Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Wygląda na to, że BMW spodobała się jazda Roberta :D

 

Znalazłe jeszcze coś ciekawego:

 

"W piątek zaprezentowaliśmy krótki wywiad z dziennikarzem "F1 Racing" Anthonym Rowlinsonem przeprowadzonym przez żurnalistę dziennika "Rzeczpospolita". Wówczas była to wypowiedź o szansach Polaka w wyścigu. O to co powiedział po wczorajszych zawodach reporterowi innej gazety codziennej - "Życie Warszawy".

 

 

Pytanie: Jak oceni Pan występ Roberta Kubicy?

 

Anthony Rowlinson: "Dyskwalifikacja to wina zespołu, a nie jego. Gdybyby nie to, zdobyłby punkty, a to wielki wyczyn dla debiutanta. Nie zdarzało się to zbyt wielu kierowcom. Było widać, że brakuje mu doświadczenia, właśnie dlatego wypadał z toru. Z drugiej jednak strony, podczas GP Węgier zdarzyło się to bardzo wielu zawodnikom, z mistrzami świata na czele."

 

Szczególnie przy drugiej „przygodzie”, gdy po uderzeniu w bandę bolid Kubicy stracił przednie skrzydło, Polak mógł nawet wycofać się z wyścigu.

 

"Na szczęście tego nie zrobił i dzięki temu na mecie mówiło się o wielkim duchu walki polskiego zawodnika."

 

W takich warunkach, jakie panowały w niedzielę na Hungaroringu widać, który z zawodników jeździ mądrze, dojrzale.

 

"Zdecydowanie tak i wśród tych dojrzałych był Robert Kubica. Wypadnięcia z toru nie świadczą o tym, że zbytnio „podpalił” się do jazdy. Po prostu dwukrotnie zrobił błąd. Potem jednak jechał bardzo mądrze i niesłychanie walecznie, wyprzedzając często bardziej doświadczonych rywali."

 

Jak start Kubicy odebrały władze teamu BMW?

 

"Jego szef Mario Theissen, powiedział po wyścigu, że teraz jest pewien, iż Robert absolutnie zasłużył na szansę jaką dostał."

 

Czy to może oznaczać, że Polak pozostanie na stanowisku kierowcy wyścigowego już do końca sezonu?

 

"Myślę, że Jacques Villeneuve w poniedziałek pożegna się z ekipą BMW-Sauber. No chyba, że nie będzie chciał rozwiązać kontraktu, a jego prawnik znajdzie jakiś kruczek, który nie pozwoli, by zrobili to szefowie ekipy."

 

Gdy rozmawialiśmy poprzednim razem, nie odpowiedział Pan na pytanie, czy Kubica może być przyszłym mistrzem świata, argumentując, że nie widział go Pan jeszcze podczas wyścigu.

 

"Powiem tak. W historii Formuły 1 było niewielu zawodników, którzy zdobywali punkty w swoich debiutanckich wyścigach. Ci, którym się to udało, mieli potem pełne sukcesów kariery."

 

Więcej w "Życiu Warszawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się za bardzo napalać w sytuacji gdy gra sie toczy o tak gruba kasę jak w F1. Rozwiązanie okntraktu przybliza Kubice jak na razie do startu w GP Turcji ale daleko jeszcze do tego by mówic o startach do końca sezonu - to w duzym stopniu pewnie będzie mozna powiedziec po Turcji - jeśli dadzą mu wystartować. Kubica jest jeszcze mało doswiadczony i nie zdziwiłbym się jeśli BMW ściągnie kogoś kto ogarnie sytuację - paru kierowców bez pracy jest choć jak mówię chciałbym zobaczyc Kubicę przynajmniej w Turcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUBICA na 100% drugim kierowcą BMW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nieposkromiona radość :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, GP Węgier było pierwszym ktore oglądałem bo F1 jakoś mnie nie interesowała, ale do końca sezonu nie odpuszę już chyba żadnego :).

 

Cóż za poświęcenie i determinacja w narodzie :lol:

 

 

(...) F1 to daleko bardziej złożona dyscyplina niż skoki narciarskie i ciężko przewidzieć czy obywatele IV RP są w stanie agarnąć cały temat.

 

Nie przesadzasz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś maniakalnie oglądałem F1, 1 Maja 1994 roku przestałem... Dzięki Kubicy znowu cieszę się jak kiedyś z podziwiania walki na torze.

 

Mam też nadzieje że na następny wrześniowy ALT na torze Poznań przyjedzie więcej SUBARU niż ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...