Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Volvo to już Chiny czy jeszcze Szwecja, ale na przykładzie tego auta mogę powiedzieć, że jedno z pierwszych aut nowych, które po tygodniu wylądowało w serwisie z powodu awarii pompy wspomagania. Gdyby nie kontakty i życzliwość ASO, termin oględzin był za 4 dni... Część płynęła podobno ze Szwecji (?) tydzień. Cała naprawa 2 tygodnie. Po kolizji naprawa w ASO - oględziny tydzień (telefon codziennie), oczekiwanie na części 2 tygodnie (ponoć był sztorm na Bałtyku...), auto oddane po 4 tygodniach z zamontowaną starą listwą, po montaż której musiałem stawić się 3 tygodnie później. Łącznie prawie 2 miesiące.

Awaria silnika w Renault (blok silnika) - oględziny, reakcja Renault Polska, czekanie na części... auto dostaliśmy po 3 miesiącach i tego samego dnia wróciło na lawecie już do innego warsztatu,gdzie okazało się, ze poprzedni zamontował osprzęt od starego silnika (m.in. turbinę) mimo, że Renault Polska dało zlecenie na całość (i tak było na FV). Łącznie - 4 miesiące. Czy zatem w Subaru jest tak "źle"? Nie wiem. Wiem natomiast, że dzwoniąc do serwisu z problemem z kołem, który okazał błahy, ASO znalazło 30 minut tego samego dnia, udzielono mi pomocy a opłata była bardzo rozsądna jak za usługę "na cito". Przypomnę - bez "wejść" w ASO Volvo termin oględzin auta, którym nie dało się jechać - 4 dni.

 

Czyli zostaje jedynie ... Skoda :P  ;):excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie o to chodzi

Co by toyota nie zrobiła to jest to dla mnie nudna marka

Chociaż może to się zmieni , nadchodzi nowa Supra

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Zawsze 4x4? Kurczaczki, gdzie Ty jeździsz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Nie udał się bo TY tak uważasz? Więcej luzu. Świat jest kolorowy, różnorodny, każdy ma prawo do opinii, Ty także. Na szczęście dla Subaru i Toyoty są tacy, którzy kupują to co dla Ciebie nie ma racji bytu. Boje się pomysleć, jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy tak podchodzili do tematu. Na ulicach widzielibyśmy tylko 4x4 Subaru. I zero sarkazmu ;)

Pozdrawiam Cie ciepło !

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

którzy kupują to co dla Ciebie nie ma racji bytu.
Duży wolumen w sprzedaży Toyoty to floty. Dlatego porównanie do VW ma tu sens i nie jest wg mnie obraźliwe. Tak po prostu jest. Znasz np. bank w którym flotę stanowią XV zamiast Aurisów, czy Outbacki zamiast Avensisów albo XT zamiast Rav?

Oczywiście bez spinania, tak tylko zauważam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

którzy kupują to co dla Ciebie nie ma racji bytu.

 

Duży wolumen w sprzedaży Toyoty to floty. Dlatego porównanie do VW ma tu sens i nie jest wg mnie obraźliwe. Tak po prostu jest. Znasz np. bank w którym flotę stanowią XV zamiast Aurisów, czy Outbacki zamiast Avensisów albo XT zamiast Rav?

Oczywiście bez spinania, tak tylko zauważam.

Pozdrowienia

Konia z rzędem jak ktoś firmę z taka flota znajdzie :) nie wiem dlaczego porównanie do VW miałoby kogokolwiek obrazić? Ludzie maja rożne potrzeby, zasobność portfel etc. i stad inni ludzie próbują wytwarzać to, co zaspokoi te potrzeby. Każda marka ma swoją Klientelę i swój pomysł na jej zdobycie. XV (bo o tym tem wątek) tez, choć jak widać w PL z rożnych powodów model raczej rzadko spotykany. Podobne zreszta jak BRZ. Za to dzień bez widoku Octavii w mieście byłby chyba niemożliwy. Ergo - Skoda lepsza od Subaru! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaraki to auta na "ciężkie warunki" i najwięcej ich śmiga tam gdzie takie auta są niezbędne - w Polsce to rejony górzyste. Skoda czy Toyota to niezle auta, w miare tanie w eksploatacji ( serwis/ spalanie / czesci też jakies super drogie nie są ) , z dobrymi warunkami finansowania. Subaraki to specyficzne auta, nie tanie w eksploatacji, raczej paliwożerne z drogim serwisem, warunki finansowe też takie sobie więc nie ma co się dziwić że na zwyczajnych nizinnych drogach to raczej egzotyczne twory. Np byliście w Szwajcarii i widzieliście ile tam Subaraków śmiga ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Cie ciepło !

Ja też pozdrawiam

 

 

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Zawsze 4x4? Kurczaczki, gdzie Ty jeździsz? :)

Wszędzie ,zdecydowanie bardziej czuje się bezpiecznie w takim aucie , dlatego kupuje

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Cie ciepło !

Ja też pozdrawiam

 

 

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Zawsze 4x4? Kurczaczki, gdzie Ty jeździsz? :)

Wszędzie ,zdecydowanie bardziej czuje się bezpiecznie w takim aucie , dlatego kupuje

I to rozumiem. Moja Żona też na miasto pyta czy auto ma 4x4. Czuje się pewniej. Ale frajda zarzucenia tyłem taką turbomiatą... Bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam Cie ciepło !

Ja też pozdrawiam

 

 

Może dla Ciebie

Dobre porównanie bo ja np wole zielona kurę na masce od

wieswagena

Dla mnie gt86 i Brz nie maja racji bytu bo maja napędzana jedna oś

Zawsze kupuje samochody 4x4 i Subaru tutaj rządzi , wiec twój sarkazm się nie udał

Zawsze 4x4? Kurczaczki, gdzie Ty jeździsz? :)
Wszędzie ,zdecydowanie bardziej czuje się bezpiecznie w takim aucie , dlatego kupuje

I to rozumiem. Moja Żona też na miasto pyta czy auto ma 4x4. Czuje się pewniej. Ale frajda zarzucenia tyłem taką turbomiatą... Bezcenne ;)

 

4x4 jest spoko, ale bez przesady że tylko tym da się jeździć :) jeździłem fwd i rwd i szczerze mówiąc rwd, zwłaszcza zimą jest fajne :) Zwłaszcza w pierwszym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwile mnie nie bylo - wlasnie przesledzilem watek...

 

Do KARAS: nie przejmuj sie chlopie opinia Pana Andrzeja Kopera (mnie tez raz kasliwie odpowiedzial - srednio mnie to rusza, tym bardziej ze była to wtedy uwaga raczej malo obiektywna no bo przeciez - czlowiek ten z Subaru jest jak wiemy bardzo zwiazany)... Jak dla mnie nie marudzisz lecz mowisz po prostu prawde o XV - poparta relacja z jego dlugiego posiadania - obiektywna. Ja Cie rozumiem... Tez mialem tozsame odczucia... Kupilismy te auta sercem a nie rozumem... Ale moze dlatego wlasnie motoryzacja jest taka piekna...

 

Teraz z innej beczki - dzis udalo mi sie troche pojezdzic Range Roverem EVOQUE - jest super komfortowy, cichy, wysmakowany, a do tego wielce trendy, fancy, cool - jak to mowi dzisiejsza mlodziez... To moj nowy faworyt..., na ktorego mnie jednak nie stac... Ehhh... Samo zycie... Pozdrawiam Panowie... :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Range Roverem EVOQUE - jest super komfortowy, cichy, wysmakowany, a do tego wielce trendy, fancy, cool

 

I jeszcze mniej praktyczny niż XV ;) Jakbym miał już wydawać kupę kasy na takie auto to wybrałbym nowe Discovery Sport. Przynajmniej jest obszerny w środku i przez boczne szyby cokolwiek widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Sport - za duzy i jeszcze drozszy i juz nie taki cool! :-)

 

Przemekka: A czemu uwazasz ze Evoque jest jeszcze mniej praktyczny od XV?

Jest wygodny, cichutenki, komfortowy, bardzo dobrze zmontowany-nic nie skrzypi wewnatrz, nie buja po trasie przy wietrze, jest szybki, pali podobnie, ma na prawde spore wnetrze, ma tez duzy bagaznik (wiekszy od XV), super audio, ciekawy design, "jakies" 4x4, spory przeswit, krotsze niz XV zwisy... Widocznosc na boki nie jest zla, no moze do tylu troche gorsza ale w standardzie masz czujniki wkolo auta i kamerke 360 stopni wiec no problem... Tylko ta cena...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg cennika na stronie internetowej najtańsza wersja disco jest ponad 20 tys. niższa niż Evoqua.

 

Pewnie jest cichy i wygodny, ale koncepcja tego auta mnie nie przekonuje. Auto do lansu i tyle. Wolałbym forka XT albo jeśli z tej marki właśnie disco sport.

 

Ale fakt cool jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg cennika na stronie internetowej najtańsza wersja disco jest ponad 20 tys. niższa niż Evoqua.

 

Pewnie jest cichy i wygodny, ale koncepcja tego auta mnie nie przekonuje. Auto do lansu i tyle. Wolałbym forka XT albo jeśli z tej marki właśnie disco sport.

 

Ale fakt cool jest. ;)

My z żoną w tym jesteśmy zgodni - bralibyśmy Range Rovera. no ale cena powala choć to za co płacimy również.

Zchodzac na ziemię, Discovery Sport to następca Freelandera. Nad FXT moim zdaniem ma przewagę pod względem standardu montażu, wyposażenia wnętrza, designu. Co do trakcji, osiągów lepszy wg mnie Forek. Dzielnością w terenie producent się nie chwali, to zwykły SUV.

Nowe Discovery wchodzi na rynek, super auto, mocarne w terenie, z dwustopniowym reduktorem z prawdziwego zdarzenia, programami sterowania napędem 'terrain response', deklarowaną w specyfikacji glębokością brodzenia 900 mm z funkcją wykrywania głębokości brodu. Aluminiowe nadwozie..ale znowu cena..

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...