Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką inna taktykę byś polecał Ferrari? Zostawić na torze Michaela? Massę?

 

Zdecydowanie należało zostawić Massę!

 

Chyba raczej Schumachera. W czasie gdy w pitstopie byl Alonso Schumacher nadrobilby jedno okrazenie i mialby na tyle przewagi nad Alonso, zeby wyjechac przed nim na tor po zmianie kol. Moim zdaniem w Ferrari nastapilo jakies zamieszanie, albo nie spodziewali sie, ze Alonso tez od razu zjedzie.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza miec oni podczas 1 wyscigu traca kolo 5 kg tak chyba kiedys czytalem

Podczas wyścigu tracą do ok. 3 kg płynów i dlatego mają ok. 1-1,5 litra płynu (napoju) w bolidzie. W zależności od wyścigu temperatura w kokpicie to ok. 50-60 st. C

 

A jaką inna taktykę byś polecał Ferrari? Zostawić na torze Michaela? Massę?

 

Zdecydowanie należało zostawić Massę!

 

Chyba raczej Schumachera. W czasie gdy w pitstopie byl Alonso Schumacher nadrobilby jedno okrazenie i mialby na tyle przewagi nad Alonso, zeby wyjechac przed nim na tor po zmianie kol. Moim zdaniem w Ferrari nastapilo jakies zamieszanie, albo nie spodziewali sie, ze Alonso tez od razu zjedzie.

 

Pozdrawiam,

 

Michalis

Gdyby zostawili na torze Schumachera, to Schumacher spadłby najprawdopodobniej jeszcze dalej niż na trzecią pozycję. Gdyby zjechał do goksu na drugim okrążeniu SC spadłby na koniec stawki. Gdyby zjechał zgodnie z planem - np. kilka okrążeń po zjeździe SC do boksu, nie zdążyłby przez te kilka okrążeń wypracować sobie takiej przewagi, żeby nie stracić kilku pozycji po wizycie w boksie.

 

 

Najlepiej gdyby Schumi zjechał do pitstou, a za nim Massa. Wtedy ten drógi spokojnie dogoniłby Alonso i pewnie Michała. Niestety cała operacja była niemożliwa z powodu zakazu team orders.

Schumacher nie mógł zjechać do boksu przed Massą, bo gdy na torze jest SC wyprzedzanie jest zabronione. Pozostawienie Massy na torze, połączone z wizytą Schumachera w boksie, zrujnowałoby wyścig Massy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby Schumi zjechał do pitstou, a za nim Massa. Wtedy ten drógi spokojnie dogoniłby Alonso i pewnie Michała. Niestety cała operacja była niemożliwa z powodu zakazu team orders.

 

Schumacher nie mógł zjechać do boksu przed Massą, bo gdy na torze jest SC wyprzedzanie jest zabronione. Pozostawienie Massy na torze, połączone z wizytą Schumachera w boksie, zrujnowałoby wyścig Massy.

 

No wiem, że tak nie mogło być. Napisałem też, że wiem. Co do wyprzedzania... to trochę ciągane. Alonso mimo SC wyprzedził Michała. ;) To przez zakaz team orders, nie mógł go wyprzedzić, a nie SC i trzymajmy się tej wersji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zostawili na torze Schumachera, to Schumacher spadłby najprawdopodobniej jeszcze dalej niż na trzecią pozycję. Gdyby zjechał do goksu na drugim okrążeniu SC spadłby na koniec stawki. Gdyby zjechał zgodnie z planem - np. kilka okrążeń po zjeździe SC do boksu, nie zdążyłby przez te kilka okrążeń wypracować sobie takiej przewagi, żeby nie stracić kilku pozycji po wizycie w boksie.

 

Nie jestem przekonany. Tym bardziej, ze bylo kilku kierowcow, ktorzy nie zrobili pitstopu podczas SC, a mimo to zajeli pozycje w pierwszej 8. No ale nie ma co gdybac. Zajmuja sie tym ludzie, ktorzy znaja sie lepiej od nas i pewnie nie bylo innej mozliwosci.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert dzisiaj drugi na treningach...

cała elita dostala baty :)

 

słyszeliscie ze ma przyjechac na start Tour de Pologne? i wziąc udział w prezentacji jedynej polskiej ekipy Intel-action..., ma byc wystawiony Bolid BMW do oglądary...

a samochody serwisowe ekipy na trasie wyscigu, mają byc teraz zmienione na BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche z innej beczki. dzis byłem w wulkanizacji i pan zapytal się mnie co to za samochód. no to mu odpowiedziałem, a on na to tak:

aha to tam gdzie Kubica jeżdzi!!! stanąłem jak wryty i mówię że chyba nie, a on dalej swoje: tak tak, on jest w zespole BMW SUBARU... ręce mi opadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki roberta na sesjach treningowchy jak na debiutanta sa bardzo dobre

mam nadzieje ze Schumacher dzisiaj wygra i nadrobi duzo punktow do alonso ;)

 

 

narazie na RTLu jedna wielka Schumacheromania, presja niesamowita, ciekawe czy to wytrzyma

 

kciury trzymamy oczywiscie za Kubice, mam nadzieje ze tym razem bledne decyzje teamu nie wplyna na jego wynik.

 

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 1:05 pm ]

co za starat, Kubica 3!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...