,zadbany, Civica z 05 1.4 Zony od nowosci,przebieg 73 kkm......A XV kupiony 9.11.2016 stoi na zewnatrz,brudny,zamarzniety,skopany przez dzieci,ale jezdzi prawie codziennie.....Smiac sie prosze,bo rodzina sie ze mnie smieje,ze stary grat Legar w garazyku pod piezynka,Zonowoz wiadomo,a nowka na zewnatrz.....Tlumacze,ale to nic....chyba co jest nie tak ze mna.......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczna prośba, bez urazy. Bardzo trudno się to czyta, zwłaszcza na smartfonie.

Kiedyś chciałem kupić żonie XV. Z braku samochodów na rynku padło na forka. Ale wątek śledzę nadal z ciekawości. Większości problemów które są tu poruszane ja w Forku nie dostrzegam. I z tej perspektywy oceniam, że dokonałem słusznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,sorki,troche poprawilem,ale pisze z ustawieniami forum,w zakresie czcionki itp.

Ja nie zaluje wyboru.Forester to kobyla w por. z moim autem, Zona nie dalaby rady po miescie,w zamierzeniu auto ma byc dla niej ;-),cenowo brakowalo mi sporo,a i tak auto mam w leasingu,wystarczy. Wiec nie bede pisac doloz troszke,bo to troche w kilkudziesieciu tysiacach mi wychodzilo,a to juz nie troche......

Auto pod nasze potrzeby,miasto,miasto,miasto,trasa z max. zapakowaniem 2 x w roku,wiec jakos pomecze sie z boxem na dachu,pierwszy test za 2 tyg. Auto wg. mnie jest poprawione,porownujac z Mazda x5 ,bo troche ja bralem pod uwage,odstaje sporo pod kazdym wzgledem,no moze,z 4x4 prawdziwym,ktorego Mazda nigdy miec nie bedzie,cenowo powalila mnie w zestawieniu z automatem.....Porownywalem z Renegadem,fajny,ale chyba ma wiecej mankamentow niz moj i cena prawdziwego 4x4 chora byla.W salonie siedzialem w Forku i w xv,to dwa inne auta,gdybym mial smigac sporo autem w trasach,z rodzina,nie kupilbym xv do tego,a na miasto,tylko xv . W  terenik tez wjedzie :-) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze tak, jednak nie doświadczyłem w forku wielu niedogodności o których użytkownicy XV piszą w tym wątku (tragiczne wygłuszenie, twarde zawieszenie, skaczący tył, nieprecyzyjne prowadzenie itd.). Albo jestem mało wymagający albo forek jest jednak bardziej dopracowany. Niestety nie było mi dane użytkować na co dzień XV, więc nie mam bezpośredniego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doświadczyłem żadnego uciekania tyłu,auto wręcz jest trudne do wytracenia,na śliskim, śnieżnym podłożu auto posłuszne,dla mnie nie ma bezpieczniejszego na zimę,niż Subaru.Napęd daje poczucie bezpieczeństwa i frajdę.Jeździłem Legacym na letnich,bo nie przełożyłem,owszem,latał bokiem,słuchał się,ale w ruchu cywilnym musiałem hamowania pilnować.Niby kiedyś były Stomile i jeździli ludzie,ale....Zimówki,to jednak dobry wynalazek.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawalniczy, gdzieś czytałem w wątku o  Forku XT narzekania na słabe wykończenie auta. Co do prowadzenia - fakt, XV nie ma samopoziomujących amortyzatorów, a złego prowadzenie osobiście nie stwierdziłem (MR 2014 z silnikami benzynowymi miały zmienione nastawy zawieszenia). Byłbym ciekawy Twojej opinii po przejechaniu się XV. Pozdrawiam

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze tak, jednak nie doświadczyłem w forku wielu niedogodności o których użytkownicy XV piszą w tym wątku (tragiczne wygłuszenie, twarde zawieszenie, skaczący tył, nieprecyzyjne prowadzenie itd.). Albo jestem mało wymagający albo forek jest jednak bardziej dopracowany. Niestety nie było mi dane użytkować na co dzień XV, więc nie mam bezpośredniego porównania.

Na forum jest 2-3 niezadowolonych użytkowników XV i wszędzie o tym piszą. A wątek o uciekającym tyle to IMO typowy trolling internetowy, pewnie opłacany przez konkurencje. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest 2-3 niezadowolonych użytkowników XV i wszędzie o tym piszą. A wątek o uciekającym tyle to IMO typowy trolling internetowy, pewnie opłacany przez konkurencje. 

:biglol:   :biglol:   :biglol:

tak to prawda jesteśmy w zmowie z czeskim producentem i chcemy zdobyć władze nad swiatem  ;)

 

 

forek i XV to 2 zbliżone (wręcz tożsame)auta i pod względem standardu montażu i wykończenia, z wyciszeniem włącznie..

być może jest tak jak piszesz i standard montazu i wykończenia jest na tym samym poziomie ale konstrukcyjnie to 2 różne auta . Być może właśnie przez konstrukcje nadwozia hałasy dostające się do kabiny ( z nadkoli, silnika, pędu powietrza ) są wytłumiane a zawieszenie (tylne) nie tłucze się na nierównościach i nie traci kontaktu z podłożem ( reagujące esp) . Co powoduje, że "odbiór samochodu przez kierowce i pasażerów" jest zupełnie inny co przekłada się na większe zadowolenie. Zresztą tak na prawdę tylko kokpit jest taki jak w XV . Forek to na pewno bardziej konstrukcyjnie dopracowane auto

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na forum jest 2-3 niezadowolonych użytkowników XV i wszędzie o tym piszą. A wątek o uciekającym tyle to IMO typowy trolling internetowy, pewnie opłacany przez konkurencje. 

:biglol:   :biglol:   :biglol:

tak to prawda jesteśmy w zmowie z czeskim producentem i chcemy zdobyć władze nad swiatem  ;)

 

Ty jesteś akurat jednym z kilku niezadowolonych posiadaczy XV, natomiast:

 

@byłyfansubaru - konto zarejestrowane wczoraj, i już w swoim piątym poście ostrzega na czerwono przed zakupem bo auto jest niby niestabilne na śliskim.

Nietabilność polega na uciekaniu tyłu auta o 1-2 stopnie, serio jeden-dwa stopień nie dziesięć - dwadzieścia. To te same stopnie których na jeden obrót kierownicy przypada 360 ?

Jeśli nie troll to co?????

https://forum.subaru.pl/index.php?/user/28850-by%C5%82yfansubaru/

 

I nie myślałem o czeskim producencie, raczej o Japońskiej konkurencji produkującej plastikowe badziewie

Post #18:

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/92886-niestabilny-ty%C5%82-auta-na-%C5%9Bniegu-i-lodzie/

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat o japońskiej konkurencji mam bardzo dobre zdanie miałem hondy , mam Yarka auta mega nie do zdarcia kosztujące imo odpowiednio do tego co otrzymujesz. Niestabilne to za dużo powiedziane/napisane. Prowadzi sie nerwowo z obciazeniem zresztą  zostało o tym napisane już 2 lata temu w którymś z wątków o xv przez ketiva, użytkownicy potwierdzili i tyle. - nie jest to niczym nowym. Niestety tak to jest z XV. Coraz więcej używanych modeli pojawia się na naszym rynku, ludzie je kupuja i nagle okazuje się ze Subaru nie jest takie wow. Takich wpisów będzie coraz więcej , bo coraz więcej jest użytkowników tego modelu i to z roczników 2012-2014. Sytuacja analogiczna z awariami w SBD. Najpierw było kilku uzytkoników  tych aut bo były drogie, nie psuły się, wraz z czasem aut było coraz więcej i coraz więcej awarii, co przełozyło się na coraz to nowe watki na tym forum

 

@byłyfansubaru - konto zarejestrowane wczoraj, i już w swoim piątym poście ostrzega na czerwono przed zakupem bo auto jest niby niestabilne na śliskim. Jeśli nie troll to co?????

rozgoryczony właściciel Subaru który kupił auto mające dawac "confidence in motion" a tego nie oferuje tak jak powinno   ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wątek o uciekającym tyle to IMO typowy trolling internetowy, pewnie opłacany przez konkurencje.

 

Z pierwszym zdaniem Kolegi Jaca68 nie sposób się nie zgodzić !

Zgadzaam się również z @@Jaca68,

Dodatkowo uważam, że nicki typu 'nie lubie Subaru' itp. nie powinny być tolerowane na Forum, a autorzy z automatu blokowani.

Nie wim też jak można traktować poważnie posty takich 'Forumowiczy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się zbywać milczeniem, ale osobiście przed kupnem 1 swojego subaru wiedzę czerpałem też od Szanownych Kolegów, za co dziękuję. I tak sobie myślę, że warto polemizować z pewnymi postami po to tylko, żeby ktoś ad hoc nie odpuścił sobie realizacji swojego marzenia posiadania Subaru. Bo warto mieć Subaru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się zbywać milczeniem, ale osobiście przed kupnem 1 swojego subaru wiedzę czerpałem też od Szanownych Kolegów, za co dziękuję. I tak sobie myślę, że warto polemizować z pewnymi postami po to tylko, żeby ktoś ad hoc nie odpuścił sobie realizacji swojego marzenia posiadania Subaru. Bo warto mieć Subaru !

Zrozumiałe, jednak nie wybrałeś nicku np: 'Skoda lepsza od Subaru', 'nie lubię Subaru' czy coś w ten deseń ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@byłyfansubaru - konto zarejestrowane wczoraj, i już w swoim piątym poście ostrzega na czerwono przed zakupem bo auto jest niby niestabilne na śliskim. Nietabilność polega na uciekaniu tyłu auta o 1-2 stopnie, serio jeden-dwa stopień nie dziesięć - dwadzieścia. To te same stopnie których na jeden obrót kierownicy przypada 360 ? Jeśli nie troll to co????? https://forum.subaru...-byłyfansubaru/   I nie myślałem o czeskim producencie, raczej o Japońskiej konkurencji produkującej plastikowe badziewie

 

też tak to widzę... :) chyba  XV ich najbardziej boli bo zaczęła się sprzedawać i w sumie jest fajnym miejskim autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,troszke wazelinki w moim wydaniu :-)  

 

https://forum.subaru.pl/uploads/gallery_9760_370_482709.jpg

 

 

Moj białas kupiony kilka dni przed Swietem Niepodleglosci,cvt na miasto jest super.

 

 

''też tak to widzę... :)  w sumie jest fajnym miejskim autem'' , potwierdzam,wybralem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,troszke wazelinki w moim wydaniu :-)

 

https://forum.subaru.pl/uploads/gallery_9760_370_482709.jpg

 

 

Moj białas kupiony kilka dni przed Swietem Niepodleglosci,cvt na miasto jest super.

 

 

''też tak to widzę... :) w sumie jest fajnym miejskim autem'' , potwierdzam,wybralem ....

Ładny.

To oryginalne felgi?

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...