Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie przejmuj sie chlopie opinia Pana Andrzeja Kopera (mnie tez raz kasliwie odpowiedzial

 

Kąśliwie - ale nie chamsko i prymitywnie jak ty.

Miałem przyjemność poznać i kilkukrotnie rozmawiać z Panem AK w Warszawie.

Chciałbym żebyście posiadali chociaż część wiedzy i doświadczenia co on i jego ludzie.

 

 

 

Jak można porównywać Evoque do Xv...

 

Przecież to znawcy i fachowcy, ekstraklasa światowa  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przynajmniej dużo tańszy a napęd wystarczający
 

Cytując klasyka Ryszarda Ochódzkiego :"To jest XV na miarę naszych możliwosci - i to nie jest nasze ostatnie zdanie  :biglol: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać można wszystko ze sobą. Co też uczyniłem. ;)

 

No chyba,że przyjmiemy zasadę,że "de gustibus non ..." to wtedy faktycznie jest bez sensu.

 

A co do nowego Discovery (tego prawdziwego, nie sport) to taka terenówka dla szejków do jazdy po pustyni. Już widzę jak ktoś kupuje takie auto za tę cenę i jeździ nim na wyprawy, nie wspominając już o cięższym terenie. Z pierwszą czy drugą generacją nie ma prawie nic wspólnego. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, XV został zaprojektowany jako auto do miasta, ale z możliwościami poruszania się po nieutwardzonych drogach, z czego wywiązuje się bardzo dobrze (takie jest moje zdanie - nie jestem "znafcą" a jedynie wysnuwam takie wnioski na podstawie własnych spostrzeżeń). Do tej pory przejechałem 65.000 km i nie mogę złego słowa powiedzieć na XV. Dla mnie bardzo istotna jest trwałość, bo jeżdżę stosunkowo długo samochodami, które mam od nowości . Zobaczymy jak będzie dalej i jak z kosztami eksploatacji . Po 4 latach użytkowania przy ubezpieczeniu AC/OC auto wyceniono na ponad 60.000  , a koszta poza obowiązkowymi przeglądami gwarancyjnymi i jednym w ASO poza gwarancją to wymiana klocków ham. z robocizną  za 200 zł . Ogólnie  nie jest źle, a można  nawet stwierdzić -że bardzo dobrze.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać można tylko czy to ma sens ?

 

A dlaczego nie? 

 

Kolega @reality swego czasu zamieścił bardzo obszerny post z dokładnym opisem różnych aut, które przetestował poszukując następcy XV'a. Część z nich też nie miała wiele wspólnego z crossoverem. Mój wpis był ad vocem. ;)

 

Porównanie Evoque'a z XV jest jak każde inne porównanie. Dla mnie jest to auto niepraktyczne, a na pewno mniej praktyczne niż XV. Drogie, z małymi okienkami, niezbyt obszerne jak na swoje gabaryty, ani terenówka, ani osobówka. Na pewno jest wygodne i ciche (w porównaniu do XV'a), ale ja osobiście bym go sobie nie kupił. Była to moja subiektywna opinia, nikogo ani nie namawiam na to auto, ani nikomu nie odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zamieszczonych filmikach z Subariady do Gruzji , że XV forumowicza Wipolak, także uczestniczył . Jestem pełen podziwu, bo z załączonych materiałów filmowych wynika ,że lekko nie było . To jest też pewien wyznacznik uniwersalności tego auta. Fajnie, że jest możliwość wyboru nawet w ramach jednej marki - nie każdy potrzebuje Forestera lub OBK. Moim zdaniem XV to udany kompromis  dla tych co nie potrzebują SUVa na codzień , a jednocześnie lubią czasem zjechać z "utwardzonych szlaków". Z tego co czytałem XV to rozwinięcie koncepcji Imprezy XV , którą ganiono za to że nie posiada odpowiedniego prześwitu. Nie wiem jakie są opinie użytkowników o Imprezie XV, ale jeden z forumowiczów jest rekordzistą jeżeli chodzi o przebieg SBD w Imprezie XV .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK CVT: no nie wytrzymam - a Twoim zdaniem Twoja opinia o nas wszystkich zawarta w Twoim zyczeniu, ze chcialbys abysmy wszyscy mieli taka wiedze jak Pan AK nie jest chamska i prymitywna? Guru? Nie moj... Nie musze miec akurat "takiej" wiedzy i akurat w "takim" temacie aby byc wartosciowym czlowiekiem/rozmowca. Zatem teraz ja poczulem sie nieswojo czytajac to... Ta ow "kasliwa uwaga" tego Pana wtedy tez byla nie na miejscu... Tym bardziej ze ja swoj post szybko poprawilem i przeprosiny zamiescilem - komentarza z drugiej strony jednak juz nie bylo... Latwo jest wyrwac jeden niewlasciwy wyraz z kontekstu i go napietnowac - prawda? (to "hejterstwo" w najgorszym wydaniu). A potem cisza... Fair? Ja nie dziele tez ludzi na lepszych i gorszych ze wzgledu na wiedze akurat o Subaru czy tez na jakikolwiek inny temat - to byloby smieszne i trywialne (mam wsrod przyjaciol wielu wartosciowych ludzi ktorzy akurat nie maja bladego pojecia o Subaru i wcale za tym nie tesknia). Lubie dialog - dostosowuje sie w nim jednak ZAWSZE stylem do mego rozmowcy - to tyle w temacie... Nie wroce juz raczej do tego nie prowokowany...

 

POLAK900: Ja tez nie dokonuje zadnych porownan XV do Evoque - po prostu mi sie spodobal, dobrze sie w nim czulem, to byla mila jazda... :-) Ale faktycznie - o gustach - szczegolnie co do wygladu - dzentelmeni nie dyskutuja... :-)

 

Doceniam slowa PRZEMEKKA o Evoque (i wczesniejsze opinie KARASA o XV) - dal opinie, nie musi mu sie podobac to co innym - wystarczy jednak jak widac chocby na zalaczonych przykladach - szacunek do czyjegos zdania, a nie cytowane "kasliwe uwagi"... Tak jak obiecalem wyzej - nie bede ciagnal tej kwestii dalej bo nie o to chodzi by robic burze w szklance wody - szczegolnie w tym miejscu...

 

Pozdrawiam zimowa pora. :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym bardziej ze ja swoj post szybko poprawilem i przeprosiny zamiescilem

 

miło , że Pan przeprosił , Karaś też poprawił i przeprosił za wycieczki osobiste w stosunku do forumowicza.. :) ..ważne , że posuwamy się we właściwym kierunku... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju - tym razem trafiony komentarz - pozdrawiam bardzo serdecznie - spokojnego wieczoru zycze.

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myli się Pan Nie przeprosiłem bo to ja zostałem "zaatakowanym" natomiast poprawiłem bo uznałem ze tak trzeba. Natomiast ciesze się że Pan również bierze sobie słowa forumowiczów-zresztą nie tylko moje  do serca i Pańskie uwagi stają się coraz mniej kąśliwe i uszczypliwe.

Ma Pan racje ze

 

 

 

ważne , że posuwamy się we właściwym kierunku...
 

:thumbup:  :thumbup:

 

Evouge zacne auto tylko ta cena...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miło , że Pan przeprosił , Karaś też poprawił i przeprosił za wycieczki osobiste w stosunku do forumowicza.

 

myli się Pan Nie przeprosiłem bo to ja zostałem "zaatakowanym" natomiast poprawiłem bo uznałem ze tak trzeba. Natomiast ciesze się że Pan również bierze sobie słowa forumowiczów-zresztą nie tylko moje  do serca i Pańskie uwagi stają się coraz mniej kąśliwe i uszczypliwe.

Ma Pan racje ze:

 

ważne , że posuwamy się we właściwym kierunku...

 

:thumbup:  :thumbup:

Pozdrawiam!

Dokładnie tak. Kierunek jest właściwy :) A wymieniając się poglądami zawsze można się od siebie czegoś nauczyć. Dzięki opiniom użytkowników, szczególnie tych mniej zadowolonych, można zwrócić przed zakupem uwagę na coś, co podczas jazdy próbnej moze umknąć. I łatwiej podjąć decyzje o zakupie, tak, by potem nie byc rozczarowanym. Bo to sytuacja zła i dla Kupujacego i dla Sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzej Koper powiedział myli się Pan Nie przeprosiłem bo to ja zostałem "zaatakowanym" natomiast poprawiłem bo uznałem ze tak trzeba. Natomiast ciesze się że Pan również bierze sobie słowa forumowiczów-zresztą nie tylko moje  do serca i Pańskie uwagi stają się coraz mniej kąśliwe i uszczypliwe. Ma Pan racje ze
 

 

nic takiego nie mówilem...... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam -temat dotyczy XV , a nie przepychanek słownych . Więcej luzu Panowie i będzie ok  ;).   


A jakaś opinia co do Imprezy XV (poprzednika XV), by się znalazła ? Ciekawy jestem jakie są opinie użytkowników tego modelu po kilku latach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I choc o gustach sie nie rozmawia to paskudna byla ta wersja... :-)

 

Ps.: na YT pojawił sie niedawno kilkuminutowy test miejakiego RWD PB dotyczacy Subaru XV po lifcie zeszlorocznym - czyli ostatniej wersji... Wpiszcie w lupke "subaru xv test pl" - powinien byc jako pierwszy wynik wyszukania...

 

Ps.: wlasnie przeczytalem w polskiej prasie motoryzacyjnej potwietrdzenie tego co pisalem wczesniej i o czym pozniej tez wspominaliscie ze w marcu w Genewie bedzie premiera nowego Subaru XV, zas jego sprzedaz w Europie (w Polsce?) rozpocznie sie latem... :-)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o Evoque mowa, tu widac jak sobie radzi w terenie - odpadajace plastiki sa dowodem na to, ze to bulwarowka ;) Ale z XV pewnie byloby podobnie, wiec nie narzekam!

 

 

Za to mozna porownac suche dane:

XV/Evoque

 

Przeswit: 220mm/215mm

kat natarcia: 19,6°/25°

kat zejscia: 29,3°/33°

srednica skretu: 11,3m/=

 

Wniosek: XV musi pozbyc sie zderzakow ;)

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wniosek: XV musi pozbyc sie zderzakow
 

 

ano zdarza się, odpinają się boki, czasami spadną z bocznych ślizgów wystarczy ponownie zaklinać na swoje miejsca, czasami na dłużej zostaje odkształcenie ale wraca mniej więcej do formy jak jest ciepło 

 

ten z przodu 

29386245095_bf585c6d73_c.jpg32776492676_35a163331c_c.jpg

 

jak i ten z tyłu (tu właściwie śladów brak tylko spinek brakuje)

31974307904_433e5ed672_c.jpg32693957861_cd3e4a3681_c.jpg

 

zdarzyło mi się pościągać

 

 

 

niedawno przywaliłem przodem (zmrożonym plastikiem) na skraju ornego pola w wystający słupek stalowy (akurat kończył się na wysokości połowy czarnego pasa na przednim zderzaku) z racji śniegu wolałem nie zjeżdżać za bardzo z gruntowej drogi, na krótkim odcinku wgniótł się na 2 moze 3 cm ostatecznie w garażu wrócił niemalże do pierwotnej formy 

31974306394_1b2e903f5b_h.jpg

 

 

ogólnie wytrzymałe cholerstwo 

 

trudno za to XV nie 'kochać"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak i ten z tyłu (tu właściwie śladów brak tylko spinek brakuje)

tych spinek nie ma tam fabrycznie - przynajmniej ja nie mam ( miałem wymieniany tylni zderzak ) 

 

 

 

mozebne, ja zwróciłem na to uwagę "zaklikując" zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...