Skocz do zawartości

Spalanie forester 2.0 xt/2.5 xt


peha92

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam , ile nie "zaleję" zawsze mało....

Mnie też ;)

Zacznę za chwilę robić jak mój kolega, którego podwyżki cen paliw nie obchodzą, bo zawsze wlewa za 100PLN B)

Poza tym ja tam mam na chwilę obecną oszczędnego Stforka, gdyż robi za kuchenkę. Spalanie LPG na poziomie 12,5-13l. Wcześniej benzyny podobnie. Oczywiście spalanie gazu nie jest współmierne,gdyż przy obciążeniu silnika w okolicach 80% i wyżej automatycznie włączana jest Pb... A że Subbiemu zdarza się te granice osiągać często... :evil2: Stąd Pb ucieka równie sprawnie jak gaz. Poza tym spalanie i tak zależy od stylu jazdy łącznika między kierownicą, a pedałami gazu, hamulca i sprzęgła :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2.5XT pali  pomiędzy 10,6-11,5. Ostatnia trasa Kalisz- Szklarska Poręba i powrót 10.63/100 - gdzie się dało, jechałem na tempomacie. Nie uważam, abym zamulał auto i był zawalidrogą.. .

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą na krótkich trasach max. 16,6. Lato (Wawa lub Krk) 12,2-14. Trasa najmniej ok. 9, najwięcej 13.

 

I nie chce być inaczej... Jeżdżę normalnie z tendencją do lubię na krótko depnąć

 

P.S. Manual

Edytowane przez Cervellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

2.5XT A/T na podtlenku gazu,

Trasa ŚR 15-16,5 / MIN 14,3 / MAX - nie przeliczam około 20l.

Miasto ŚR 17,5 / MIN 14,9 / MAX -19L

 

Biorąc pod uwagę A/T, podtlenek// stały napęd/ moc i moment często wykorzystywany w 100% uważam że całkiem Ekonomiczne auto :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale dalej nie wyjaśniliśmy zagadki tego wątku " bmw 7 litrów na 100km " w domysle jest to spora jednostka benzynowa, bo porównanie diesla tu nie ma sensu. A więc? Po prostu bzdura jak ich mało oczywiście po mieście, bo może po trasie jakas nowa bawarska benzyna jest w stanie tyle osiągnąć i się nei zdziwie, ale po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2,5 XT A/T na (nitro)LPG

- dane z trasy (jazda raczej spokojna, przepisowa, bez "pałowania")

SR:13,3

MIN: 11,82

MAX: 13,96

 

Co do miasta: - danych szczególowych brak, ale bedzie 14,5 > do okolic 18~19L

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój Tata jadąc Tribecą 3,6 przez 20 km ze średnią prędkością 60km/h uzyskał spalanie wg komputera 5,5 :D także Subaru też potrafi być oszczędne ;) Oczywiście po przyspieszeniu do 90 komp już pokazywał ponad 8.

 

Co do Forka 2,5XT w automacie to po mieście od czasu do czasu cisnąc go od świateł można spokojnie się zmieścić w 13L. Przy spokojnej jeździe i małej ilości korków można zejść poniżej 12. Ale czy warto oszczędzać jeden litr kosztem małej zabawy;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje użytkowanie samochodu wygląda tak:

- codzienne dojazdy do pracy Wieliczka - Niepołomice;

- codzienna jazda podmiejsko-miejska (po bułki :P, załatwić coś, podwieźć dziecko), dystanse rzędu 1 km - 5 km;

- raz na kilka dni wizyta w Krakowie;

- raz na miesiąc przejazd z okolic Wieliczki w okolice Wadowic i z powrotem.

Wrzucając trzy pierwsze czynniki do wora wychodzi między 480 a 530 kilometrów na baku, czyli między 10,5 a 11,6 litra na 100 km.

Przejeżdżając trasę z punktu ostatniego dwukrotnie na baku schodzę w okolice 10,2 l / 100 km.

Wizyta sprzed dwóch lat w Bieszczadach (trasa 250 km), kilkukilometrowe przejazdy na miejscu (w sumie prawie 100 km) i powrót zamknęła się w jednym baku, czyli około 9,2 l / 100 km.

Co by nie było - kilka tysięcy kilometrów po zakupie to spalanie między 12 a 15 l / 100 km ;) Nauczyłem się jednak, że w środowisku, w którym się poruszam, nie ma sensu cisnąć do deski, bo drogi w znacznej większości z jednym pasem ruchu w danym kierunku i miejsc do wyprzedania bardzo mało. Więc sobie pyrkam w zakresie do 3 tysięcy obrotów ;) Żeby jednak turbina nie zaszła pajęczynami, raz na kilka kilometrów zwiedzam czerwone pole ;)

Oczywiście jazda po Krakowie to co innego. Ale i tak tocząc się w moim stylu mieściłbym się w granicach 11,5 - 13 l / 100 km.

Edytowane przez sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...