Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BartoszN napisał:

Obserwuje forum i z tego co widzę to Ci którzy mają pojęcie nie płaczą na temat tego auta.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bo i nie ma co płakać - obecna odsłona WRX STI to bardzo fajny samochód, chyba ostatnie po uśmierceniu EVO "analogowe" (ok, semi-analogowe) wozidło na rynku, problem w tym, że konkurencja przez te ostatnie 10 lat poszła mocno do przodu. Kiedyś to STI (i EVO) było wyznacznikiem i punktem odniesienia dla innych, teraz... cóż, jest nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sluf napisał:

Bo i nie ma co płakać - obecna odsłona WRX STI to bardzo fajny samochód, chyba ostatnie po uśmierceniu EVO "analogowe" (ok, semi-analogowe) wozidło na rynku, problem w tym, że konkurencja przez te ostatnie 10 lat poszła mocno do przodu. Kiedyś to STI (i EVO) było wyznacznikiem i punktem odniesienia dla innych, teraz... cóż, jest nieco inaczej.

 

Dokładnie. STi 2015+ jest obecnie fajnym samochodem i tyle.

 

Kiedyś STi było czymś co zawstydzało konkurencję a za kierownicą człowiek doznawał spazmów radości. W pewnym monecie STi zaczęło tracić przewagę nad konkurencją a następnie tracić do niej dystans. 

 

Dlatego zwyczajnie może lepiej dać w spokoju odejść aktualnemu autu i oczekiwać petardy za jakiś czas. Skoro aktualny Forek jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych modeli, to dlaczego nie można w przyszłości zrobić najlepszego STi, bądźmy dobrej myśli ;)

 

STi to motoryzacyjna ikona i taką pozostanie ale raczej dzięki modelom z przeszłości niż aktualnemu.  

 

 

 

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

STi to motoryzacyjna ikona i taką pozostanie ale raczej dzięki modelom z przeszłości niż aktualnemu.  

No właśnie - znaczy się, że STI skończyło się na Kill'em All, albo jak kto woli, na Hawkeye ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sluf napisał:

No właśnie - znaczy się, że STI skończyło się na Kill'em All, albo jak kto woli, na Hawkeye ;)

 

Nom, tak to jakoś wychodzi. Teraz STi jeździ dokładnie tak jak powinien w obecnych czasach jeździć WRX. Szybki sedan. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Wszystkie nie, tylko Skody i to służbowe ale co to ma do rzeczy? 

 

Napisałem to po przeczytaniu lamentów, jakie to wszystko dookoła jest fajne, a jakie STI słabe.

 

Poza tym mam wrażenie, że "Wasze" drogi to jeden wielki pas startowy, na którym synek tatusie w Gulfie R może wcisnąć pedał gazu do oporu, w rękach trzymając smartphona, wyprzedzając bez problemu wszystkie auta.

Tyle, że drogi składają się z zakrętów i jakoś nie przypominam sobie żeby jakaś służbowa Skoda narobiła mi wstydu.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _adi napisał:

 

Poza tym mam wrażenie, że "Wasze" drogi to jeden wielki pas startowy, na którym synek tatusie w Gulfie R może wcisnąć pedał gazu do oporu, w rękach trzymając smartphona, wyprzedzając bez problemu wszystkie auta.

 

Jeżeli chodzi o STi to tak, jeżeli chodzi o wszystkie inne auta to nie. 

 

11 minut temu, _adi napisał:

Tyle, że drogi składają się z zakrętów i jakoś nie przypominam sobie żeby jakaś służbowa Skoda narobiła mi wstydu.

 

Droga to nie miejsce na wyścigi. Wpadnij kiedyś na jakąś pojeżdżawkę, sprawdzimy jak będzie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Droga to nie miejsce na wyścigi. Wpadnij kiedyś na jakąś pojeżdżawkę, sprawdzimy jak będzie. 
 
 
Z tego co wszyscy marudza, że STI jest słabe to właśnie marudzą, że Skoda w dizlu porobiła ich na publicznej drodze, prostej drodze.
No chyba, że jestem z ciemnogrodu i teraz Skoda i pasat w dizlu latają po torach :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BartoszN napisał:

Z tego co wszyscy marudza, że STI jest słabe to właśnie marudzą, że Skoda w dizlu porobiła ich na publicznej drodze, prostej drodze.
No chyba, że jestem z ciemnogrodu i teraz Skoda i pasat w dizlu latają po torach :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Cóz, do wyboru, do koloru... Skody, Passaty, benzyny, diesle, FWD, AWD... może być nawet w kombi  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę to dwie ostatnie pozycje są w benzynie.
@chojny czy byłeś/jesteś w posiadaniu STI?

Tak, oczywiście Skoda w dizlu może być szybsza jak ogarnięty kierownik za kółkiem ale wsadz go do do STI to będzie jeszcze szybszy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chojny napisał:

 

Jeżeli chodzi o STi to tak, jeżeli chodzi o wszystkie inne auta to nie. 

 

 

Droga to nie miejsce na wyścigi. Wpadnij kiedyś na jakąś pojeżdżawkę, sprawdzimy jak będzie. 

 

 

 

I na takich pojeżdżawkach robią Cię służbowe Skody? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BartoszN napisał:

@chojny czy byłeś/jesteś w posiadaniu STI?

 

Nie ale jeździłem wszystkimi rocznikowo modelami a z uturbionych Subaraków mam pod kocykiem GTka, który starcza od lat na klepanie wszelkiej maści STi. B)

 

Teraz ścigam się czymś innym, czymś znacznie szybszym ;) 

 

STi MY15+ bardzo chleliśmy kupić, emocjonalne związanie z marką ale po rozczarowujących testach poszliśmy na zakupy do Niemców po coś bardziej nam pasującego :(

 

15 minut temu, _adi napisał:

I na takich pojeżdżawkach robią Cię służbowe Skody? ;)

 

Nie, a na takich nie jeżdżę już od kilku lat ;)

 

15 minut temu, BartoszN napisał:

Tak, oczywiście Skoda w dizlu może być szybsza jak ogarnięty kierownik za kółkiem ale wsadz go do do STI to będzie jeszcze szybszy.

 

Mylicie mocno miejsca, czas akcji, żart i szyderę z prawdziwym ściganiem ale takie to już mamy The Forum. ;) 

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 minuty temu, _adi napisał:

No.. trochę się napompowaliśmy ;-) 

 

Trochę, jak to w necie ;)

 

STi było, jest i zawsze będzie fajne ale.... gdyby nie to "ale". 

 

 

 

4 minuty temu, pegi napisał:

A cóż to za gietek?

 

 

Najszybszy, seryjny  ;)

 

7a.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech te Skody i Passaty mają i po 1000 KM, a ja i tak nigdy nawet przez ułamek sekundy nie pomyślę o zakupie czegoś takiego. Nie każdemu właścicielowi STI chodzi o to żeby napieprzać spod świateł i walczyć z każdym na "śmierć i życie". Życzę wszystkim banana na twarzy i czerpania przyjemności z jazdy, a nie tylko z pokonywania innych na światłach :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pencilpaul napisał:

Niech te Skody i Passaty mają i po 1000 KM, a ja i tak nigdy nawet przez ułamek sekundy nie pomyślę o zakupie czegoś takiego.

Nawet takiej ;)?  

BTW. Ktoś fajnie to nawet zrobił. A to tylko kolejna milionowa na drodze skoda. 

Edytowane przez allu
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

STi MY15+ bardzo chleliśmy kupić, emocjonalne związanie z marką ale po rozczarowujących testach poszliśmy na zakupy do Niemców po coś bardziej nam pasującego :(

 

Mylicie mocno miejsca, czas akcji, żart i szyderę z prawdziwym ściganiem ale takie to już mamy The Forum. ;) 

W 200% zgoda!

Niestety STI na tle konkurencji wypada blado i tylko zagorzali fani nadal nim jeżdżą ;). Takim i ja jestem, ale przynajmniej wydech i remap trzeba zrobić, bo seria to jest jakiś dramat :facepalm:.

 

A co do ścigania, to wielu już było z The Forum cwaniaków na drodze a na torze - no cóż, wyszły umiejętności :biglol:.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

mam pod kocykiem GTka, który starcza od lat na klepanie wszelkiej maści STi. B)

 

 

Pożyczyłbyś bratu na następne Plejady,  to by pokazał tym z Outlaw, że KM i Nm to nie wszystko. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu stoi STi, przed domem XT. Najpierw kupiłem STi, później XT-ka. Poprzednio jeździłem Foresterem Dieslem, którym zrobiłem 250 tys. km bez awarii sprzęgła, silnika itd. Dopóki miałem diesla, STi byłem zachwycony. Zachwyt opadł po zakupie XT. Dlaczego? Dlatego że STi jest po prostu słabe silnikowo. Zawieszenie, prowadzenie po prostu bajka. Ale XT jest autem bardziej uniwersalnym, który też daje dużo radości z jazdy dzięki CVT i 240 KM. STi w tej chwili na tle konkurencji wypada blado, potrzebne jest więcej mocy i momentu. W zakrętach pięknie jedzie, ale ze świateł też mogłoby zdecydowanie lepiej startować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...